Sukošan a jeho okolí

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Karlos2
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 62
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karlos2 » pon črc 21, 2014 10:55 am

bedrich píše:.... Ještě se mi líbí Tribunj, víc než Vodice (ACI). Výběr je opravdu veliký.

Zdravím, v Tribunj jsem stál u městského mola teď ve středu, 16.7.
Přijel jsem brzo odpoledne, jako první loď. Párkrát jsem parkoval
u městských mol, ale tady to bylo úplně jinak než všude jinde.
Máte někdo podobnou zkušenost?

Vyhlížel jsem harbourmastera, toho jsem nezahlídnul. Byl tam jeden opalovací turista
a jeden dědula v šortkách. Připlul jsem k nábřeží bokem, vysadil manželku, aby mě ze břehu pomohla s vyvázáním, pluli jsme ve dvou lidech. Dědula v šortkách se došoural k nám, a že bokem nemáme stát, to už jsme se stavěli zadkem k molu, takže jsem "poděkoval za radu". Málo rukou na manévrování, a vítr z boku vedly k tomu, že jsem si dal pravou zadní částí lodi pusu s molem. Na mole jsem měl nachystaný rowing fendr, kdyby k tomuto náhodou mělo dojít. Žena ho tam nestihla dát, pletl se jí tam ten dědula v šortkách, stál nad tím místem činu a koukal jak to dělá bum. Manévr jsme za pár minut úspěšně dokončili. Hodinu po nás přijela skupina asi 10 Holanďáků, vysadili si svého asistenta na břeh a ten je všechny navedl a vyvázal. Dědula v šortkách se s ním docela dobře vybavoval. Pak se ukázalo, že právě on je ta přístavní autorita...

Čekal jsem, že mi ukáže "stoupni si sem" a povytáhne mooring a protáhne mi lana skrz oka a hodí mi je nazpátek. To jsem čekal marně. Byl né že nepříjemný, ale úplně netečný, myslím, že měl dost upito. Žádné doklady od lodě nechtěl, párkrát jsem ho viděl se motat po nábřeží, k lodi on vůbec nepřišel, ani večer, ani ráno. A tak jsme odpluli bez zaplacení, za tím účelem jsem ho nešel aktívně hledat. Jarda.
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » pon črc 21, 2014 2:39 pm

Gemini píše:...Podjel jsem bezpečně s Bavarií 36. Na Bavarii 37 z Biogradu nálepka se zákazem pod most nebyla, ale raději jsem to nezkoušel

sorry za off topic, ALE nelze v žádném případě brát automaticky, že s B36 podjedete !!!
Je jen na chatrovce jakým stěžněm v rámci nějaké tolerance to osadí a to, že jedna tudy podepluje neznamené, že toto zvládne i druhá !!!
Takže můžu jen doporučit se s tímto seznámit při přebírání lodě.
paw
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod paw » stř dub 08, 2015 7:30 pm

Nazdar, netušíte někdo jak to vypadá v zátoce u městečka Kukljica naproti Sukošanu? Dá se tam někde vyvázat zadarmo nebo je to jedna velká marína? Prohledal jsem kde co, ukazuje to spíš na tu marínu, ale informace tady na foru jsou skoro dva roky staré a google nenašel jednoznačné výsledky.

Díky :)
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 12

Příspěvekod martinptacek » stř dub 08, 2015 9:39 pm

Loni jsem tam nebyl, ale zadarmo to v podstatě nejde. Jedině u rybářů a tam je tak málo místa, že bych se nato ani nespolíhal. Někdo tam stává na kotvě v přístavním bazénu, ale to se mi zdá jako pěkná prasárna.
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Martin88 » stř dub 08, 2015 11:37 pm

paw píše:Nazdar, netušíte někdo jak to vypadá v zátoce u městečka Kukljica naproti Sukošanu? Dá se tam někde vyvázat zadarmo nebo je to jedna velká marína? Prohledal jsem kde co, ukazuje to spíš na tu marínu, ale informace tady na foru jsou skoro dva roky staré a google nenašel jednoznačné výsledky.

Díky :)

ani na obed se tam zadarmo nevyvazes (v sezone, zitra asi ano)
Skof_ACE
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Skof_ACE » ned dub 12, 2015 10:25 pm

Ja tam stal třikrát tři roky po sobě způsobem kotva-vlnolam(hráz) - hned za vjezdem vpravo. Jsou v ní ocelová oka na lana. Máme tam oblíbenou restauraci. Nikdy po nás nikdo nic nechtěl. Ale naposledy to bylo září 2013.
Jinak na jaře 2013 tam asi bagrovali dno, protože se nám vůbec nechtěla chytnout kotva (předtím jíl a úplně v poho).
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 6

Příspěvekod pawlik » pon dub 13, 2015 8:31 am

Na jaře 2013 (myslím, že to bylo v dubnu), jsme tam zakotvili stejně - kotva-vlnolam - a přijel nás chlápek zkásnout. Tak jsme zas odjeli.
paw
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod paw » pon dub 13, 2015 8:04 pm

Díky všem za info :)
bocan111
nováček na fóru
nováček na fóru

Chartrovka a stezen

Příspěvekod bocan111 » čtv led 21, 2016 4:48 am

Bilardos píše:
Gemini píše:...Podjel jsem bezpečně s Bavarií 36. Na Bavarii 37 z Biogradu nálepka se zákazem pod most nebyla, ale raději jsem to nezkoušel

sorry za off topic, ALE nelze v žádném případě brát automaticky, že s B36 podjedete !!!
Je jen na chatrovce jakým stěžněm v rámci nějaké tolerance to osadí a to, že jedna tudy podepluje neznamené, že toto zvládne i druhá !!!
Takže můžu jen doporučit se s tímto seznámit při přebírání lodě.

ahoj, konecne to tu niekto "jachtarom" co si urobili papieriky v kancelarii vysvetlil !!!! .... cital som dost Tvojich komentarov a pozeram, ze vies o com hovoris... je smutne, ze niektori "kapitani" maju papiere a nevedia co a ako...nechcel by som sa s nimi stretnut na vode v jednom case a jednom mieste !!!!! :o)

Zpět na