Černé moře - hranice RO/BL

Evropské regiony které nemají vlastní kategorii..

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Olchor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Černé moře - hranice RO/BL

Příspěvekod Olchor » pát zář 19, 2008 9:22 pm

Začátkem léta se chystáme s naším plachtoletem projet Bulharské pobřeží s tím, že dojedem vlakem k moři v Rumunsku, tam to sestavíme a zkusíme projet Rum/ Bulh. hranici po moři. Má někdo zkušenost, jestli nás tam po moři pustí? Co plavební předpisy v Bulharsku?
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » sob zář 20, 2008 6:36 am

Niečo podobné sme robili z detmi pred cca6 rokmi. Išle sme tak isto z dvoma pálavamy.
Išli sme vlakom priamo z Bratislavy do Varny. Na nádraží sme v úschovni nachali prebytočné veci / lebo z mora sme pokračovali ďalej do Sofie a odtial pohorie Rila /. Z Varny sme sa velmi pohodlne odviezli taxikom za cca 40 eur do Durankulaku , ktorý leží prakticky na hraniciach z Rumunskom / cca 160 km od Varny /. Tam sme nafúkali člny a pobrežím sme doplávali za cca 10 dní / pomali motačka / do Varny.Tam nás čakal zvyšok vecí a cesta už do spomínanej Sofie. Pri plavbe pozor na mys Koliakra ! :mad: vetry a prúd ťa môže odviať ďaleko na more. Ak chceš blyžšie info pošli SZ dám ti pár pekných typou. Určite sa tam chcem ešte vrátiť. :)
Olchor
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Olchor » čtv zář 25, 2008 8:28 am

SZ jsem poslal, budu rád za každou radu i tip. Ale možná by to zajímalo i ostatní a stálo by to za zveřejnění na foru. A vůbec - na celém foru jsem nezaznamenal, že by se někdo plavil po Černém moři. Jakožto rumunofila a balkánofila mě to trochu mrzí. Mám slušné mapy Ukrajinského pobřeží až do Delty, Krymu a tak.....

Zpět na