mariny v okolí Šibeniku

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

hatax
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

mariny v okolí Šibeniku

Příspěvekod hatax » úte kvě 14, 2019 8:49 pm

ahoj,
chystám se v srpnu poprvé jako skipper do Chorvatska. vyrážíme z Primoštenu a chtěli bychom vždy na noc do mariny. plánujeme Šibenik, Zlarin, Kaprije, Žirje a Vodice.
má někdo zkušenost, jestli je lepší si zamluvit dopředu místo (první týden s srpnu)?
popř. má někdo kontakt na mariny na ostrovech. nikde jsem je nedohledal.

děkuju
seemann
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 3

Re: mariny v okolí Šibeniku

Příspěvekod seemann » stř kvě 15, 2019 3:16 am

Pokud chcete na noc do maríny, tak v srpnu bych radil do 15ti hodin. Rezervovat lze, je to za poplatek, myslím cca 30% z ceny. Kontakty a vše potřebné najdete v osmičkách. V oblasti kde chcete trávit dovolenou na ostrovech maríny nejsou, jen městská mola, Prvič, Zlarin, Kaprie a jsou tam i bojky, což je levnější alternativa.
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 22

Příspěvekod Pavel63 » stř kvě 15, 2019 10:15 am

Jak píše koelga výše - vše o možnostech kotvení je v osmičkách.
Nicméně pokud si dobře pamatuji, tak ve Zlarinu je místní molo, nevím, jestli bude místo pro cizí. Kaprije - v zátoce ze západní strany jsou bóje, jediná nevýhoda jsou vlny a houpání lodí při NW - N větru. Na Kaprije je o něco severněji i zátoka, ale pro začátečníka rozhodně nedoporučuji zejména za větrného počasí, je to tak na 2 kotvy (ač nerad, musel jsem, aby mne to nezafukovalo moc ke břehu) a jen pro jednu loď.
V dané oblasti ale mohu doporučit kousek vedle ještě Tijat (bóje). A kdyby mělo být bouřlivější počasí, tak trochu východně je dobře krytá marína Kremik.

Tak hodně štěstí, patrně 2.-9.8. se budu motat od Makarské někam Hvar, Brač, Lastovo ...

Pavel.
Bendič
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bendič » stř kvě 15, 2019 10:54 am

Ahoj, v srpnu to bude na žádaných místech dost pravděpodobně všude plné, takže buď zkusit rezervaci nebo velmi brzký příjezd 13-15 hod. Přes týden by měli být volné mariny odkud se vyplouvá, takže Sukošan, Biograd, Murter, Rogoznica apod.
Jinak z tvých plánů mám zkušenosti zde:
Šibenik - městské molo (loni bylo bez el.) nebo marina Mandalina, pak dále po řece je marina Zaton. Dále pak Skradin a Národní park Krka. Cestou po řece se dají koupit slávky přímo na sádkách - rozhodně doporučuji! V Šibeniku je kousek od mola trh, kde se dá koupit vše.
Zlarin - molo nevím, ale bójí je tam dost. Jen jak psal Pavel63 při NW, N a i NE je to trochu divočejší. Hlavně cesta na břeh. :-) Jinak krásné městečko bez aut a nově i bez jednorázových plastů. Jo a bacha, maj tam drsnýho bílýho kocoura s modrým obojkem, co mi napadl bullíka. :-)
Žirje - doporučuji zátoku Vela Stupica, je to sice na bóji u hospody, ale skvěle tam vaří a je tam krásně. Bez jídla to bylo myslím 150 Kn za 33 stop a je to pěkně kryté, kromě SE.
Pak bych přidal:
Prvič - krásné místo kousek od Šibeniku, cca 5-6 bójí. Molo je také k dispozici, ale tam jsem nestál. Krytá zátoka kromě SE.
Vela Smokvica - ostrov na jižním konci Kornat, stání u hospody na molu, dražší jídlo, ale moc dobré. Mají i čerstvé humry. :-) Jen bacha na hloubku, s ponorem 2,2 je to jen pro extra silné nervy. :-)

Každopádně hodně štěstí a alespoň stopu pod kýlem.

Martin

Zpět na