Zvednutí výkonu Tohatsu MFS 5hp na 6hp

Firmy, technika, servis, údržba, zkušenosti apod.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Raddyx
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Re: Zvednutí výkonu Tohatsu MFS 5hp na 6hp

Příspěvekod Raddyx » sob srp 20, 2022 6:17 pm

Zdravím jachtaři , řeším podobnou problematiku , pokud víte o někom kdo mi pomůže .
Tohatsu 8hp , 2takt rv. 2003 údajně jde otevřít na 10 hp určitě , ale zatím jsem nenašel nikoho a rejpat se v tom nebudu , nejsem moc manuální typ.

Děkuji za rady
Lemon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 42
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvednutí výkonu Tohatsu MFS 5hp na 6hp

Příspěvekod Lemon » stř srp 31, 2022 8:00 pm

Koukněte , jestli je to motor jako obrázky v příloze...
Pokud ano, pak by stačilo vyměnit trysku a případně vykuchat restriktor v karburátoru jestli to vůbec půjde. Ale snadnější cesta je koupit karburátor 10HP a prosteě a jednoduše ho vyměnit. Plus příslušný propeller - s větším stoupáním.
Já je kupuji ( obecně karburátory) na Aliexpressu. Už jsem tam kupoval 6 ks a byť to nejsou originály ( Keihin) tak jsou to velmi povedené kopie. Nikdy s nimi nebyl problém. Našroubovat a jet...
Na ten váš motor by to měl být tento:
https://www.aliexpress.com/i/32959150800.html
Investice něco málo přes 1000 kč. Ale nedostanete k tomu těsnění a klapku sání, která je také určitě jiná.
Ale to by chtělo katalog a kouknout do katalogu k motoru 8 a 9,8HP jaká jsou tam S/N těch membránových klapek.
A určitě okouknout obrázky, zda to sedí opticky s vaším původním.

Co vím a dělal jsem z Tohatsu 15HP 20HP. Tam to mám vyzkoušené. Majitel je spokojený až na spotřebu. Ta prý stoupla na dvojnásobek. Ale zase je to pár dnů v roce a nezrůjnuje ho to. Důležité je že ten motor obživne.
Přílohy
stitek 10HP.jpg
Toh_10.jpg
Toh10_.png

Zpět na