střední dalmácie - výběr trasy

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 113
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » sob úno 14, 2009 7:00 pm

designer píše:Jaký přesně má ta 10 hodina smysl, kromě toho, že je drahá?
No právě těch 10:00 hod. Sám píšeš a je to pravda, že někdy se podaří loď ve 12, někdy v 17. Těch 17:00 mají všechny charterovky jako čas předání lodě. Do té doby nemůžeš ani ceknout, jen prosit, případně použít pár šumivých pivníků.
Já si myslím, proč ne? Je to poprvé co o tom slyším, kdyby se to nabízelo běžně, možná bych to aj někdy využil.

Mirinekk se ptal na následné předání lodě zpět. V podmínkách máš daný příjezd do maríny v pátek do 19:00, předání lodě v sobotu do 09:00. Já bývám v maríně už v pátek kolem 17:00 a dost často se domluvím s přebírajícím, že si loď přebere už v ten pátek. Plachty, lana, inventář...
Večer se už loď vypakuje, zůstane pouze to nejnutnější a ráno po snídani se jen dají klíče na recepci a jede se domů.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » sob úno 14, 2009 7:06 pm

já nechci mirinekkovi kazit dopředu dovolenou, takže třeba je vše ok. Ale nechtěl by jsi se podívat na sekci CHARTER LODÍ a vlákno pod tím ĆESKÝ CHARTER - HROZNÁ LOĎ I JEDNÁNÍ ?

(nevím jak se dají vkládat odkazy přímo na nějakou adresu tady ve fóru)
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » sob úno 14, 2009 7:13 pm

On o tom ví, má to tu pročtené.

Věřím tomu že po příjezdu bude referovat, jakých to služeb se mu dostalo. Sám jsem zvědavý.
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tatinecek » sob úno 14, 2009 9:01 pm

K návratu do mariny.
Poslední den se snažím být již blízko mariny. Plavání v moři, poslední oběd vařený posádkou, trocha nostalgie....
Potom natankovat a do mariny. V 90 % jsem vrátil celou loď už večer a ráno jsme se vytratili okolo 0600. Mám Zkušenost, že se najdou posádky , které přijedou večer odpočinutí do maríny, vysprchují se , zamyslí se , a že vlastně stihnou tunely .... a ráno budou v Praze a tak vyrazí.Přijedou stejně až v poledne a jsou utahaní a jdou se prospat, a nic z času neušetří. Takže takové poslední společné rozloučení bývá často už na lodi ve čtvrtek večer. Jsou posádky , které vím, že to oslaví v pátek večer tak, že se vyjíždí až kolem 1000 z maríny a hledá se abstinentka, která pojede první úsek.
K charter company.
Vloni jsem jel ze šibeniku od ECOS a nejmenovaná čeká charter firma má lodě naproti a přišlo mi, že tam bylo vše OK.
Rozhodně záleží na stáří lodě. Ony všechny lodě z charteru jsou po 5 letech hodně odepsané, viděl jsem to loni na Kosu na 5 let staré lodi, letos opět připlácím za r. 2006-08, abych se nebál co kde nebude fungovat,
Zažil jsem starou loď , 10 let a na té fungoval jen kompas :shock: . Naštěstí jsme si ji pronajali i s kapitánem a tak ty hrůzy řešil on. :gun: My jen ve třech tahali kotevní řetěz.......... Od té doby raději dražší, ale novější lodě.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » sob úno 14, 2009 11:12 pm

Baharis píše:On o tom ví, má to tu pročtené.

Věřím tomu že po příjezdu bude referovat, jakých to služeb se mu dostalo. Sám jsem zvědavý.

Jo, tak vy si spolu špitáte..Třeba to vyjde a bude vše ok :)
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod mirinekk » ned úno 15, 2009 10:15 am

O tom charteru a problému s ním opravdu vím a taky jsem se dost po tom pídil. Dokonce jsem mluvil telefonem i s tím klukem který to psal. Říkal, že tam dělal kapitánky bylo to dobré, pak byl problém s tou lodí kterou si půjčili. Byl to SAS 39 z 96......
Říkal, že toho člověka znal, takže neudělali zkoro žádnou přejímku lodi, jen papíry a jel. v tom je asi zakopaný pes. radil ať vše důkladně a hlavně na papír předáme. Budu opatrný. Já mám Bavarii 36 z roku 2002 tak jsem zvědaví. Určitě budu referovat.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned úno 15, 2009 10:33 am

to s tou lodí, to jsem chápal, že se může stát. Vzít si jí jen na základě důvěry a neudělat kontrolu je blbost. Mě ale spíš zarazil postřeh Denise. Jak jsem ho poznal, nemluví do větru a jeho postřehy ohledně majitele jsou dost alarmující.
Když si ale dáš na všechno pozor, proč ne. Tím spíš bych ale neřešil nějakou "rychlou expres" přejímku za 80,-. Nech si na všechno víc času a v klidu si projdi podle seznamu úplně všechno.
Nakonec, když se loď drží na hladině a nepotápí se, tak je vše ok. ;)
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod mirinekk » ned úno 15, 2009 11:08 am

Já to nemyslel zle. Určitě se tam něco stalo. Já toho majitele osobně neznám, jen po telefonu, ale zatím je vše O.K. Volali jsme si několikrát, a ikdyž jsem se ho kolikrát ptal na hlouposti tam mi vždy vše v klidu vysvětlil. uvidím, nakonec co mi jiného zbývá. Už mám zaplacenou 30% zálohu. S tím expres naloděním to musím ještě důkladně promyslet :roll:
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » ned úno 15, 2009 11:31 am

Já ty lidi neznám vůbec, nemám tam žádné vazby. Kdyby tu nebyl ten politováníhodný případ z minulosti, ani o nich nevím.

V loni jsem v Mandalině vedl tři kurzy. Nebyli sice na našem mole, ale pohyboval jsem se tam vždy od soboty do středy a protože z téhož mola vyplouval jeden člen tohoto fóra, celkem jsem chodil kolem. Nic mimořádného jsem tam nezaznamenal, posádky se v klidu naloďovaly a vyloďovaly. Naopak jednou se stalo, že ten náš člen než vyplul (už i vyplul), 3x vrátil loď jinak renomované společnosti. Nakonec to museli řešit výpůjčkou od jiné společnosti. Tož asi tak. Stát se může cokoliv.

Osmdesát jurášů, jak jsem pochopil, se neplatí za to že obsluha hodí posádce klíče od lodi a vyžene ji z maríny. Je to za to, že loď v tu dobu bude nachystaná. Jak dlouho si to bude kapitán přebírat než podepíše checklist a jestli vůbec v sobotu vypluje, to je už další věc...

EDIT: Ale jsme tu už trochu O.T. :hmm:
pes
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod pes » ned úno 15, 2009 12:13 pm

Expresní nalodění bych nepreferoval, (pokud nespěcháš na start regaty apod.) nevíš jaká bude cesta, kdy přesně kdo přijedete, jak po cestě bude kdo unaven….Uspěchávat přejímku lodě asi nemá smysl, sice stejně všechno nezkontroluješ ale alespoň budeš mít trochu času se zeptat na co nejvíce věcí. Stejně tak bych se nehnal první den do na vodopády do Skradinu a pak hned zpět na moře, Skradin (je tam krásná stará levná vinárna plná jachtařských trofejí, triček, čepic a vzpomínek) bych si nechal jako pojistku při špatném počasí či přání posádky nebo na závěr plavby. S miminem bych se řídil radou Baharise a pokud bude čas a chuť tak bych v klidu vyjel z Mandaliny v sobotu na moře a kotvil na nějakém blízkém ostrově. Jestli se to povede v poledne nebo až navečer bych neřešil, hlavně aby se to líbilo miminu a mamině aby s tebou chtěli plout i příště. Přeji šťastnou plavbu….
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 75

Příspěvekod Denis » ned úno 15, 2009 2:10 pm

Mirínkku, expres nalodenie je útok na tvoju peňaženku. Je to zbytočné a v tvojom prípade úplne kravina. Baharis to má zmáknuté a súhlasím s ním. Nikam sa nežeň, v sobotu si preber loď, zauč si posádku, vysvetli im čo od nich očakávaš, preber si s nimi pristávanie, ako sa vyvezuje loď , aby išli lana pod zábradlie, kto bude chytať múringové lano a pod. V nedelu ráno v pohode odpočinutý vypláveš, hneď na začiatku si over svoje vedomosti, vysvetli manéver MOB, ideálne je nacvičiť ho s posádkou. Pred sebou máš krásne Murtersko more, istotne by som oboplával Murter kol dokola, pekný je prejazd cez Malu provezu, pozri si útesy na Dugom otoku od volného mora, plavba cez Kornaty, maják Mulo a máš to tak akurát a v pohode.
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod mirinekk » ned úno 15, 2009 3:43 pm

Velmi si Váším rady Verdinanda, určitě to musí bít krásná plavba.....jak jsem psal, uložím, ale budu se řídit radami Baharise a všemi ostatními. Jak a co kdy probíhalo budu samozřejmě referovet. Sám doufám, že pokud možno v dobrém.

mirinekk
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned úno 15, 2009 4:10 pm

To Baharis
pluji / dělám to jako ty..... ale nevyzradil jsem to tu...na fóru ;) Teď už žádné volné zátoky nebudou... :rofl:

Taky skoro neplánuji, ale malý rozdíl (od Baharise) a rada pro marinekka, ráno, vlastně už večer podle počasí, navrhneme trasu pro další den a hlavně místo pro kotvení (dosažitelné za světla, v noci nerad kotvím v místě kde jsem ještě nebyl a nemám to vyzkoušené, už se mi to nepěkně vymstilo). A k tomu si vždy dle trasy a možnosti vytipuji jeden, nebo u delší trasy dvě, rezervní kotviště. Jednak tě může něco zdržet, od koupání, proudu, nevhodné směru větru a vln, až po něco závažnějšího..
A je dobré vědět kam se stočit a co nejrychleji se schovat, zakotvit. Párkrát se mi stalo, a v tom je GPS velký pomocník, protože ti jasně ukáže v kolik / za jak dlouho dopluješ do daného místa, že jsem musel trasu zkrátit proti původnímu plánu, někdy jen z toho důvodu, že děti to už nebaví dál plout a chtějí nějakou zátoku na koupání, optimální je pokud je vhodná i ke kotvení na noc..

Skradin se jezdí jak lodí, tak autem.
My volili plavbu po řece na 2 dny s přenocováním na Prokljanské jezeře ... ;)
Je to každopádně skvělá náhrada pro případ špatného počasí a je to romatika plout kaňony. Minimálně jednou to stojí za to i s lodí, ale stojí Vás to nějaký čas, který se dá ušetřit autem. Můžete si to nechat i na další plavbu.
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod mirinekk » ned úno 15, 2009 5:42 pm

Libor: Takže myslíš že ta Krka a Skradin aspoň jednou za to stojí?
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned úno 15, 2009 6:04 pm

Byly jsme tam tuším v roce 2004 s naší lodí a tehdy ještě motorem 4HP. Žádná rychlá jízda. Jedna z prvních plaveb. Pěkně si to užít.
Hezky rozložená v čase - nespěcháme, plujeme vždy asi cca 3 týdny v kuse, takže nějaký den navíc nás nic nestojí.
Náhlednutím do deníku vidím, že jsem se splet. Plulli jsme proti proudu pomaleji, prvni den až na jezero, druhý den ráno do Skradinu, tedy přesněji před. Výlet na vodopády (celý den), přenocování a další den na jeden zátah po proudu, to už o něco rychleji.
Nám se líbilo a pochvalovali jsme si. Trochu z toho můžeš shlédnout zde:
Není to seřezeno podle data, takže je to asi prvních 12 fotek a potom posledních 25 cca.
Kaňony
Obrázek

Kotvení před Skradinem u opuštěnýho betonovýho mola (kousek před marínou)
Obrázek
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod mirinekk » ned úno 15, 2009 6:10 pm

Promin, ale ty stránky s fotkami jsi asi zpoměl napsat. Vidím jen ty dvě ;)
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned úno 15, 2009 6:16 pm

Plavba Krkou je fakt romantická, my jsme vypluli od Sibeniku odpoledne, takže západ slunce v kaňonu řeky...Při první plavbě ale možná bude mirinkkovi chybět v Krce ten pocit, že je na opravdovskym moři. Já bych Krku určitě nevynechal, ale spíš při další cestě :) To, co doporučuje Denis a Baharis (alias Bavaris)je podle mého pro první plavbu zcela ideální. Ještě bych možná přidal písečnou pláž na Vrgadě.
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod mirinekk » ned úno 15, 2009 6:19 pm

Prý jsou moc hezké zátoky, respektivě města Zlarin a Prvič hned naproti Šibeniku. Byli jste tam někdo?
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned úno 15, 2009 7:07 pm

mirinekk píše:Promin, ale ty stránky s fotkami jsi asi zpoměl napsat. Vidím jen ty dvě ;)

Sorry.
Ale je to tady v galerii, proklikal by jsi se i bez návodu... ;) ;)
Tady to máš:
modules.php?name=coppermine&file=thumbnails&album=28
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » ned úno 15, 2009 7:22 pm

Na Zlarinskom móle nacvičujeme pristávacie manévre. Minule som plachtil v Pirovackej zátoke, vždy sme ju míňali v honbe za dialkovými plavbami. Je velmi pekná a takých miest je tam vela. Na Vrgade stojí za to sa zastaviť, ale v lete tam býva husto, teraz sú tam aj bóje a tak pri Jugu je tam bezpečné kotvenie za mierny poplatok.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned úno 15, 2009 8:54 pm

Bójka u Vrgady vyjde na 70 kuna a pokud zůstaneš přes noc, tak odpoledne je pláž úplně prázdná. A ve vsi je na takové jakési jediné ulici přijemná konoba kde dělají vynikající pizzu.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » ned úno 15, 2009 9:10 pm

Jeden holky, druhý vdolky. :D
Já na Vrgádě dycinky na kotvě v Kranje ;)
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » ned úno 15, 2009 9:40 pm

Na Vrgade oblúbená zátoka Kranje je v lete obsypaná v stanoch táboriacimi Chorvátmi, takže jachta je tam ak v teátre. V neďalekom Pakoštane je vybudované velké prístavisko pre malé motoráky a ešte je tam aj požičovňa, takže v lete množstvo z nich valí na Vrgadu. Ak k tomu prirátame motoráky s Drage a tých je tom kopa, tak je to tam dosť husté. Samozrejme po prázdninách je Kranje krásna zátoka na kotvenie a aj v največšej sezóne Vrgada stojí aspoň za zástavku. Ja osobne rád kotvím v zátoke na pevnine Vela luka, je to kúsok od Vrgady. Je tam pieskové dno, plytká voda a tak je voda teplá ako v termáloch. Odtial sa dá v pohode preplávať na Dugi otok k Malej proverse. Ak nefúka jugo tak najradšej spím v zátoke Čuščica. Večšinou je úplne prázdna lebo všetci kotvia na bójach v Telaščici.
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 14

Příspěvekod kanic » pon úno 16, 2009 2:47 pm

Tak v Čuščici nás místní zbojníci chtěli navečer zkasírovat za kotvení a když jsme odmítli, dali nám ultimátum 10 minut na odjezd. Přenocovali jsme nakonec na Žutu v Bodovaci. kanic
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod mirinekk » pon úno 16, 2009 4:14 pm

To baharis: Tak už mi koněčně dorazila ta 808 :lol: , hned jsem plánoval. Bez ohledu na Tvoji radu se mi také hned zdálo dobré místa ta Tijaščica nebo Kakan. Musím přiznat, že se těším jako malý kluk ;)

Zpět na