Vampir - Moth jola

Pokud nějaké plány hledáte, pište sem.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
ambifie
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 09, 2011 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Vampir - Moth jola

Příspěvekod ambifie » sob úno 08, 2014 8:36 pm

Dobrý den,

chtěl bych si postavit malou plachetničku s omezením (malá spotřeba materiálu, možnost převozu na střeše auta a použití pro začátečníka). Našel jsem na netu plány na Vampir _Moth jolu, ale na plánu nikde není tlouštka použité překližky. Neznáte někoho, kdo má nebo měl tuto loď?

Obrázek
Uživatelský avatar
kedar
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát zář 25, 2009 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod kedar » ned úno 09, 2014 7:48 pm

Ahoj
tyhle plány jsem vkládal sem na forum ja. Je to v sekci ke stažení je to snad nekompletní?. síla překližky 4mm paluba i trup.
Jsem rád a natěšenej, doufám,že budeš referovat o stavbě.Mě se ten upír moc líbí.Taky se na něj chystám ale kdy....._? Radek
Uživatelský avatar
DonEmilio
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 412
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod DonEmilio » pon úno 10, 2014 8:39 am

Jojo, tu znám. Krásnej model, ale zvaž, co od týhle lodě čekáš. Jestli je to to, co si myslím, tak je ohromně nestabilní, sama na vodě nestojí. Až když do ní vlezeš, držíš rovnováhu. Jinak na vyblbnutí skvělá plachetnice, ale musíš už něco umět. Pokud začínáš, vůbec nedoporučuju. Jinak pokud se pamatuju, stavěla se metodou šití (stitch and glue) a při dostatku času mohla být do měsíce hotová.
Uživatelský avatar
DonEmilio
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 412
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod DonEmilio » pon úno 10, 2014 9:32 pm

Ahoj, ten Forman je dosti svazující. Na střechu bys stejným způsobem dostal i Evropu, ale tu bych spíš koupil jetou. Je koncepčně i rozměrově velmi podobná, ale trochu stabilnější a na vodě stojí sama. Nevím, jak jsi vzrostlej, ale obě lodě jsou tak pro juniory, nebo mrštnější lehkou váhu (málo místa pod stěžněm). Já jezdil na Evropě do svých 30 let a 80 kg. optimální by asi byl Finn, ale to už je na vlek a auto s koulí, čímž asi nedisponuješ. Je 4,5 metru dlouhej a stabilní - "chlapská třída" - v případě potřeby na něm lze vyvézt i rodinu, což na Mothu ani Evropě nelze. Pokud bys měl kliku, tak se dá sehnat občas za rozumnou cenu i s vlekem za auto. Přeju hodně štěstí při výběru lodě a hlavně abys měl příjemné začátky. Pak to budeš mít nafurt. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti