Plány na malou otevřenou loď - materiál plast

Pokud nějaké plány hledáte, pište sem.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » ned pro 09, 2007 9:33 pm

Ahoj Libore
Při prohlížení pěkných ale jak říkáš šíleně drahých lodí od jamesboat jsem si uvědomil že jsem na Orlíku jezdil na plastové lodi , v půjčovně Eli sport mají Eliášové dvě plastové lodě.Já jsem zkoušel mrňouse Blu .Říkali že jim to vyrobil jejich známí.Kdybys chtěl tak řekni a já bych je poprosil o kontakt. Jo a takhle vypadá mrňous.Dva v něm přespěj , a v jednom s 6 hp motorem jde prej do skluzu ale neviděl jsem to :D .
Obrázek
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon pro 10, 2007 9:04 am

Nechtěl jsem původně vstupovat do domény stavitelů lodí, nemám tu moc co říct. Když ale sleduji jak se pořád bavíte o svařování, dovolím si přeci jenom malou zkušenost.

Desky PP vyrábějí u nás v Hodoníně (Ploma) a když jsem před lety uvažoval o bazénu na zahradu, usmyslel jsem si že si jej postavím sám. Koupil jsem dvě desky, klubo svařovacího drátu, nástavec na horkovzdušnou pistoli a začal trénovat sváry. Několik poznatků:

- Desky se dobře řežou cirkulárkou, tak jako překližka, nebo jiné dřevo. Také se dobře frézují, nutno ale použít menší otáčky.
- Jsem přesvědčený, že to co lze postavit z překližky, musí jít i z PP. Jen vzhledem k měkkosti by bylo potřeba zhustit žebra.
- Je potřeba si udělat několik metrů sváru nanečisto a každý podrobit destrukci. Po pár metrech trochu technicky zdatný člověk pozná, jak rychle posouvat, kam přitlačit, kdy prostě svár drží.
- Největší nebezpečí je v deformaci při smršťování vřelého materiálu. Všechno je potřeba mít zasvorkované. Horkovzdušná pistole je vhodná s elektronicky řízenou teplotou.
- Po pár dnech tréninku, kdy se v tom člověk babrá, je práce velmi příjemná a pomocí základního nářadí dokáže vyrobit téměř všechno.

Nakonec jsme bazén postavili jinou metodou, ale z nakoupeného materiálu jsem na zahradě udělal několik doplňků a vylepšení. Ty desky jsem si totiž objednal zelené. Na různé víka, nádobky a obruby v trávníku se výborně hodí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti