Mercruiser chlazení a nouzový dojezd

Firmy, technika, servis, údržba, zkušenosti apod.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Fury
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Mercruiser chlazení a nouzový dojezd

Příspěvekod Fury » pon zář 02, 2019 6:21 pm

Prosím o radu kdo má v malíčku konstrukci motorů Mercruiser.
Mám verzi 4.3 z roku 1991. Spadly mi oba klínové řemeny. Tedy i od alternátoru a i od serva. (jeden se přetrhl a druhý se vyzul asi zavadil o ten přervaný). Takže ani vodní cirkulační čerpadlo nebylo poháněno.
Dá se dojet i bez čerpadla? S hlídáním teploty?
Jak je konstrukčně řešené v Mercruiseru čidlo teploty? Jsem to raději neriskoval a jak jsem zjistil, že servo nejde a že klínové řemeny jsou dole, tak jsem se nechal odtáhnout jinou lodí. Ale co kdyby nebyla možnost se odtáhnout. Lze jet nouzově a sledovat budík teploty do nárustu na nějakých 90°C pak třebas vypnout, nechat schládnout, a zas popojet?

Děkuji předem za rady.
kilda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 9

Re: Mercruiser chlazení a nouzový dojezd

Příspěvekod kilda » pon zář 02, 2019 8:09 pm

Udělal si dobře bez serva se dojet dá akorát nedobijis ten druhý kliňak pohání aj vodni pumpu a hlídat to je problém který na Dunaju se moze vymstít. Jinak by Ti málo zacat vriskat čidlo teploty
Fury
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Re: Mercruiser chlazení a nouzový dojezd

Příspěvekod Fury » úte zář 03, 2019 7:22 am

Můžou ale nastat situace, kdy není čas na nějakou opravu, nebo není odtah k dispozici, není záložák... . Tak bych rád věděl (jsem začátečník) zda jsou v bloku motoru řešeny komory chlazení nějak vyspádované, aby se voda dostala k teplotnímu čidlu i bez funkčního cirkulačního čerpadla.
A tedy zda se dá nouzově dojet s dohledem na ukazatel teploměru?

Taky jsem prolízal zapojení čidla teploměru a ukazatele a nic jsem nenašel, tedy žádné relé které by spínalo nějaký klakson, nebo něco odpojovalo. A dle zapojení budíku bych neřek,l že je tam něco jako zvukový alarm. Je tam jen vstup na podsvícení. Mluvím teda o r.v. 1991. Tak asi v moderních lodích jsou alarmy nebo hlásiče.

Zpět na