Severní moře na podzim

Evropské regiony které nemají vlastní kategorii..

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Mrkva
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 92
Registrován: pon zář 05, 2016 1:50 am
Reputace: 6

Severní moře na podzim

Příspěvekod Mrkva » sob zář 30, 2023 12:36 am

Nemáte někdo zkušenosti s plavbou v severním moři v druhé půlce podzimu?...
Strašně rád bych se dostal na zimu z defakto dánska do tepla (nebo alespoň relativního tepla). Zatím to vypadá tak, že v půlce října budu schopný proplout kanál Kiel-Hamburg, a pak bych valil na jih, co to půjde.
Španělsko/Portuhgalsko by bylo ideální na přezimování, ale moc nedoufám, že se v pozdním říjnu nebo listopadu najde okno na přeplutí Biskaje, takže bdu asi muset vzít za vděk v nejlepším případě Bretaní.

Plavili jste se někdo v těch končinách v téhle době? Máte nějaké tipy?
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Severní moře na podzim

Příspěvekod Strycek_Bidlo » sob zář 30, 2023 10:16 am

Před devíti lety jsme to jeli se Standou Bílkem v první polovině října a počasí bylo dost nevyrovnané.
Z Cuxhavenu do Nieuwpoortu tři dny na motor na naprosto hladkém moři. V Nieuwpoortu jsme trčeli týden, protože přes Kanál šla každý den jedna vichřice v protisměru. Pak se to trošku uklidnilo, popojeli jsme v bezvětří přes Dover Strait a do Cherbourgu už zase doplouvali ve 40+ uzlech. Nakonec tři dny na motor na sever Bretaně, protože skoro nefoukalo, a pak zase pět dní v přístavu, protože na Biskaji byly podle meteobójí 14m vlny. Pak jsem jel já na letiště a Standa se svým dvoustěžníkem sólo do Portugalska.
Tady to mám popsané šířeji http://www.miroslavjaros.cz/20141020-Et ... alt-Bretan
Těžko mohu nějak zobecňovat, ale podle mě budeš koncem října rád, že chytíš okna alespoň na Severní moře a na Kanál

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host