motory honda

Firmy, technika, servis, údržba, zkušenosti apod.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

motory honda

Příspěvekod simon » úte zář 09, 2008 9:54 am

mate nekdo zkusenost s aktualnim Honda 4taktem?
nekde jsem tady cetl o tom, ze slabsi Hondy maji nejaky problemy, oc jde ... ktere?
zajimaji me motory 2,3HP + 5HP + 8HP
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Re: motory honda

Příspěvekod Renda » stř zář 10, 2008 1:05 pm

simon píše:mate nekdo zkusenost s aktualnim Honda 4taktem?
nekde jsem tady cetl o tom, ze slabsi Hondy maji nejaky problemy, oc jde ... ktere?
Mám zkušenst s 5HP, 8HP a 20HP.
5HP má starší design a je to jen jednoválec, takže oproti všem silnějším bratříčkům je to "šicí stroj",
který, ač jinak fajn, jim nemůže konkurovat kultivovaností chodu a zvukem.
Zajímavé, že ho Honda již dlouho neinovovala i když tyto motory jsou asi nejrozšířenější!
S motory Honda jsem spokojen. Při výběru nového bych se ale podíval také např. po Suzuki.

Záleží, co od motoru přesně očekáváš.
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » stř zář 10, 2008 1:13 pm

Renda píše:
simon píše:mate nekdo zkusenost s aktualnim Honda 4taktem?
Mám zkušenst s 5HP, 8HP a 20HP.
5HP má starší design a je to jen jednoválec, takže oproti všem silnějším bratříčkům je to "šicí stroj",
který, ač jinak fajn, jim nemůže konkurovat kultivovaností chodu a zvukem.
Zajímavé, že ho Honda již dlouho neinovovala i když tyto motory jsou asi nejrozšířenější!
S motory Honda jsem spokojen. Při výběru nového bych se ale podíval také např. po Suzuki.

Záleží, co od motoru přesně očekáváš.

diky za nazor

ja od lodniho motoru ocekavam hlavne spolehlivost a Honda je jediny vyrobce, kteremu v tomhle celkem i verim. Zbytek jsou uz detaily, ktere potesi, ale nejsou rozhodujici (e start, dalkove ovladani).
Muzes tu kultovovanost siciho stroje nejak srovnat ... jakoze tak jak je 1valec 4T vzdalen od 2T, tak je vice valce 4T vzdaleny 1valci 4T?
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Renda » stř zář 10, 2008 4:23 pm

simon píše:Muzes tu kultivovanost siciho stroje nejak srovnat ... jako že tak, jak je 1válec 4T vzdálen od 2T, tak je vice valec 4T vzdaleny 1valci 4T?
No 4takt má oproti 2taktu nižší emise a spotřebu, nesmrdí z něj spálený olej a má menší problémy, když neběží v optimálních otáčkách.
Když s 2T například bubláš skoro na volnoběh, zanáší se svíčka, nefunguje rezonance výfuku, motor se cuká atd...
Na druhé straně je 4T složitější a má proto většinou větší hmotnost.

Víceválec 4T má oproti jednoválci plynulejší chod s ještě menším cukáním při nízkých otáčkách. Modernější konstrukce (u Hondy mají oblé kryty od 8HP) mají lepší tlumení hluku = jsou tižší než byly jejich předchůdci. Jednoválec je ovšem o dost levnější než dvouválec.

Pokud chceš porovnávat zmíněné dva stupně, tak já považuji za důležitější, aby byl motor 4T než aby byl k tomu ještě nutně víceválec. Pokud ale potřebuješ vyšší výkon, stejně to bude víceválec.
U těch Suzuki může být zajímavé, že dělají jednotnou řadu 4HP, 5HP, 6HP , které se liší jen drobnostmi. Jsou to ovšem jednoválce. Pokud jde o spolehlivost, domnívám se, že jsou porovnatelné.
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » stř zář 10, 2008 4:39 pm

Renda píše:
simon píše:Muzes tu kultivovanost siciho stroje nejak srovnat ... jako že tak, jak je 1válec 4T vzdálen od 2T, tak je vice valec 4T vzdaleny 1valci 4T?
No 4takt má oproti 2taktu nižší emise a spotřebu, nesmrdí z něj spálený olej a má menší problémy, když neběží v optimálních otáčkách.
Když s 2T například bubláš skoro na volnoběh, zanáší se svíčka, nefunguje rezonance výfuku, motor se cuká atd...
Na druhé straně je 4T složitější a má proto většinou větší hmotnost.

Víceválec 4T má oproti jednoválci plynulejší chod s ještě menším cukáním při nízkých otáčkách. Modernější konstrukce (u Hondy mají oblé kryty od 8HP) mají lepší tlumení hluku = jsou tižší než byly jejich předchůdci. Jednoválec je ovšem o dost levnější než dvouválec.

Pokud chceš porovnávat zmíněné dva stupně, tak já považuji za důležitější, aby byl motor 4T než aby byl k tomu ještě nutně víceválec. Pokud ale potřebuješ vyšší výkon, stejně to bude víceválec.
U těch Suzuki může být zajímavé, že dělají jednotnou řadu 4HP, 5HP, 6HP , které se liší jen drobnostmi. Jsou to ovšem jednoválce. Pokud jde o spolehlivost, domnívám se, že jsou porovnatelné.

diko moc
vyhody 4T oproti 2T jsou jasny, me slo o to, jak moc velkej skok jsou ty valce.
mne staci 4 az 5 koni uplne s prehledem ... ted mam 2T yamahu 4 PS a zachvili uvidim, zda po smerti nebo ne
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » stř zář 10, 2008 6:57 pm

Simone,
Mám Hondu 5 Hp, a koupil jsem ji jako 2 roky starou, téměř nejetou, ( viď tataS :-) )
na Slovensku za 26 000 Sk.
Koupil jsem ji proto, protože má alternátor, dodávající 3 A.
Tohatsu ( třeba) s dobíjením je hodně drahý.
Za ten týden na Dunaji jsem neměl problém ( kropmě jednoho, který jsem si zavinil sám.

Nový u Valůchů ( Marine sport)prodávají za 33 000 s krátkou a 34200 s dlouhou nohou.
Ostatně - můžeš si ji vyzkoušet. :-)
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » stř zář 10, 2008 10:06 pm

halladin píše:Simone,
Mám Hondu 5 Hp, a koupil jsem ji jako 2 roky starou, téměř nejetou, ( viď tataS :-) )
na Slovensku za 26 000 Sk.
Koupil jsem ji proto, protože má alternátor, dodávající 3 A.
Tohatsu ( třeba) s dobíjením je hodně drahý.
Za ten týden na Dunaji jsem neměl problém ( kropmě jednoho, který jsem si zavinil sám.

Nový u Valůchů ( Marine sport)prodávají za 33 000 s krátkou a 34200 s dlouhou nohou.
Ostatně - můžeš si ji vyzkoušet. :-)

yamaha je KO :(
...5HP je na me aktualne moc drahej a jetej uz asi nechcu, zaruka 5 let je zaruka 5 let, vezmu si asi tu 2.3 i kdyz ten alternator bych teda hodne bral. hlavne uz se chci zase v klidu svezt, poslednich 14 dni se jen s**u s motorem :(
ad vyzkouseni - mas to nekde na vode?
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » stř zář 10, 2008 10:12 pm

Přijeď si pro něj - půjčím Ti ho. Máš to kousek.
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » čtv zář 11, 2008 10:37 am

tak honda 5ps je objednana, koho zajimaji srovnavaci pocity yamaha 4ps 2T versus honda 5ps 4T necht to zde sleduje :D

1. pocit - je to hrozne drahy :)
sepetr
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod sepetr » čtv zář 11, 2008 11:34 am

Mám s nimi letité zkušenosti, děláš dobře, pokud máš zájem ozvi se mi poradím Ti i po telefonu , jedná se o velmi spolehlivé stroje.
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » čtv zář 11, 2008 11:46 am

sepetr píše:Mám s nimi letité zkušenosti, děláš dobře, pokud máš zájem ozvi se mi poradím Ti i po telefonu , jedná se o velmi spolehlivé stroje.

ja na hondu obecne nedam dopustit, at uz auto nebo stroje, nikdy me nezklamala a vzdycky to bylo technicky dobre az vynikajici reseni (konstrkcne i materialove), zadne zakladni chyby, jako maji italove temer v kazdem slozitejsim vyrobku :), takze doufam, ze ani lodni motor nebude vyjimkou. Reference na Honda lodni motory mam tez dobre, takze jsem v ocekavani.
Diky za nabidku, pokud mas, tak by mne urcite pomohl manual, na webu ceske hondy je manual jen pro 2 konovy motor, tak at to zitra nemusim studovat a muzu prejit rovnou do praxe, pokud se povede zitrejsi dodavka motoru jak ma
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » čtv zář 11, 2008 2:53 pm

manuály k Hondě jsou tady, ale musíš znát číslo motoru.
Ale v jádře je to fuk.
http://www.honda-marine.com/owners/Owne ... lGroup=BF5
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » čtv zář 11, 2008 3:38 pm

halladin píše:manuály k Hondě jsou tady, ale musíš znát číslo motoru.
Ale v jádře je to fuk.
http://www.honda-marine.com/owners/Owne ... lGroup=BF5

diky moc
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Motor

Příspěvekod Ave » pát zář 12, 2008 8:22 am

Vim sice, ze tady vedete debatu o Honde, ale nahodou, nemate nekdo zkusenosti s motorem znacky Parsun? ....
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Re: Motor

Příspěvekod simon » pát zář 12, 2008 9:47 am

Ave píše:Vim sice, ze tady vedete debatu o Honde, ale nahodou, nemate nekdo zkusenosti s motorem znacky Parsun? ....

premyslel sem nad tim, kamos dokonce zvazuje, ze by to na Morave prodaval a servisoval, ale u me nakonec vyhrala Honda.
Parsun je nejaka licence/kopie Yamahy, pry na Batove kanalu jezdi v pujcovne 5 kusu a az na 1 jsou v pohode, ale z myho pohledu si radeji priplatim za kvalitu a 5 let zaruky, nez se pripadne s**t s nejakym problemem, ktery se vetsinou objevi zrovna kdyz ho clovek nejmin potrebuje.

Pokud by do toho kamos sel, tak by mel jeden na okamzitou vymenu v pripade problemu, coz se da (cekat mesic na reklamacku je vzhledem k delce sezony o nicem), pokud clovek prekousne to, ze se taha s motorem tam a zpet. Rozdelany ho zatim nemel, takze ke kvalite zpracovani nemam zadne info.
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 6

Příspěvekod bobes » ned zář 14, 2008 12:12 pm

Všichni prodejci nejenom lodních ale i ostatních motorů používaných v různých samošucích (zahradní technika) začínají dávat záruku 5 a viděl jsem i 7 let. Vůbec to není, ale zaviněno láskou k zákazníkům, ale jednoduše proto, že je to finančně mnohem výhodnější. Dobře si spočítají, kolik peněz u nich zákazník nechá za 5 nebo 7 let kdy mu budou provádět povinné servisní úkony. Ty se platí! a nejde o zanedbatelné částky. Při dnešní spolehlivosti motorů vlastně prodejce nic neriskuje. Pokud to tam někdo dovleče na záruční opravu po čtyřech letech těžšího provozu v 99 procentech se nebude jednat o výrobní vadu ale o opotřebení vzniklé provozem motoru, nesprávné užívání, vypláchnutí a pod. a na to se záruka samozžejmě nevztahuje. Vyjímku bude asi tvořit elektronika, tam by to mělo jako záruka projít.
Na druhou stranu při takové údržbě, kde prodejce použije předepsané kvalitní i když dražší náplně bude na motor spoleh a rovněž koupit takto servisovaný starší motor bude pro nového majitele výhodnější.
A jestli Yamaha nebo Honda je to asi jedno, záleží opravdu na ceně ( různé akce) a na blízkosti prodejce a záručního servisu. Ona i Honda vyrábí a prodává malé agregátové motory ve třech kategoriích a to hoby, poloprofi a profi. Liší se použitými materiály, jiné písty, válce(nejdou brousit), klikovky a pod. Doufám . že u lodních používají materiály a součastky profi.
Ten Parsun mě taky láká. Co se týče konstrukce motoru je to starší provedení Yamahy toho bych se nebál, ale jde o to z jakého materiálu a v jakých tolerancích je to vyrobeno.
Je to to samé jako Citroen a Oltcit, nebo Renault 12 a Dacia. Prostě když dva dělají totéž, nemusí to být totéž.
Naposledy upravil(a) bobes dne ned zář 14, 2008 1:50 pm, celkem upraveno 1 x.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » ned zář 14, 2008 12:52 pm

Jelikož se u některých prodejců v cenících objevuje provedení "commercial" a pod. za výrazně vyšší cenu, nemyslím si, že to co se
běžně nabízí je lepší než poloprofi, spíše "pro rekreaci". Hezky to bylo vidět u Johnsona, kde jejich kvalitní dvouválcové 4a6Hp
motory doplnili v nabídce 5Hp jednoválce od Suzuki pod jejich značkou "pro rekreační potřebu". Hlavním účelem byla cena a tu
s poloprof. a profi nikdy nejde udělat. Pochybuji, že to je u ostatních značek jiné. Na druhou stranu u aut se nerozlišuje hoby a
profi a všechny jezdí. To kde se dnes ty konzervy lepí dohromady přestává být až tak důležité pro toho kdo preferuje hlavně cenu
a to jsme skoro všichni.
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » pon zář 15, 2008 9:29 am

tataS píše:Jelikož se u některých prodejců v cenících objevuje provedení "commercial" a pod. za výrazně vyšší cenu, nemyslím si, že to co se
běžně nabízí je lepší než poloprofi, spíše "pro rekreaci". Hezky to bylo vidět u Johnsona, kde jejich kvalitní dvouválcové 4a6Hp
motory doplnili v nabídce 5Hp jednoválce od Suzuki pod jejich značkou "pro rekreační potřebu". Hlavním účelem byla cena a tu
s poloprof. a profi nikdy nejde udělat. Pochybuji, že to je u ostatních značek jiné. Na druhou stranu u aut se nerozlišuje hoby a
profi a všechny jezdí. To kde se dnes ty konzervy lepí dohromady přestává být až tak důležité pro toho kdo preferuje hlavně cenu
a to jsme skoro všichni.

v autech je kvalitativni rozdil a to podstatny ... pokud jsi si ho nevsiml, tak jezdis ve spatnych znackach aut
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » pon zář 15, 2008 9:32 am

tak po vcerejsim testu musim rict, ze honda je naprosto super, doufam, ze bude platit to, co rikal kamos "yamaha ma sice velmi kvalitni distribuci nahradnich dilu, ale s hondou nejsou potreba" :)
...srovnam jeste s parsunem, k tomu se urcite dostanu, ale jak to tak venku vypada, tak spis az pristi rok
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Parsun

Příspěvekod Ave » pon zář 15, 2008 9:57 am

..tak az vyzkousis Parsuna, tak dej urcite vedet...
PS nikde na netu jsem o nem nic nenasla
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Re: Parsun

Příspěvekod simon » pon zář 15, 2008 10:17 am

Ave píše:..tak az vyzkousis Parsuna, tak dej urcite vedet...
PS nikde na netu jsem o nem nic nenasla

http://www.yuki.cz/lode-a-cluny/prislus ... ne-motory/
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Parsun

Příspěvekod Ave » pon zář 15, 2008 10:24 am

jj...tam jsem se byla i podivat...ja spis myslela nejake recenze od lidi
david
moderátor
Reputace: 151

Re: Parsun

Příspěvekod david » pát zář 19, 2008 11:58 pm

Ave píše:jj...tam jsem se byla i podivat...ja spis myslela nejake recenze od lidi

chceš-li Parsuna, má je Yacht Centrum Neptun v Praze. tel 6O8 115 151. Prodává je tak rok a půl. Zatím žádnej neklek bez přičinění majitele. Teda mimo jedný výrobní vady na l5HP, ale ten se nedostal k zákazníkovi. Chyba byla odchycena při předprodejním servisu. Pórézní sací kanál ve hlavě. Jestli můžu poradit, z YUKI ho neber, nejsou dobrý reference stran servisu při prodeji.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » sob zář 20, 2008 8:32 am

to david: Nevíš náhodou jak mají udělané to vstřikování u tak malých motorů? Uvádějí jej od toho 2,6Hp. A jak řeší sytič? nebo
je to jenom špatně opsaný orig. katalog.
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Ave » sob zář 20, 2008 7:24 pm

to David: diky ...urcite se stavim v Yacht Centru Neptun...ja uz prave delsi dobu po tomhle motoru pokukuji, a tak se snazim ziskat co nejvic info . . .

Zpět na