Neplatilo se :-) a už se platí :-(

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Neplatilo se :-) a už se platí :-(

Příspěvekod Anonym » úte čer 21, 2011 10:08 am

Janík píše:... v Tritonu, kde ještě vloni nic nechtěli. Dnes požadují 150 kn za mooring, vodu, elektřinu a k tomu přičtou cenu večeře.

Díky za info.

Při té příležitosti mě napadlo, že by jsme si zde mohli na jednom místě psát, jak se to na Jadranu mění. Suchá fakta prosím, polemiky jak nás chorvati okrádají jsou jinde.
I když stále tvrdím že je na Jadranu dostatek míst s free kotvením, může to být důležité při plánování kam plout na noc a kolik na týden kalkulovat peněz.

I. Jak již bylo avízováno loni, vybírá se v sezónu v Drveniku na Velem Drveniku. Sazba je 15kn za metr lodě. Nebyl jsem v dobrém rozmaru, tak jsem se s úředníkem (lehce nejistým) trochu zhádal. Vyčetl jsem mu že není mooring, není elektřina ani voda a jen kasírují. Osobně si myslím že neoprávněně, protože molo by nemělo být obecní, ale soukromého subjektu který je nedodělal.

II. Bóje které byly v zátoce Vučigrade na Murteru celé roky free (pro mě nepochopitelně) jsou už označeny jmény restaurací a je požadována konzumace. Napravo jsou té malé dřevěné, ve středu a nalevo té zadní luxusnější.
Nutno ale říci že jsem v té luxusnější po několika letech byl a byl jsem více než mile překvapen. Ceny mírné a obsluha včetně stolování na VELMI vysoké úrovni. Včetně předehřátých talířů...

III. Námořní bunkr v zátoce Smrka na Brači je plný (ale úplně) rybářských lodí a loděk. A je tam celkem živo. Utekli jsme tam před 14ti dny před celkem krutým Jugem. Když nás uviděli rybáři kotvící vevnitř, hned startovali mávali ať najedeme, chytali lana a uvazovali. Věděli jak to venku vypadá, také tam zdrhli.
Jinak příjemný družný večer. My jim pivo, oni nám víno, výměna cigaret a zajímavé informace. Stěžovali jsme si třeba na ceny ryb a majitel té lodi nám řekl, že ryb je na Jadranu celkem dost, on loví tuňáky (pod 30kg vrací do vody), ale před pěti lety dostával za kilo 20kn a letos už jen 16kn. Tak čím to že se v konobě cena ryby za poslední roky zdvojnásobila...

IV. Ještě jedna maličkost s Primoštenu, loni metr lodě 22kn, letos 26kn.

Letos na Jadranu v podstatě končím, jen jeden týden na začátku prázdnin, tak už toho asi víc nenapíšu. Ale pokud máte nějaké další důležité změny, zvesela pokračujte. Ať jsme všichni informovaní a víme kam plout a kam ne.
Patras
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod Patras » úte čer 21, 2011 7:59 pm

Baharisy,
prosím mohl by si upřesnit ten Primošten?
Myslíš 26 lasiček za metr lodi u mola a nebo už tam jsou zpět nainstalované boje a nový nájemce za ně vybírá tolik. :?
Mám v plánu v pondělí 26.7. doplout do Primoštenu a přenocovat.
Dík za info. Patras
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » úte čer 21, 2011 10:44 pm

Bóje zatím nejsou, na tom místě kde byly stojí lodě na kotvách a neplatí se tam. Taktéž jako vždy naproti v zátoce grátis.

Takže jsem psal o mole. Elektrika, voda, sociálky, exponované místo. A také brzo plné. Počítej s tím že 16:00 je nejzašší čas kdy se tam ještě snad uchytíš a ani to ti nikdo nezaručí. Lze telefonicky objednat, ale číslo nemám, pouze jsem byl několikrát svědkem jak tam na stání visí cedule a loď klidu dojela v klídku až večer. Jedině že by platilo číslo z osmiček.
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » čtv čer 23, 2011 2:08 pm

tel. na Primošten +385915337366 bez záruky
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Primošten

Příspěvekod HoPrahok » čtv čer 23, 2011 3:26 pm

V Primoštenu jsme byli před 3 týdny. Bóje nejsou/nebyly, městské molo prázdné. V sezoně je fakt, že už kolem 1500 hod je tam plno. Trochu to přičítám i katamaranové módě, ti zaberou prostě víc místa. V tom bazénu buď kotva nebo pro klidnější spaní se potopit k bloku na dně a uvázat si lano, což jsme udělali my.
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » čtv čer 23, 2011 3:42 pm

Když už čísla bez záruky, tak možná trochu pravděpodobnější číslo.
Je v osmičkách i "Informativna karta za nautičare", co jsem si loni bral na kapitanátu: 022-570266. Předpokládám, že s HR volačkou.
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » čtv čer 30, 2011 8:57 am

Baharis píše:Když už čísla bez záruky, tak možná trochu pravděpodobnější číslo.
Je v osmičkách i "Informativna karta za nautičare", co jsem si loni bral na kapitanátu: 022-570266. Předpokládám, že s HR volačkou.

Bol som tam pred dvoma rokmi a mám to číslo v mobile, tak si myslím že je správne. 100% istotu nemám, preto bez záruky... :(
Libor
bez hodnocení
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon črc 04, 2011 8:34 pm

Zacinam byt na bojky v hr lehce alergicky...
v narodnim parku atd prosim, proc ne. ale tvrdy byznys dorazil uz i do me velmi oblibene zatoky vodenjak na ostrove iz (tepla voda a bohaty podmorsky zivot).
dnes jsem pozoroval cele odpoledne jejich instalaci,pravda prace to je,dobre dvacet minut jedna, a ze jich tu je ......
uvazali jsme se hned po instalaci a vecer prijeli inkasovat......12lasicek za metr a smlouvat neslo nijak......bohuzel.
bezplatnych zatok tak ubyva...
pry od pristiho tydne tu bude pravidelne kotvit party lod pro zakotvene jachty-gril,bar,drobne zbozi...
ale ta cena k nabizenemu ......hmm
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » ned črc 10, 2011 5:45 pm

Ja sa na to divam takto: Je zaujem o navstevu tohoto miesta? Je. Treba naplnat statny rozpocet? Treba. Treba regulovat navstevnost aby to ludia uplne neznicili?? Treba. Ako to vsetko dat dokopy? Budeme regulovat navstevovane miesta spoplatnenim. Jednoduche a logicke. Kazdy sa snazi uzivat sa a zarobit si. Je to ich krajina a ich teritorialne vody. Oni nam tiez nekecaju do toho ako nakladame so svojim vlastnictvom a svojou krajinou. Komu sa nepaci, moze ist inde. A ak sa mu niekde paci, najlepsie urobi, ak o tom nebude vela pisat a hovorit, lebo bude aj tam za chvilu narvano..... ;)
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Janík » pon črc 11, 2011 11:43 pm

:o Tedy nevím, proč o tom nemluvit. Já bojky cítím především jako další civilizační stopu v místě, kde velmi často ani nemusí být. Samozřejmě, že v nějakém kontextu mohou mít regulační smysl, jen nevím, zda to platí v Chorvatsku. Myslím, že se jich nijak nedoktne, když zde napíšu, že mne bojky taky ...ou. Pravda, je to jejich věc. Navíc někde mají opodstatnění. Na druhé straně, řada zemí se osvícenecky snaží krajinu si nezaplevelit. U nás to také neplatí, podnikatelské baroko hyzdí kdejakou českou i moravskou dědinu. Jen by nám milí Chorvati neměli zpoplatňovat každou naplutou míli. Mně se tam strašně líbí, čumím okouzleně rok co rok na hladinu moře a na obrysy ostrovů a nemůžu se toho nabažit. Ale vše má své hranice. Snad to nepřeženou.
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Bojky naklady

Příspěvekod HoPrahok » úte črc 12, 2011 12:11 am

Ahoj všichni, četl jsem tohe vlákno a nedá mi to nereagovat. Mě ty chorvatičové taky se stálým zpoplatňováním všeho se.ou. To asi každého. Nemám rád, když ode mě někdo chce prachy za vzduch a podobné nesmysly. Za pár let by mohli chtít třeba ještě 1Euro za naplutou míli :-) a jiné nesmysly. Na druhou stranu - je to jejich teritorium a zákon nabídky a poptávky platí všude - když něco chcš zaplať. Když se ti to zdá moc, jeď jinam. Jsem zelenáč, mám napluto v jejich vodách malinko přes 2000 mil a setkal jsem se s přístupem většinou příjemným. Když vezmu v potaz čím dál častější placení za kotvu, bójku atd., ale na druhé straně nižší cenu charteru díky vyježděným týdnům, tak ať počítám jak počítám, náklady jsou pro mě za poslední 3 roky skoro stejné. Blbý je jen to, že méně má charter a přesouvá se to směrem k výběrčím na molech, bójích a marinách. Tzn. je možné, že za pár roků půjdou některé slabé charterovky /ale s osobním přístupem/ do kopru a pak je otázka kdo ba těch místech s výpalným bude kotvit. Takže závěrem, poplatky budiž, ale vše s mírou !!!
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » čtv črc 14, 2011 6:25 pm

Jsa v dobrém rozmaru, budu chvíli dělat že nevidím, jak se dlabe na tučné zvýraznění v mém úvodním příspěvku... :hmm:

Uzavřu pochybnosti o telefonu na molo v Primoštenu ;)

Obrázek
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » čtv črc 14, 2011 6:29 pm

V Šibeniku na mole trochu zdražili, mám dojem že to je 15 kun za metr lodě, zato je ale nově k dispozici voda. Jedna veledlouhá hadice napojená na místní vodovod, s dosahem přes celé molo.
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » pát črc 15, 2011 9:13 am

V Šibeniku na městském mole jsme letos stáli již 2x na odpoledne - poprvé s Elan 344 za 100 kun a podruhé s SO42 za 150 kun. Pán na mole mi vysvětlil, že stání na 4 hodiny je za polovinu co za noc a a že sazba na odpoledne je tedy 10 kun na metr lodě. Nějak ty platby úplně neodpovídají ;) ale 15 kun za metr to taky ještě není.
Ale Šibenik je krásný, s lodí stojíte přímo v centru a obě mé posádky byly nadšené.
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » pát črc 15, 2011 2:10 pm

V Šibeniku na krátkou zastávku bývám napravo od benzinky (bokem) a nikdy jsme tam nic neplatili. Naposledy letos na jaře.
I když se tam správce na skůtru někdy objeví, pokecáme, řeknu že tak 1-2 hodinky a hned zase poplujeme a vše dobrý.
Správce je sympaťák, vždy před kapitanátem lavírujeme, jak dlouhou loď vlastně máme, vždy trochu kratší, někdy dostane pivko, výborné vztahy...
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Janík » pát črc 15, 2011 10:24 pm

Starigrad na Hvaru - městský přístav bývá obsazen a navíc jste tam jako na sídlišti,, nevím, kolik chtějí, ale doporučuji stát na bójkách (vlevo při vplutí do přístavu ), vybírají poušální stovku, na délku se neptají a odvezou odpadky. Někdy nevybírají vůbec. Přes vodu, naproti bójím vinotéka - nejdřív ochutnejte, nemají žádné skvosty.
Tip pro dámy- v konci zálivu - přístavu - na pravé straně butique s námořním sortimentem. Ověřen několikrát jako zřejmě zajímavý...
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » sob črc 16, 2011 1:05 am

Janík píše:Starigrad na Hvaru - městský přístav ...
Tip pro dámy- v konci zálivu - přístavu - na pravé straně butique s námořním sortimentem. Ověřen několikrát jako zřejmě zajímavý...

V 2009 som tam nakupoval, velmi zaujimavy sortiment oblecenia :thmbup: , zvlast ak chcete nieco orginalne a miestne. :thmbup:
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » sob srp 20, 2011 9:27 pm

Baharis píše:Jsa v dobrém rozmaru, budu chvíli dělat že nevidím, jak se dlabe na tučné zvýraznění v mém úvodním příspěvku... :hmm:

Uzavřu pochybnosti o telefonu na molo v Primoštenu ;)

Obrázek

To číslo na PORT OFIFICER je správne, akurát už sa prestáva používať. Keď sme tam boli v utorok (16.08.2011) tak sme od Marko Nižiča dostali nové tel.číslo: 00385 0(91)/2894-006 a email: markoniic@yahoo.com
Ešte k téme: pred dvoma rokmi som tam posledný augustový týždeň prišiel o 15,00 a do pol hodiny bolo mólo plné. Tak sme si v utotrok rezervovali o 9,00 hod telefonicky miesto (200 lasiček). O 13 po vyviazaní boli voľné už iba 2 miesta, ktoré boli tiež rezervované.
Za 2 hodiny sa tam márne snažilo priraziť cca 10 yacht. A to doslovne. Raz to bolo dosť dramatické. Jeden člen posádky pri snahe vyskočiť na mólo sa zranil na nohe a spadol do vody, loď ho iba s velkým šťastím pri náraze nepritlačila o mólo. Myslím si, že posádka sa nemala snažiť pristáť, pokiaľ nedostala pokyn od port officera, ktorý sa tam v daný okamžik nenachádzal. To len tak mimochodom, sem to nepatrí.
Cenník bol z minulého roku, 26KN za meter lode. Až spracujem fotky, tak sem dam cenník aj vyzitku PORT OFFICERa.
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » úte srp 23, 2011 1:06 pm

navštívenka PORT OFFICER PRIMOŠTEN a cenník stánia r.2010 platí aj na rok 2011.
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Janík » úte srp 23, 2011 1:57 pm

Nemám takřka žádné zkušenosti s voláním do přístavu. Jen jednou jsem se pokoušel spojit přes vysílačku s Hvarem, ale byly to marné pokusy. Je pravda, že se přístavům a marínám raději vyhýbám, ale moje nejvěrnější posádka už občas reptá a touží vyrazit do města. Jaká je, prosím, obvyklá praxe? Nemá li člověk mobil a port officera tak má smůlu ?
seemann
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 3

Příspěvekod seemann » čtv srp 25, 2011 2:21 pm

Obvykle se volá na 17tém kanálu.
dexter
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod dexter » sob srp 27, 2011 1:02 pm

ano pouziva sa na to 17 kanal.

Osobne som napr. kaslal na marinu v meste korcula, ktora bola aj tak o 13.00 uz preplnena.
A na drzovku som zakotvil asi 300m juhovychodne od mariny . Postupne tam zakotvili este dalsie 2 lode. Stal som tam asi 4 hodiny.
Zdalo sa mi to cele jednoduchsie a bolo to zadarmo. S dingy do mesta a nazad, v pohode.
:)
dexter
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod dexter » sob srp 27, 2011 1:07 pm

ohladne platenia - Lastovo - Skrivena Luka 25kn na dospelu osobu za kotvenie.
Deti a pes zadarmo.
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Janík » pon srp 29, 2011 12:10 am

Ano, 17.kanál jsem použil,ale marné volání. Co potom? Použít 16.kanál a pak přeladit na pracovní? Tedyv případě odpovědi? Trochu se mi to zdá jako zbytečné otravovaní, když vlastně o nic nejde,ale nevím, jaká je obvyklá praxe....
classic
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod classic » pon srp 29, 2011 7:34 pm

Ahoj
na 17 kanále jsem letos zkoušel 3 mariny a marně.Potom jěště marinu na Visu na 16 ,ani tam se mnou nechtěli mluvit

Zpět na