Nonstop osamělá plavba kolem světa

Kdo kde koho potkal, kam kdo pluje. Kdo se dlouho nehlásí.
Nehody a úspěchy, i neověřené.
ŽÁDOSTI O POMOC.
POZOR ! Tato sekce není vhodná pro žerty !!!

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Dvojka
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 93

Příspěvekod Dvojka » pon čer 20, 2011 7:26 pm

Beda
radioamatér
radioamatér
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » pon čer 20, 2011 10:33 pm

[/quote]

Nemáš odkaz na stránky s/y Lavinia kde se ta plavba dá sledovat??
díky[/quote]

Asi svuj WEB nema. Zkusim se zeptat. Jinak bylo zrizeno vlakno zde na foru

Lodě a jachtaři s OK značkou

Pavel je skovany pod OK1BD/MM
tam jsou tri odkazy, asi nejlepsi je ten na winlink.org
modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=98
Je tam i Standa OK4ETE, zitra s/y ETERNITE vyplouva ze Stetina na Balt, ma take HF vysilacku a bude davat take svoji pozici, jak to rozchodi, da vedet
Edit: Tak Standa se dnes pohnul.
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » ned čer 26, 2011 2:52 pm

Petr ziskal znacku OK4SNG Zarizeni ma IC-706 a ATU a 9m dratu. Zkusi jeste dipol.
rikal ze kdyz bude mit dost elektriky a cas ze se na HAM pasmech bude objevovat. Poridil si to hlavne na Paktor, na moznost odesilat z lodi
email. Az vypluje, tak se sem da odkaz na sledovani jeho lode.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » ned čer 26, 2011 9:35 pm

Petr měl dnes v 11,00hod na stanici radio-žurnál, živý rozhovor.
Tak jsem se ho zeptal, zda uvažuje o případném vysílání na radio-amatérských frekvencích (HAM).
Pokud ano, tedy konkrétně na jaké FR a v jakém čase.
Asi není ještě rozhodnut. Mluvil právě, jen o tom emailu. Tak se halt necháme překvapit. ;)
alffa
OK4AHA
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » ned čer 26, 2011 11:18 pm

Ja s nim mluvil telefonem. On s tim zacina a tak nevi. nevi take jak bude vychazet s elektrikou, jestli mu bude stacit i na vysilani. Poveze jen 100 litru nafty, tak na nabijeni nebude mit. Bude mit solarka 150 Wp a vetrnou elektrarnu, nepise jakou velkou. S tim HF vysilanim muze mit problem.
spuctum
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Re

Příspěvekod spuctum » pon črc 04, 2011 12:10 pm

Délka lodě je dána .. Jen tak by mě zajímalo jak max. dlouhou loď je schopen řídit jeden člověk /komfortně - ne aby se z toho zbláznil :o)/
Libor
bez hodnocení
Reputace: 118
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon črc 25, 2011 10:44 pm

Dnes ve zprávách bylo jak loď nákládá a odváží na vodu.
Vypadá to tedy ,že letos vypluje.
Standa83
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 5

Příspěvekod Standa83 » úte črc 26, 2011 2:14 pm

O nakládání má i článek a pár fotografií na IDNES.cz.
Držím palce :good:
kecemis
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Re: Re

Příspěvekod kecemis » úte črc 26, 2011 2:17 pm

spuctum píše:Délka lodě je dána .. Jen tak by mě zajímalo jak max. dlouhou loď je schopen řídit jeden člověk /komfortně - ne aby se z toho zbláznil :o)/

No takMonacka Wally dela plachetnice ktere jsou navrhovany pro single-handed sailing a rozhodne to nejsou male plachetnicky napr. Wally CENTO ma 100ft, ESENCE dokonce 143ft a ve vyrobe ma i vetsi kousky :-) ale uprime bych na ty plachetnicce nechtel byt kdyz odejde hydraulika a elektronika :-)
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » stř črc 27, 2011 8:53 pm

To ten novinář asi musel hodně dlouho přemýšlet, než ho napadl takhle blbej nadpis.
Ale i Lidovky o Petrovi píšou.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pon srp 22, 2011 6:40 pm

O plavbě Petra Ondráčka čtěte v kronice obce Mokré
http://www.obecmokre.cz/
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon srp 22, 2011 7:07 pm

Nemá Petr nějaké jiné stránky než http://nonstopsailing.webnode.cz ?
Tam už od února není žádná aktuální informace.
marianb
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod marianb » pon srp 22, 2011 8:55 pm

Marty
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Marty » pon srp 29, 2011 11:23 am

Rekordní plavba kolem světa Ing. Petra Ondráčka byla zahájena v neděli 28.8. 2011 v 10:28:35 hod. Tak držíme palce.... :good:
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pon srp 29, 2011 12:44 pm

Ten maraton před startem si umím představit. Držím palce :)
oceannn
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod oceannn » pon srp 29, 2011 5:29 pm

Také držím palce,přeji klidnou plavbu a vždy aspoň stopu vody pod kýlem...
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » úte srp 30, 2011 9:04 am

Take preji stastnou plavbu. Hlavne at vsechno funguje jak ma.

Dnes rano jsem to rekl amaterum-cechum v Australii a Novem Zelandu a uz se tesi na spojeni az se tam bude pohybovat.
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » sob zář 03, 2011 9:39 am

Nevesela zprava.

Petr se vraci zpet, odesla mu vyroba elektriky. Co presne nevim. Zpravu predal po radiu dnes rano Pavel OK1BD/mm z Gibraltaru. Aby se to rychle opravilo a mohl vyrazit znova.
Lachtan
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 22

Příspěvekod Lachtan » sob zář 03, 2011 10:16 pm

Ahoj. Nehodnotím a nesoudím přírodu, tj. i závadu-náhodu, nechápu význam slov smůla, nespravedlnost a podobné výplody politiků a žurnalistů. Takto vcelku dobře rozjetý around..., v pravý čas, to chápu. Rozhodnutí Petra je vítězství rozumu!!!!! Pokračovat bez energie, tj. bez spojení a bez předpovědí počasí, to bych chápal někde v poslední čtvrtině cesty, někde za mysem Horn. Věřím, že příští start přinese ještě lepší podmínky. V prvních fázích plavby by rozhodně mělo vše fungovat! Ještě pár slov k Neptunovi. Má rád všechny, co používají rozum, ale občas to zafouká víceé, ale to není v jeho moci, moře nevládne větrům, to rozumný člověk ví.
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » ned zář 04, 2011 9:36 am

Ja jsem to sem dal, protoze vas jeho plavba zajima. Zpravu o tom predal Pavel OK1BD/mm, ktery je take na ceste okolo sveta a s Petrem ma kontakt. Vraci se zpet a na vypluti ma okno jeste asi 14 dni.

Info je uz na:
http://www.sailboat-singa.cz/?p=aktuality-news

Info od Vladi OK1ATQ co vede rani krouzek na 14320 USB ve kterem se objevuji i cesti jachtari amateri z more. Albert EA5HID/mm ( je v Portugalsku ), OK1BD/mm ( je v Gibraltaru ), OK1MAJ/mm ( je nedaleko Kralovstvi Tonga ), Mirek OK4SW/mm ( Kanarske ostrovy ), Lada 9A5LO ( byl v HR ),
Martin OK4MA byl u Korsiky,DNES BYLO VELICE RUSNO. A BYL PRITOMEN NA FEQ TAKE OK1MAJ/MM, ALE SLYSEL JEN RUDU (ZL2KBR A N.Zelandu, dava mu na lod predpoved pocasi ). NAS NESLYSEL! JE MEZI SAMOA A TONGA.
Pokud k tomu vysilani z lodi neco budete mit, napiste do vlakna ktere je k tomu zrizene
modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=98
Petr take veze vysilacku a slibil ze az lod vyladi a bude mit vic casu ozve se tam take.
Monterey
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Monterey » pon zář 05, 2011 4:32 pm

No jak citam Petrov kratky cestopis, vsetko sa mu kazi rad, radom, lod nema poriadne vyskusanu, ja by som mu radil, vratit sa domov, rok sa pohrat s lodou a potom vyrazit cez mlaku. Ani to nechapem, ked nefuka a motor nezapne, solar nema tak ako bude mat elektriku?
StandaKubicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod StandaKubicek » pon zář 05, 2011 4:33 pm

Sny jsou od toho, aby si je člověk plnil - jinak jen přežívá...

Petrovi přeju v rámci možností co nejpříjemnější plavbu a stopu vody pod kýlem!! :)
Zdenal
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Solo Nonstop Around Sailing Petra Ondráčka z 3. 9. 2011

Příspěvekod Zdenal » pon zář 05, 2011 8:47 pm

3.9. 2011 sobota

SMŮLA PETRA NEOPUSTILA

Ve čtvrtek 1.9. 2011 odpoledne mi Petr volal přes Iridium, že mu totálně odešel zcela nový větrný generátor a že je tím pádem bez lednice, kde má důležité oční kapky, které je nutno uchovávat v chladnu. Navíc, že trčí již 2. den v bezvětří, a že náhradní nouzový způsob dobíjení, který vymyslel, že bude drátem nabíjet jednotlivé baterie přímo, nemůže ani vyzkoušet, protože prakticky nefouká. Volala jsem tedy nejprve naší velkou zdravotní oporu Krajskou zdravotní Ústí n. Labem MUDr. Zubinu. Ten mi sdělil, že kapky by skutečně měly být v chladnu, ale že je nutno mluvit s lékařkou, která ho léčí v Motole MUDr. Štěpánkovou. Ta mi vše vysvětlila a došla k názoru, že když léky dá do kýlu na nejchladnější místo v lodi, že v dané situaci zajistí jejich kvalitu. Velmi se mi ulevilo. Stejně jsem ale měla v úmyslu na Petra tlačit, aby se vrátil do Falmouth, vše vyřešil koupí nového generátoru a aby provedl NOVÝ START. On však nechtěl ani slyšet. Náhle mi však zazvonil telefon. Volal Richard Konkolski, že Petr mu sdělil svůj problém a řekl mi, že by si takto závažnou vadu měl Petr odstranit, když je poměrně blízko Falmouth a provést NOVÝ START. Kdyby byl Richard po ruce, dostal by ode mne pusu za tento jeho názor. Večer Petr opět volal a já jsem na něho opět tlačila s touto verzí a s podporou Richarda. On měl již jeho dopověď a znal přesně jeho názor. Moc se mu pořád do návratu nechtělo. Domluvili jsme se tedy, že když nefouká, nechá si ještě celý pátek na rozmyšlenou a večer mi sdělí, jak se rozhodl. Netrpělivě jsem čekala na telefon. Zazvonil a na druhém konci se ozvalo;Já se tedy vracím. Spadl mi kámen ze srdce. I Petr zněl již jako vždy. Určité napětí, které jsem pořád cítila, bylo opět pryč. Myslím, že tím, že se konečně rozhodl, se dostal opět do své reality. Další věc je ta, kdy a jak opět začne foukat. Na motor se moc nemůže spoléhat. Namontoval si sklopnou vrtuli, aby ho při jízdě celou cestu nebrzdila a je velmi malá. Dále nestihl zcela dořešit vratku motoru a moc jí nevěří. Říkal si, že motor stejně nesmí použít k jízdě a na manévr ve dvou přístavech při vyplutí a doplutí mu bohatě postačí.
Budeme nadále sledovat, kdy ho již konečně velká smůla opustí.

Za Jarku Ondráčkovou uveřejňuje

Zdenál z Hebe III
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » úte zář 06, 2011 12:33 pm

Monterey píše:No jak citam Petrov kratky cestopis, vsetko sa mu kazi rad, radom, lod nema poriadne vyskusanu, ja by som mu radil, vratit sa domov, rok sa pohrat s lodou a potom vyrazit cez mlaku. Ani to nechapem, ked nefuka a motor nezapne, solar nema tak ako bude mat elektriku?

Petr urcite solarko ma, lod mu to utahne, problem by byl s lednickou na uchovani leku. Treba jeste solarko prida.

Motor muze pouzit jen na manevrovani v pristavu, za bezvetri ho pouzit nemuze, musi tu zem obeplout jen na palchty. Jakmile popluje na motor na mori z jakehokoliv duvodu znamena to konec plavby.
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » stř zář 07, 2011 1:14 pm

dostatečný přísun energie na plachetnici je složitá věc. zejména pokud je na palubě spoustu spotřebičů, který mají velkou spotřebu.lednice je bohužel jeden z největších žroutů. dobíjet loď motorem je naprosté zoufalství. vím o čem mluvím, protože tento styl jsem dost dlouho používal. příkon a spotřeba se dá spočítat a vyvážit, plus něco přidat jako rezervu. jenže pokud se něco pokazí, tak je to malér. při plavbě kterou podniká petr je vindgenerátor skoro hlavním zdrojem, potíž je v tom že tyto zařízení jsou velmi náchylné na poruchy. v poslední době jsem začal být příznivcem tří věcí. chytré dobíjení sterling, dobré solarpanely a generátor. strašně mně totiž vadí ověšovat loď různými rampama a sloupy pro panely a vind generátor.nejsem si jistý, ale myslím si že drtivá většina plachetnic závodící kolem světa kvuli poruchovosti větrníků od nich ustoupila. cruising je jiný než závod, vůbec nevím vlastně do jaké kategorie petrovu plavbu zařadit, zdá se mi že je to tak na půl. návrat do portu je rozumným řešením zkušeného jachtaře. bohužel je pro mne a při mé profesi naprosto nepochopiteným hazardem vyplout s vědomím porouchaného motoru. takové řeči že motor se nastartuje při závodu před startem a za cílem můžou vést jen ti co o tom nemají žádnou páru. nemyslím to že by někdo vědomně podváděl, ale mluvím o emergenci manévrech. prostě pokud je součástí plavidla motor měl by být v pořádku. pokud se něco pokazí při plavbě to už je něco jiné.

Zpět na