Motor Hidea

Firmy, technika, servis, údržba, zkušenosti apod.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Re: Motor Hidea

Příspěvekod halladin » čtv črc 27, 2017 10:23 am

copy píše:
Inak Hidea 15ps krátka noha, el. štart, DO sa v Nemecku predáva za 1799 €, 25ps taká istá výbava za 2.200€. Ceny vrátane 19% DPH. Chýba im iba elektrický trim.

el. start je mi na houby, v 320 cm gumáku vozit baterii nebudu
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » čtv črc 27, 2017 12:06 pm

Copy,

Přehodil jsem Googla na němčinu , a hledat prodejce , co prodávají Hideu.
Moc jich nebylo, a co byli, měli o dost vyšší ceny než má u nás ten "výhradní" prodejce.
Taky jsem si našel na nějakém lodičkářském webu diskuzi, a koukali na to dost přes prsty.
Ale vypadá to, že je to skopčená Yamaha, náhradní díly byly z Yamaháckého katalogu.
Jedna věc je kopie, druhá použité materiály,
josef12345
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 7

Příspěvekod josef12345 » pát srp 04, 2017 12:44 pm

nedalo mi to a tak jsem se informoval v servise lodí a lodních motorů MARINE v Novém městě nad Metují. konkrétně na motory Hidea, Parsun Seanovo ( čínské značky) bylo mi řečeno, že nevidí duvod proč by jsem si tento motr nekoupil, Hideu 9,9 měl v ruce a není to žádný shit, kopie Yamahy, dokonce lze díly nahradit z yamahy a naopak, to samé Parsun některé jsou kipie yamaha do 6 hp a ty silnější Tohatsu, , servisloval Parsuna 15 HP 10 let starého odešla indukčí cívka, majitel ho užívá na člunu na moři 4 měsíce v roce, servisák říkal, že motor je ve stejném stavu, jako motory věhlasných značek. Dále uvedl, že díly se z 80% do věhlasných značek vyrábí v číně uvedl" ubjednávám díly na motory a včude je made in china, dokonce nové válce na suzuku 15, protže je tam levná pracovní síla. Hlavně prto motory Yamaha, Suzuki, prý jediná značka co se varábí v japonsku je Tohatsu. To samé je i s gumáky, vše v číně i zodiaky. Řekl mi to asi takto " nebál bych se toho a klidně ho mám koupit) Určitě mi tady budoou oponovat majitelé věhlasných značek, kteří nikdy čínu neměly a možná ani neviděli a jen něco nekde slyšeli. Tento příspěvek je hlavně prio ty kteří se rozhodují jestli utratit 70 tis. za yamahu, nebo 40 tis za parsuna, hideu nebo jinou čínu. Toď vše.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27

Příspěvekod geus » pát srp 04, 2017 1:13 pm

Moc to zjednodusujes a klames. Tak parsun 15hp prumerna cena 58tis i vic a Mercury 15hp 68tis a vis to je pouze o 10tis vic na zanackovem motoru. Jeste jsi mohl napsat prodejce a bylo to kazdemu jasne
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pát srp 04, 2017 1:36 pm

Ja mam uz asi 7 let Parsuna 5BMS. Furt to ještě jede, ale uz nemá moc kompresi. Je fakt, ze jsem ho poslední dobou honil fakt hodne, ale kvalita materialu asi není nic moc. Udajne se to da celkem snadno opravit, ale dokud to jede, tak to nechavam zit.
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » pát srp 04, 2017 3:18 pm

Parsun 15HP s pinou, krátka noha, vrátane nádrže a DPH sa dá kúpiťv Nemecku za 1700€. Pochybujem, že aj Mercury za cenu o 10% vyššiu.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » pát srp 04, 2017 5:23 pm

Koukal jsrm na nese eshopy kde nabizeji 15hp parsun za 58tid a na druny eshop kde nabizeji merkury 15 hp za 68tis a merkury 5hp za 28tis. Oba kratka noha a pina. Netvrdim ze se neda sehnaz nekde ve slevach levneji to se da sehnat kde co
olin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 39

Příspěvekod olin » pát srp 04, 2017 9:08 pm

geus píše:Koukal jsrm na nese eshopy kde nabizeji 15hp parsun za 58tid a na druny eshop kde nabizeji merkury 15 hp za 68tis a merkury 5hp za 28tis. Oba kratka noha a pina. Netvrdim ze se neda sehnaz nekde ve slevach levneji to se da sehnat kde co

A co říkáš na 6hp kopii pětikoňovýho dvoutaktního Mercury za necelých 13 000,- včetně poštovnýho z německa. Pětku bohužel do evropy nedovážej. Je prodávanej pod značkou Hangkai. Už nějakou dobu mi leží v hlavě, že bych si ho objednal a k němu polepy 5hp Mercury. Takhle bych měl funglovku za polovic ceny nějaký jetiny, která může být před smrtí.
LadaM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 30

Příspěvekod LadaM » pát srp 04, 2017 10:08 pm

Někdy jsou i jiné parametry, než cena.
Koukal jsem na nejmenší motory - Hidea 2,5 - cena cca 16 tis., hmotnost 17 kg. Proti tomu např. Suzuki 2,5 kolem 18 tis. s hmotností 13 kg. Honda 2,3 13,5 kg, ale ta už je přes 20 tis. U mě by vyhrály ty minus 4 kg.
Ale rozumím, že u výkonnějších motorů bude ten rozdíl v ceně výraznější. Také je pro rozhodování asi důležité, jestli se jedná o motor na pramici / bajbót / záložák, nebo jediný hlavní motor na lodi. :?
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 58

Příspěvekod Zdenda12345 » sob srp 05, 2017 10:25 am

Výjimečně jsem sem zavítal.
Povětšinou je to jen jedna paní povídala. Napsali sem snad jen dva lidi, kteří ten motor opravdu provozují. Zkušenosti jsou rozporuplné. Napovídá to, že asi hodně záleží na způsobu použití. Rybáři na víkend na bubláka na protější břeh asi ten motor vydrží "na věky". Ovšem na člunu pořád v zápřahu to asi dlouho nevydrží.
Pravděpodobně i v tomto duchu to funguje u moře. Procestoval jsem řadu přímořských zemí od Řecka po Španělsko. Nepamatuju si, že bych na místní lodi nějaký tento motor viděl. Asi se při jejich způsobu použití rozdíl v ceně dejme tomu klidně i 30% rychle smaže.
Chci tím říct, že tyhle motory nezatracuju. Pro určitý způsob použití je to rozumná volba. Kdo hledá neúnavného pracanta / závodníka, tak holt musí do prověřených značek.
Ještě k té výrobě v číně..... ano, dnes se snad všechno dělá v číně. Záleží ale na tom kdo si tam co objedná a jak si to ohlídá. Píšu z vlastní zkušenosti. Měl jsem kdysi na starost kvalitu motorů vyráběných v číně. Můžeš si objednat výrobní standard - to vám např. ložiska mažou v prostředí, kde lítá písek, dělá to kdo má ruce a nohy, občas mu to upadne na hliněnou podlahu apod.
vyšší standard - to už máte školenýho člověka, kterej pozná rozdíl mezi tuky, ví, že to nesmí pustit na zem a když, tak to vypláchne atd.
a nebo si navíc ještě dodat vlastní materiály a supervizory - to si do číny pošlete vlastního člověka, který tam doveze různý tuky a dohlídne na jejich správné použití.
Obdobně i materiály na kostry a vinutí..... :)
Takže není čína jako čína
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » sob srp 05, 2017 2:13 pm

Zdendo, ja som bol naopak prekvapený v Taliansku, že aké rozličné (aj u nás neznáme) značky motorov sa tam predávajú a prevádzkujú, v kategórii tak do 25hp. Miestni rybári, domorodci a tak.
Inak kedy si bol v Číne, a kde bola fabrika?
Lemon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lemon » ned srp 06, 2017 8:42 pm

Zdenda12345 píše: Procestoval jsem řadu přímořských zemí od Řecka po Španělsko. Nepamatuju si, že bych na místní lodi nějaký tento motor viděl.

Takže není čína jako čína

Už jsem to tu před časem psal, v podstatě úplně stejné zjištění v Chorvatsku:
viewtopic.php?f=47&t=2303&p=179501&hilit=v+chorvatsku+Parsun#p179501

Teď jsem se vrátil po roce a protože je to taková nemoc koukat po motorech a lodích, mohu to jenom potvrdit.
Ale viděl jsem značku Hangkay coby záložní motot na jedné větší kajutovce s 90HP Hondou a také jsem viděl jako záložní motor " křovinořez" hojně prodávaný i u nás na webu...
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » pon srp 07, 2017 8:47 pm

Pozrel som sa cez google - v Chorvátsku predávajú Parsuny v Bauhause, rovnako ako vo Švédsku.
Lemon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lemon » úte srp 08, 2017 9:15 pm

Nojo, že prodávají ale neznamená, že je někdo kupuje... jak jsem psal, nikde jsem je tam neviděl v provozu.
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » stř srp 09, 2017 12:34 pm

neviem, ci sa to da hodnotit podla jednej mariny
josef12345
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 7

Příspěvekod josef12345 » čtv srp 10, 2017 11:01 pm

asi bych to uzavřel z mé strany tím, že měl jsem Hideu 5 HP sloužila mi dobře, měl jsem i Pasrsuna 5HP nemohl jsem si na něho stěžovat, měl jsem Yamahu, 9,9 šla do kytek zaplať pánbůh byla v záruce, mám Hideu 9,9 a slouží mi slušně, na to moje ježdění jednou na tři týdny na dovolenou k moři a jednou dvakrát se svezu v ČR mi to bohatě stačí a svou službu mi splní. Nic víc nic míň. A je mi jedno, že nemají přiblblí chorvati na lodích Parsuny, Hidey nebo Seanovo - do Chorvatska nejezdím.
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » pát srp 11, 2017 12:09 am

teraz má Hidea novú radu EFI, zatiaľ majú CE na motory do 60HP. Neviem, kedy to príde sem na trh.
HDEF30.gif
HDEF40.jpg
HDEF50.gif
HDEF60.jpg
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 12

Příspěvekod Ozzie » pát srp 11, 2017 11:03 am

Začínajú sa podobať na Evinrude :lol:
Lemon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lemon » sob srp 12, 2017 9:45 pm

Josef12345 dyk tu někdo psal, že na pojíždění typu, které jsi nastínil - 20 dnů v roce ty číny jsou v pohodě možná přežijou i Tebe.

Šlo o obecný porovnání se "zavedenými značkami". A ta penetrace, která je třeba v Chorvatsku jasně dokazuje, že na každodenní používání na lodích půjčoven, místních rybářů asi ta čína nemá dostatečné prověření. Jak už jsem napsal, na výletech v marínách koukám po lodích, motorech a že jich je tam sakra penetrace - Hidea ani Parsun prostě není a není.
Jednoduše to o něčem vypovídá. Nebojím se prohlásit, že si to Chorvati bojí koupit. I třeba proto, že to sami nikde nevidí. Ale stojím si za tím, že tam ty motory nenajdeš.
Jinak mám Yamahu a Tohatsu a narozdíl od tebe mi slouží výborně ( za jedna ) :wink:
1 Výborný
2 Chvalitebný
3 Dobrý
4 Dostatečný
5 Nedostatečný
:wink: :wink: :wink:
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » sob srp 12, 2017 10:32 pm

Za letošní sezonu mi Parsun prozatim najel cca 40mth (na sladky vode), sice ta komprese uz není co bejvala, ale je fakt, ze když ho clovek nejak neprohání, tak proste funguje. Na tohleto ty cinani rozhodne staci.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » ned srp 13, 2017 7:51 am

Mam 2,6parsuna a po roce nastartovat nesel musel jsem ho dost vycistit a profouknout. Jinak zase bezi
Ostatni naskoci tak na po 4te a nemusim je procistovat.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » ned srp 13, 2017 2:50 pm

Taky jsem zaznamenal nejaky potize s karburátorem, ale doposud se to obeslo bez vnitřních zasahu, nejak se to dycky "rozchodilo" samo.

Jinak jsem nedavno kontroloval vule na ventilech a jsou porad stejny, jak jsem je nastavil po zabehu, coz mne mile prekvapilo.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod sedivak » ned srp 13, 2017 3:17 pm

No a Viky, kolik má tvůj Parsun celkově naběháno mth?
olin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 39

Příspěvekod olin » ned srp 13, 2017 4:40 pm

No u Vikyho ten motor hlavně bude dostávat 3x takovej záhul než u kohokoliv jinýho, takže pokud jen trochu ztratil kompresi, tak klobouk dolů. Vyměněj se kroužky a motor zase jako novej. Takže pokud u Vikyho vydržel tolik let, tak komukoli z nás by musel vydržet do smrti.
Sám půjdu do číňana, protože vím, že při mém používání mi vydrží léta a zase tolik peněz na zbyt nemám. V mém případě je úplně zbytečné dávat 3x tolik za značkovej motor.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod sedivak » ned srp 13, 2017 6:21 pm

Však já vím, že bude mít najeto dost. :) Proto se taky ptám.

Zpět na