Vstup do Chorvatska po pandemii

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Vladimir1
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 34
Registrován: stř črc 22, 2015 2:00 am
Reputace: 3

Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod Vladimir1 » úte kvě 12, 2020 6:30 am

Oficiální zpráva na stránkách chorvatského velvyslanectví v Praze

VSTUP CIZÍCH OBČANŮ DO CHORVATSKÉ REPUBLIKY

Občané členských států EU a jejich rodinní příslušníci, občané třetích zemí s povolením k dlouhodobému pobytu v členském státě EU a držitelé dlouhodobých víz v členských státech EU smějí od 9. května vstoupit do Chorvatské republiky, je-li důvodem cesty obchodní nebo jiná ekonomická činnost, nebo mají-li k cestě naléhavý osobní důvod. Naléhavým osobním důvodem se rozumí rovněž vlastnictví nemovitosti nebo kotveni plavidla v Chorvatsku. Pro vstup do Chorvatska musíte splnit jednu z následujících podmínek:

Mít dokumentaci prokazující vlastnictví nemovitosti nebo plavidla (případně leasing plavidla) nacházejících se v Chorvatsku. Na hraničním přechodu musíte uvést adresu, na které se budete zdržovat (v místě, kde se nachází nemovitost či plavidlo), kontaktní telefon a dobu pobytu včetně předpokládaného data odjezdu z Chorvatské republiky.
Mít dokumentaci prokazující pozvání ekonomického subjektu do Chorvatska, zájem ekonomického subjektu na příjezdu do Chorvatska či pozvánku na obchodní jednání. Na hraničním přechodu musíte uvést adresu, na které se budete zdržovat, kontaktní telefon a dobu pobytu včetně předpokládaného data odjezdu z Chorvatské republiky.
Máte-li k cestě obchodní důvody výše neuvedené, musíte svůj záměr vstoupit do Chorvatska nejprve oznámit na adresu: uzg.covid@mup.hr a vyčkat na kladnou odpověď.
Všechny osoby vstupující do Chorvatské republiky jsou povinny dodržovat po dobu 14 dnů ode dne vstupu následující pokyny a doporučení:

místo ubytování opouštět pouze v nezbytných případech: výkon práce (jsou-li důvody pobytu obchodní povahy) a nezbytné aktivity, při neustálém provádění intenzivních hygienických opatření;
po dobu nezbytného opuštění místa ubytování je doporučeno používat roušku nebo jiné zakrytí nosu a úst, a udržovat od jiných osob odstup minimálně 1,5 m;
nepoužívat hromadnou dopravu; žádoucí je, aby dotyčná osoba cestovala v dopravním prostředku sama nebo výhradně s osobami, s nimiž sdílí ubytování;
důsledně se vyhýbat shlukování a veřejným shromážděním;
během obchodních schůzek by se měl setkávat co nejmenší počet osob, měly by být k dispozici dezinfekční prostředky a zajištěn odstup 1,5 m. Je třeba vyhýbat se nepotřebným schůzkám;
během pobytu v ubytovacím zařízení si připravovat jídlo vlastnoručně, nebo využívat doručování potravin a nápojů;
platby provádět bezhotovostně, platební kartou nebo online;
každé ráno si změřit teplotu. Je-li vyšší než 37,2° C, měření po 10 minutách zopakovat, a je-li teplota stále vyšší než 37,2° C, neopouštět místo ubytování a kontaktovat místně příslušného epidemiologa. Totéž platí při nástupu příznaků akutní respirační infekce (kašel, bolest v krku, horečka, dušnost, dýchací potíže, ztráta čichu a chuti). V případě akutního nástupu život ohrožujících příznaků se obrátit na záchrannou službu.
Uživatelský avatar
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 886
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 75
Bydliště: Praha

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod RACEK » čtv kvě 14, 2020 1:30 pm

Výborná zpráva. Hlavně aby se dalo dostat přes Rakousko, Slovinsko, nebo Maďarsko, Slovensko.
Doufám, že to někdo brzy vyzkouší a popíše dojmy z hranic.
Uživatelský avatar
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1820
Registrován: stř pro 23, 2009 1:00 am
Reputace: 23
Bydliště: pri Malom Dunaji

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod Ozzie » čtv kvě 14, 2020 5:22 pm

Racek: predpoladám, že čítať vieš, ale si asi nepochopil obsah. Máš v HR nehnuteľnosť (po Vašom: Nemovitosť), alebo Jachtu? Alebo tam chodíš ako dôležitý Businessman? Keď nespĺňaš z týchto kritérií ani jedno, tak sa môžeš tešiť na najbližší český rybník tak akurát :lol:
No dúfam, že sa to zmení k lepšiemu. Aj ja by som rád olizoval morskú soľ z .... :D
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9018
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod Libor » čtv kvě 14, 2020 6:02 pm

Ne tak docela, dnes jsem slyšel, nebo někde četl že Chorvati potichu trochu uvolnili režim. Stačí mít rezervaci na ubytování, pobyt a pustí tě.

Jestli je ubytování na lodi (charter) také v tomto režimu ale nikdo neřekl, tak to asi zatím ne...
vojtaharok
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 211
Registrován: stř říj 25, 2017 2:16 pm
Reputace: 52
Bydliště: Zbynická 1566-9
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod vojtaharok » čtv kvě 14, 2020 8:10 pm

Zrovna řešíme, jak se tam a zpět v druhé polovině června dostat...
Pokud člověk bude mít COVID potvrzení, dostane se autem přes Slovinsko?
Budou pracovat kapitanáty?
Uživatelský avatar
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 886
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 75
Bydliště: Praha

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod RACEK » čtv kvě 14, 2020 9:56 pm

Tak číst umím :) . Ale protože se tam nic nepíše o tom, že by vlastníky nemovitostí a plavidel v HR pouštěli do Rakouska a Slovinska, tak se ptám, jestli někdo, kdo má v HR loď, nebo barák už nejel. No a kdyby tam někdo jel, zdali by nebyl tak laskavý a nepopsal jak to probíhalo. Jestli stačil doklad o vlastnictví lodě, nebo faktura z mariny. Jestli potřeboval mít Covid potvrzení pro cestu. Nebo jestli se dá přes Rakousko a Slovinsko vůbec dostat.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9018
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod Libor » čtv kvě 14, 2020 10:17 pm

Chorvatsko potichu otevřelo hranice turistům. Stačí rezervace v hotelu
14. května 2020 12:32
Chorvatsko nepozorovaně otevřelo své hranice pro zahraniční turisty. Již od 9. května mohou využívat výjimku ze zákazu překročení hranic. Turisté musí prokázat, že je to v „hospodářském zájmu“ Chorvatska. K tomu podle vlády stačí i rezervované ubytování. Pláže začne od soboty otevírat pro veřejnost i Řecko.
Žena si čte na pláži na chorvatském ostrově Cres. (12. dubna)Fotogalerie8
Žena si čte na pláži na chorvatském ostrově Cres. (12. dubna) | foto: Profimedia.cz

Z čistě právního hlediska je vpuštění turistů v rozporu s doporučeními zdravotnických úřadů, které povolují cizincům překročit hranici pouze v případě, že doloží vlastnictví nemovitosti či plavidla v Chorvatsku či do země přijíždějí na pohřeb. Druhou výjimku tvoří lidé, které do Chorvatska pozval některý ekonomický subjekt. Třetí situace se vztahuje na cizince, kteří mají v Chorvatsku nějaký „hospodářský zájem“. Upozornil na to deník Jutarnji list.

Lidé na trhu v chorvatském Záhřebu nakupují ryby. (9. dubna)
Lidé v rouškách na ulici v chorvatském Záhřebu. (17. dubna)
Žena nakupuje na trhu v chorvatském Záhřebu ovoce. (27. dubna)
Lidé v rouškách v parku v chorvatském Záhřebu. (27. dubna)
10 fotografií
Podle zjištění deníku do kategorie „hospodářského zájmu“ spadají právě turisté ze zahraničí, byť to v oficiálních dokumentech nikde není výslovně zmíněno.

Na všechny tři kategorie příchozích se podle deníku nebude vztahovat dosud platná 14denní povinná karanténa po příjezdu.

Nutná rezervace ubytování
Informace nepřímo potvrdil i ministr vnitra a šéf štábu civilní ochrany Dovor Božinović, který na pondělní tiskové konferenci sdělil, že osoby, které na hranicích doloží rezervaci ubytování, budou moci bez problémů vstoupit do země.

„Mohou Chorvati, mohou i cizinci, mohou především občané Evropské unie. Samozřejmě, pokud mají rezervaci v hotelu a budou dodržovat všechna opatření,“ řekl Božinović. Ministr jedním dechem dodal, že konečné rozhodnutí o způsobu otevření hranic padne na úrovni celé Evropské unie.


„Samozřejmě, že každý turista je hospodářským zájmem. Jsme turistická země a je jasné, jak moc nás zasáhne špatná sezona. S ohledem na situaci nechceme cizince výslovně zvát, ale nebudeme je ani odmítat. Budou moci přijet na letní dovolenou, když si pobyt zaplatili,“ řekl listu nejmenovaný zdroj blízký štábu, který opatření přijal.

Zdroj dále uvedl, že lidé přijíždějící do Chorvatska obdrží při vstupu písemné pokyny, jak se v zemi době koronavirové epidemie chovat.

Dovolená jenom v Česku? Chorvatsko, Řecko a Slovensko koronavirus zvládají
„Znamená to, že se budou co nejvíce zdržovat v objektu, který si pro dovolenou rezervovali. Pokud jde o moře, samozřejmě se budou moci koupat, protože s tím cílem si pobyt zaplatili. Pochopitelně budou muset dodržovat pokyny vydané všem uživatelům pláží týkající se hygieny a fyzického odstupu,“ dodal.

List uvádí, že vyjádření ministra Božinoviče představovalo pro pracovníky v cestovním ruchu překvapení. Především s ohledem na to, že možnost příjezdu zahraničních turistů není nikde explicitně zmíněna. Některá média upozorňují, že chorvatské úřady na dotazy ohledně platnosti výjimky nereagují a že stále není jasné, zda pohraničníci budou turisty skutečně vpouštět do země s pouhou hotelovou rezervací.

Splitský deník Slobodna Dalmacija neoficiální otevření hranic pro turisty hodnotí především jako snahu Chorvatska „nenaštvat EU“, která chce koordinovat obnovení přeshraničního cestovního ruchu na úrovni celého bloku. Tento postup podle listu prosazují především větší země, pro něž turismus není tolik významný a které by nejraději nechaly toto léto občany trávit dovolenou uvnitř svých hranic.

Na téma otevření chorvatských hranic pro turisty jednal v minulých týdnech premiér Andrej Plenković i se svým českým protějškem Andrejem Babišem. Šéf české vlády uvedl, že by byl rád, aby čeští občané mohli v létě k moři do Chorvatska.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_tho
Uživatelský avatar
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1820
Registrován: stř pro 23, 2009 1:00 am
Reputace: 23
Bydliště: pri Malom Dunaji

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod Ozzie » pát kvě 15, 2020 7:19 am

Krásný dlhý článok, ale veľa sme sa nedozvedeli. Napríklad ako to bude so súkromnými rezerváciami? Hotelové ubytovanie v Chorvatsku je minimálne.
Väčšinu ubytovania zabezpečujú súkromné osoby.
Tlaky na otváranie hraníc sú stále silnejšie. Predpokladám, že ca o mesiac okolité štáty otvoria svoje hranice. Nikto ale nevie
v akom stave bude za mesiac pandémia. Musíme sa dostať cez Rakúsko, Maďarsko a Slovinsko a Vy aj cez Slovensko. Každý z týchto štátov môže nastaviť svoje pravidlá na prechod hraníc, lebo v každom štáte je počet nakazených iná. Problém napr môže robiť naše Slovensko kde máme z okolitých štátov najmenej registrovaných nakazených. Pre nás bude znamenať prechod turistov či už z CZ alebo z PL alebo UA nebezpečenstvo. A také Maďarsko čelý nielen problému s prejazdom turistov na Jadran, ale keď otvoria hranice tak sa pohne neskutočná masa ľudí - gastarbeiterov smerom do Nemecka, Talianska a ďaľších západných štátov. Cez HU vedie cesta z celého východného Balkánu, zo Srbska, z Rumunska a z Bulharska do "Sveta". Viete si predstaviť tú situáciu na hranici? Tie rady aut z ktorých budú ľudia mávať s rôznými pozvánkami a rezerváciami? Stačí keď jeden z týchto tranzitných štátov si postavý mobilnú laborku na hranice a bude finito.
Dúfajme, že nebudem mať pravdu, lebo ako vyššie píšem aj ja by som sa veľmi rád dostal k moru. Myslím si, že za mesiac už budeme vidieť akým smerom sa vyvýja naše cestovanie. Dovtedy môžme len špekulovať ¯\_(ツ)_/¯
Uživatelský avatar
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 886
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 75
Bydliště: Praha

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod RACEK » pát kvě 15, 2020 5:02 pm

Článek vzbuzující velké naděje pro čártristy je na LN. Ale chtělo by to i nějakou osobní zkušenost :)
Honza23
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 21
Registrován: sob pro 21, 2019 5:40 am
Reputace: 0

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod Honza23 » pát kvě 15, 2020 5:48 pm

Pod pojem "Vlastník lodi" se možná schová i pronájem. Uvidíme.
tempac
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 15
Registrován: pon črc 02, 2018 4:14 pm
Reputace: 6

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod tempac » pát kvě 15, 2020 7:47 pm

https://m.lodninoviny.cz/Detail-clanku/ ... ro-charter

Tady jsou optimisté :-) a zároveň vědí že se situace mění každou chvíli ;-)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9018
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod Libor » ned kvě 17, 2020 5:50 am

Na dovolenou do Chorvatska Češi mohou vyrazit klidně hned. Náměstek ministra zahraničí Martin Smolek potvrdil informaci tamních médií, že do země smí ten, kdo na hranicích prokáže, že z jeho návštěvy bude mít Chorvatsko hospodářský užitek. To může být například potvrzení o zaplaceném ubytování.

Reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr se svým štábem vyrazil vyzkoušet, jak složité je do oblíbené lokality Čechů vycestovat. Z Prahy odjel v pátek večer a už kolem sedmé ráno se mu podařilo překročit slovinsko-chorvatské hranice. „Jeli jsme přes Mikulov, protože jsme měli informaci, že jestli chceme procestovat Rakousko, musíme si vybrat tu nejkratší cestu,“ vyprávěl reportér.

V Dolním Dvořišti je kontrolovali čeští policisté, následně i rakouští. „Ti nám dali vyplnit jednoduchý formulář, kam jsme vypsali svá jména, čísla cestovního pasu nebo občanského průkazu a telefonní číslo. Tento formulář zároveň slouží jako čestné prohlášení, že Rakouskem opravdu jen projedeme,“ popsal Kaizr a dodal, že Rakušané jim změřili i teplotu.

Slovinci nás pořádně nezkontrolovali

Slovinští policisté je podle slov reportéra v podstatě ani nezkontrolovali. „Vzali si jen doklady, řekli, že jsme z Evropské unie a poslali nás dál bez toho, aniž by nám například měřili teplotu,“ udivil se reportér CNN Prima NEWS.

Na slovinsko-chorvatské hranici čekali zhruba půl hodiny, než se dostali ke kontrole. V sobotu ráno se vracelo mnoho Chorvatů, kteří pracují za hranicemi, na víkend domů. U kontroly musel reportér se svým štábem uvést důvod, proč do země jedou. „Začala platit výjimka v chorvatském zákoně, že když člověk na hranicích prokáže, že země z jeho návštěvy bude mít hospodářský užitek, může vstoupit,“ upřesnil Kaizr. Hospodářský užitek může být podle chorvatského ministra vnitra například jen zaplacené ubytování v Chorvatsku.

V dalších reportážích televize CNN Prima NEWS bude Patrik Kaizr zkoumat, jak je Chorvatsko připravené na turisty z Česka, jak budou vypadat ceny v hotelech nebo v kempech, jaké budou ceny v restauracích a jestli se Chorvaté těší na české turisty.
Uživatelský avatar
bedrich
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 493
Registrován: ned úno 04, 2007 1:00 am
Reputace: 21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod bedrich » ned kvě 17, 2020 7:27 am

Tak kudy že to jeli? Přecházet hranici v Dolním Dvořišti i v Mikulově zároveň není nejkratší a nejeví se ani praktické. No pak věř prímové CNN :D :P
Uživatelský avatar
maximilian
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 157
Registrován: ned led 03, 2010 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Bratislava

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod maximilian » ned kvě 17, 2020 11:21 pm

V súčasnosti to vyzerá tak, že po návrate turistov do ČR bude treba ísť do karantény alebo sa preukázať negatívnym testom. Ak by sa symptómy ochorenia objavili už v Chorvátsku a test bol pozitívny, tak by sa dovolenka v Chorvátsku zmenila na karanténu až do negatívnych testov. Zrejme by sa aj hodne predražila. Za súčasnej neistej situácie zdvihnúť kotvy a opustiť domovskú krajinu je stále dosť veľké riziko.
Vidím to tak, že pokiaľ by sa zo zahraničia začalo vracať príliš veľa infikovaných, tak sa hranice zase uzatvoria.
Uživatelský avatar
LadaM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 436
Registrován: stř říj 09, 2013 2:00 am
Reputace: 69
Bydliště: Praha

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod LadaM » ned kvě 17, 2020 11:34 pm

Libor píše:Hospodářský užitek může být podle chorvatského ministra vnitra například jen zaplacené ubytování v Chorvatsku.

Tak pokud je to ubytování už zaplacené, tak hospodářský užitek už mají a není třeba turisty vpouštet :D
Ale myslím, že do měsíce se toho ještě hodně změní/vyjasní.
Mě třeba zajímá, co když to vlastněné plavidlo mám na vleku za autem? Jsem ochoten tam nacouvat, aby už bylo v HR v době, kdy překročím hranice :D


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Honza23
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 21
Registrován: sob pro 21, 2019 5:40 am
Reputace: 0

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod Honza23 » úte kvě 19, 2020 8:31 am

Stále se jedná
„Ano, do Chorvatska letos bude možné jet. Na dohodě pracujeme, jednání se chýlí ke konci a zbývá doladit detaily. Hotovo by mohlo být v řádu týdnů. Nic bližšího ale zatím sdělit nemůžu,“ řekla Štíchová Novinkám.
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 84
Bydliště: Ostrava

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod Jarda885 » úte kvě 19, 2020 11:24 am

Prosím, kdo je Štíchová?

není to zpráva JPP jedna paní povídala?
Uživatelský avatar
MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 289
Registrován: stř říj 21, 2009 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Ostrava

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod MalyBob » úte kvě 19, 2020 4:20 pm

Jardo, tisková mluvčí zamini.
Honza23
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 21
Registrován: sob pro 21, 2019 5:40 am
Reputace: 0

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod Honza23 » stř kvě 20, 2020 6:43 am

Za týden by měly kontroly na většině hraničních přechodů být jen namátkové, řekl ministr vnitra Jan Hamáček. K půlce června by pak mohla Česká republika plně otevřít hranice s Rakouskem a Slovenskem, dodal ministr zahraničí Tomáš Petříček. Lidé by mohli cestovat bez jakýchkoli komplikací, nemuseli by se prokazovat negativním testem.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hran ... omaci_remy

To je dobrá zpráva, ale Slovinsko se přidalo k těm zemím, které si budou regulovat, koho k sobě pustí na základě dané epidemiologické situace v té či oné zemi. Jednoduché a docela jasné. Nyní se tak do Slovinska jako turisté nedostanete, protože ČR zatím není na seznamu schválených zemí. Průjezd snad bude možný.
Pokud by se nákaza koronavirem rozjela znovu, hranice se uzavřou.
Bude tak jednoznačně nutné sledovat aktuální informace a alespoň částečně zkusit předjímat vývoj. Zejména v této sezoně totiž bude platit to, že změnit se může všechno, a navíc velmi rychle.
Uživatelský avatar
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 179
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 1

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod HoPrahok » čtv kvě 21, 2020 11:18 am

Je to trochu jak scéna z Limonádový Joe, "pal, nepal, pal, nepal" :-)
Ale vážně, jak to probíhá v reálu máte někdo povědomí ?
Jedu z ČR přes Rakousko, Slovinsko do Chorvatska na jachtu. Prokážu se smlouvou na pronájem lodě, že cílová země je CRO a jinde jen projíždím.
Co musím na hranicích ukazovat - negativní test na koronavirus ?
Nebo se ten test ukazuje až při návratu, ale kde bych ho získal ?
Nebo se vrátím do ČR a v místě bydliště pak jedu na test ?

Máme v plánu jet na jachtu v termínu 13. - 20.6.2020, ale možná to ještě posuneme, protože všichni se ohánějí termínem otevření hranic 15.6.
No uvidíme, ale mé dotazy výše prosím zodpovědět někým obeznámeným se situací a procesy.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3210
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 323
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod lynx » čtv kvě 21, 2020 3:58 pm

Na dost otázek odpovídá následující článek:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/chce ... mpaign=top
Uživatelský avatar
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 432
Registrován: ned úno 25, 2007 1:00 am
Reputace: 19
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pát kvě 22, 2020 7:13 am

Libor píše: „Jeli jsme přes Mikulov, protože jsme měli informaci, že jestli chceme procestovat Rakousko, musíme si vybrat tu nejkratší cestu,“ vyprávěl reportér.
V Dolním Dvořišti je kontrolovali čeští policisté, následně i rakouští. „


Nic ve zlém, jen technická: Mikulov a Dolní Dvořiště jsou dva různé přechody :D
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod Ferdinand » pát kvě 22, 2020 9:16 am

To je zpráva z těch kategorií : ,,Po sedmihodinovém letu na Brusel přistáli vlivem protivětru nedaleko Varšavy.,, asi je redaktor na Primě příbuzný s Cimrmanem.
Uživatelský avatar
Zbiry
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 213
Registrován: úte črc 24, 2012 2:00 am
Reputace: 6

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii30

Příspěvekod Zbiry » pon kvě 25, 2020 10:10 pm

V neděli jsem vezl loď do Biogradu. Čechy zajímalo kam jedu a kdy se budu vracet. Po odpovědi že se budu vracet až se uklidní blázince na hranicích nechtěli ani pasy. Rakušani změřili teplotku. Slovinci chtěli vědět kam jedu a Chorvati chtěli vědět kde budu skládat loď a zda mám zajištěnou marínu. Stačil jim email. Dále chtěli telefoní číslo a poslali mi ihned sms že jsem vstoupil do Chorvatska. V Biogradu pár Slovinců, semtam Rakušan a nějaký ten Němec. Vesměs majitelé lodí. U benzínku jsem zahlédl i jednu charterovou loď. Pusto a prázdno...jak před 30 lety. Známí z charterovky říkali, že příští týden by měli mít asi 20% lodí venku. Uvidí se.... Jinak vítr proměnlivý, cca 10-20, odpoledne v nárazech 30, polojasno a přes den poměrně vedro. Voda 20,5 pokud mi nekecá elektronika. Kavárny otevřené, restaurace zavřené...předpoklad otevření cca 2 týdny. To je tak v kostce vše....
Uživatelský avatar
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 179
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 1

Re: Vstup do Chorvatska po pandemii

Příspěvekod HoPrahok » úte kvě 26, 2020 8:36 pm

Zbiry: A jsi ještě v Chorvatsku nebo už zpátky ? Pokud pojedeš zpátky, kde si necháš dělat test ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host