plavba ,,z hausboatu na hausboat,,

Kdo kde koho potkal, kam kdo pluje. Kdo se dlouho nehlásí.
Nehody a úspěchy, i neověřené.
ŽÁDOSTI O POMOC.
POZOR ! Tato sekce není vhodná pro žerty !!!

Moderátoři: Pepa, david, vilma

avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 6

plavba ,,z hausboatu na hausboat,,

Příspěvekod avalon » sob pro 15, 2018 1:47 pm

Ahoj vsetci,

otvaram toto vlakno aby som pocas tychto zimnych dni motivoval seba a snad aj niekoho z vas na projekt na ktory ma namotal par rokov dozadu moj kamarat Boris. Spociatku sa mi jeho napad zdal nezaujimavy ale casom som tejto myslienke uplne prepadol. Zacal som spekulovat o vhodnej lodi, pozeral inzeraty, mapy a dokonca som v jednom momente vydrazil Hallberg Rassy Monsun. Nemec ale vysledok drazby zrusil a ja som ostal bez lode. Pan boh to asi tak nechcel a kratko na to sa mi dostala do ruk 9m lodka ktoru som dobre poznal, ale ktorej osud nikdy nedoprial vyplavat na plavbu na ktoru bola este pred 89 stavana. Z odstupom casu viem, ze prislovie ,,darovanemu konovi na zuby nepozeraj,, v mojom pripade nebolo uplne najmudrejsie, ale po pol roku prac a 1000 hod oprav sa dostanete do stavu, ked sa vas ciel ci sen ci akokolvek to nazvete stane povinnostou a musite ho za kazdu cenu dokoncit. Plan teda je najneskor koncom leta 2019 vyplavat dole Dunajom smer Cierne more, preplavat popod minarety v Istambule, dalej pomedzi ostorvceky v Egejskom mori aby som nasledne Korintskym prieplavom preplaval az do Ionskeho mora kde by sa zimovalo a cakalo na dasiu etapu plavby smer Korfu, Leuka, Messina, Stromboli, Sardina, Korzika, francuzska riviera a delta rieky Rhony a potom kanalmi znovu do Dunaja spat na hausboat rkm1806. :-) Ak by sa niekto chcel aj so svojou lodou pridat, budem rad a este viac budem rad ked sa prida niekto kto ma lod s podobnou minulostou ktora caka na svoju co i len jednu ci prvu a poslednu plavbu.
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 29

Re: plavba ,,z hausboatu na hausboat,,

Příspěvekod ixxo » ned pro 16, 2018 4:36 pm

Niečo z toho som už absolvoval svojho času s Kirké keď ju kamaráti dostavali, konkrétne Constanca Korint, Dedko zase absolvoval Bratislava Grécko, ktorý ostrov už neviem. Čo sa týka francúzskych kanálov počítaj s tým, že väčšina nemá hĺbku väčšiu ako 1,60, týka sa to hlavne kanála Rhona Rýn, pri väčšom daždi sa zanáša, už som tam trčal skoro týždeň a to mám ponor 1,20. Hore Rhônou len na jeseň, na jar tečie rýchlo. Dolu Rýnom v pohode aj hore Mohanom a kanálom na Dunaj, tento rok bolo na Dunaji málo vody, občas som mal pod kýlom 15 - 20 cm, hlavne v Nemecku, od Viedne už v pohode.
avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod avalon » ned pro 16, 2018 5:25 pm

no tak toto mi zlepsilo dnesnu naladu Ixxo, dakujem Myslim tym, ze hore Rhonou len na jesen :-) tak si to presne predstavujem, ak sa mi az tam s bozou pomocou podari dostat :-) A ako to vyzera hore Rynom ? Ako na Dunaji alebo horsie? dik
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 123

Příspěvekod Denis » ned pro 16, 2018 6:25 pm

Parkety z paluby si odstránil?
avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod avalon » ned pro 16, 2018 7:19 pm

ak myslis tento teak, tak ten som musel bohuzial odstranit z paluby ako prvy
Přílohy
IMG_20181216_191646s.jpg
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » ned pro 16, 2018 9:58 pm

Myslím že to je dobrá loď, starý Čatloš ju postavil poriadne, tá čo si vytrpela, to by sa iné lode rozpadli. Máš tam kopec nových vecí, hlavne motor. Dal ti aj toho windpilota a hydrauliku na kormidlo? Verím že "parkety" z paluby si do kachiel nehodil :) .
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod ixxo » ned pro 16, 2018 10:15 pm

Trasu vo Francúzsku si môžeš spočítať na webe http://www.vnf.fr/calculitinerairefluvial/app/Main.html ale musíš to rzdeliť na etapy, celú trasu to nevygeneruje.
Rýn je zhruba porovnateľný s Dunajom, niekde to tečie rýchlejšie, niekde pomalšie, od Štrasburgu po Mainz sú tri komory, pri troche šťastia sa to dá urobiť za jeden deň ale je to fofr. Ja som to išiel dva dni, kotvili sme v Speyeri, mestská marina, pekné mesto. V Mainzi odbočka doprava, v meste je jedna marina ale maličká, kotvili sme asi 12 km hore prúdom v Untermaine. Hore Mohanom pohoda, dosť komôr asi 34, od Bambergu kanál.
Po trase krásne malé mestečká. Proti prúdu by si išiel len Rhonu a Mohan, dolu už len Dunaj. Mne to trvalo zo Štrasburgu 14 dní, príliš rýchlo na pohodovú plavbu.
IMG_0257.JPG
avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod avalon » ned pro 16, 2018 10:18 pm

Denis bar by si mal pravdu ... a ak by som k tej lodi nemal osobny vztah, tak by ta lod skoncila tak ako ta teakova paluba v kosi a jedine co by po nej ostalo bol by iba ten motor, lebo okrem neho vsetko nefunguje, nic nie je kompletne, vsetko je znehodnotene, poskodene, zastarale, zle kupene, expirovane atd Takze mozes ostat kludny a nemusis mi nic zavidiet :-) Tvoj Giaur aj ked stale rozrobeny a pravdpodobne nikdy nedokonceny je proti Ramone Hallberg Rassy. Pre ilustraciu pripajam foto paluby.
Přílohy
17.10.2017s.jpg
Naposledy upravil(a) avalon dne ned pro 16, 2018 10:46 pm, celkem upraveno 1 x.
avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod avalon » ned pro 16, 2018 10:31 pm

Diki Ixxo, ale tato cast plavby je pre mna este tak vzdialena ako odvratena strana Mesiaca :-) Na Ryn som sa pytal len preto, lebo jeden variat je aj plavba cez kanal Du MIDI okolo Francuzska do Holandska a potom hore prudom Rynom domov. Okrem toho este zvazujem moznost plavby v opacnom smere proti prudu Dunaja. Zima je dlha a musim nastudovat vsetky alternativy :D
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod ixxo » ned pro 16, 2018 11:16 pm

Kanal du Midi je parádny iba trochu veľa charterových lodí. Tam som strávil tri mesiace. To čo plánuješ je aj na dva roky, po kanáloch viac ako 30 km denne neurobíš. Na niektorých je veľmi veľa komôr, a potom to je nie pohoda ale drina. Kamarát Holanďan hovorí že plavba viac ako 4 hodiny už je ťažká práca ale on sa plaví na lodi sám. More poznám len Grécko, Taliansko a Anglicko, takže v tom veľmi nepomôžem ale kanály a rieky vo Francúzsku, Belgicku, Holandsku, Nemecku, Rakúsku som už za tých šesť rokov čo mám túto loď splavil dosť.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pon pro 17, 2018 12:41 am

:lol: Som posledný z tých čo by ti závideli. Bol som pri tom keď ju Pišta sústavnými "úpravami" spolahlivo ničil a nedal na žiadne rady nikoho. Viem v akom stave si ju asi dostal, aj keď ta paluba ma šokla, takže nezávidím. Samozrejme že záchranný ostrovček je expirovaný, 4 x gelové 100 Ah batérie sú v hajz-li, elektrika asi tiež, ale ten motor ak ho neskur.il je super, a windpilot čo kúpil v Tullne je špica. Toho teaku je škoda, ale podla fotky vyzerá, že na väčšine plochy držal dobre, takže asi demolácia bolo jediné riešenie. A bol som s ním kupovať tie krásne hnedé búrkové plachty, ak ich nenechal niekde zhniť, tak tie sú naozaj na závidenie, krása. Dobré je že sťažeň bol postavený, takeláž bola kompletná.
ballo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod ballo » pon pro 17, 2018 3:55 am

Mozno tuto stranku poznas. Ale radsej ti ju posielam. Je to vyborny pomocnik na zimne planovanie.
Na par kliknuti ti vyrata komplet km aj pocet komor. Vcelku presne.

https://canalplan.eu/
avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod avalon » pon pro 17, 2018 8:50 am

dikes za rady a linky, ja som vacsinu z planovanej trasy uz preplaval a kanalov sa vobec nebojim. Dunaj do delty poznam, Egejske more v oblasti Athen tiez, Stredozemne more som preplaval z Benatok az do Gibralatru, okrem toho Sardiniu a Korziku zvlast, takze pojdem vpodstate okrem Cierneho mora a Marmarskeho mora po znamych miestach. Tentokrat vsak s vlastnou lodou. Ozaj Denis ten Windpilot je OK ale nebudem ho potrebovat a ak chces tak za 500€ je tvoj a tiez aj tie burkove plachty ti mozem predat, tie su tiez OK. Co tak napr foto zrkadla
Přílohy
hs.jpg
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pon pro 17, 2018 11:09 pm

Foto zrkadla je "super", to tie stĺpiky zábradlia? Alebo prečo je to tak zničené?
Ďakujem za ponuku, v pasátových vetroch som sa nechystal plávať, ani nechystám, takže windpilot je pre mňa zbytočný. Búrkovú kosatku mám a dve hlavasky na tri refy. Aj tak mi je to figu. :(
avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod avalon » úte pro 18, 2018 12:31 am

no vidis, mas viac hotove ako ja a ... mal by si s tym nieco urobit kym este mozes ! No a znicene to je, vlastne to bolo hlavne koli zatekaniu cez diery, dierky a dierocky po vysrobovanych a opatovne nezatesnenych sroboch na palube, nadstavbe, bortoch a pod.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 23

Příspěvekod Ozzie » čtv pro 20, 2018 7:56 pm

Prečítal som si Tvoje vlákno a môžem povedať, že za tú plánovanú plavbu Ti môžem iba závidieť. Ale nechápem prečo sa neustále vynára potreba a nutkanie plaviť sa na niečom čo sme si narýchlo postavili, opravili atď. Nebolo by jednoduchšie kúpiť si loď na ten účel? Alebo máte tak veľa času a energie? Hlavne ten čas by sa nedal nejako rozumnejšie zúžitkovať?
avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod avalon » čtv pro 20, 2018 10:58 pm

caves Ozzie, velmi racionalna uvaha a chapem, ze moje konanie sa musi vacsine zdat slusne povedane iracionalne. Dalo by sa nad tym filozofovat, ved urcite lahsie by bolo kupit lod a absolvovat planovanu plavbu. Ja sa na to ale pozeram trosku inak a plavat na kupenej lodi sa mi zda popravde velmi jednoduche. Mna naopak bavi lode opavovat, stavat a potom na nich plavat. Okrem toho, lod ktoru opravujem a na ktorej planujem vyplavat je lod ku ktorej mam uz od detstva velmi blizko a ktora svojim designom patri skor do skupiny oltimerov a to ja tiez mozem. Vid napr moj motorak Boesch http://www.plavidla.sk/gallery Takze suhlasim s tebou ale toto je moja cesta :-)
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 23

Příspěvekod Ozzie » pát pro 21, 2018 7:14 pm

Samozrejme rešpektujem Tvoju cestu a držím Ti palce. Dúfam, že budú aj pravidelné články na fóre o oprave a potom hlavne o plavbe.
Vychádzam z vlastnej skúsenosti, keď som si kúpil malý zanedbaný motorák, kde nejaký deutsche Bastler namontoval všelijaké držiaky, repráky a rôzne pí....viny, samozrejme všetko s oceľovými skrutkami, ktoré po dovolenke v Chorvatsku vyzerali hrozne. Proste stálo ma to nenormálne veľa času a aj peniaze ten čln dať do poriadku. Napr na prednej palube boli nalepené sekunďákom šmirglové pásy ako protišmikové riešenie.
Videl som na youtube videá kde zrenovovali úplne zúfalé, zhnité vraky. Dá sa všetko ja viem, len kde na to vziať čas?
Ešte raz. Držím palce a nech sa Ti darí :D

Zpět na