Mapy Odry a její "splavnost"

Mapy námořní, řek a kanálů + odkazy ke stáhnutí. Ale také požadavky na hledané mapy. Třeba je někdo má.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

leguan
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Mapy Odry a její "splavnost"

Příspěvekod leguan » pát lis 20, 2009 10:47 pm

Zdravím všechny
Zajímá mě splavnost řeky Odry a její následné propojení s vodní soustavou Německa ( oblast Meklenburska, Berlínská jezera.....). Nemá někdo z Vás tyto plavební mapy a nebo nějaké odkazy na netu?

díky
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 1

Příspěvekod bokal » pát lis 20, 2009 10:58 pm

Nemám mapy, ale z článků v polském časopise, kde popisuje autor svoji cestu kolem polska je Odra splavná někde od Opole, na 100% z Wroclavi, nějakými kanály a dalšími řekami (tuším Warta?) se dá dostat vnitrozemím do Wisly a pak dolů na Gdaňsk nebo nahoru až do Krakowa.
samoliter
účet uživatele zrušen

Mapy Odry.

Příspěvekod samoliter » sob lis 21, 2009 9:47 am

Ahoj leguane. Nedávno do fora dal Geronimo tohle:

---------------------------------------------------------------

Zajímavá stránka o plavbě na řekách a kanálech je zde
http://kanaly.info/
mapa Evropy
http://kanaly.info/pl/index/id_contentnews=142
a spousta dalších informací, včetně map Německa
---------------------------------------------------------------
A mapy Kanálu ODRA - SPRÉVA, i ODRA - HAVEL, mám. Taky jezera v okolí Berlína. Z Berlína můžeš pak plout na Magdeburk a proti proudu Labe se vrátit do Čech.
Akorát ty mapy jsou velké plachty, a ja mám jen běžný skener, tak Ti to oskenuji postupně a pošlu. Ale můžu to přidat jen ke klasickému mailu. Tady mi to nejde.
Píšu Ti SZ. samoliter.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » sob lis 21, 2009 10:28 am

Zajímavá je plavba Orionu z Mazur do Amsterodamu a zpět v roce 2007
včetně videa http://kanaly.info/pl/index/id_contentnews=95
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » sob lis 21, 2009 12:04 pm

super rejs :good:
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bokal » sob lis 21, 2009 12:42 pm

Oriona jsem měl, celkem dobrá plachetnička, ale 2 měsíce v ní bydlet to už je výkon !
výhoda možná je že je lehká a dá se ji stáhnout z mělčiny.
hezká plavba, jen mít tolik času.............
alffa
Site building team
Reputace: 2

Re: Mapy Odry.

Příspěvekod alffa » sob lis 21, 2009 12:43 pm

samoliter píše:A mapy Kanálu ODRA - SPRÉVA, i ODRA - HAVEL, mám. Taky jezera v okolí Berlína. Z Berlína můžeš pak plout na Magdeburk a proti proudu Labe se vrátit do Čech.
Akorát ty mapy jsou velké plachty, a ja mám jen běžný skener, tak Ti to oskenuji postupně a pošlu. Ale můžu to přidat jen ke klasickému mailu. Tady mi to nejde.

Ahoj samoliter,
Copak Ti na tom nejde. Svěř se. Udělám na to návod.
Potřebuji jen nějakou inspiraci abych věděl s čím mají uživatelé potíže. Na to se pak zaměřím.
Jistě to pomůže i jiným, kteří se to třeba jen stydí přiznat.

Vono jen to skenování, je prací pro vrahy. Natož to pak ještě rozesílat jednotlivě mailem. A že zájem bude, to mě věř.
Takhle si to každý stáhne sám a je klid. ;)
Zdravím, alffa
Libor
bez hodnocení
Reputace: 120
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob lis 21, 2009 6:32 pm

Ta mapa je pěkná a dost dobrá :good:
Vypadá to, že se budu moc vypravit z Ostravy (to mám kousek) do Prahy po vodě :D
[img][img]http://img231.imageshack.us/img231/7280/mapavodnchcest.th.jpg[/img][/img]
Přímý odkaz na mapu je http://kanaly.info/pl/index/index/actio ... file%7C341
Ale uložil jsem ji raději i u nás.

Ten rejs opravdu dost dobrý, jen ten čas...
Ale pořád říkám, že do Paříže se jednou podívám a nepojedu tam autem ani autobusem :D
leguan
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Plavební mapy hledám

Příspěvekod leguan » sob lis 21, 2009 6:52 pm

Díky všem za projevenou aktivitu.
Po shlédnutí map a možných plavebních cest se přikláním k Liborovi a na cesty do Prahy si odmítám na příští rok zakoupit dálniční známku.
ahoj
samoliter
účet uživatele zrušen

Skenování map.

Příspěvekod samoliter » sob lis 21, 2009 9:00 pm

Díky za nabídku alffo. Co se týče některých funkcí PC, tak jsem fakt tupej. I mé dcery v telecím věku tomu líp rozumí. Vy tady házíte do placu názvy a pojmy, ale já nevím, vo co GO. Tak nějak to říkají Ti mladí.
Naskenuji ty mapy a mailem bych je poslal i tobě. Chvilku to potrvá. Ty bys mohl šikovně je uložit někam do fóra, ať jsou k dispozici pro každého, kdo je potřebuje.
---------------------------
Co se týče sjízdnosti Odry. Vím, že už za Komančů velká plavba zkoušela z Bohumína vypravovat naložené lodě po Odře do polska. Pak to nějak utichlo, zůstal tam jen zbytek provizorního přístaviště z larsenů. Meandry Odry tvoří přirozenou hranici , plul jsem na kajaku asi 40 km do polska. V polsku je sjízdná pro velkou plavbu od Kedzieryn - Kozle. Přes asi 20 komor, do Wroclawi, pak už řeka teče.
Leguane. Chce to udělat jako dálkovou plavbu, takovou expedici. Budeš našim průkopníkem.
A jako na vojně, pak Ti před nastartovanou Vétřieskou udělíme řád kardanového kříže.
Jen fór. samoliter.
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bokal » sob lis 21, 2009 9:48 pm

Problém ani tak nebude s hloubkou, na tom prvním úseku od Kedzieryn - Kozle, ale na mnohých trasách už mnoho let utichl provoz, proto bude problém s komorami, asi už nebudou v provozu.
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bokal » ned lis 22, 2009 10:38 am

Tak moje obava byla z nefunkčních komor na Odře neopodstatněná. Fungují, ale podle jedné zprávy ne o víkendu. Splavnost je zaručena z Kedzierzyn-Kozle nebo z Gliwic kanálem.
Současná hloubka na úseku do Wroclawi je 1,6m. Jen je tam 29 komor do Brzegu, pak až do moře plynule.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Re: Skenování map.

Příspěvekod alffa » ned lis 22, 2009 3:27 pm

samoliter píše:Díky za nabídku alffo. Co se týče některých funkcí PC, tak jsem fakt tupej. I mé dcery v telecím věku tomu líp rozumí. Vy tady házíte do placu názvy a pojmy, ale já nevím, vo co GO. Tak nějak to říkají Ti mladí.
Naskenuji ty mapy a mailem bych je poslal i tobě. Chvilku to potrvá. Ty bys mohl šikovně je uložit někam do fóra, ať jsou k dispozici pro každého, kdo je potřebuje.

Ahoj samoliter,
Tak je to hotovo a upnuto u nás. Kdo má zájem může stahovat dnes:
Oznámení z jiných koutků webu
Nebo i později v modulu Ke stažení, v kategorii Mapy řek.
Najdete na hlavní stránce.
Tímto Ti zároveň dekuji jménem JI, za vzornou spolupráci. :good:
Díky, alffa
samoliter
účet uživatele zrušen

Skenování map.

Příspěvekod samoliter » ned lis 22, 2009 4:23 pm

To byl předkrm. Zítra mne čeká skenovat Berlín Sud, prostor jižně a východně od Berlína k Odře. Později pak třeba:
Mapa USEDOM HAFFKUSTE, zabírá pobřeží od Swinoujscie po Greifswald.
Na to navazuje mapa RUGEN - HIDDENSEE, což je pobřeží od Greifswaldu přes Stralsund po Barth, včetně celé Rujány.
Kdybych nebyl nachcípanej, tak po tom skenování bych si dal panáka. takhle si ho dejte za mne, na zdraví. samoliter.
achab
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod achab » pát pro 04, 2009 1:17 pm

Libor píše:Ta mapa je pěkná a dost dobrá :good:
Vypadá to, že se budu moc vypravit z Ostravy (to mám kousek) do Prahy po vodě :D
[img][img]http://img231.imageshack.us/img231/7280/mapavodnchcest.th.jpg[/img][/img]
Přímý odkaz na mapu je http://kanaly.info/pl/index/index/actio ... file%7C341
Ale uložil jsem ji raději i u nás.

Ten rejs opravdu dost dobrý, jen ten čas...
Ale pořád říkám, že do Paříže se jednou podívám a nepojedu tam autem ani autobusem :D

Libore,jseš moje krevní skupina snad s tím rozdílem že ještě nemám loď. Pr8vě dokončuji papírový model 1:20. Bude to malá kajutovka pro dva ( k marinizaci ženy teprve hodlám přistoupit) a výhradně pro plavbu po řekách a kanálech. Chci to postavit na "podvozku" K-Max x od p. Vidršperka z Lavexu. Až model dokončím a natřu, tak sem hodím fotku. Možná to nějakého blázna jako jsem já bude inspirovat. Píšu první příspěvek na tomto fóru. Snad mne přijmete mezi sebe. Jsem z Brna.
Slávek
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát pro 04, 2009 2:26 pm

Vítám tě Achabe na fóru. Přijmeme, přijmeme. Proč by jsme nepřibrali? ;)

Vítáme mezi sebou každého, kdo se zajímá o jachting a lodě obecně. Přeji ti ať se daří a aby jsi zde našel vše co budeš potřebovat. A předveď pak svůj model v samostatném vlákně. Třeba ZDE.
achab
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod achab » pát pro 04, 2009 4:09 pm

[mod="Baharis"]Achabe, je mě blbé tě hned z kraje buzerovat, ale nelze jinak.

Že jsi se představil ve vlákně "Mapa odry" a ne ZDE, to jsem ještě zkousnul. Ale ty vesele pokračuješ a plynule jsi přešel na dotaz o Moravě....
Prosím tě, takto nelze. Je potřeba, pokud máš dotazy, aby jsi si našel tu správnou část fóra, pročetl si jestli tam o tom doposud nic není a pokud ne, pak založíš nové téma a zeptáš se.

Trochu se tu porozhlédni, pročti si to tu a snaž se pochopit zdejší systém. Stále platí že jsi vítán a není to myšleno ve zlém.[/mod]

Zpět na