VD Kráľová

Evropské regiony které nemají vlastní kategorii..

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 13

Re: VD Kráľová

Příspěvekod Ozzie » stř led 03, 2018 9:30 am

Hm čapované pivo? Tam je luxus aj normálný stav vody :(
Andrejjeep
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 16

Příspěvekod Andrejjeep » pát črc 06, 2018 7:45 am

Menší update z VD.

Minulý týždeň, akurát krátka adrenalínová jazda po vetre s plánovaným stroskotaním.

Včera ideálne počasie na také to rodinné vozenie detí v lodi. Bufety na strane Kaskad otvorené, dokonca na pláži naľavo od maríny požičiavali skútre. Skútrov namraky, dosť motorových lodí. Plachetnicu videl v diaľke asi jednu plachtiť, predpokladám že z Bačoriny. Ak nebudem brať do úvahy miestnych skútristov ovešaných zlatom, tak vcelku ohľaduplnosť medzi sebou. Ako výnimka boli jedny rybári, ktorí asi nejakú slušnosť a plavebné predpisy zabudli rovno pri dostaní preukazu VMP. Nakoľko fúkalo z juhu tak od splavu som musel križovať až za prístavnú hrádzu. To že tam niektorý narobili vlny jak prasa no čo už ak fúkalo dosť bezproblémov som sa dostal von z prístavu, horšie to bolo v občasných poryvoch. Akurát spomínaný rybári v pohode bez známky toho že človek ide na plachty plávali problémov kolíznym kurzom (asi podľa hesla máme väčšiu loď), bez známky toho žeby mali záujem s tým niečo spraviť. V tej chvíli toho zrovna moc nefúkalo, takže som šiel asi 1/3 rýchlosťou voči nim. Jediné čo som mohol spraviť postaviť loď do dryftu a čakať kým prejdú tak cca na jednu dlžku mojej lode odomňa a potom som mohol nabrať zase vietor do plachát. Stačilo im stočiť o nejakých 10st a bolo by všetko v pohode. Len takto sa napchali medzi mňa a koniec prístavnej hrádze. Keby fúkalo viac tak budem nútený spraviť obrat a na druhej strane sa cpať medzi skútre. V podstate sa nič nestalo, len asi jedna vec sú spravené skúšky a druhá chovanie sa na vode dodržiavanie nejakých predpisov a ohľaduplnosť.

Paradoxne keď bol minulý rok na Lipne, tak od Frymburku po hlavnú tok sa motalo kvantum lodí, či už motorových alebo plachetníc, ale nikoho nevidel robiť takéto veci. Nehovoriac o tom, že majitelia skútrov aby nemuseli ďaleko chodiť tak poodstavované autá povedľa slipu na prístupe, na hrádzy, takže niekto kto má dlhší príves by sa dosť zapotil kým by sa tam napáskoval.

Ale napriek tomu fajn cca 3 hod plachtenia .o)

A.
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » sob črc 07, 2018 12:20 pm

Nejakú fotku by to chcelo :)
Andrejjeep
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 16

Příspěvekod Andrejjeep » stř črc 18, 2018 10:22 pm

Tak tu je pár fotiek.

Prvý krát na vode a prečo nie rovno v 6bft .o(

Obrázek

A kde sme riadene stroskotali :shock:
Obrázek

Akosi to síce nevyzerá ale bolo to dosť divoké.
Obrázek

Repete už za relatívne pekného počasia, ale zase moc nepofúkalo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A.

Zpět na