Marina pro začátečníka

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

bocan111
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Re:

Příspěvekod bocan111 » čtv led 21, 2016 5:42 am

Martin88 píše:Na zajíždění k molu s dostatkem prostoru a klidu na manévry Zaton /dostatek místa v Tankerkomercu fakt není :D /
A vyhnout se benzince ve Splitu,to je jak Biogrd se Sukoš dohromady :evil:

co hovoris? biograd je v pohode /samo pokial nanatrafis na nejakehopacienta, co to tam vsetko rozhadze/,... a sukosan? sak parada, velky bazen a ked moc lodi, tak popri mole lod Ti tahaju plavcici az ku benzinke a nemotas sa....uplne v pohode!!! ...en ako tu uz niekto pisal, sleduj lode okolo, co robia, nebud rychli a hlavne v kludeeeee!!!!
bocan111
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Re:

Příspěvekod bocan111 » čtv led 21, 2016 6:02 am

dexter píše:
Ante píše:můj názor je, že pro začátečníka čím horší tím lepší, zkušenost nenahradíš. Příště zase pojedeš tam kde to je snadné a pak zase a tak dál až jednou bude situace kdy ti nic jiného nezbude a ty budeš vystresovaný k tomu špatné podmínky a jsi víš ke ? :-)

presne toto som ti chcel napisat, ze neries.
Zober to tak, ak chces byt dobry kapitan musis mat gule ak nemas nerob to ;) pretoze skor ci neskor pride situacia ked bude zle a budes ju musiet riesit a neda sa vyhybat donekonecna.

Ja som svoju prvu plavbu naplaval cca 260Nm presne pre to lebo som chcel zazit co najviacej a samozrejme, ze som bol vyklepany ale navonok som sa tvaril, ze to robim 50 rokov ;) a obcas sa mi nieco podarilo obcas nie ale o tom to je.
Je to ako ked som sa ucil boxovat v mladosti neda sa rany len rozdavat musis sa ich naucit najskor prijat a neskor vyhnut sa im a potom to konecne zacne ist.
Proste chod do toho a neries, vsetko zle ti bude neskor len na osoh.
Vela stastia a za mna - ked uz chces nieco co ma viacej miesta medzi molami tak skus Kastelu alebo Vodice

tak,tak! ...ako pise dexter...nic sa neboj a hlavou do toho aries veci s nadhladom a v klude!!....mam kamosa, co som mu vybavil kapitanske skusky /p.s. chodil so mnou 5 rokou na regaty/ ...a ked ich urobil, tak sa "posral" a za kormidlo sa nepostavi....stale taha spagaty na kosatke!!!! .... ale je to o nom, tak ako o Tebe...hadam neskoncis ako on!!? ...co? ...chyt sa kormidla!!!! ....drzim "paľúchy aj na nohách!" :-)
mozeg
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 9

Re: Marina pro začátečníka

Příspěvekod mozeg » čtv led 21, 2016 11:04 am

Ja by som skor zmenil nazov topicu. Kam neist pre zaciatocnika.

Za mna:

ACI Zadar- moja prva kapitanska bola ztejto mariny, navrat na miesto v zadnej casti zlozitejsi a malo miesta.
ACI Trogir- ten prud co tam je robi svoje.
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 25

Re: Marina pro začátečníka

Příspěvekod jajarin » čtv led 21, 2016 6:46 pm

Nevím proč se bát nějaké maríny, strach je začátek průšvihu. Držím se hesla až ten problém nastane tak ho budu řešit.

Zpět na