Motorový člun Kobra

Pokud nějaké plány hledáte, pište sem.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Motorový člun Kobra

Příspěvekod Charlie » ned led 30, 2011 4:16 pm

Ahoj, sháním plány či technickou dokumentaci na motorový člun Kobra, nebo Americká Kobra. Stavělo se jich pár v čechách kolem roku 1970 amatérsky jako zmenšenina (poloviční) člunu, který plul po Misissipi a plány se dali koupit. Bylo to cca 4x1,6m s půlkruhovou přední palubou hodně prtáhlou dozadu (v přídi byl prostor pro zabudovaný motor) a zadní paluba měla vzhůru taková dvě křidélka, něco jako staré americké vozy. Děda jeden takový exemplář postavil, ale plány už nemůžeme najít a chtěli by jsme ho zrekonstruovat do původního stavu, protože za ty léta prošel hodně úpravami, kor když byla plavba na motor zakázána. Pokusím se sem dostat nějaké foto. Kdyby někdo věděl o někom kdo by ty plány mohl mít, nebo je někdo mátem, byl bych moc rád.
Uživatelský avatar
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: úte črc 06, 2010 2:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Velký Osek

Příspěvekod packa » ned led 30, 2011 5:01 pm

archiv SPS ? kdyz jsem se byl v loni ptat kvuli male kajutovce a mel jsem jenom takovej vseobecnej planek z knizky tak mi pan rekl ze pokud se to uz postavilo tak by to tam mohli mit ale pak jsem to resil jinak a uz jsem po planech nesel (snad p.Hora?)
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » ned led 30, 2011 9:04 pm

Tady přidávám pár "fotek" sice ve špatný kvalitě, ale aspoň něco. Tady už je ale člun předělaný na "plachetnici" Archiv SPS vyzkouším, až tam pojedu znovu měnit účel použití Paringi :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: úte črc 06, 2010 2:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Velký Osek

Příspěvekod packa » pon led 31, 2011 6:24 pm

no to si das, v kazdem pripade ti fandim jinak pokud se to povede tak by to mohl byt feknej veteran co tam bude za motor_
wartas
,
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pon led 31, 2011 7:50 pm

Ono to není zas v tak špatném stavu. Původně to bylo překližková žebra, sololitová obšívka a pak přelaminováno, teď už je dno ze silného laminátu, takže douzavřít paluby, zesílit zrcadlo, a udělat povrchovou úpravu, ale aby se to dalo dotáhnout do finální verze, tak potřebuji splašit plány. A toto bylo dělané na přívěsný motor, takže ještě úpravy dle dokumentace na zabudovaný. Pohoná jednotka zatím není vybrána, na tu ještě hodně času.
Uživatelský avatar
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 391
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Pilsen(urqell)

Příspěvekod shooter » pon led 31, 2011 10:02 pm

Ahoj
Nemuze to byt
tohle ?
jinak se tu resil taky motorak s planama zadarmo ale nemuzu to ted najit a ten mel vzadu taky tuhle labuť
Šutrák
david
moderátor
Příspěvky: 5880
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » pon led 31, 2011 10:30 pm

na sázavě, km cca 2, má něco dost podobného i s křídly a na přívěšák jeden kamarád.
v létě s tím i pluje, i když křídla už moc nedrží ;)
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » úte úno 01, 2011 6:52 am

to shooter: Vypadá to podobně, jen boční linie paluby u mě nemá zvýšenou příď oproti středu a mělo by to být více zavřené, ono to snad mělo být jen 3 místné (sedělo se v jedné řadě vedle sebe a jinak celé zavřené.

to david: Dala by se od něj sehnat alespoň fotka? Dokumentaci k tomu už asi nemá, viď?

Jinak mi to měli také na přívěšák udělané.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti