Plavba v okolí Trogiru Splitu

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

nielda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Plavba v okolí Trogiru Splitu

Příspěvekod nielda » sob úno 19, 2011 4:27 pm

Ahoj všichni. Předem se omlouvám, pokud jsem netrefil správné téma, ale je to můj první příspěvek do fóra a to opravdu první. V září se chystáme na plavbu poprvé v Chorvatsku. Zatím jsem vždy využil Řecka a Itálie a z Chorvatska jsem měl strach a když to tady pročítám, tak jsou mé představy rozporuplné. Chorvatsko mám rád a zatím jsem vždy pobýval u svých známých na Čiovu a občas si půjčil motorák. S plachetnicí to zkusím poprvé. Byl bych rád za dobré rady a typy, kam se podívat v této oblasti a případně ba co si dát pozor. Budeme asi čtyři lodě od 38 do 42 a budeme chtít poznat tu hezčí stránku Chorvatska. Nebráníme se opuštěným zátokám, ani příjemné restauraci. Děkuji za rady a typy. ;)
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob úno 19, 2011 5:53 pm

Z čeho strach? Tomu nerozumím?

Otázka je velmi obecně položená. Težko to blíže upřesnit.

Pro mě je všude hezky, zejména tam kde není mnoho lidí, turistů. A to je zejména na ostrovech. Obecně čím dále od pobřeží, tím je to lepší.

Ale.

Jede si zajachtat...(to je slovo...), nebo se koupat, nebo za památkama...? To jsou zcela jiné plavby. Závisí také na složení posádek a jejich dovednostech...

Začni tady třeba 1000 + 1 zátok. Nebo tu je i téma dobré konoby......Nebo si kup výbornou publikaci 888 zátok. Těch tipů je tam docela.
Šolta, Brač, Hvar - nespočet zátok, členité pobřeží ...i dost konob, najdeš všeho spoustu. Plavba se tu dá opakovat několikrát a stále co objevovat.

Obecně jakýkoliv turistický průvodce po Jadranu ti dá nespočet tipů....
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » sob úno 19, 2011 5:59 pm

nielda- K tvé otázce. Tak jak jsi ji zde položil, museli bychom ti sepsat malou brožuru, nebo zkopírovat tak asi 10 vláken ze sekce Chorvatsko - Jadran. Tuto sekci jsi správně našel. Když si ji projedš, najdeš opravdu nejméně 10 vláken a ne krátkých, jež na tvoji otázku opovídají.

Já bych dodal. Pokud v Chorvatsku na placetnici začínáš, bude se ti líbit všude - hovořím o moři, ostrovech a přírodě vůbec.
Kde jsou jaké zátoky a jaké jsou z hlediska bezpečnosti plavby, najdeš v knize Chorvatsko-888 přístavů a zátok , tu by jsi si měl rozhodně koupit.
Důležité, obecnější informace k jachtingu v Chorvatsku získáš v této sekci, hned v prvním vlákně označeném jako "Důležité"
Teprve následně, po pečlivém studiu těchto pramenů, pokud ti nebud něco jasné, polož výrazně konkrétnější otázku.
Pepa

Edit : vidím, že Libor mne o minutu předešel. Pepa
nielda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nielda » sob úno 19, 2011 6:09 pm

Strach- to je pojem. To co člověk čte a slyší o Chorvatech( poplatky, neochota apod. ) to pro mne není hezké a vzbuzuje to onen strach. Považuji Chorvatsko za jednu z nejhezčích lokalit, ale ty zprávy mě vždy odradili. Letos se chci přesvědčit na vlastní kůži, zda to tak je nebo není.
Složení posádek je různé, já už jezdím 6 let a hlavně v Řecku. Obyvatelé jsou super a nemá to tam chybu. Na jedné lodi bude i nový kapitán, který jede sám poprvé, tak to bude hodně ještě o učení, o jachtání a pak taky nějaká ta poznávačka. Vím že dotaz je hodně obecný, ale tak trochu jsem si říkal, že za zeptání nic nedám a třeba se něco dozvím. Uvedená vlákna jsem pročetl a určitě přišla vhod a hodně jsem z nich načerpal. Ale pokud by měl někdo něco zajmavého a nového z této oblasti, tak bych to určitě přivítal.
Dík a pokud to sem nepatří, tak se omlouvám. Ale nějak jsem chtěl taky začít a zapojit se.
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Chorvati.

Příspěvekod Ferdinand » sob úno 19, 2011 8:38 pm

Ahoj nieldo, Chorvati jsou milí, přátelští a příjemní lidé.
Nikdy jsem se nepotkal s někým, koho bych se měl obávat, nebo by byl ke mně vyloženě nepříjemný.
Pokud chtějí zaplatit za postoj, nebo vodu, nedělá mě to problémy.
Vyjma jednoho majitele soukromé bójky na Visu, který na mě vytáhl brokovnici a donutil mě uprostřed noci odplout na jiné místo, ale v podstatě - byl v právu.
Takže Chorvatsko, pro mě bez problémů.
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » sob úno 19, 2011 8:55 pm

z principu bych nedal chorvatovi ani káču a radši bych se vydal do čistších vod jinde. pravda je že chorvat vlastní kus nádherného pobřeží, ale tito bast..... si to nezaslouží.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » sob úno 19, 2011 9:45 pm

No Ferdinande, neviem či byť v práve ospravedlňuje niekoho vynucovať si to právo s brokovnicou v ruke :?. Chvalabohu som sa nikdy s ničím takým, ani v náznaku, v Chorvatsku nestretol.
nielda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Chorvati.

Příspěvekod nielda » sob úno 19, 2011 10:15 pm

Ferdinand píše:Ahoj nieldo, Chorvati jsou milí, přátelští a příjemní lidé.
Nikdy jsem se nepotkal s někým, koho bych se měl obávat, nebo by byl ke mně vyloženě nepříjemný.
Pokud chtějí zaplatit za postoj, nebo vodu, nedělá mě to problémy.
Vyjma jednoho majitele soukromé bójky na Visu, který na mě vytáhl brokovnici a donutil mě uprostřed noci odplout na jiné místo, ale v podstatě - byl v právu.
Takže Chorvatsko, pro mě bez problémů.

No to jsi mne trochu i vyděsil. S tím jsem se ještě nesetkal a na Vis bych se chtěl podívat. Tak snad tam na něj taky nenarazím. Ale podle všeho je vždy o lidech a hlavně jednotlivcích. Mám v Chorvatsku dobré přátele a vím, že až na přílišný nacionalismus jsou perfektní. Dík za info a na Visu si dám pozor.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » sob úno 19, 2011 10:15 pm

Přesně jako já. :thmbup:
Je potřeba si uvědomit jedno. Chorvatské vody Jadranu trpí přetlakem jachtařů, jako málokterá lokalita na světě. Jednoznačně podmínka pro trvalý růst cen. To se stane všude, kde bude přetlak poptávky. Ale tyto samé vody jsou pro rekreační jachting extrémně "vybavené". Maríny, městská mola, majáky, bóje konoby a restaurace. Je pravda, že všechny služby si nechají zaplatit. Nicméně stále máš možnost si u naprosté většiny služeb vybrat, jestli je chceš využívat, nebo ne.

Pokud jsi doposud na Jadranu nebyl, doporučuji si zopakovat komplet značení IALA. Laterální znaky, izolované nebezpečí, kardinální znaky. Toto je tam v takové hustotě, že ti budou oči přecházet. Ale zase se téměř nemůže stát, aby jsi narazil na nějakou malou neoznačenou povodní skalku. Věci dle mého, v celém dalším středozemí nemyslitelné. To něco stojí a zase si to nechají od majitelů lodí zaplatit. Sociální zařízení v kdejaké zapadlé marínce a na dosti městských molech jsou luxusem oproti tomu co najde v největší maríně v Aténách.

Co mě štve, na co je potřeba si dát pozor.
- Celkem prudký nárůst cen bójí. To z Řecka asi moc neznáš. Z nějakých 80-100 (max!!!) kun jsme dnes na 200 a více. Nemám v úmyslu je napříště využívat. Jedině v nejvyšší nouzi nepřízni počasí, nebo některé které patří majiteli konoby a jsou zdarma. Někteří vyžadují konzumaci jídla, někde stačí si dát pivo.
Pokud mám dát za bóji 200 a za městské molo dám 300, mám tam zdarma vodu, elektřinu, někdy i sociálky, raději půjdu na to molo. Ale většinou jsme na kotvě, která je zadarmo. Já jsem alespoň kotvu nikdy neplatil.
- Dále dramaticky roste cena ryb. Za kilo ryby loni chtěli tuším 400kun a nic moc se nenajíš. Plus počítají krumpíre, blitvu, nějaký předkrm a vír v peněžence. Když si dáš pořádný 1/4 kilový steak s pomfritama a oblohou, dáš 100-120 kun a jsi nacpaný. Ale když oni mají ty ryby tak dobré. A když jsme u toho moře...

Tak jak já jsem "doma" na Jadranu a v Řecku se rozkoukávám, ty na tom budeš obráceně. Je potřeba se pomalu rozkoukat. Průvodce 808 přístavů a zátok je základ, Libor to zde má v e-shopu. Ale Jadran za to v každém případě stojí. Kdo chce tam nechá balík, kdo nechce a trochu to tam zná, je tam za hubičku.
Nemluvím o majitelích lodí. Ti ští síru kde mohou. Protože Chorvati, i vlivem toho že nejsou ještě v Únii, drsně regulují podnikání v tomto oboru a naprosto (téměř) potřeli černý charter, jakožto zdroj jednoduchých příjmů. Proto jsou všichni v Řecku, v Itálii, na Elbě, případně Korsice. Možná se to vstupem HR do Únine změní.
nielda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nielda » sob úno 19, 2011 10:28 pm

Baharis píše:

Přesně jako já. :thmbup:
Je potřeba si uvědomit jedno. Chorvatské vody Jadranu trpí přetlakem jachtařů, jako málokterá lokalita na světě. Jednoznačně podmínka pro trvalý růst cen. To se stane všude, kde bude přetlak poptávky. Ale tyto samé vody jsou pro rekreační jachting extrémně "vybavené". Maríny, městská mola, majáky, bóje konoby a restaurace. Je pravda, že všechny služby si nechají zaplatit. Nicméně stále máš možnost si u naprosté většiny služeb vybrat, jestli je chceš využívat, nebo ne.

Pokud jsi doposud na Jadranu nebyl, doporučuji si zopakovat komplet značení IALA. Laterální znaky, izolované nebezpečí, kardinální znaky. Toto je tam v takové hustotě, že ti budou oči přecházet. Ale zase se téměř nemůže stát, aby jsi narazil na nějakou malou neoznačenou povodní skalku. Věci dle mého, v celém dalším středozemí nemyslitelné. To něco stojí a zase si to nechají od majitelů lodí zaplatit. Sociální zařízení v kdejaké zapadlé marínce a na dosti městských molech jsou luxusem oproti tomu co najde v největší maríně v Aténách.

Co mě štve, na co je potřeba si dát pozor.
- Celkem prudký nárůst cen bójí. To z Řecka asi moc neznáš. Z nějakých 80-100 (max!!!) kun jsme dnes na 200 a více. Nemám v úmyslu je napříště využívat. Jedině v nejvyšší nouzi nepřízni počasí, nebo některé které patří majiteli konoby a jsou zdarma. Někteří vyžadují konzumaci jídla, někde stačí si dát pivo.
Pokud mám dát za bóji 200 a za městské molo dám 300, mám tam zdarma vodu, elektřinu, někdy i sociálky, raději půjdu na to molo. Ale většinou jsme na kotvě, která je zadarmo. Já jsem alespoň kotvu nikdy neplatil.
- Dále dramaticky roste cena ryb. Za kilo ryby loni chtěli tuším 400kun a nic moc se nenajíš. Plus počítají krumpíre, blitvu, nějaký předkrm a vír v peněžence. Když si dáš pořádný 1/4 kilový steak s pomfritama a oblohou, dáš 100-120 kun a jsi nacpaný. Ale když oni mají ty ryby tak dobré. A když jsme u toho moře...

Tak jak já jsem "doma" na Jadranu a v Řecku se rozkoukávám, ty na tom budeš obráceně. Je potřeba se pomalu rozkoukat. Průvodce 808 přístavů a zátok je základ, Libor to zde má v e-shopu. Ale Jadran za to v každém případě stojí. Kdo chce tam nechá balík, kdo nechce a trochu to tam zná, je tam za hubičku.
Nemluvím o majitelích lodí. Ti ští síru kde mohou. Protože Chorvati, i vlivem toho že nejsou ještě v Únii, drsně regulují podnikání v tomto oboru a naprosto (téměř) potřeli černý charter, jakožto zdroj jednoduchých příjmů. Proto jsou všichni v Řecku, v Itálii, na Elbě, případně Korsice. Možná se to vstupem HR do Únine změní.

Baharis
dik za vyčerpávající popis. Dám ti za pravdu, že marína v Aténach je děs a hrůza a to mi stačilo jednou. Když do Řecka, tak určitě na Levkas, 100%tní opak Athén. No co se týká Chorvatska, tak jsem sám zvědavý, jak to tam bude a jestli budu mít štěstí budu patřit k těm spokojeným, nebo naopak. Rád bych si zachoval dobrý názor na a do Chorvatska se vracel, ale mám obavy že moje zamilované místo je na Levkádě. Ale zkusit se má všechno a tak do toho letos jdu. Trošku mě děsí ty ceny, které zmiňuješ, to v Řecku není, ale na Elbě to taky nebylo zadarmo ( teda mola, boje jsem tam neviděl ). Je fakt, že vyvázání na kotevní bóji jsem taky ještě nezkusil, tak to musím napravit. :D
pavel99
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pavel99 » sob úno 19, 2011 11:47 pm

Na webu Chorvatského ministerstva moře (http://www.mmpi.hr/default.aspx?ID=474) je následující odkaz http://www.mmpi.hr/UserDocsImages/SIDRI ... 10%20a.xls na tabulku s výpisem koncesí na kotviště kde se platí. Jsou tu uvedeni koncesionáři, ceny a území které jim náleží. Mají tam ještě stále informace pro rok 2010, takže je otázkou jestli to platí i pro 2011. Na https://sites.google.com/site/vragec32/sidrista jsou ke stažení dokonce soubory do GPS a obrázky se zakreslením do map těchto placených kotvišť. Pravděpodobně na všech koncesovaných kotvištích jsou bóje, koncesionář ale asi může chtít love i za pouhé kotvení na svém území. Myslím že někdo ve fóru tu zkušenost má.
pavel99
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pavel99 » ned úno 20, 2011 12:00 am

Ještě jsem zapoměl dodat že Chorvati vydali přehled koncesovaných kotvišť pro rok 2010 až v květnu, takže než v září vyrazíte, bude k mání určitě seznam pro rok 2011. Doufám že ministerské úředníky nepřeceňuju :-)
nielda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nielda » ned úno 20, 2011 8:42 am

pavel99 píše:Na webu Chorvatského ministerstva moře (http://www.mmpi.hr/default.aspx?ID=474) je následující odkaz http://www.mmpi.hr/UserDocsImages/SIDRI ... 10%20a.xls na tabulku s výpisem koncesí na kotviště kde se platí. Jsou tu uvedeni koncesionáři, ceny a území které jim náleží. Mají tam ještě stále informace pro rok 2010, takže je otázkou jestli to platí i pro 2011. Na https://sites.google.com/site/vragec32/sidrista jsou ke stažení dokonce soubory do GPS a obrázky se zakreslením do map těchto placených kotvišť. Pravděpodobně na všech koncesovaných kotvištích jsou bóje, koncesionář ale asi může chtít love i za pouhé kotvení na svém území. Myslím že někdo ve fóru tu zkušenost má.

Děkuji Pavle99
za odkazy, už jsem je objevil a snad tam včas dodají nové informace. A snad ty ceny neporostou stále nahoru. Je fakt, že co člověk ušetří na dopravě když pojede místo do Řecka do Chorvatska, tak zase vydá za tyhle poplatky, které asi jinde nejsou běžné. Ale asi se s tím musíme smířit, pokud chceme jachtat i v této krásné zemi.
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Zkušenosti

Příspěvekod HoPrahok » ned úno 20, 2011 12:13 pm

Ahoj, jezdíme k moři na Jadran od roku 2000. Nikdy jsme se nepotkali s nikým místním, kdo by byl extra nepříjemný. Od roku 2007 jezdíme na plachetnici. S tou samou zkušeností. Pokud byl někde nějaký problém, tak vždy s lidmi, kteří také přijeli na kotviště/bójku nebo do maríny také s lodí a jakékoli povědomí o respektu a ohleduplnosti k ostatním posádkám jim bylo cizí. Národnostně nemá smysl konkretizovat, evropský mix :cry: Primrně důležité je, s jakým cílem jedete a jaké složení posádky. Na jachtání bych volil jinou cestu než s rodinkou a dětma, které se potřebují často koupat atd. V oblasti kam jedeš je mnoho pěkných míst. Začni určitě 888-kami, to je základ na celé Chorvatsko. Jednak kvůli všem ostrovům/ostrůvkům/skalkám a mělčinám. Hlavně ale kvůli hodně podrobnému popisu všech kotvišť, bójí a marín. Já neznám Řecko a Itálii, jezdíme zatím jen Chorvatsko. Můj názor je takový, že ceny šroubují nahoru, ale to je zákon nabídky a poptávky. A jak psal někdo, než bóji za 200, jedu do maríny za 300, protože jejich vybavení mi připadne velmi slušné a postačující. Jde jen o to, mít na to peníze a být na to připraven.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned úno 20, 2011 12:38 pm

v noci jsem se vrátil z Chorvatska - voda 15, vzduch 15-16 ve dne, v noci kolem 7. Nikde nikdo, bóje a mola zadarmo, tváře usměvavé.
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » ned úno 20, 2011 1:38 pm

a jak vítr v téhle době?
nielda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti

Příspěvekod nielda » ned úno 20, 2011 2:17 pm

Tak vidím, že asi opravdu budu muset objednat 888. V Řecku i v Itáli jsem vždy na lodi měl Pilot book s naprosto vyčerpávajím popisem všech kotvišť a přístavů. Vidím, že v Chorvatsku to asi běžné není a člověk se musí vybavit už doma. Jinak určitě se nejedná o rodinou plavbu s dětmi. Nejmladší na palubě bude moje dcera (18), která zrovna za měsíc bude skládat zkoušky u MD. Tak spíš to vidím na zdokonalování v plachtění a manévrování. Ale určitě chceme poznat hezké místa, na které se turista bez lodi nedostane. V plánu zatím mám Šoltu, V.Drvenik a snad i ten Vis. Co se týká větru v tomto období ( konec září ) to by mě taky zajímalo. Pokud má někdo zkušenosti jak to bývá v září tak ať napíše. Je mi jasné, že předpověď tu asi nikdo neumí, ale zkušenosti jsou zkušenosti.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » ned úno 20, 2011 2:22 pm

Ale jo! Osmičky, nebo někdy starší sedmičky na každé lodi jsou. To je povinná výbava. Někdy i orig. HR pilot.

Jen my, kdo tam jezdí častěji, máme většinou své (není to až tak drahé). Doma v klidu se to dá procházet a plánovat, dají se to toho vepisovat poznámky...
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned úno 20, 2011 3:01 pm

JardaF píše:a jak vítr v téhle době?

od minulé neděle W,SW 15-20kn, od středy jugo, od pátečního večera bora. Docela hezky by se plachtilo, kdybychom tam nebyli na této mršce:
Obrázek
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned úno 20, 2011 3:10 pm

originál HR pilot - Peljar za male brodove je v povinné výbavě na charterových lodích, pokud ho nedostanete nebo nemáte vlastní, trvejte na tom, že ho chcete.
Je to oficiální publikace, vydává ji Hrvatski Hidrografski Institut a informace, které obsahuje jsou směrodatné. Publikace 888 je jachtařský turistický průvodce, pěkně zpracovaný, ale neoficiální. Informace v něm obsažené je nutné kontrolovat.A v žádném případě to není nautická pomůcka, i když řada lidí ho pro tento účel používá.
nielda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nielda » ned úno 20, 2011 3:30 pm

designer píše:originál HR pilot - Peljar za male brodove je v povinné výbavě na charterových lodích, pokud ho nedostanete nebo nemáte vlastní, trvejte na tom, že ho chcete.
Je to oficiální publikace, vydává ji Hrvatski Hidrografski Institut a informace, které obsahuje jsou směrodatné. Publikace 888 je jachtařský turistický průvodce, pěkně zpracovaný, ale neoficiální. Informace v něm obsažené je nutné kontrolovat.A v žádném případě to není nautická pomůcka, i když řada lidí ho pro tento účel používá.

Dík za informace. Už jsem si myslel, že v Corvatsku to není běžné. Jsem rád, že se přesvědčuji, že výbava na lodi je asi všude stejná. A že to nebude takové, joko jsem to někde četl, že na lodi nebyly žádné mapy, a jinak stav prostě hrůza. Už i proto jsem zvolil "čártrovku" kterou znám a předpokládám, že bude vše jak má být. Ale ty osmičky si asi stejně pořídím, připadá mi to jako užitečná pomůcka a snad to chorvatsko nepojedu naposledy :?
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned úno 20, 2011 3:40 pm

Někteří přispěvatelé Chorvatsko a Chorvaty skoro démonizují. Lodě tam jsou jako všude jinde, lidé taky. Můžeš narazit na jedince, který ti bude dělat potíže, to je ale všude. Já sám jsem nikdy žádné komplikace neměl.
Jak už psal Baharis a jiní, plavbu v Chorvatsku můžeš absolvovat za veliké peníze anebo skoro zadarmo. Záleží jen na tobě a tvé posádce. Můžeš vyrazit v plné sezóně a "užívat si" společnost Kapitánů a Yachtsmenů v narvaných marínách, anebo zvolit zbytek roku a skvěle si užívat. Je to na každém, co si vybere.
pavel99
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pavel99 » ned úno 20, 2011 4:52 pm

Jelikož je v Chorvatsku velká konkurence v charteru tak se snaží, aby lodě byli OK včetně vybavení. Najdou se samozřejmě výjimky, nrgativní zkušenosti a nějaké excesy, které najdeš popsané i tady ve fóru. Já sám negativní zkušenost nemám. Pokud byl na lodi nějaký zásadní problém, tak na to při přejímce upozornili. U některých lodí byla dokonce technická dokumentace. Pokud jsme po návratu na nějaký problém, který se při plavbě projevil upozornili, tak se nestalo, že by za to po nás chtěli peníze.
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » ned úno 20, 2011 5:01 pm

designer píše:od minulé neděle W,SW 15-20kn, od středy jugo, od pátečního večera bora. Docela hezky by se plachtilo, kdybychom tam nebyli na této mršce:
Obrázek

Tedy tomu říkám pech. Pěknej vítr a zrovna taková neplachtivá obluda :D

Nielda: TADY je moje video z plavby v Chorvatsku poslední týden v září 2010. Kulíšky i plavky.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned úno 20, 2011 5:15 pm

co naděláš, znám i horší práce :)
musím se ale přiznat, že mě to na té "obludě" docela baví. A na plachty pod Síicilií se těším..
Jedině, co nás zachraňuje od OT je to, že fotka je z Rogoznice, kousek od Trogiru....

Zpět na