cenik kotveni po celém Chorvatsku

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 5

Příspěvekod MalyBob » stř kvě 15, 2013 10:54 am

Pavel63 píše:Dále jsem zjistil, že tam mnohá kotviště vůbec nejsou značená, a nejedná se o nějaké utajené zátoky pro 2 lodě, ale např. Tijaščica na o.Tijat, kde se běžně sejde i 30 lodí,

Pavel.

V Tijaščici na Tijatu jsou bójky a platí se - 05/2013. Byl jsem tam letos poprvé, netuším, jestli tam byly už dříve.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř kvě 15, 2013 11:18 am

Už to tady někde bylo....najdeš to na stránkách jejich ministerstva http://www.mppi.hr/default.aspx?id=337
Nemám čas to hledat, raději používám již hotové zobrazení těchto souřadnic ze seznamu nájemců v mapě co dělá jeden Rakušák
http://www.wosamma.at/bojenfelder/map.php
má tam stav z loňského léta...

Vodenjak tam je, je i v loni vydaných "osmičkách" a psal jsem to tady že to zrovna v létě 2011 když jsem tam byl to pokládali, měli půlku bójek hotovou a večer přišli vybrat za kotvení....

Asi se díváš Racku na špatný zdroj..... ;)
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 57

Příspěvekod RACEK » stř kvě 15, 2013 1:44 pm

No právě na to Ministerstvo pomorstva jsem se díval. Dříve tam byla tabulka, všech koncesionářů i s cenama, která šla lehce vytisknout, a vložit do 888. No a místo té tabulky tam je nyní mapa. Možná že ta mapa jde stáhnout do počítače nebo jinam, ale takové věci na lodi vůbec nemám. Jsem jaksi staromódní, mám rád věci na papíru - fungují pořád. No a tak jsem se ptal po té tabulce.
MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 5

Příspěvekod MalyBob » stř kvě 15, 2013 2:14 pm

RACEK píše:No právě na to Ministerstvo pomorstva jsem se díval. Dříve tam byla tabulka, všech koncesionářů i s cenama, která šla lehce vytisknout, a vložit do 888. No a místo té tabulky tam je nyní mapa. Možná že ta mapa jde stáhnout do počítače nebo jinam, ale takové věci na lodi vůbec nemám. Jsem jaksi staromódní, mám rád věci na papíru - fungují pořád. No a tak jsem se ptal po té tabulce.

Zkus to třeba tady, klikni na nautička sidrišta. Graficky jsou znázorněna pod odkazem Grafički prikaz... - objevuje se tam i červeně vyznačená linie hranice kotviště. Ale pravděpodobně to nepůjde použít jako podklad pro reklamaci typu kotvím deset metrů vedle tvého koncesovaného kotviště :mad:

http://www.mppi.hr/default.aspx?id=474
MarekB
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MarekB » stř kvě 15, 2013 11:05 pm

Tak jsem se kouknul na ten web ministerstva a excel tam je:

EXCEL

Odkaz na to je hned z hlavní stránky s textem Nautička sidrišta
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » čtv kvě 16, 2013 8:49 am

No a kolikrát se to ještě dozvíme ??????????
Chocholušéééééééééééék :ambulance:
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 57

Příspěvekod RACEK » čtv kvě 16, 2013 11:05 am

Chlapi dobrý, už i já to vidím. Hurá! :) :)
Janch
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Janch » čtv kvě 16, 2013 2:04 pm

Dík za aktualizované odkazy, už i mně to funguje a (na rozdíl od Mackova hodnotného příspěvku) nemám potřebu volat chocholouška :mad: .
Aktualizovaná mapa je opravdu potřeba - Chorvati pořád vydávají další licence na bójky! A jestlipak jste pání kapitáni zaregistrovali změnu chorvatského zákona o námořních přístavech? Na podzim přibyl paragraf 76a, který zapovídá stání na vlastním kotevním zařízení ve vzdálenosti MENŠÍ NEŽ 300m OD LICENCOVANÉHO KOTVIŠTĚ. Je tam tuším formulace "směrem k otevřené vodě," ale ta je asi nepodstatná. Nelíbí se to ani Chorvatům: http://www.peticija24.com/peticija_za_r ... skom_dobru ...

Dodat by bylo co, ale to už jde off-topic směrem...prostě k vodě se táhne víc lidí, tak je to lákavější i pro byznys (viněty, nájem pláží a kotvišť, průkaz VMP za 350EUR na Slovensku, úsvit člunoškol v Čechách...).
Ondrais
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 7

Re: cenik kotveni po celém Chorvatsku

Příspěvekod Ondrais » stř čer 15, 2016 9:40 am

Oživuji toto téma s dotazem na celoroční stání z trochu jiného úhlu pohledu. Přestože to v té tabulce v podstatě je napsáno, tak se chci zeptat, jestli existuje nějaká ještě jiná alternativa jak podstatně levněji mít v chorvatsku celoročně vlastní loď.? Mám možnost koupit 9m plachetnici, ale 2.000EUR a více ročně je pro mě už dost vysoká částka. Ceník v tabulce je pro oficiální a velké maríny, existují ještě nějaký lowcost? Jsem nadšenec jachtingu ale ne milionář :-D, přesto bych takovou loď chtěl vlastnit. Přes zimu bych asi volil stání na kozách snad u někoho na zahradě. Nevím.

Je to na co se ptám nesmysl? Raději loď nevlastnit nebo to nějak příznivěji ( cenou ) vyřešit lze? Moje představa je tak okolo 1.000EUR/rok abych to společně s dalšími náklady utáhl. Je to naivní?

díky za všechny názory.

Ondřej.
tosotoso
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 18

Příspěvekod tosotoso » stř čer 15, 2016 11:03 am

Popisuješ grécke ceny. V Chorvátsku to je bohužiaľ asi 4x drahšie.
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 160
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavel-Sulc » stř čer 15, 2016 9:50 pm

Ceny ve Švédsku jsou tedy asi jako v Řecku
mikel
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mikel » pát čer 17, 2016 11:31 am

Marina Veli Rat - Dugi Otok je za 1.600 éček na půl roku (listopad - duben) pro 10-12m lodičku
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 160
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavel-Sulc » pát čer 17, 2016 11:42 am

Ty jo to je pálka, 2x tolik co ve Stockholmu.. je to včetně zdvihu? Přikrytí? Servisu? Podstavce? V hale?
tosotoso
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 18

Příspěvekod tosotoso » pát čer 17, 2016 12:13 pm

DYK - aká lacná marína v Chorvátsku :lol:
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 12

Příspěvekod martinptacek » sob čer 18, 2016 6:33 am

Nechci vas nejak desit, ale sehnat rocni kotveni na pobrezi pro 10m lod pod 4000euro je orisek. Na ostrovech se da kolem 2200eur najit, ale trajekt jezdi treba jen jednou denne mimo sezonu. Jinak se da pronajmout kotveni v mestskych pristvech. Bez vody, elektřiny, hlídání za cca 1700 euro na pevnině. Ale loď jsem měl takhle několikrát vykradenou. Takže to taky není nejlepší. Nejlevnější je si pronajmout jen letní stání v městském pristavu. Koupit si vozík a loď uklidit někomu do zahrady. Ale je to nejpracnejsi varianta, kterou jsem dělal jen s lodma kolem 7m. V kempu jsem platil myslím kolem 400 eur za zimu, ale dnes už to bude o trochu víc.

Odesláno z mého X17 pomocí Tapatalk
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Pavel63 » čtv čer 23, 2016 9:30 pm

Chlapi, možná se pletu, ale nechci děsit, spíš info vyvarovat se zbytečného problému, který by mne ani ve snu nenapadl. Pokud dám svoji loď (pod českou vlajkou) do maríny a pak ji po sezóně "někam" uklidím na zahradu, když se domluvím s někým místním, tak se někde psalo, že je to problém z hlediska nějakého celního zákona a někomu snad i zabavili loď. Něco jiného je, když si loď v čevnu od nás dovezu a v září zase domů (což u lodě délky 9 m je už asi problém), jiná situace je, když ji tam odvezu a mám ji tam celoročně.
Možná si to s něčím pletu, chce to info od těch, kteří vlastní loď a mají ji v HR a nemají ji v maríně, ale někam ji dávají, jestli s tím je nebo není problém.

Pavel.
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 12

Příspěvekod martinptacek » pát čer 24, 2016 8:34 am

Nic takoveho uz neni treba resit. Bezcelni zony uz nejsou.

Odesláno z mého X17 pomocí Tapatalk

Zpět na