Sukošan - Hvar - Sukošan

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

modrymax
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Sukošan - Hvar - Sukošan

Příspěvekod modrymax » pon črc 14, 2014 9:52 am

Ahoj :)
V září plujeme s kamarády na týdenní pohodovou plavbu,
nemáte někdo tipy na návrh trasy nebo na pěkná a zajímavá místa
ke kotvení ? Díky moc Max ;)
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Re: Sukošan - Hvar - Sukošan

Příspěvekod Bilardos » pon črc 14, 2014 11:11 am

modrymax píše:Ahoj :)
V září plujeme s kamarády na týdenní pohodovou plavbu,
nemáte někdo tipy na návrh trasy nebo na pěkná a zajímavá místa
ke kotvení ? Díky moc Max ;)

Ze Šukošanu až na Hvar mi až tak pohodová plavba nepřijde, ale samozřejmě to lze.
Když tak upřesni loď, případně nějaké místo, pokud máš jako cíl.
modrymax
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod modrymax » pon črc 14, 2014 11:29 am

Loď máme Beneteau Cyclades 50,5
cíl je Hvar protože tam proběhne 30.9. oficiální svatba ;)
Už jsem ji jednou plul se stejnou lodí, fakt to bylo na pohodu, nekecám :)
Sukošan - Kakan - Rogoznica - Hvar - Trogir - Žirje - Sukošan
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 25

Příspěvekod jajarin » pon črc 14, 2014 12:43 pm

Ahoj, vezmi 888 přístavů a zátok a studuj. Všude je krásně.
Lakomec

Plavba Sukošan-Hvar-Sukošan

Příspěvekod Lakomec » pon črc 14, 2014 2:45 pm

jajarin píše:Ahoj, vezmi 888 přístavů a zátok a studuj. Všude je krásně.

Jajarine, to jsi si asi blbě přečetl. Max nehledá místo, kde koupit 888.

Ale k věci: musíš na Hvar, takže Sukošan a Hvar jsou jasné. Pokud plujete přímo do města Hvar, krásné stání je zde.
Obrázek Obrázek
Máš to cestou, tak se podíváš jestli je volno. Je to stání pro dvě velké lodě. Do města krásná procházka. Místo Kakanu zkus třeba Prvič, je tam dost místa, bokem k molu. Anebo kousek severněji Vodice, pěkné město, restaurace, bary.
Místo Rogoznice se podívej na Drvenik Veli, určitě nebudeš zklamaný. Na Hvar pak můžeš plout kolem Šolty pravobokem i levobokem, jak to půjde lépe. Na zpáteční cestě zkus Milnuna Brači, vyvážeš se bokem přímo v restauraci, nemusíš platit marínu.
Obrázek
Milna je krásná, a hlavně je zde klid. Můžete se projít, vykoupat anebo jen tak sedět u vody v baru a relaxovat. Poplujete Splitskými vraty kolem ostrůvku MRDUJA. Když svatba, tak se vším všudy :D
Z Milny bys to mohl vzít do Šibeniku, zůstaneš stát ve městě bokem ke břehu. Prohlídka města a večer noční přesun do Skradinu. V noci je řeka Krka strašně krásná, ta navigace zato stojí, za dvě hodiny tam jste. Já kotvím vždy tady, do maríny na gumáku cca 200 metrů, anebo plavat.
Obrázek Obrázek
Ráno třeba na Krka vodopády, procházka Skradinem a plavba zpět. Večer můžete zůstat na severo-západní straně Vrgady a brzo ráno vyplout vrátit loď, anebo ten kousek pašmanským kanálem do Sukošanu docuknout večer. Záleží na tom, co si představujete pod takým slovom "na pohodu" :whist:
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 7

Příspěvekod Pavel63 » pon črc 14, 2014 7:51 pm

Já jen doplním - cestou je krásné kotvení (ale už am byly předloni bóje) na o. Tijat z východní strany - v závěru zátoky se dá najít z pravé strany pěšina, která vede kolem posedu až ke kříži na vrcholu. Večer je odtud nádherný rozhled a západ slunce, ale hned po západu to chce dolů, jinak budete docházet do zátoky potmě.

Dále ještě k Milně na Brači (zátoka na západě u Splitskych vrat) - při připlouvání do Milny je možnost buď vlevo do maríny v zátoce, nebo pak je vpravo pumpa a za ní jsou dvě nábřeží s muringy, jsou tam i stojany s elektrikou a vodou. Předpokládám, že u nábřeží to bude levnější, než v maríně. A do městečka je to i blíž.

Pavel.
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » pon črc 14, 2014 9:22 pm

Pavel63 píše:Já jen doplním - cestou je krásné kotvení (ale už am byly předloni bóje) na o. Tijat z východní strany - v závěru zátoky se dá najít z pravé strany pěšina, která vede kolem posedu až ke kříži na vrcholu. Večer je odtud nádherný rozhled a západ slunce, ale hned po západu to chce dolů, jinak budete docházet do zátoky potmě.

K Tijatu jedna aktuální poznámka:
bóje - výběrčí dojíždí do zátoky kde je cca 14-20 hod. Mimo to odplouvá pryč a tím pádem stojíte zadarmo. Ale jinak je tam stále dost místa na kotvení, kotva drží dobře.
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » pon črc 14, 2014 9:42 pm

k Hvaru:
cíl myslíš Hvar - Hvar?
Raději bych domlouval místo telefonicky. Nevím jak koncem září, ale přes prázdniny je to téměř nedobytná pevnost. Přímo na Hvaru moc místa není, tam přes léto pouští jen velké lodě. Zůstává jen stání bóje - břeh. Palmižanu pak v polovině týdne okupuje The Yacht Week. Ano opravdu celou. (týdně mají v HR přes 180 lodí a ty dělí na dvě skupiny / trasy)
rb
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod rb » úte črc 15, 2014 9:34 am

Na Palmizaně v září lze, nicméně i tak je relativně dost lodí = nečekej prázdno. Mezi Hvarem a Palmizanou funguje taxi. Dá se tedy kotvit v P. a nechat se přepravit na H. Co jsem si všiml, dělá to tak poměrně dost lidí. Přeji hezkou svatbu, přihoď pak nějaké foto.
nemo66
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod nemo66 » pon říj 27, 2014 11:06 pm

Ahoj Maxi,
jak probíhala zářijová plavba na Hvar? Určitě už máš nějaké tipy na zajímavá místa, nebo čemu se vyhnout ;) V dubnu chci vyrazit na cca stejnou trasu. Uvítám každou informaci.
Díky moc
jozinn74
Červená karta
Červená karta

Příspěvekod jozinn74 » čtv říj 30, 2014 3:48 pm

Bilardos píše:k Hvaru:
cíl myslíš Hvar - Hvar?
Raději bych domlouval místo telefonicky. Nevím jak koncem září, ale přes prázdniny je to téměř nedobytná pevnost. Přímo na Hvaru moc místa není, tam přes léto pouští jen velké lodě. Zůstává jen stání bóje - břeh. Palmižanu pak v polovině týdne okupuje The Yacht Week. Ano opravdu celou. (týdně mají v HR přes 180 lodí a ty dělí na dvě skupiny / trasy)

Nenavadej ty lidi k tomu aby meli neco zadarmo. Mluvil jsem s vybercim a stezoval si jen na Cechy a Polaky, dle vlajky ale asi jen prehledl modry klin. A kdyz nekdo bude volat na Hvar, ze chce rezervaci, tak ji bud zaplati a nebo ji nedostane. Dle tech sporivych prispevku bych rekl, ze by bylo vhodne zustat doma ;-)
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Janík » čtv říj 30, 2014 10:35 pm

Jozzine74,kde , prosím, vidíš návod k vyhýbání se placení? Nikdo přece nezpochybňuje nikde pravidlo platit za kotvení v přístavu. Služby= placení. A to všude. To je regulerní. Otázkou zůstává rozšiřující se zvyk vybírat i ve vzdálenějších zátokách (míněno od města nebo vesnice), kde kotvíš na kotvě a výběrčí Tě jen zkásne, více či méně draze, a ani nechce odvést odpadky. To pak láska k jadranu dostává na zadek.
Vnímej spíš ty návody tady jako snahu eliminovat nepříjemné zážitky, které nás všechny, kteří v tomhle krásném moři plujeme, čím dál víc potkávají. A o poctivosti výběrčích bychom mohli všichni vyprávět....
jozinn74
Červená karta
Červená karta

Příspěvekod jozinn74 » pát říj 31, 2014 4:54 am

A co jsi s tim udelal? Chorvati bojuji proti korupci dost tvrde. Era papirovych uctenek skoncila. Maji dist anonymnich ohlasoven. Sorry, ale jak lze ojebat mobilni kasa, ktera vyjede ucet a je pripojena k internetu a tim padem i na min.financi. Jo jedine ze by jsi navrhl platbu bez racunu. A pak si budes tady stezovat na nepoctivost. Tomu rozumim :-)
meloun
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod meloun » pát říj 31, 2014 11:17 am

jozinn74 píše:Era papirovych uctenek skoncila.

A nemaji nahodou nejake vyjimky? Ja mam z letosniho leta 5 uctenek a z toho 3 psane rucne. Dokonce jsem v jedne zatoce za boji platil
mene nez kamarad s o metr kratsi lodi, protoze jsem se ptal Chorvata, proc ta castka, kterou chce, neni delitelna delkou lode...
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 12

Příspěvekod martinptacek » pát říj 31, 2014 9:14 pm

protože je to prvočíslo!
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Janík » pát říj 31, 2014 9:30 pm

Jozzine, musím říci, že moc toho proti chorvatské úplatnosti nedělám, k tomu se přiznávám. Obvykle platím jednou za týden, kdy u nějakého mole doplňuji vodu,pak rukou psaný račun vždy dostanu, a jinak se civilizaci pečlivě vyhýbám. Stává se, že se v kdysi volné zátoce objeví novinka a přijede výběrčí, pak se ho ptám, co pro mne udělá za ty prachy a zásadně mu žádné pivo nedávám a buď odpluji, jde li to nebo z lenosti či jiných důvodů zaplatím a vezmu si, samozřejmě rukou psaný račun. Vytisklé účty vídám jen u hlídek v Národních parcích. A nedovedu si představit, kdy mne třeba ve tmě a solidním větru hledá majitel zátoky volnou bojku a všemožně se mi snaží pomoci ze svého člunu, že mu rozloučenou odmítnu dát peníze, dokud si nepřiveze tiskárnu, abych ho morálně pozvednul. Ani na trhu, když si koupím pár rajčat a ten milý chlapík si řekne o 12 kun, já vytáhnu pětku a začnu hledat drobné a on mávne rukou a řekne chvala, nevyžaduji účet. Jsem holt měkota.

Zpět na