Prosím o radu

Evropské regiony které nemají vlastní kategorii..

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
nakul
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 11, 2011 2:00 am
Reputace: 0

Prosím o radu

Příspěvekod nakul » úte říj 11, 2011 1:51 pm

Chystáme se na Bodensee s malou otevřenou plachetnicí Vaurien (bezmotorová, čtyřmetrová), poraďte prosím jak je to tam s poplatky, kdo máte zkušenosti...je tam nutno něco zaplatit, když tam chci týden plachtit? Nebo prostě spustím a jedu? :-) a jak je to s kotvením? Je problém vytáhnout si loď na břeh popř uvázat někde ke břehu, nebo je to hodně hlídané a musím platit za nějaké bójky apod.? Už jsme si našel formulář s registrací pro plavbu zde, ale nevím: stačí ho jen odeslat na uvedenou mailovku nebo musím to ještě někde nějak potvrdit nebo snad čekat na potvrzení z jejich strany? Je to o trošku těžší že neumím německy :-/ Tak díky za rady! :-)
Uživatelský avatar
mozeg
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 312
Registrován: pon led 12, 2009 1:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod mozeg » úte říj 11, 2011 5:06 pm

Toto som nasiel na stranke bodensee:

Für den Bodensee gibt es einen eigenen Segelschein, das Bodensee - Schifferpatent Klasse D für alle Segelboote mit über 12 qm Segelfläche. Zusätzlich die Klasse A für alle Boote mit Motoren über 4,4 KW.

Segelboote ohne Motor, bis zu einer Länge von 2,50 m und unter 12 qm Segelfläche, dürfen ohne Patent gesegelt werden und sind nicht registrierungspflichtig.

Gleiches gilt für Surf - Segelbretter.

Segelboote über 2,50m Länge sind registrierungspflichtig, sie erhalten ein Bodensee - Kennzeichen.

Für alle Schiffe und Boote gilt die Bodensee - Schiffahrtsordnung, die z. B. die Vorrechte der Personenschiffahrt und der Berufsfischerei regelt.

Segelboote mit Motor, Koch und /oder Sanitäreinrichtung, sind zulassungspflichtig. Eine Bestimmung am Bodensee ist zum Beispiel, das das WC nicht ungeklärt in den See gepumpt werden darf, sondern nur in einen Fäkalientank, der im Hafen zu entsorgen ist . Schließlich ist der Bodensee das Trinkwasser für Stuttgart und ganz Baden - Württemberg.

Eine Gastzulassung für z. B. 4 Wochen wird nicht erteilt! Alle Gastboote bedürfen eine komplette Bodensee - Zulassung mit entsprechenden Bodensee - Kennzeichen.

Daher ist es häufig einfacher für den Aufenthalt am See ein Segelboot zu chartern, als eines mit zu bringen.

Gäste mit Befähigungsnachweisen ( z. B. Amtlicher Sportbootführerschein Binnen, Küste oder See ) der Anliegerstaaten ( D, CH , A ) können auf Antrag eine befristete Anerkennung Ihres Patents für einen Monat erhalten.

Ein Chartern ist also auch für Ostsee - Skipper möglich.
Uživatelský avatar
nakul
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 11, 2011 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod nakul » úte říj 11, 2011 5:43 pm

To jsme taky už někde vyčetli, ale spíš s tím poplatkem jak to je, jestli je a popř jaký a jestli teda jim tu registraci stačí poslat mailem atd...plus teda i ty ostatní otázky z prvního příspěvku :-) každopádně díky, nemá někdo nějaké zkušenosti naživo nebo neslyšel od někoho jak to tam je? dík moc...
Uživatelský avatar
MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 289
Registrován: stř říj 21, 2009 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod MalyBob » úte říj 11, 2011 9:17 pm

K tomu co vygooglil mozeg - pro Bodensee mají speciální řidičák pouze pro Bodensee! Dají se uznat i jakési popisované papíry OKOLNÍCH zemí D, CH a A. Týká se plachetnic s plochou plachet nad 12m2, což vaurien dle Wiki má. Takže kromě nutnosti registrace speciálně pro Bodensee - plachetnice nad délku 2,50 m - tě čeká ještě ukázat správný řidičák. Pokud jsou mozegovy informace úplné a správné, nemá to moc řešení. Buď nějaké necky bez motoru, kratší 2,50 m a plachtami pod 12m2 (to se dá provozovat bez registrace i bez řidičáku) nebo výletní parník. A ze zkušenosti s úředníky našich západních sousedů bych nespoléhal na naše české "nějak to dopadne", dva plechy z plzně to tam většinou neřeší...
Naposledy upravil(a) MalyBob dne úte říj 11, 2011 10:14 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
nakul
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 11, 2011 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod nakul » úte říj 11, 2011 9:54 pm

Ok, díky moc, zkusím pořešit tu registraci. Vaurien má oficiálně proti větru oplachtění 10,5 m2 a ja mám spinakr zatím stejně absolutně nepoužitelnej, cili nemel by byt snad problém. Zeptám se, uvidím. Kazdopádně děkuju. :)
Uživatelský avatar
MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 289
Registrován: stř říj 21, 2009 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod MalyBob » stř říj 12, 2011 12:42 pm

Chvilku jsem se hrabal ještě v jiných zdrojích třeba tady - http://www.mein-bodensee.com/wasserspor ... ensee.html

Opravdu je třeba, to co našel mozeg, tj. speciální papíry pro Bodensee nebo na výše citovaném odkazu uvedené papíry (které předpokládám nevlastníš) a i při jejich vlastnictví tě nejdříve prozkoušejí (teoreticky).
Na stránkách doporučují obrátit se na půjčovny nebo na Segelschulen. Je to největší rezervoár pitné vody pro BW, tak si ho náležitě chrání. ....Die Wasserschutzpolizei ist penibel (puntičkářská).....
Jediné co mne ještě zaujalo je povinnost pro děti (věk neuvádějí) nosit na lodi Schwimmveste.
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2532
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 32
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » stř říj 12, 2011 1:44 pm

Vorien že má základní oplachtění 12m :shock: Spinakr se nepočítá, neboj :roll:
Naposledy upravil(a) maxik1958 dne čtv říj 13, 2011 12:37 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 148
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » stř říj 12, 2011 11:27 pm

Bodamské jezero trochu znám, párkrát jsem po něm plul, nikdy bohužel jako kapitán, takže o dokladech si pamatuji jen vyprávěné a bez záruky:
- motory bez výjimky musí být "schválené pro Bodam" (v nabídkách motorů v Německu se to u motorů uvádí)
- motorové lodě, včetně plachetnic s pomocným motorem, musí mít od nějakého výkonu motoru "patent" pro Bodam, totéž plachetnice od nějaké velikosti; tímhle se reguluje počet lodí na jezeře
- kapitáni (od nějaké velikosti/výkonu lodí?) musí mít "patent" pro Bodam; na vodě platí speciální pravidla, především určování levé a pravé strany, značení nebezpečných oblastí, vyhýbání velké plavbě atd.

Kotvení doporučuji pouze v chráněných přístavech, osobně jsem zažil, že z flauty se během čtvrthodiny stala bouřka s vlnami přes metr, podle fotek tam v extrémních bouřkách chodí vlny horem přes šestimetrový maják (fotky v Lindau na nábřeží). Doporučuji spojit se s Segel-Motorbootclub Friedrichshafen (www.smcf.de), k jachtařům jsou opravdu velmi přátelští a nabízeli možnost nějakého hostovského členství, které řešilo většinu problémů s patenty pro Bodam, podrobnosti si už bohužel nepamatuji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti