Mazání témat

Ptejte se co Vás zajímá a kdo ví nechť neprodleně odpoví. Když ne, budu se toho muset ujmout já a moderátoři fóra. Pozor bude se i hodnotit :-)

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Lakomec

Mazání témat

Příspěvekod Lakomec » pát kvě 15, 2015 5:35 pm

Včera tady ještě bylo téma o plavbě atlantikem za 40 tisíc na osobu. dnes už není. Prohledal jsem všechna témata, dal jsem hledat i můj příspěvek, který jsem psal a nic. Chci se tedy zeptat, jestli to někdo z moderátorů smázl? A důvod?
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » pát kvě 15, 2015 5:58 pm

Já zase postrádám téma – nabídku od téhož člověka na plavbu z Kréty do západního Středomoří. Také nevím, proč zmizelo – bylo to dost poučné.

Lynx
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát kvě 15, 2015 6:25 pm

Zaplatil za reklamu? Asi nezaplatil, tak ať de do prdele.
Lakomec

placená reklama?

Příspěvekod Lakomec » pát kvě 15, 2015 7:03 pm

Tím to asi Denisi nebude. Je tady na fóru majitelům lodí vyhrazen prostor pro nabízení plaveb za příspěvek. A pořád je tam ještě jedna nabídka od tohoto uživatele, z Almérie na Tenerife. Byl jsem zvědavý, jak se to vyvrbí s tou přeplavbou, i když podmínky účasti byly podle mě značně nestandardní, co se ceny týče a i ten čas na přeplavbu 36 dní mi přišel dost dlouhý.
Spíš jsem čekal, že ten kdo to smazal napíše proč. Třeba se to ještě dozvíme.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » pát kvě 15, 2015 7:17 pm

Jenomže je sakra velkej rozdíl mezi nabídkou plavby za příspěvek na provoz a mezi komerční nabídkou.
Smazání je podle mě zcela OK!
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát kvě 15, 2015 7:21 pm

Tak keď to tým nebude, tak to musíme brať ako božiu prozretelnosť, zasiahne a my to musíme s pokorou prijať. Tam niet logiky, ani príčiny, ani dôvod. Rozmýšlam, či neprebral túto stránku sám najvyšší. Ak nie, tak možno Vatikán. Prípadne Ilumináti, alebo Slobodomurári. Zdá sa vám to smiešne? Počkajte, však vás ten smiech prejde.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát kvě 15, 2015 7:25 pm

Zdenda12345 píše:Jenomže je sakra velkej rozdíl mezi nabídkou plavby za příspěvek na provoz a mezi komerční nabídkou.
Smazání je podle mě zcela OK!


A keby si za tu akože komerčnu nabídku zaplatil, to by ťa neurážalo?
Lakomec

a co ty o tom víš?

Příspěvekod Lakomec » pát kvě 15, 2015 7:41 pm

Zdenda12345 píše:Jenomže je sakra velkej rozdíl mezi nabídkou plavby za příspěvek na provoz a mezi komerční nabídkou.
Smazání je podle mě zcela OK!

Zdendo, to jsi napsal proto že jen závidíš, anebo máš nějaké relevantní informace od admina?
Podle mě o tom víš kulový a jen tak tlacháš.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » pát kvě 15, 2015 8:18 pm

Stačí se místo urážení porozhlídnout po netu a budeš vědět i ty. :P
Jestli se jedná o prozřetelnost boží, jak psal Denis, nebo o prozřetelnost admina v tomto případě vyjde na stejno. :)
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » pát kvě 15, 2015 8:25 pm

Denis píše:
Zdenda12345 píše:Jenomže je sakra velkej rozdíl mezi nabídkou plavby za příspěvek na provoz a mezi komerční nabídkou.
Smazání je podle mě zcela OK!


A keby si za tu akože komerčnu nabídku zaplatil, to by ťa neurážalo?


Mě ale přece nic neuráží. Jen jsem napsal, že rozumim tomu, proč to admini smazali (pokud to smazali).

Nerozum přesně slovenčtině (nemyslim to jízlivě) na co se ptáš.
Jestli myslíš, zda by bylo OK, kdyby si ten člověk řádně zaplatil za komerční inzerát.... tak to by samozřejmě OK bylo.
Jestli myslíš, zda by to bylo OK, kdybych si já takovou plavbu koupil, tak to je opravdu jen teoretická úvaha. :D
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát kvě 15, 2015 8:53 pm

Zdendo, môžeš mi prosím ťa vysvetliť, prečo tebe ako obyčajnému užívatelovi vadí, či niekto za uvedený text zaplatil niečo ako inzertný poplatok, alebo či nezaplatil? Ty si spolumajitel jachting.info, alebo si slobodomurár a cítiš sa byť spoluvlastníkom? Keď niekto v diskusii ponúka komerčnú akciu, to ti prijde OK? Takže ak si niekto zaplatí, tak je to správne, môže nás otravovať a môže nám trebars aj nasrať na hlavu.

Za seba ti poviem, že mne v diskusii vadí akákolvek komerčná reklama, ale tých 40 tisíc mi až tak komerčné nepripadá. Treba si vyhladať čo stojí taká loď, teda za kolko ju kúpiš, čo stojí jej vybavenie na oceánsku plavbu a potom uvidíš, či zarobil, alebo prerobil. Nič nemení na tom fakt, že Lakomec napísal, že za tu cenu nikoho nezoženie. To je iné kafe. Pre porovnanie, pozri si cenu kolko zaplatíš ak pôjdeš na dva týždne do Caribicu s partiou, pozri kolko zaplatíš za dva týždne v Chorvatsku ak pôjdeš so ženou a to na podstatne menšej lodi. Ak je tá loď nová - zánovná, slušne a zodpovedne vybavená, mne ta cena necelých 1500 eur pripadá primeraná.

Je tiež možné, že hlavný Iluminát ten oznam zmazal preto, lebo autor ponuky už získal dostatočný počet plavcov a nechce nás tu ďalej provokovať.
Lakomec

úplně off topic

Příspěvekod Lakomec » pát kvě 15, 2015 9:02 pm

Zdendo, já Tě nechtěl urazit, pokud se mi to povedlo, tak se Ti omlouvám. Nicméně vůbec Ti nerozumím. Ptal jsem se v úvodním příspěvku, jestli to někdo z moderátorů smazal, a jestli ano, proč. Domnívám se, že moderátor nejsi a tudíž o tom nevíš nic. Přesto si odpověděl, že smazání je OK. V dalším příspěvku píšeš, že pokud zaplatil za komerci, tak je příspěvek v pořádku. Z toho mi jasně vyplývá, že víš kulový, jak jsem už jednou napsal. Pokud Tě uráží, že o tom nic nevíš a přesto soudíš, tak zkus odpovědět na úvodní příspěvek. Úplně bude stačit něco v tomto smyslu: bavil jsem se s moderátorem či adminem, sdělili mi, že uživatel nazaplatil za komerci a proto mu smázli jeden ze dvou příspěvků, kde nedovoleně inzeruje komerční nabídku.
Je to dost pochopitelné, že mě nezajímá co si někdo myslí ale důvod?
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » pát kvě 15, 2015 9:37 pm

Denisi, pořád mi nerozumíš.
Napsal jsem, že chápu proč to bylo smazáno a že podle mě je to tak v pořádku. Buď to tu bude inzertní server a pak pro mě nemá smysl sem chodit (nevěřím komerčním informacím). Nebo to bude takovej server jakej se dosud moderátoři snaží udržet a pak to tu nemá co dělat. Opět zdůrazňuju, že se jedná o muj soukromej názor. Se serverem si samozřejmě majitel může dělat co chce, stejně jako já sem nemusim chodit, když pro mě zdejší informace budou bezcenný.

Tu nabídku tu nechci rozebírat. Jen mi přijde 240 - 280 tis. za měsíc jako příspěvek na provoz 40 stopý lodě dost přes čáru. :) Rozuměj.... ta částka 40 tis. byla za osobu a hledal 6 - 7 lidí. Ovšem jestli provoz 40 stopý lodě stojí ročně 2.9 mil a víc, tak beru zpět co jsem napsal a je to opravdu nekomerční nabídka.

Lakomče, nebyl by to tu první, ani poslední komerční příspěvek. Výhoda takových otevřených karet je v tom, že to není hra na schovku. Prostě ten či onen napíše, že po dohodě s Liborem zakládá komerční vlákno to a to. Já ho pak buď vůbec nemusim číst, nebo když to čtu, tak to beru s rezervou, protože je v tom komerční zájem. No a komerční zájem může zkreslovat poskytovaný informace, jak známo.
Mimochodem napsal jsem, že podle mě je to smazání OK. Vyjádřil jsem tak svůj soukromý názor, nikoliv názor adminů, moderátorů, nebo majitele.

P.S.
A nadzdvihla mě ta poznámka o závisti. :) To myslim byla naprosto zbytečná invektiva.
Já sám než jsem ten příspěvek (ve smazanym vláknu) nařkl z komerce, tak jsem si opravdu prošel net (asi 5 min.) a našel jsem, že je stejná nabídka na hromadě míst.
Lakomec

komerce a jiné nesmysly

Příspěvekod Lakomec » pát kvě 15, 2015 10:52 pm

Zdendo, nemá smysl si tady dopisovat a vysvětlovat co by, kdyby a jak to....... Pořád platí, že o tom proč to bylo smáznuto nic nevíš, tak jako já.
Mě zajímala ta přeplavba. A pořád mi to nedává smysl. Měl tady dvě témata, byla úplně stejná. Plavba za prachy. Jedno téma je smáznuté, druhé ne.
Vyprovokoval jsi mě, tak jsem se koukl na jeho stránky, ale instruktor a zkušební komisař MDČR s potřebou předávat zkušenosti jiným, který pluje Iónským mořem z Atén na Santoríny je u mě mrtvý kapitán.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » sob kvě 16, 2015 7:01 am

Zdenda12345, tvoje vysvetlenie je korektné, tak ako je korektné, ak je reklama označená. Kurz športového ptápania nie je označený ako reklama, tak je to pre mňa teda podraz od Iluminátov. Takže ak si myslíš to čo si napísal, tak maj gule a napíš do toho inzerátu o V. kurze to čo si myslíš a verejne si prezentoval. Zároveň súhlasím s tým, že každý si môže myslieť čo chce a aj robiť môže čo chce. Ak je však nesúlad medzi činmi a myšlienkami, tek nastáva to, čomu sa všeobecne hovorí aj " čecháčkovstvo" a myslím to úprimne bez urážky národa či krajiny.

To že uviedol cenu a to 40 tis za 36 dní mi príde ako dosť korektné. Mohol to napísať aj nejako inak, zašmodrchane, proste to "censored". To on nespravil. Pojem "za náklady" je pomerne vágny, tiež jachting.info nie je právny text, že ano. Osobne beriem pojem "za náklady" nielen čo stojí vietor, ale aj čo stoja plachty, lana, takeláž a konečne aj samotná loď. Všetko sa používaním opotrebováva a časom to treba nahradiť, aj tú loď. Reálna cena nákladov je vyčíslená v čártri. do posledného centu, lebo to je čisto komerčná záležitosť. Ak od čártrovej ceny odpočítaš DPH a zisk cca 30%, tak sa dostaneš na skutočnú réžiu. Aj tá cena je však počítaná na nejaké obdobie, kedy reálne tu loď prenajmú a nie je to málo týždňov.
Ak by sme zobrali pojem "za náklady" po husitsku, tak vietor nič nestojí, tu kapku nafty ti zaplatíme a to že spíme v tvojej lodi, no tak daj sa mi svete. Samozrejme že to tak môže fungovať, dokonca aj naopak, že majitel lode na preplavbu oceánu nezoženie platiacich klientov a musí si najať posádku, teda nie že dostane, ale naopak on dá. Teda zárobok 240 -280 tis za plavbu je úplne hypotetický a pretože nevieme posúdiť či vôbec niečo zarobí, nemôžme ani prehlásiť, že je to zárobková činnosť. Samozrejme Ilumináti môžu.
Uživatelský avatar
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 823
Registrován: úte lis 30, 2010 1:00 am
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » sob kvě 16, 2015 7:19 am

Denis píše:Zdendo, môžeš mi prosím ťa vysvetliť, prečo tebe ako obyčajnému užívatelovi vadí, či niekto za uvedený text zaplatil niečo ako inzertný poplatok, alebo či nezaplatil? Ty si spolumajitel jachting.info, alebo si slobodomurár a cítiš sa byť spoluvlastníkom? Keď niekto v diskusii ponúka komerčnú akciu, to ti prijde OK? Takže ak si niekto zaplatí, tak je to správne, môže nás otravovať a môže nám trebars aj nasrať na hlavu.

Za seba ti poviem, že mne v diskusii vadí akákolvek komerčná reklama, ale tých 40 tisíc mi až tak komerčné nepripadá. Treba si vyhladať čo stojí taká loď, teda za kolko ju kúpiš, čo stojí jej vybavenie na oceánsku plavbu a potom uvidíš, či zarobil, alebo prerobil. Nič nemení na tom fakt, že Lakomec napísal, že za tu cenu nikoho nezoženie. To je iné kafe. Pre porovnanie, pozri si cenu kolko zaplatíš ak pôjdeš na dva týždne do Caribicu s partiou, pozri kolko zaplatíš za dva týždne v Chorvatsku ak pôjdeš so ženou a to na podstatne menšej lodi. Ak je tá loď nová - zánovná, slušne a zodpovedne vybavená, mne ta cena necelých 1500 eur pripadá primeraná.

Je tiež možné, že hlavný Iluminát ten oznam zmazal preto, lebo autor ponuky už získal dostatočný počet plavcov a nechce nás tu ďalej provokovať.


Dobre Denis. Tom chces rict ze az se rozhodnu s moji lodi preplout atlantik tak se prdnu inzerat za primerenou cenu 1500 eur na hlavu krat osm a tim si ziskam luxusni prachy za dovybaveni olavidla. Tak takhle tedy ne. Pokud se jedna o zaplaceny podnik zakaznikem tak je to vyhradne komercni plavba a lod by mnela byt uz vybavena podle pravidel oceanske plavby. pres to nejede vlak. Pokud se jedna o preplavbu tak by mnela byt posadka placena podle kvalifikace a pokud jsou to kadeti tak zadarmo. Mne uz se zveda kufr tim votriskanym slovem MDCR naplou majle. Podle mne to je ta zaminka jak schovat vydelavani luxusnich penez na cernem cartru. Prispevek na plavbu je podle mne jidlo, nafta, kotveni a opravy skod zpusobenych behem plavby. Jestli jste si vsimli tak ten clovek prdnul prispevek na JI aniz se predstavil a seznamil publikum s lodi. On netusi ze doba kdyz placvci platili za plavby pres ocean je tatam. Kdo ma oci otevrene a umi svetovy jazyk tak si urcite najde plavbu zadarmo za vypomoc. Osobne jsem vydel takovych izeratu spoustu. V loni Jsem delal udrzbu dvoum kanadanum, kteri se chystali plout zpet do kanady. Nadherna klasicka 50ft plachetnice a majitele spickovy jachtari, ale ve veku, proto hledali vypomoc. Mne dokonce nabizeli ze mne zaplati letenku z kanady zpatky na maltu. Plout s nemi by byl zazitek na celi zivot. To je jen priklad aby daly predrazeny vycuranci tady pokoj. Dobre vim ze vlastnit lod je dobrodruzstvi do konce vlastnictvi plavidla a to ze vsim co si muze jen clovek predstavit. Stoji to hromadu penez ktery se nikdy nevrati v zeleny podobe. Ono toziz slovo..... PRISPEVEK NA PROVOZ LODI...je hodne o cti. Vzdycky mne pobavej majitele lodi sedici za pronajem za barem u dvacateho piva a v zatoce sedi na kotve jejich totalne neudrzovana lod :D
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » sob kvě 16, 2015 5:52 pm

bozakafka, beriem túto tému ako relax, nie je to nič osudové, s kôr k pobaveniu, k pousmiatiu, k plaču. Každý ma nejaký názor, a niekdo má aj nijaký, niekto ho povie, večšina je ticho, lebo mluviti srříbro, mlčeti zlato, že ano.

Rád by som sa spýtal pána kapitána - majiteľa ako je to s tou vodou, má na lodi odsolovač? Asi áno ak chce zobrať 8 ludí na oceán, Môže sa taký odsolovač pokaziť? Alebo môže sa pokaziť výroba elektriky tak, že by jej odsolovač nemal dosť na prácu? A čo potom ak by sa niečo pokafralo. Súhlasím s tebou, že loď by mala byť vybavená na oceánsku plavbu a že cez to vlak nejede. Akurát by som si chcel upresniť akože cez čo ten vlak nejede. Čo nemať by bolo osudové. Zoznam majákov, záchranný ostrovček, svetlice, náhradný impeler? Nespýtam sa nič, Ilumináti sa rozhodli vychovávať.

Božo, zdá sa mi že ti vidina zisku zatemnila mozog. Teda asi hlavne to, že by tie prachy zarobil niekto druhý. Máš dojem za tie roky, že Lakomec kecá, nevie kde je sever? Každému je dosť jasné, že 8 ludí na 12 metrovej lodi je ilúzia, úsmevná. Takže ak Lakomec napíše, že ta cena je premrštená, že za to nikoho nezoženie, tak prečo ťa vidina toho zisku irituje, veď to je len fatamorgána.

Tvoj názor: Prispevek na plavbu je podle mne jidlo, nafta, kotveni a opravy skod zpusobenych behem plavby, je isto podnetný, ale v každom prípade sa jedná o opačný extrém, majitel takto dotuje plavbu klientovy. Myslíš, že nejaký príspevok na obodranie lán, plachiet a kovania /koliesok/ by nebol správny? A okrem nafty aj za motohodiny?
Uživatelský avatar
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 823
Registrován: úte lis 30, 2010 1:00 am
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » sob kvě 16, 2015 9:28 pm

Denis píše:bozakafka, beriem túto tému ako relax, nie je to nič osudové, s kôr k pobaveniu, k pousmiatiu, k plaču. Každý ma nejaký názor, a niekdo má aj nijaký, niekto ho povie, večšina je ticho, lebo mluviti srříbro, mlčeti zlato, že ano.

Rád by som sa spýtal pána kapitána - majiteľa ako je to s tou vodou, má na lodi odsolovač? Asi áno ak chce zobrať 8 ludí na oceán, Môže sa taký odsolovač pokaziť? Alebo môže sa pokaziť výroba elektriky tak, že by jej odsolovač nemal dosť na prácu? A čo potom ak by sa niečo pokafralo. Súhlasím s tebou, že loď by mala byť vybavená na oceánsku plavbu a že cez to vlak nejede. Akurát by som si chcel upresniť akože cez čo ten vlak nejede. Čo nemať by bolo osudové. Zoznam majákov, záchranný ostrovček, svetlice, náhradný impeler? Nespýtam sa nič, Ilumináti sa rozhodli vychovávať.

Božo, zdá sa mi že ti vidina zisku zatemnila mozog. Teda asi hlavne to, že by tie prachy zarobil niekto druhý. Máš dojem za tie roky, že Lakomec kecá, nevie kde je sever? Každému je dosť jasné, že 8 ludí na 12 metrovej lodi je ilúzia, úsmevná. Takže ak Lakomec napíše, že ta cena je premrštená, že za to nikoho nezoženie, tak prečo ťa vidina toho zisku irituje, veď to je len fatamorgána.

Tvoj názor: Prispevek na plavbu je podle mne jidlo, nafta, kotveni a opravy skod zpusobenych behem plavby, je isto podnetný, ale v každom prípade sa jedná o opačný extrém, majitel takto dotuje plavbu klientovy. Myslíš, že nejaký príspevok na obodranie lán, plachiet a kovania /koliesok/ by nebol správny? A okrem nafty aj za motohodiny?


Mne jsou ty penize uprimne receno sumak. Asi jsi dost neporozumnel co pisu. :? uf uf
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » sob kvě 16, 2015 10:32 pm

Porozumel, neboj sa, zatemnenie mozgu som nemyslel závisť, ale logiku uvažovania. Alebo chceš povedať, že ty pokladáš za možné, aby sa mu prihlásilo 8 ludí na 40 stopovú loď na praplavbu Atlantiku a za cenu 40 tis na osobu? Ešte raz hovorím, že je to fatamorgána a preto sa netreba nad tým pozastavovať. A tým pádom nám tie peniaze môžu byť šumafuk. Každí si môže myslieť čo chce a aj to napísať, zvlášť teraz po zmazaní.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů