VD Kráľová

Evropské regiony které nemají vlastní kategorii..

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
andrej
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Studienka

VD Kráľová

Příspěvekod andrej » úte zář 04, 2012 2:43 pm

Územie vodného diela Kráľová sa nachádza v južnej časti západného Slovenska medzi mestami Sereď, Galanta a Šaľa, obkolesené obcami Dolná Streda, Váhovce, Kajal, Kráľová nad Váhom, Dlhá nad Váhom, Šoporňa a Šintava. Územie nádrže s obvodovými ochrannými hrádzami a s odbernými objektmi sa rozprestiera na území Trnavského kraja, územie, kde je vybudovaná hať, vodná elektráreň a plavebná komora patrí do Nitrianskeho kraja.
Vodné dielo Kráľová je viacúčelové vodné dielo, stavebne ukončené v roku 1985, ktoré využíva úsek Váhu medzi Sereďou a Šaľou v rkm 44,2 - 78,6. VD bolo vybudované za účelom energetického využitia Váhu, ochrany priľahlého územia pred povodňami, odberu vody pre závlahy, splavnenie úseku Váhu, rybného hospodárstva, vodných športov, rekreácie ako i dotvorenie životného prostredia.
Vodná plocha nádrže (1082 ha) od priehradného telesa (hate) pri obci Kráľová nad Váhom po cestný most pri obci Váhovce.
Tak toto boli oficiality.
Vodné dielo Kráľová je úžastný výtvor a pre nás Západoslovákov ideálne / vlastne jediné/ riešenie na ukojenie našich vnútrozemských potrieb plachtiť a krátkodobo pobývať na lodi.
Ja sám bývam na Záhorí a voľné víkendy som chcel tráviť pri vode s rodinou. Kvôli tomu sme si z manželkou obstarali staršiu Sportinu,. /kým niekedy úspešne dostaviam svoj preglejkáč./
Po úspešnom zaevidovaní a sme ju zakotvili na sezónnu práve tu.
Nepravidelno- pravidelné návštevy pri vode nestoja skoro nič . Kotvenie na bójke skoro zadarmo.
Používanie panelového zjazdu o šírke asi 5-6m a dĺžke asi 15m mierneho spádu pri rekreačnom stredisku Kaskády zdarma. Od nevidím do nevidím a môžu sa naraz spúšťať aj dve plavidlá.
Čo hlavne využívajú skutristi.
V rekreačnom stredisku sa dá využívať strážené parkovisko na odstavenie vozidla aj s vozíkom za 5€ na deň, funguje tam bufet ako aj reštaurácia a myslím aj ubytovanie.
Parkovať sa dá aj bezplatne na príjazdovom parkovisku alebo popod hrádze skoro po celej dĺžke.
Čo sa týka kvality vody tá je výborná aj keď je asi 4 metre od brehu pás zelín ktoré sa radi motajú do lán a kotvy , ale samotná vody je priezračne čistá pokiaľ ju nerozmútia vlny. Dno krásne štrkové.
Nakoľko je celé vodné dielo umiestnené nad úrovňou okolitého rovinatého terénu tak veterné podmienky sú viac ako dobré- fúka tam skoro stále čo využívajú aj Kitesurfisti ktorý tam radi chodia.
Z rozlohy 1082 ha je reálne pre plachetnice s ponorom do 140cm využiťeľných asi 70% ostatné sú rôzne plytčiny a nánosy kde voda miestami dosahuje asi 60cm . Na pár miestach sa vyskytujú aj zachytené stromy ktoré vytŕčajú na hľadinu. Pri prvej plavbe som štrajchol kýlom o dno a hneď o týždeň som kúpil sonar a zmapoval celé dno. Najväčšia hĺbka ktorú som nameral 14,5m, priemerná okolo 3-4 m.
Kotví tam každý na bójke .Kto nemá svoju bóju dobre upevnenú musí na nocovanie treba použiť väčšiu kotvu aby dobre držala v štrkovom dne. V noci sa niekedy vlny dvihnú aj do výšky 0,7m .
Celkovo sa na celej Kráľovej nachádza asi 15 plachetníc , pozostatky YC Galanta väčšinou už všetko Páni na dôchodku , ktorý každému radi poradia. Plavebné obmedzenia tam myslím niesú , len plávanie v blízkosti ťažiaceho zariadenia na štrk. Rýchlosť neobmedzená nie je, čo skutristi veľmi dobre vedia./ niekedy cez víkendy aj do 22 .00 zavíjajú / .
Ako WC sa využíva voľná príroda, niekto zahrabáva , niekto nie. Komáre minimálne. Skôr muchy , ktoré Vám za týždeň ose......ú celu loď a sú otravnejšie ako komáre.
No a rybári , bójky , sumčári a zase bójky hlavne v hornej časti VD sú rozťahaný až pod dialničný most a vôbec nerešpektujú kde je plavebná dráha a priestor na preplávanie.
Ale aj im sa dá vyhnúť. Inak okolie VD je chránené územie , takže nedá sa stanovať , ale bivakuje sa. Oheň sa zakladať nesmie ale grilovať sa dá.
VD Králová je vlastne taká väčšia mláka , ale strávená skoro tam skoro celá sezóna sa mne a mojej rodine veľmi páčila a mala niečo do seba. A kto má možnosť prísť aspoň na pár dní si zaplachtiť , okúpať a oddýchnuť od preplnených jachtárskych revírov určite nebude ľutovať.
S pozdravom A
Uživatelský avatar
rogix
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pát říj 07, 2011 2:00 am
Reputace: 2

Příspěvekod rogix » úte zář 04, 2012 2:52 pm

da sa tam pozicat nejaka plachetnicka?
Uživatelský avatar
andrej
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Studienka

Příspěvekod andrej » stř zář 05, 2012 4:03 pm

Nie nedá, iba cez víkendy tam chodí maník a požičiava kajaky a windurfing.
Uživatelský avatar
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 528
Registrován: ned dub 13, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Třinec

Příspěvekod bokal » stř zář 05, 2012 7:21 pm

Je třeba Andreje pochválit za hezký popis této zajímavé přehrady.
Dříve jsem hledal nějaké informace, jak to tam je s jachtařením, nic jsem nenašel.
Mne by ještě zajímalo - tuším, že tam je dolů na řeku plavební komora
Je ta komora funkční? bylo by pro mne zajímavé také podniknout plavbu do Dunaje a zpět.
Uživatelský avatar
Zdenci
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: pon srp 04, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Šoporňa...prechodné- vodná nádrž Kráľová :)

Příspěvekod Zdenci » stř zář 05, 2012 11:27 pm

Len by som dodal, ze akokolvek je priehrada velka, rozbehnuty skutrista si vzdy za otocny bod vyberie prave Vasu plachetnicu :gun:
aspon mne sa to stava dost pravidelne :?
a neodporucam plachtit smerom od vtacieho ostrova po dialnicny most,pokial mate ponor 120cm ako ja,je viac ako iste ze pri kazdej otocke mimo hlavneho toku zapichnete kyl do dna ;) inak ako pise Andrej paradicka :)
Uživatelský avatar
andrej
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Studienka

Příspěvekod andrej » čtv zář 06, 2012 8:29 am

To Bokal.
Áno je tam plavebná komora a myslím že je v prevádzke. Cez deň svieti len jedna červená .
Pred sezónou mi aj správca VD spomínal že bude v prevádzke , že poruchu spodných vrát už odstránili.
Ale stým preplavením na Dunaj by mohol byť problém , kúsok dolu prúdom je ešte jedno vodné dielo VD Selice a tam neviem či komora funguje. :?
No a stým skutrovaním je to niekedy na bedňu. :gun:
Sú dni kedy sa javí ako keby bol benzín zadarmo. Našťastie je to väčšinou len v piatky a v soboty.
Inak je tam až liečivý kľud.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2125
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 30
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » čtv zář 06, 2012 9:19 am

Koukal jsem na mapy (jako kamnare mne spis zajima horni pulka prehrady), mohl by mi nekdo rict, jak daleko se da plavit proti proudu s ponorem cca 40-50cm?

Podle fotomapy je nejaky "jez" az u Hornych Zelenic, coz je cca 25km od hraze.
Uživatelský avatar
Zdenci
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: pon srp 04, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Šoporňa...prechodné- vodná nádrž Kráľová :)

Příspěvekod Zdenci » čtv zář 06, 2012 9:43 am

najdalej sme sa plavili po Šurovce ale urcite by to s takym ponorom slo este kusok dalej, :)
co sa tyka plavebnej komory vsetci sice tvrdia ze je plne funkcna ale realne nebola otvorena viac ako 10 rokov takze.... (aspon tak mi povedali chlapi co robia na remorkeroch pri tazbe strku)
Uživatelský avatar
ijkl
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: pát črc 15, 2011 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Šaľa

Příspěvekod ijkl » čtv zář 06, 2012 7:32 pm

Ahojte.
Čo sa týka splavenia až do Dunaja je tu problém.
Priehrada Králová má funkčnú plavebnú komoru, Hať Selice (nižšie pod Šaľou) má tiež funkčnú plavebnú komoru, ale tam je lepšie si to vždy telefonicky zaistiť obsluhu.
No, po túto hať nie je problém. Problém nastáva v mieste pri Dedien mládeže. Tu je Váh pomalý a široký, to znamená nízka hladina vody. niekedy po celej šírke cca 40 cm.
Keď sa plánoval splavovať tovar s Dusla až do dunaja, začali tieto úžiny prekopávať. Ale trebalo to vždy pred plavbou prekopať. Jednoducho permanente sa nánosy usadia. A po pár preplavoch prestali dno prekopávať, nakoľko prichádzalo k vymielaniu dna pod haťou a hrozila by strata stability.
Nákladné lode s prerpavou hnojív z dusla aj pár krát boli naložené a plavili sa do Dunaja, ale v Komárne sa potom náklad dopĺňal z vlakov. (maximálne lode mohli byť naložené max na 1/3-1/2 objemu)
Teda mne sa stáva že prebrodím cez Váh pri Dedine mládeže a voda mi siaha max. po kolená.
Keď sa malý Dunaj vleje do Váhu už je to lepšie.
Takže pre normálne plavby s 50-60 cm ponorom je potrebné zabezpečiť tzv Veľkú vlnu, čo je dohoda na hati Selice a s Gabčíkovom. Tutož približne naraz musia pustiť veľkú vodu, aby pri Komárne Váh akoby sa zastavil a tým sa zvýšila hladina na úseku od malého dunaja k hati Selice.

Asi toľko. Keď som proacovla na projekte hati Selice, plánovali sa ešte dve kaskády na dolnom toku. jedno pri dedine mládeže a jeden stupeň pod kolárovom. Ale na to mal fungovať aj Nagymaros v maďarsku. lenže maďari výstavbu zastavili a teda dunaj pod gabčíkovom je už horšie regulovať na ideálne plavebné podmienky. Selice sme projektovali tak, aby plavebné podmienky boli ideálne a aby sa rieka dala využívať aj na rekreačné účely. Lenže dolný Váh je skor samý menader a veľká plocha a malá hĺbka.
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1293
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » pát zář 07, 2012 2:43 am

ti rybari mi veru lezu poriadne na nervy. Kde sa pohnem, tam su vylezeni.
Normalni rybari, teda ti, ktori pridu, nahodia jednu-dve udice, ti me vobec nevadia, repsktujem ich, je to ich hobby, tak ako je mojim hobby lod.
Ale ti "velkorybari", ktori roztahaju svoje snury s priviazanymi PET flaskami krizom cez celu hladinu, aby potom vrieskali nadavky z brehu, ked im to zachytim kylom ci kormidlom a taham za lodou? Na tych nemam dobreho slova. Nerozumiem ich pocinaniu. Chytaju snad ryby na kseft? Zasobuju restauracie, alebo ich predavaju na trhu? Takyto sposob lovenia ryb je zakazany, snury, PET flasky plne cervikov, ktore poriadne kalia vodu, nemaju u mna zlutovanie, tvrdo im to rozjazdievam, ci uz na Vahu, na Vojke, vsade. Jasne ze sa im to nepaci - ale rybnej straze sa boja, to co robia, je totiz na slusnu pokutu v rade niekolkych stoviek eur, resp. az do tisicok eur, ak im rybna straz najde sudy s nachytanymi rybami.
Uživatelský avatar
andrej
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Studienka

Příspěvekod andrej » stř úno 27, 2013 8:40 pm

Ahojte.
Tak sa troška usmialo šťastie ,podarilo sa vybaviť haldu papierov a veci sa dali do prudkého chodu.
Realizácia prvého mini móla a zázemíčka na VD Kráľová je už v plnom prúde.
Jeden zvára ,druhý vybavuje , povolenia sú na ceste.
Zatiaľ sme traja aktívny členovia nášho mini spolku , ktorý všemožným spôsobom snažia vybudovať si vlastné mólo pre cca 6 lodí z miniatúrnym zázemím, taký mini klub , ktoré by sme si užívali z oplachtenými miláčikmi v rámci voľného času.
Ak by sa našiel niekto na tomto portály , ktorý by mal záujem sa aktívne , rovnocenne sa podielať /ako aj finančne tak aj prácou/na budovaní nášho móla, a rád by sa stal členom nášho spolku- partie , bude vítaní.
Získanie rovnocenného podielu a kotvenia je samozrejmosťou. Všetky informácie v prípade záujmu a kontakt na lídra partie podám cez SZ.

PS: PROSÍM ,NEJEDNÁ SA O KOMERCIU!!!!
Uživatelský avatar
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1727
Registrován: stř pro 23, 2009 1:00 am
Reputace: 13
Bydliště: pri Malom Dunaji

Příspěvekod Ozzie » čtv úno 28, 2013 7:27 am

Držím Vám palce, tento ro určite vyskúšam Kráľovú s gumákom. Dúfam, že Ťa tam stretnem. :good:
Uživatelský avatar
celloo
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: sob črc 21, 2012 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod celloo » čtv úno 28, 2013 9:21 am

Ahojte, tiez sa rad zastavim, kedze to mam y BA na skok:)
dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 869
Registrován: pát pro 03, 2010 1:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hrušovská Zdrž

Příspěvekod dedko » čtv úno 28, 2013 10:17 am

andrej, len budujte ! Ja sa tiež prídem pozrieť na VD- Králová...
Môžeme tam spraviť v lete nejaké stretnutie :?

Trocha pokecať, trocha rybovať apod...
Ste za ?

Tu sú pravidlá, čo ako a kde...

http://www.srzrada.sk/index.php?n=SrzRadaReviry.Kralova
Uživatelský avatar
Jozef.
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 167
Registrován: pát zář 11, 2009 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jozef. » čtv úno 28, 2013 2:19 pm

Vlani na jar som chcel prekvapiť našu skalnú partiu (Gabo, Červík, Denis, Muro) na plavbu proti prúdu Váhu. Celý predošlý týždeň som zisťoval veci okolo priehrady Selice. Na riaditeľstve závodu povodie Váhu (myslím si , že tak sa volalo) v Šali, mi bolo oznámené , že v zásade by s tým nemal byť problém. Keď ale v sobotu ráno som sa chcel predviesť tak, mi obsluha VD Selice oznámila, že z prevádzkových dôvodov dnes nie. Tak som si zase overil, že ak sa u nás aj zainvestovalo, nie sme schopní tieto diela prevádzkovať.

Druhá vec je vlastná plavba po Váhu proti prúdu. začína to už nad Kolárovom , ale najkritickejšie je to nad obcou Komoča. Plytká voda, síce piesok, ale na mnohých miestach trčia kamene vypadnuté z ochranných hrádzí. Ináč pekná rieka.
Uživatelský avatar
andrej
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Studienka

Příspěvekod andrej » čtv úno 28, 2013 6:21 pm

Ahojte, samozrejme že všetci priaznivci sú vítaní.
Rybovačka, opekačka , posedeníčko pri pivku a vínku ,pri osadení móla s tým sa počíta.
Čím viac ľudí tým lepšie. Radi by sme, aby tento revír chytil taký troška jachtársky nádych :) a nie aby to bola len štrkovńa kde nič nie je :(
Keby nás bolo / zapálencov/ dostatočne veľa , už dávno by tam bolo zázemie ktorým by sa mohla VD Kráľová pýšiť.
My makáme , a môžem povedať že len vybavenie papierov pre povolenie k státiu v ochrannom pásme a splnenie podmienok je veľká fuška .
My suchozemci zo západoslovenského raja by sme si tiež priali kúsok veterného mora blízo BA zo všetkým čo k tomu patrí , NIE??? :?
Možno že nám už nič nebráni v ceste.
Budem sa snažiť priebežne informovať o daľšom pokroku pri budovaní.

S pozdravom Andrej

PS Naša ponuka na spolučlenstvo stále platí !!!!
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7133
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 105
Bydliště: Bratislava

Spolučlenstvo na móle.

Příspěvekod Denis » čtv úno 28, 2013 10:16 pm

Ahoj, zaujalo ma to, moju 5 metrovku mám pred dokončením, takže prosím ťa, kolko je predpokladaný finančný podiel a asi kolko treba manuálnej práce? Prioritne uvažujem, že si loďku priveziem a odveziem, ale ak nad tým uvažujem, tak partia rovnako naladených je jak pohladenie ubolenej duše :D. Ak by sa mi to zmestilo do rozpočtu, tak by som sa pridal.
Uživatelský avatar
Neny
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 313
Registrován: úte úno 24, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Modra/SR

Příspěvekod Neny » pát bře 01, 2013 1:00 am

Je to taká kaluž o rozmeroch 2x7 km ale je naša!!! Tiež by som do toho šiel. Na tom vrchu to trochu klame, v podstate sa dá ísť len v starom ričisku, pretože pri nižších stavoch tam zadiera aj krátka noha.
Uživatelský avatar
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 659
Registrován: pát zář 14, 2007 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Milos » pát bře 01, 2013 1:31 pm

Takže do tretice, zaujíma to aj mňa, rád sa pridám. Na Dunaji sa plachty vetrať nesmú, na Kráľovej sa to môjmu MacGregorovi už zopárkrát celkom páčilo.
Takže odpovede na Denisove otázky zaujímajú aj mňa.
8)
Uživatelský avatar
macho
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod macho » pát bře 01, 2013 2:19 pm

Ahoj Andrej! Na ktoru stranu vybavujete to povolenie na molo? Na Kaskadach?
Uživatelský avatar
andrej
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Studienka

Příspěvekod andrej » pát bře 01, 2013 6:50 pm

Ahojte.
Povolenie k stániu je už vybavené, SVP nám dal len jednu možnosť a to je 4,8 km Šoporňanská strana , násyp čerpacej stanice. Jediná možnosť kde nám dovolili betónovať do hrádze kotviace pätky. Plány predvčerom podal Ing. Mandl na SPS,
zainteresované zúčastnené inštitúcie , ktoré boli na tvare miesta , podpísali predbežný súhlas a už len čakáme na právoplaty.

Čo sa týka stavby : móla sú už zvarené , teraz pracujem na prístupových lávkach. / fotky skúsim pridať/.
Mólo bude sezónna záležitosť, rozoberateľné tak aby ho koncom septembra naložili 4 chlapi po dieloch na vozík a odviezli do haly v šoporni , kde bude zimovať.
Financie: jednoducho, spočíta sa náklad na realizáciu, odpočíta sa kto čo prispeje tak aby pomer vynaložených prostriedkov bol rovnaký na všetkých a mólo sa stane majetkom všetkých rovnako.
Samozrejme sa počíta zo spoločnými brigádami ako opravy , nátery, a pod. Je to lepšie ked nás tam bude viac gazdov a náklady a vynaložená námaha sa rozbijú medzi všetkých rovnakým dielom. len pre jedinca by boli náklady v nepomere ku kotveniu a o námahe ani nehovorím.
kto by mal seriózny záujem pošlem mu cez SZ kontakt na p. Vaňa ktorý podá všetky info. a dohody.
idem pridať tie fotky :?
Naposledy upravil(a) andrej dne pát bře 01, 2013 7:35 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
andrej
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Studienka

Příspěvekod andrej » pát bře 01, 2013 7:05 pm

tak skúšam fotky

Mólo Kráľová

jedna fotka je tam Marína Šturmovky to sme mali ako motiváciu :)
Uživatelský avatar
Zdenci
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: pon srp 04, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Šoporňa...prechodné- vodná nádrž Kráľová :)

Příspěvekod Zdenci » pát bře 01, 2013 10:25 pm

Ahoj Andrej, tak Vam drzim palce nech sa Vam dari :)
len ma napadlo, nebude Tam malo vody? minuly rok som sem tam aj na kotve za ostrovom stal zo zdvihnutym kylom...
Uživatelský avatar
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 539
Registrován: čtv říj 13, 2011 2:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod Michal123 » pát bře 01, 2013 11:16 pm

Milos píše:Takže do tretice, zaujíma to aj mňa, rád sa pridám. Na Dunaji sa plachty vetrať nesmú, na Kráľovej sa to môjmu MacGregorovi už zopárkrát celkom páčilo.
Takže odpovede na Denisove otázky zaujímajú aj mňa.
8)

Na Dunaji se nesmí plachtit? Vždyť je tam dost místa ne?
Uživatelský avatar
Neny
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 313
Registrován: úte úno 24, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Modra/SR

Příspěvekod Neny » sob bře 02, 2013 8:16 am

Ahoj Andrej. Máš už rozpočet a predstavu koľko tam vojde lodí? Prípadne vieš to miesto označiť na mape?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti