Google Earth

Mapy námořní, řek a kanálů + odkazy ke stáhnutí. Ale také požadavky na hledané mapy. Třeba je někdo má.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Lakomec

Google Earth

Příspěvekod Lakomec » čtv zář 11, 2008 2:28 pm

Ahoj všem, myslím, že jsem to ještě nepublikoval, i když to pravidelně používám. Dovedl mě k tomu včera lynx, když jsem četl, že se raději vrátil do přístavu, kde to zná, než by plul naslepo do Skotska. Když plánuji plavbu, aktivně využívám Google, je to ve spojení s mapou ideální možnost mít co možná nejpřesnější informace, i vizuální. Při přibléžení na cca 100-150 m je vše jasné, jsou vidět auta v marínách, lodě, někde i dno. A pokud se při plavbě změní trasa, v internetové kavárně to je jen chvilka a mám přehled, co mě čeká. Modul Earth je ke stažení zdarma.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv zář 11, 2008 2:33 pm

Máš pravdu. Dobrá pomůcka, taky používám, bohužel v oblasti kde pluji nejčastěji takové přiblížení / rozlišení není. Takové detaily jako ty nevidím... :cry:
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv zář 11, 2008 3:52 pm

A MapSource má tu vychytávku (majitélé znají), že když si na místo na námořní mapě klikneš pravou myší, vybereš si zobrazit na maps.google.com. Pokud jsi připojený na netu, ukáže ti to přímo místo které chceš.
Nemusí se nic instalovat, nic hledat... :jupi:
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 311
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » čtv zář 11, 2008 4:03 pm

Zcela souhlasím, také Google Maps oužívám.
V mém konkrétním případě to má jednu chybku:
Když si člověk zobrazí východní pobřeží Skotska, je tam zataženo, takže je vidět kulový.

Obrázek

Já jsem měl fotky a podrobné mapky přístavu (Peterhead) z internetu, ale stejně jsem se rozhodl vrátit do Kristiansandu, protože jsem věřil, že tam vjezd zvládnu a nebudou mě snášet žádné přílivo-odlivové proudy. V Kristiansandu je rozdíl hladin stále ještě velmi malý – určitě do jednoho metru. Alespoň podle toho, co jsem za celkem asi 10 dní vypozoroval.
Lakomec

Google

Příspěvekod Lakomec » čtv zář 11, 2008 5:39 pm

To lynx: rozumím tomu, proč jsi se vracel, udělal jsem to jednou už také, když mi v bouřce vypadl motor. Po hodině jsem měl štěstí, bouřka přešla, já skočil na laně pod jachtu a nožejčkem přeřezával namotaný vlasec na hřídeli. dopadlo to dobře, otočil jsem na původní kurz.
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » čtv zář 11, 2008 5:48 pm

Google Earth používá taky tahleta mapa skluzů do vody.

WWW.slipstellen.info

Zpět na