Upřesnění postupu po příjezdu s lodí do Chorvatska?

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
vasaditkavasa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 92
Registrován: ned kvě 23, 2010 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Studénka

Upřesnění postupu po příjezdu s lodí do Chorvatska?

Příspěvekod vasaditkavasa » pon pro 31, 2012 2:22 pm

Ahoj, měl bych jeden malý dotaz, neboť neznám správný postup, či jak to děláte vy!?

a) Přijedu s lodí po souší do Chorvatska, např. Pakoštane. Tam bych spustil loď, ale auto bych s vlekem parkoval v Biogradu.
Můžu v Pakoštane loď spustit na vodu, nabalit věci a poté jet autem do Biogradu, kde bych se stavil na Kapitanát, vyřídil vinětu a vše potřebné, poté zaparkoval auto a vrátil se pěšky do Pakoštane?

b) Nebo Musím do Biogradu na Kapitanát i s lodí?

c) Nebo musím v Pakoštane nechat loď na vleku a poté jet na kapitanát do Biogradu vyřídit papíry, vrátit se zpět do Pakoštane, sputit loď a pak až jet do Biogradu zaparkovat auto? A pak pěšky zpět.

Podotýkám, že k lodi mám normálně doklady, je přihlášená na SPS...

Která z variant je správně? Ohledně přihlášení na kapitanátu, jako dkolady a co vše potřebuji, to jsem si vše nastudoval, ale zda na kapitanátu třeba fyzicky kontrolují loď, t jsem nikde nenašel..

Jen pro upřesnění, platí stále to, že modrou kartu pojištění potřebuji až při užití motoru, na plachetnici, který má více než 15 kW?

Děkuji Venca
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon pro 31, 2012 8:24 pm

a) můžeš
b) nemusíš
c) proč tak komplikovaně?

Můžeš se na kapitanátě zastavit ještě cestou...

Potřebuješ k lodi mezinárodní lodní osvědčení z SPS (dříve bylo samostatně CZ a mezinárodní, dnes je to myslím jeden doklad). A svůj nějaký průkaz pro plavbu

Ano platí že modrá karta až od 15kW.

Pozor, jednou po mě chtěli ještě bílou kartu....(Potvrda o prijavi boravka), můžeme o tom dát řeč v Hodoníně... Mám pocit že se to teď platí paušálem spolu s vinětou...

Ten tex je různě na webu, např.:Přístavní kapitanát (nebo jeho pobočka) vydá vinětu na základě dokumentů kterou předloží osoba která řídí plavidlo, a to konkrétně:
1. Seznam posádky
obsahuje jména členů posádky a pasažérů který přístavní kapitanát/pobočka ověří podpisem a razítkem. Jestliže osoba která řídí plavidlo nemá na úmyslu během pobytu V Chorvatských vodách po dobu platnosti vignetty posádku měnit, není povinna se dále přihlašovat v přístavním kapitanátu nebo jeho pobočce.
Osoba která řídí plavidlo může v Chorvatsku nalodit posádku, se kterou připlula z ciziny. V tomto případě musí přihlásit změnu posádky na kapitanátu a s takto přihlášenou posádkou smí vyplout z Chorvatské republiky.
2. Seznam osob
Jachtařům je umožněno, aby v Chorvatské republice měnili osazenstvo jachty ale s podmínkou, že před vyplutím, nebo před začátkem plavby vyplní tzv. „Seznam osob“. Celkový počet osob na Seznamu uvedených nesmí překročit dvojnásobek kapacity plavidla. Výjimečně, s povolením přístavního kapitanátu, se seznam osob může dále zvýšit maximálně o dalších 30% ze základního počtu osob registrovaného v dokladech plavidla, pokud se na plavidle nachází jeho majitel. Pokud v době získání viněty z oprávněných důvodů nemůžete do Seznamu osob napsat všechny osoby, které mají na plavidle pobývat během platnosti viněty, zapíšete s povolením přístavního kapitanátu veškeré další osoby do Seznamu během jejich prvního nalodění.
Majitel plavidla, který uvedl kompletní seznam osob (do povoleného počtu osob na palubě) do Seznamu osob, již nemusí dále hlásit v přístavním kapitanátu výměnu osob na palubě uvedených v Seznamu. Počet takových výměn osob uvedených v Seznamu není omezen.
Jestliže potřebujeme nalodit jinou osobu dosud v Seznamu neuvedenou, je nutno před vyplutím o tomto podat zprávu přístavnímu kapitanátu nebo jeho pobočce, kvůli odpovídající změně v Seznamu osob.
Osoby, které pobývají na Vašem plavidle pouze během pobytu v přístavu nebo na kotvišti, není nutné zvláště přihlašovat.
3. Osvědčení, že je plavidlo způsobilé plavby podle národních předpisů státu pod jehož vlajkou pluje.
Jestli plavidlo nemá doklad o způsobilosti k plavbě v souladu s národními předpisy mateřského státu, provede přístavní kapitanát /pobočka řádnou prohlídku plavidla v souladu s ustanovením Směrnic o člunech a jachtách;
4. Osvědčení, že je osoba která řídí plavidlo způsobilá k řízení plavidla
Osvědčení musí být v souladu s národními předpisy státu vlajku pod níž loď kterou pluje, jinými národními předpisy nebo s nařízeními Směrnic o člunech a jachtách. Cizí osoby, které dle národních předpisů státu, pod jehož vlajkou loď pluje nemusí být způsobilé k řízení plavidla, musí získat odpovídající osvědčení nebo průkaz způsobilostí v souladu s předpisy Chorvatské republiky nejpozději do 1. ledna 2006.
Aktuální informace!!! Námořní úřad České republiky vydal 4. března 2009 informaci, že na základě posledních úprav chorvatského zákona o malých plavidlech a jachtách (Pravilnik o brodicama i jahtama) vydalo chorvatské Ministerstvo moře, dopravy a infrastruktury seznam uznávaných zahraničních průkazů způsobilosti k vedení malých plavidel a jachet. Mezi oficiálně uznávané v Chorvatsku patří také čs. průkazy vydávané v souladu s platnou čs. legislativou, tj. průkazy způsobilosti vydávané Námořním úřadem na základě zákona č. 61/2000 Sb. tedy velitel jachty kategorie A, B, C, dále velitel rekreační jachty, a průkazy vydávané Státní plavební správou na základě Rezolucí EHK č. 40 a 14 – tj. Mezinárodní průkaz vůdce malého plavidla. Přehled najdete na stránkách Ministerstva moře, dopravy a infrastruktury Chorvatské republiky v části Nautika: Priznata ovlaštenja za voditelje jahte i brodica;
5. Potvrzení o pojištění odpovědnosti za škody způsobené plavidlem má-li plavidlo pohonný motor o výkonu větším než 15 kW;
6. Osvědčení o vlastnictví plavidla nebo plnou moc, na základě které je možné potvrdit že majitel souhlasí s půjčením plavidla jiné osobě.
Uživatelský avatar
vasaditkavasa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 92
Registrován: ned kvě 23, 2010 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Studénka

Příspěvekod vasaditkavasa » úte led 01, 2013 1:49 pm

Děkuji Libore za vysvětlení, už je mi snad vše jasné a po příjezdu budu vědět co a jak. :) K lodi mám mezinárodní osvědčení, takže v tom ení problém, je to tak jak říkáš, dnes je to jen jeden dokument a platí pro ČR i zahraničí.

Jen ta bílá karta, o tom jsem nikdy neslyšel!?

Ještě bych se zeptal na jednu věc - můžu kotvit všude, kde není zákaz kotvení nebo kde nezasahuji do plavební dráhy? Myslím tím třeba u nábřeží v nějaké malé vesničce, nebo můžu zůstat stát na kotvě třeba před takovým to nábřežím?

U nás v ČR co není zákonem zakazáno, není trestné... Je to v Chorvatsku stejné? Stává se často, že by Vás někdo nutil překotvit jinde, či Vás dokonce nuceně směroval do placeného přístavu či mariny?
- ve starších příspěvkách jsem něco podobněho četl, ale jak je tomu dnes?
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 570
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod Macek0585 » stř led 02, 2013 12:51 pm

Po včerejším projevu soudruha prezidenta mám dojem, že u nás nejsou trestné ani věci zakázané zákonem.

Jinak v Chorvatsku můžeš tam, kde to není zakázáno, možná Tě párkrát vyženou odněkud rybáři, možná si Ti nebude chtít platit, ale do mariny Tě (zatím) asi nikdo nepožene.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » stř led 09, 2013 8:58 pm

Ahoj všem,
tak dneska se mi po milionu neúspěšných pokusů v období asi 4 let podařilo zaregistrovat.

Letos se poprvé chystám do Chorvatska s plachetnicí (6,5 dlouhá kajutovka). Chci tam být o prázdninách tak 3 týdny - měsíc. Konečně jsem se v tomhle vláknu dočetl souhrnnou informaci o potřebných dokladech. DÍKY.
Má ještě někdo tip na spuštění lodě a parkování? Stačí mi zpevněný sjezd, ale auto s vlekem bych pak měl rád někde v bezpečí.

Doufam, že mě hned neukamenujete za to, že to do tohoto vlákna nepatří.... Klidně mě někam přesměrujte.

Předem všem dík.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř led 09, 2013 9:41 pm

Zdendo123456, krásne predsavzatie, gratulujem. V Pakoštane je zjazd do vody zadarmo, je tam malý žeriav za poplatok a kúsok od vody platené parkovisko za slušnú cenu. V dedine pri cintoríne /hřitove/ je aj suchý dok. Zjazd ja aj v Zablače, vlek sa dá nechať zadarmo na dedinskom parkovisku /nebudeš sám/ , alebo v kempingu.
Uživatelský avatar
RACEK
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1114
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 100
Bydliště: Praha

Příspěvekod RACEK » čtv led 10, 2013 9:31 am

V Pakoštane už není sjezd do vody zadarmo je za 50 nebo 70 kun. Stání na městském parkovišti již také není zadrmo. Pět kuna hodina, nebo 50 kuna den. Ale i tak je to přijatelná cena.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » čtv led 10, 2013 6:36 pm

Supr, díky moc.
Hlavně, aby to parkování bylo bezpečný. Nerad bych se celou dovolenou strachoval o auto. Třeba jako když ho v čechách necham i s vlekem u řeky....

Už se těšim!!!! Už aby skončila zima. Na lodi dolaminuju lízátko (baden plato) se šachtou pro motor, dam tyčovej rolfok a spáchám nějaký chlazení potravin.... Je toho dost co? Tak za měsíc vyndam z dílny motorák (totální GO trupu, motoru a interiéru), dam tam plachetnici a pustim se do ní.

Ještě jednou díky za rady.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv led 10, 2013 10:24 pm

Hlavne sa nepostav nikomu pred barák, v sezone to neradi vidia, obmedzuje ich to.
Uživatelský avatar
AliceKarch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 77
Registrován: úte led 15, 2013 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Libeňský ostrov

Re

Příspěvekod AliceKarch » ned bře 29, 2015 7:14 pm

Dobrý večer všem.
Chtěla jsem se zeptat a ujistit se že činím správně :-).
Poplatky a přihlášení lodě, je mi vše jasné po příjezdu do Chorvatska. Naše loď je neregistrovaná plachetnice s oplachtěním 12m²a motor máme 2.5KW . Jen se chci ujistit , že chorvati po mě nebudou chtít žádné další průkazky.
Nevlastním ani VMP ani žádné další průkazky tohodle typu. Nechci si zkazit dovolenou tím, že tam dovezu loď a pak mi někdo řekne, že tam na ní nesmím plachtit :) .
Otázka : Mohu tedy bez obav, takto vyrazit na dovolenou s vlastní plachetnicí do CHR a bez problému si tam zaplachtit?

Děkuji za případnou reakci . Alice
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Re

Příspěvekod Anonym » ned bře 29, 2015 9:30 pm

AliceKarch píše:Plachetnice s oplachtěním 12m² a motor máme 2.5KW

Mohu tedy bez obav, takto vyrazit na dovolenou s vlastní plachetnicí do CHR a bez problému si tam zaplachtit?

:rofl: :rofl: :rofl: No to teda nevím i Jadran je moře.... (Promiň, nemohl jsem odolat. Už mlčím.)
Jen jedna technická. Píše se HR a ne CHR. Chorvati nemají CH, pouze H, ale čte se jako CH. Zapeklité. ;)
Uživatelský avatar
raschi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 118
Registrován: stř zář 24, 2014 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Brno

Re: Re

Příspěvekod raschi » pon bře 30, 2015 9:13 am

AliceKarch píše:... motor máme 2.5KW ...
...Nevlastním ani VMP ani žádné další průkazky tohodle typu...


Na malou plachetničku bez motoru by snad žádné doklady nemusely být potřeba (nikdy jsem po tom nepátral), ale jakékoliv plavidlo s motorem musí v HR řídit osoba mající k tomu kvalifikaci (tedy alespoň naše VMP) a musí se za ně zaplatit poplatky (platí se na základě délky a výkonu motoru uvedených v dokladech k lodi, což je u neregistrované bez dokladů docela problém).
Uživatelský avatar
Jardasu
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 717
Registrován: pát bře 30, 2007 2:00 am
Reputace: 80

Re: Re

Příspěvekod Jardasu » pon bře 30, 2015 2:55 pm

AliceKarch píše:Dobrý večer všem.
Chtěla jsem se zeptat a ujistit se že činím správně :-).
Poplatky a přihlášení lodě, je mi vše jasné po příjezdu do Chorvatska. Naše loď je neregistrovaná plachetnice s oplachtěním 12m²a motor máme 2.5KW . Jen se chci ujistit , že chorvati po mě nebudou chtít žádné další průkazky.
Nevlastním ani VMP ani žádné další průkazky tohodle typu. Nechci si zkazit dovolenou tím, že tam dovezu loď a pak mi někdo řekne, že tam na ní nesmím plachtit :) .
Otázka : Mohu tedy bez obav, takto vyrazit na dovolenou s vlastní plachetnicí do CHR a bez problému si tam zaplachtit?

Děkuji za případnou reakci . Alice


Domluv se na Czech Lloyd na vystavení dokladu k lodi, dle informace z Plavební správy jej Chorvaté uznávají. Prověř si ale, zda nebudou vyžadovat také nějaký doklad k řízení lodi.
Uživatelský avatar
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 840
Registrován: ned led 06, 2008 1:00 am
Reputace: 21
Bydliště: Hukvaldy

Příspěvekod kanic » pon bře 30, 2015 3:34 pm

Vždy chtěli VMP - C . Pokud to nestihneš, zkus Rujanu.
Uživatelský avatar
AliceKarch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 77
Registrován: úte led 15, 2013 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Libeňský ostrov

Re

Příspěvekod AliceKarch » úte bře 31, 2015 8:02 am

Tak jsem ještě pátrala po netu a poslala pro jistotu dotaz přímo na naše zastupitelství v Zagrebu /mám tam kamaráda tak snad něco zjistí :)/

Ale na stránkách MDCR , je dokonce vzor formuláře pro " Chorvatsko - doklady o vlastnictví lodě nepodléhající evidenci v ČR - 07.06.2010 " /jak psal Jardasu/, z čehož usuzuji, že opravdu stačí vyřídit tento papír a žádný další průkaz nepotřebuji. Na kapitanátě zaplatím poplatky + pojištění atd. a mělo by to být vyřízeno.

Jakmile dostanu odpověď od kamaráda z Zagrebu, tak napíšu co a jak .

Děkuji za reakce Alice
Uživatelský avatar
Zahajskej
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: stř zář 15, 2010 2:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Zahájí, okr.Mělník

Příspěvekod Zahajskej » stř dub 01, 2015 1:26 pm

Na vše, co jezdí v HR po vodě s motorem, musí řídit osoba s patřičným oprávněním, tak jak bylo uvedeno výše. Takže alespoň náš průkaz VMP-C. Pokuty jsou dost vysoké - 5000kuna + zabavení věci, tj.lodě. Pojištění není třeba.
Uživatelský avatar
AliceKarch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 77
Registrován: úte led 15, 2013 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Libeňský ostrov

Re

Příspěvekod AliceKarch » čtv dub 02, 2015 12:24 pm

Děkuji všem za reakce, po týdenním pátrání jsem konečně našla celkovou odpověď.
Neregistrovaná lodˇz ČR + motor = Potvrzení od Lloyda + VMP+C + poplatky na kapitanátě .. /nebo ty jejich Chorvatské průkazky :) / . Takže se hlásím na termín zkoušek na VMP a doufám, že to do září vše stihnu :-D.
Uživatelský avatar
topper
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 121
Registrován: sob čer 20, 2009 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Orlík

Re: Re

Příspěvekod topper » čtv dub 02, 2015 1:00 pm

[quote="AliceKarch"] napsala:
Neregistrovaná lodˇz ČR + motor = Potvrzení od Lloyda + VMP+C + poplatky na kapitanátě .. /nebo ty jejich Chorvatské průkazky :) / .

A pojistit loď na škody způsobené jiným už opravdu nikdo požadovat nebude? To je opravdu tak?
Uživatelský avatar
AliceKarch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 77
Registrován: úte led 15, 2013 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Libeňský ostrov

RE

Příspěvekod AliceKarch » čtv dub 02, 2015 2:04 pm

pro : tpper : to můžeš zaplatit na kapitánátě /jak jsem napsala - poplatky na kapitanátě/ , popřípadě můžeš mít loď pojištěnou už z ČR . Po poradě s kamarádem co jezdí na moře do Chorvatska je to lepší prej zaplatit na tom kapitanátě. Prý je to tam levnější. Ale to jen papouškuji co mi řekli :) . Osobně to budu platit až tam.
Uživatelský avatar
topper
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 121
Registrován: sob čer 20, 2009 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Orlík

Příspěvekod topper » čtv dub 02, 2015 3:35 pm

No já se ptal jednak proto, že Zahajskej v tomto vláknu psal, že pojištění není třeba a také proto, že v jiném vlákně se řešilo, že české pojišťovny neregistrovanou loď nejsou schopny pojistit. (Ale možná když budeš mít to potvrzení od Lloyda tak i v česku by se to nechalo pojistit, nevím). Každopádně bych po tvém návratu ocenil zde zprávu, jak to na tom kapitanátu probíhalo.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » čtv dub 02, 2015 4:34 pm

Není náhodou to pojištění v chorvatsku povinný až od nějakýho výkonu motoru?
Já jsem ho tušim ještě neplatil. Loď mam registrovanou, ale motor mam jen 5koní.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Re

Příspěvekod Denis » čtv dub 02, 2015 4:47 pm

AliceKarch píše:Děkuji všem za reakce, po týdenním pátrání jsem konečně našla celkovou odpověď.
Neregistrovaná lodˇz ČR + motor = Potvrzení od Lloyda + VMP+C + poplatky na kapitanátě .. /nebo ty jejich Chorvatské průkazky :) / . Takže se hlásím na termín zkoušek na VMP a doufám, že to do září vše stihnu :-D.


Tiež si môžeš vystaviť potvrzení sama, namiesto Loyda. V zmysle občanského zákonníka napíšeš čestné prehlásenie, že loď s názvom xyz je tvojím vlastníctvom, má také a také parametre /to čo býva obvykle v technickom osvedčení/ a podla zákonov ČR ju nie je možné zapísať do Lodného registru, podpis si dáš overiť u notára, zatavíš a máš. Odskúšané a akceptované na colniciach viacerých štátov. Písať v Češtine a Angličtine, alebo Nemčine.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » čtv dub 02, 2015 6:23 pm

Ale chorvat tě s tim nejspíš pošle do řiti. :D
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv dub 02, 2015 10:24 pm

Zdenda12345 píše:Ale chorvat tě s tim nejspíš pošle do řiti. :D


To "nejspíš" je na tvojom príspevku najdôležitejšie :lol:

Nedaj sa vysmiať, ak niečo nepodlieha registrácii, zo zákona, tak to nemôžeš mať registrované. Volakedy sme vypĺňali na hraniciach tzv. colnú sprievodku, tam sa zapisovali drahé veci osobnej potreby ktoré si vezieš na dovolenku: drahé hodinky, šperky, fotoaparáty ale aj potápačská výstroj a pod. Preukázanie vlastníctva k akejkolvek drahšej veci čo máš pri sebe je spojené len s tvojim častným prehlásením podla občianskeho zákonníka a povinosťou tých druhých dokázať, že ti tie veci nepatria. Občiansky zákonník je v celej európe takmer rovnaký.
Čestné prehlásenie o vlastníctve lode Teistovi uznali na colnici, hraničnej políci a plavebnej správe v Maďarsku, Srbsku, Rumunsku a Bulharsku, "nejspíš" to bolo v poriadku ;)
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » čtv dub 02, 2015 10:57 pm

Koukam Denisi, že jsi v chorvatsku dlouho, nebo nikdy nebyl.
Až ti tam na kapitanátu uznají čestný prohlášení tak jak píšeš, tak pak to sem dej jako ověřenou informaci. Ono je celkem hrdinství dotáhnout si loď do chorvatska a tam pak zjistit, že nesmí na vodu. Ještě větší hrdinství je to někomu poradit.
Určitě je ideální začátek dovolený hledat někoho, kdo ti ověří parametry plavidla a dá ti na to papír, kterej budou chorvati ochotni akceptovat.

Samozřejmě máš možnost se tam rozkřikovat občanskym zákoníkem a podobnýma věcma. Ten kdo už někdy byl v chorvatsku asi ví jak by takový rozkřikování dopadlo. :D

P.S. nevim jestli tady, nebo na plavidlech je hromada příspěvků, jak lidi s gumákem, kterej u nás nepodléhá registraci pak v chorvatsku jezdili od čerta k ďáblu a hledali někoho, kdo jim k tomu člunu dá nějakej papír.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host