motorsailer

Pokud nějaké plány hledáte, pište sem.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
magion
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 36
Registrován: čtv črc 15, 2010 2:00 am
Reputace: 0

motorsailer

Příspěvekod magion » čtv črc 15, 2010 2:33 am

ahoj,jsem na fóru nový,hledám kde by se daly koupit stavební plány na menší motorsailer,takový vodní domeček na důchod až mi čas dovolí trávit třeba celý rok nebo několik na moři.
Mám představu o pevném motorsaileru,raději víc "motor" než "sailer",délka tak do 8,5-9m,cca 28 stop,z oceli nebo hliníku,raději asi ocel,konstrukční kategorie A - "oceánská",s pilothousem,interiér pro dvě osoby-klasika s dvoulůžkem v přídi a za plavby používat kóji pod kokpitem.
Zatím jsem narazil pouze na Tom Thumb od Bruce Robertse,ta ovšem nemá pilothouse,to by se muselo dořešit, pěkná loď je Kiribati 36 od Roberto Barrose,ale ta už je příliš veliká.
Většina motorsailerů co jsem našel na netu jsou z laminátu,já chci kov,i když chápu že při tak malé lodi to je oříšek.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: motorsailer

Příspěvekod alffa » čtv črc 15, 2010 10:24 am

magion píše: chci kov,i když chápu že při tak malé lodi to je oříšek.


Devět metrů, není zas tak malá loď. Menší bych Ti ani nedoporučoval (věk a účel).
Jak píše Maris: " na moři je každá loď malá" :!:

Plány jistě najdeš, nebo někdo přímo poradí.
Jinak starší ocelovky jsou výhodně k mání v Holandsku.
Jukni na http://www.boatshop24.com nenajdeš sice plány, ale třeba narazíš na typ lodě, co by byla přesně pro Tebe. Taková inspiračka.
Jinak Tě za team JI, vítám na tomhle fóru. :) alffa
Uživatelský avatar
vonkounic
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: úte lis 11, 2008 1:00 am
Reputace: 0

motorsailer

Příspěvekod vonkounic » čtv črc 15, 2010 2:25 pm

Ahoj,

kdyz koukáš na Bruce R. co takhle SPRAY 27 verze B Pilothouse, a nechat ať ti zvětší plán o stopu nebo dvě?


Von Kounic
Uživatelský avatar
magion
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 36
Registrován: čtv črc 15, 2010 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod magion » čtv črc 15, 2010 3:30 pm

alffa - děkuji za přivítání a inspiraci,určitě se podívám co se nabízí v cizině.
Ovšem pro sebe chci loď novou,trup si nechat postavit firmou co má zkušenosti a z kvalitního materiálu,přece jen lodi svěřím svůj život a životy svých bližních.
Spray 27 je hezká,skoro přesně podle mých představ,ale s vodním balastem,co já vím tak není pro plavební oblast A

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host