Vendee Globe 2012-2013

Kdo kde koho potkal, kam kdo pluje. Kdo se dlouho nehlásí.
Nehody a úspěchy, i neověřené.
ŽÁDOSTI O POMOC.
POZOR ! Tato sekce není vhodná pro žerty !!!

Moderátoři: Pepa, david, vilma

panak-ml
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Vendee Globe 2012-2013

Příspěvekod panak-ml » stř lis 07, 2012 2:13 pm

V sobotu startuje další ročník Vendee Globe. Na startu je dvacet lodí. :)
http://www.vendeeglobe.org/en/

( :whist: opraveno na sobotu, neumim kalendář :cry: )
Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 27

Příspěvekod Vicky7 » úte lis 27, 2012 9:06 pm

Tak asi by to chtělo trochu update...
z 20 lodí pokračuje už jen 13.... (poznámka - nejsme ani v 1/4 závodu...)

Konstatuji, že to dokončí max 5 lodí... ukazuje se, že technologie uhlíku a hi-tech/hybridních voštin není stavěná pro lodě na takovéto závody... Není to dlouho, co skončilo Volvo a všechny lodě měly během závodu technické problémy... většina vždy odstoupila z jedné z etap...
kalfar
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod kalfar » stř lis 28, 2012 6:17 pm

Já bych jen dodal důvody odstoupení, protože uhlík je v nich často nevinný.

První závodník odstoupil proto, že mu krátce po startu upadl kýl, pravděpodobně kvůli kolizi. Další dva odstoupili kvůli noční kolizi s rybářskou lodí u pobřeží Portugalska. Jediná jachtařka přišla o stěžeň. Dalšímu se utrhl mechanismus držící kýl ve správném úhlu a zároveň začal nabírat vodu. Polský jachtař odstoupil z důvodu neřešitelných problémů se SW autopilota. Poslední odstoupil jeden z vedoucích závodníků, protože trefil částečně ponořenou železnou bóji, která plavala uprostřed moře. Poškodil si tak jednak trup (který opravil) ale také lano, podporující stěžeň.

Takže já bych za hlavní důvod viděl bordel v moři a rybářské lodě bez hlídky a bez zapnutého AIS. Uhlíkové technologie zatím můžou jen za ztrátu stěžně.
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bomba » stř lis 28, 2012 7:34 pm

Ahoj
Tou poruchovostí těhle novejch supersportů se vedení VOR zabývalo v druhé polovině závodu a chystají se ůpravy pravidel,které mají zpřísnit uznání dojetí etapy vůči míře poškození loďě,promiňte mi tu zkomoleninu.Jinak už se stavi nové loďe,více tady.
http://www.youtube.com/watch?v=NqzjMc_xBjg
Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Vicky7 » stř pro 05, 2012 7:38 pm

Včera jsem přidával na náš web:

Závod započal před třadvaceti dny ve francouzském Les sables d'Olonne a má za cíl obeplout celou planetu. Nyní všem lodím vévodí Armel Le Cléac'h s týmem Banque Populaire, který před pár hodinami sesadil Jean- Pierra Dicka.

V posledních chvílích se neustále překračují rekordy: výše zmíněný Armel, který přepsal rekord z roku 2004, dorazil k Mysu Dobré naděje za rekordních 22 dní 23 hodin a 48 minut (původních 24 dnů 2 hodiny 22 minut - Vincent Riou). Pierre Dick vylepšil svůj dosavadní rekord (plavba za 24 hodin) na 502, 53 námořních mil s průměrnou rychlostí 20,9 uzlů (mezi 30. listopadem a 1. prosincem), tedy posunul laďku svého předešlého rekordu z 498,80 mil, kdy mimochodem porazil Francoise Gabarta se 482,91 mílemi, který předtím také zvýšil svůj rekord. Kam se to ještě vyšplhá? V rozhovoru říká: "Je nutné chovat se správně podle námořních pravidel a nenechat se unést rychlostí."
Absolutní rekord se mu povedl s kolegou Loickem Peyronem ve stejných vodách během druhém závodu Barcelona World Race - 506,333 námořních mil s 21,1 uzly v průměru (odkaz od WSSRC).

Závodníci postupně opouští vody Atlantického oceánu a vplouvají do vln Indického oceánu, tak uvidíme, jak se jim povede a jak dopadne boj mezi trojicí závodníků: Armel Le Cléac'h (Banque Populaire), Jean-Pierre Dick (Virbac - Paprec 3)a Francois Gabart (MACIF).
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 68

Příspěvekod Jarda885 » čtv pro 06, 2012 11:09 am

Včera jsou brouzdal po webu Vendée Globe. Nepodařilo se mi najít, na jakých lodích se to jede. Můžete někdo sdělit základní informaci nebo dát link? Díky.
Jarda
brin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod brin » čtv pro 06, 2012 11:44 am

Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Vicky7 » pon pro 17, 2012 8:16 pm

TAkže nějaké info, tohle mám ze stránek Vendée Globe pro naše zpravodajství STA CZ:
Vendée Globe pod klokany

Tak tu máme novinky z míst pod australským pobřežím ze závodu Vendée Globe. Všechny lodě právě zápasí s teplotami blízkými nule, sněhu, větru a velkým vlnám, nicméně letos poprvé nebudou moci členové posádky zhlédnout ledovce na vlastní oči. Je tomu tak zabráněno hranicemi určenými pořadateli závodu (z bezpečnostních důvodů). Nicméně nejteplejší oblečení je právě potřeba. A jak jsou na tom posádky na průběžných stupních vítězů? První místo Francois Gabart (MACIF), Armel Le Cléac´h (Banque Populaire), Jean Pierre Dick (Virbac Paprec). Doporučujeme sledovat interaktivní mapu, úchvatné fotky a pokud chcete přímý přenos, tak Vám pomohou některé sportovní kanály, povětšinou ve francouzštině, ale naživo je naživo.

Jinak, co se týče typu lodí, jde o třídu IMOCA. Je to největší Single Hand třída mohohull lodí (zajímavost, Milan doufá, že jednou bude v této třídě také působit).
Délka: 18.25 m
Šířka: 5.7m

Momentálně je asi 20 lodí schopných konkurování si navzájem.... a 6 světových závodů těch nejzvučnějších jmen: Vendée Globe, Route de Rhum, Barcelona World Race atd... na třídě IMOCA (také nazývané Open 60) se jezdí Velux 5 Ocean....
Co jsme polemizovali s Milanem, cena nové lodě je cca 400 tisíc euro a finanční rezerva na provoz po dobu 3 let (příprava na závod) dalších 400 tisíc euro... Na druhou stranu je to už jedna z posledních tříd, kde to není jen o schopnostech jachtaře, ale také schopnostech designérů a stavitelů těchto prototypů... Po tom, co VOR udělal One Design (který já nejvíce nesnáším, protože jde jen o známosti na poli organizátorů a designérů, aby přihodili zakázky na stavby v době světové krize - můj názor) už v prototypech zůstala jen Class Mini, Classs 9.50, Class 40 a IMOCA... pro jednotrupky už tu nic na závodním poli není...

Toť můj názor...

Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » pát led 18, 2013 10:35 am

Dnes je webu Vendee Globe čerstvá informace. Dlouhodobě druhá loď Banque Populare má 24 hodinový track nula a propadla se o deset míst na konec závodního pole.
Nedaří se mi najít, co se stalo.
Umíte to někdo lépe?
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod Surcouf » pát led 18, 2013 5:22 pm

Podle oficiálního pořadí ze 16,00hod francouzského času (15,00 světového) se nic nemění : na prvé pozici pluje MACIF a François Gabart a druhé Banque Populaire s Armel Le Cléac´h na palubě s odstupem 112,1 nm. Jediný problém tam by tem, že se obě vedoucí lodě zasekly v té oblasti rovníkových tišin (Pot au Noir) a druhé lodi se výrazně zvětšil odstup.

Můj favorit Alessandro di Benedetto úspěšně překonal Cap Horn a již také stoupá Atlantikem na sever na dvanácté pozici.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » pát led 18, 2013 7:00 pm

Už se mi to podařilo najít. Druhá loď Banque Populaire s Armel Le Cléac´h má problémy s vysílačem polohy. Raní vyhodnocení nezachytilo signál a tudíž software poslal loď na stránce "Tracking" na poslední místo. Ve skutečnosti se nic neděje.
Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Vicky7 » čtv led 24, 2013 7:15 pm

No můj favorit už bohužel vypadl.. ale i tak... obdivuji MACIF a čichám čichám "Cestu kolem světa pod 80 dní" :D
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » pát led 25, 2013 11:06 am

První lodě se očekávají v cíli v noci ze soboty na neděli.
Takže sledujme finále.

BTW. Neuvěřitelné co profíci umějí. Dále se plachtit i bez kýlu...
michal81
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod michal81 » úte led 29, 2013 12:09 pm

Francois Gabart nakoniec zvladol Vendée Globe v novom rekorde 78 dni a 2 hodiny, pokoril tym symbolickych 80 dni: http://sport.sme.sk/c/6683047/mlady-fra ... 0-dni.html Pekne video
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » úte led 29, 2013 12:25 pm

Loni jsem sledoval Volvo Ocean Race, což je etapový závod, kde závodí mnohočlené posádky.
Teprve při prohlížení cílového videa mi došlo, že Vendee Globe je sólový závod. Marně jsem hledal zbytek posádky...
Tím více se klaním před těmito jachtaři.

Zpět na