Platby za bóje, maríny, kotvení - zkušenosti

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

FiendMB
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 3

Platby za bóje, maríny, kotvení - zkušenosti

Příspěvekod FiendMB » úte črc 29, 2014 9:49 am

Ahoj,

pročetl jsem forum, ale podobné téma jsem nenašel, tak případě se omlouvám za OT.

Jelikož mě loni překvapila různorodost při vybírání poplatků, zajímala by mě Vaše zkušenost s placením za kotvení, bóje, maríny....

Za mě, první bój na Žirje = 250 kun, po chvíli dohadování, chlapík "přinasraně" povídá "We are not cheap", tak mi sklaplo :o co na to říct, úplně mě odrovnal :lol: a to nechtěl vzít ani odpadky (nakonec byly hozeny přes palubu k němu do lodi).
Další bóje stály kolem 150 - 200, přijde mi, že dost podražili.... Kamarád, který jel o týden déle se prý nenechal a nad 150 neplatil, prostě to uhádal...

Marina Trogir = 700 kun

Za kotvení jsme nikde neplatili.

Díky za vaše zkušenosti, případně rady a triky při vyjednávání :-)
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Re: Platby za bóje, maríny, kotvení - zkušenosti

Příspěvekod Bilardos » úte črc 29, 2014 11:40 am

FiendMB píše:Za mě, první bój na Žirje = 250 kun, po chvíli dohadování, chlapík "přinasraně" povídá "We are not cheap", tak mi sklaplo :o co na to říct, úplně mě odrovnal :lol: a to nechtěl vzít ani odpadky (nakonec byly hozeny přes palubu k němu do lodi)

Toto je docela divné, nepleteš si místo?
To co popisuješ by odpovídalo síš na Kakan, Kaprije...
Na Žirje jsou bóje v zátoce Vela Stupica a vždy jsem bez smlouvání platil 150 HRK. Odpadky bere bez problémů. Když se zhoršilo počasí, přijel, varoval, radil dát druhé lano a to pomohl protáhnout bójí.
(poslední zkušenost 7/2014)
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 37

Re: Platby za bóje, maríny, kotvení - zkušenosti

Příspěvekod geus » úte črc 29, 2014 1:56 pm

FiendMB píše:Ahoj,

pročetl jsem forum, ale podobné téma jsem nenašel, tak případě se omlouvám za OT.

Jelikož mě loni překvapila různorodost při vybírání poplatků, zajímala by mě Vaše zkušenost s placením za kotvení, bóje, maríny....

Za mě, první bój na Žirje = 250 kun, po chvíli dohadování, chlapík "přinasraně" povídá "We are not cheap", tak mi sklaplo :o co na to říct, úplně mě odrovnal :lol: a to nechtěl vzít ani odpadky (nakonec byly hozeny přes palubu k němu do lodi).
Další bóje stály kolem 150 - 200, přijde mi, že dost podražili.... Kamarád, který jel o týden déle se prý nenechal a nad 150 neplatil, prostě to uhádal...

Marina Trogir = 700 kun
čeština ti dělá potíže????? proč má někdo hledat ve slovníku co ti odpověděl jsme v českém fóru :mad:
Za kotvení jsme nikde neplatili.

Díky za vaše zkušenosti, případně rady a triky při vyjednávání :-)
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Kakan

Příspěvekod HoPrahok » úte črc 29, 2014 2:12 pm

Se 150 Kn za bóji na Kakanu za 34 stop dlouhou loď v 08/2013 souhasím. Dále pak z deníku
Molo Primošten cca 280 Kn
molo Rogoznica 280 Kn
Veli Drvenik - zátoka Krknjaš kotvení zdarma
Dubrovník - ACI marina 580 Kn
Mljet - Okuklje - muring zadarmo, jen útrata v hospodě 440 Kn :-(
Mljet - Polače kotvení zadarmo
Pelješac - Trpanj molo 300 Kn
Primošten kotvení zadarmo

V zátokách cestou kotvení též zadarmo
Oliver
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Oliver » úte črc 29, 2014 2:41 pm

Na Žirje to mohlo být, ale v zátoce Tratinska. Byl jsem tam v červnu a to samé.
bedrich
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 22

Příspěvekod bedrich » úte črc 29, 2014 3:10 pm

Bilardos: "Toto je docela divné, nepleteš si místo?
To co popisuješ by odpovídalo síš na Kakan, Kaprije...
Na Žirje jsou bóje v zátoce Vela Stupica a vždy jsem bez smlouvání platil 150 HRK. Odpadky bere bez problémů."

Na Žirje jsou ještě bóje v zátoce Tratinska, západně od Stupice. Je to novější záležitost a cena by taky odpovídala. Odpadky jsem tam nezkoušel, nebylo třeba. Byla tam i malá hospoda, ale nebyl jsem v ní.

HoPrahok: " Primošten kotvení zadarmo"

Tak to jste měli jenom kliku. V Primoštenu v zátoce směrem, kterým ukazuje městské molo se již 2 roky oficiálně platí nejen za bojky, ale i za kotvení. Psal jsem o tom poměrně podrobně zde na JI v tématu " Neplatilo se :-) a už se platí :-( ". Zadarmo se dá kotvit jen z druhé strany z druhé strany starého města (severně od ploostrova), ale není to tam dobře chráněné, tak jen za jistého počasí, nebo na denní návštěvu.
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 40

Příspěvekod Pavel63 » úte črc 29, 2014 10:44 pm

Loni jsme stáli na bóji v Kaprije a jestli se dobře pamatuju, tak jsme platili za Bav. 33 dle délky lodě 182 Kuna.

Pavel.
FiendMB
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod FiendMB » stř črc 30, 2014 7:15 am

Je to tak jak píšete, jednalo se o zátoku Tratinska. Když jsme jeli zpět, kotvili jsme v zátoce Vela Stupica a tam je to za těch 150.

A jak jste na tom se smlouváním? :? Mě se tedy loni moc nedařilo :(

Ještě jsem zapomněl, jednalo se o Bavárku 46...
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 37

Příspěvekod geus » stř črc 30, 2014 9:58 am

To mi připomíná jak k nám přijelo 5 týpků ktrří si půjčili 11m loď za 50 tis na týden a když měli dát za 5 lidí 250 kč za noc včetně el.a sprch tak se kroutili jak žížaly po dešti asi jogurt viděl velkou loď tak chtěl víc peněz
Brubbel
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Brubbel » stř črc 30, 2014 10:57 am

dost OT ale nemuzu jinak:
700 kun za stani v chorvatsku v obri marine..... me to hlava porad nebere. Nejvic jsme platili 80 eur, ale bylo to Porto Cervo na Sardince (nejdrazsi mestecko vubec) u kazdyho mista byly 2 palmy a cervenej koberecek :) sprchy a ochotni pomocnici samozrejme v cene..
FiendMB
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod FiendMB » stř črc 30, 2014 11:14 am

Je to tak jak píšeš, ale co nadělat... Chorvatsko je přeplněné jachtaři, tak si to mohou dovolit. Jezdím do Chorvatska asi 8 let a ty ceny mě nepřestávají překvapovat, proto také toto vlákno, ať se můžeme podělit o zkušenosti. A to nemluvím o restauracích u kotvišť :cry: Příští rok plánuji Řecko, tak uvidíme...
mipe
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 12

Příspěvekod mipe » stř črc 30, 2014 2:37 pm

Pri plánovaní rozpočtu plavby Jadran - Chorvátsko požívam jednoduchý vzorec: Marína = 70€, bója 30 €. Potom už len do plánu koľko toho bude. S tým si vystačíš, a udržiavať toto vlákno bude stále o tom istom. Jedine, že nájdeš kde to je zadarmo...
tkruska
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 20

Příspěvekod tkruska » stř črc 30, 2014 2:45 pm

Mate nekdo zkusenosti s placenim, kdyz tam clovek prijede s malou plachetnici (6m) ale vlastni?
Bavil jsem se s jednim clovekem co tam pred par lety byl, a tvrdil ze se k majitelskym lodim chovaji lepe a kolikrat nechteji nic.
dik
Sidney
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod Sidney » stř črc 30, 2014 3:12 pm

V Soline v té jižní jsme platili 117Kuna, když se mladej ptal na délku, tak jsem řekl 32 stop, zdálo se mi, že měl problém s přepočtem, kdo ví,
ve Vučigradišti na Murteru 150Kuna. U obou odváželi odpadky a vystavili stvrzenku.
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 72

Příspěvekod Zdenda12345 » stř črc 30, 2014 11:28 pm

tkruska píše:Mate nekdo zkusenosti s placenim, kdyz tam clovek prijede s malou plachetnici (6m) ale vlastni?
Bavil jsem se s jednim clovekem co tam pred par lety byl, a tvrdil ze se k majitelskym lodim chovaji lepe a kolikrat nechteji nic.
dik

Teď jsem se tam motal 3 týdny s plachetnicí 6,5m oficiálně, jinak 7,2m :)
Je to neskutečnej opruz a hádání. Preferujeme nocování na kotvě, ale letos jsme docela vymetali i městská mola. Moje zkušenost je taková, že malou loď odevšad vyhazujou.
Je potřeba se s nima dost tvrddě hádat. Třeba na bolu jsme se už hádali tak, že se kolem zastavovali lidi. Řekl mi v zápalu hádky, že z malý lodě je málo peněz a ať okamžitě vypadnu. Tak jsem mu řekl, že jsem vyvázanej a že dokud mi nenajde jiný místo, tak se nehnu. Taky jsem si vymyslel jméno člověka z ministerstva pomorstva a řekl jsem mu, že je to muj kamarád a že podle něj neexistuje možnost preferovat nějaká plavidla. Nakonec nám místo dost neochotně našel..... V podobnym duchu, i když ne tak ostře probíhala většina kotvení u městských mol. Za celou dobu jsme ale platili jen v tom bolu. Jsou samozřejmě místa, kde jsou fajn lidi, ale těch je zoufale málo. Nejlepší jsou malá městečka na ostrovech.

Občas pomůže přátelská rozprava s pikolíkem, občas je potřeba se dost hádet. Zbytečně to kazí dovolenou.

P.S.
Naprosto bezkonkurenční byla marína v trogiru. Ochotní pikolíci nám pomohli s vyvázáním, super servis atd. Jo a v rámci promo akce byla jedna noc zdarma!
tosotoso
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 25

Příspěvekod tosotoso » úte srp 05, 2014 2:29 am

mipe píše:Pri plánovaní rozpočtu plavby Jadran - Chorvátsko požívam jednoduchý vzorec: Marína = 70€, bója 30 €. Potom už len do plánu koľko toho bude. S tým si vystačíš, a udržiavať toto vlákno bude stále o tom istom. Jedine, že nájdeš kde to je zadarmo...

No neviem... ACI Marina Palmižana tento rok, Bavarka 49, 110 lasičiek :-(
bedrich
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bedrich » úte srp 05, 2014 8:46 am

No ale v ceníku má ACI marina Palmižana o našich prázdninách 918 HRK, mimosezona 765 HRK pro loď mezi 15 a16 m délky. :?
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

2 tosotoso

Příspěvekod HoPrahok » úte srp 05, 2014 9:06 am

Nebyly to náhodou eura a ne kuny? :-)

Ani v největším Zapdákově jsem za takhle velkou loď neplatil méně než 300 kun, proto mně ta cena, obzvláště na ACI připadá silně nereálná.
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » úte srp 05, 2014 9:29 am

bedrich píše:No ale v ceníku má ACI marina Palmižana o našich prázdninách 918 HRK, mimosezona 765 HRK pro loď mezi 15 a16 m délky. :?

Ceny ACI marín jsou na netu. A nutno dodat, že patří k tomu nejdražšímu, co lze na Jadranu najít.
Ještě dodám, že za stání na několik hodit na obhlídku si vezmou polovinu toho, co za noc.
Na druhou stranu jsou zde malé vesničky s několika málo muringy kde se dá přečkat noc často za velmi příznivé ceny a to i přes sezonu.
Pitrs
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Pitrs » úte srp 05, 2014 11:37 am

Prosím,máte někdo zkušenost z Primoštenu,pokud bych chtěl zakotvit během dopoledne v zátoce tak na 2h?Jezdí výběrčí daní,chtějí i na tak krátkou dobu platit?
bedrich
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bedrich » úte srp 05, 2014 12:29 pm

O Primoštenu jsem psal ve vláknu Neplatilo se a už se platí. Je tam docela dost informací podobných tomuto tématu. Je to taky v sekci Chorvatsko - Jadran.
Nejde mi odkaz, tak kopíruji :
"Primošten červen 2013 : 26 HRK za metr lodě. Na mole 100% ceny, na bojce 70%, NOVĚ na kotvě i u protějšího břehu 50% ceny stání u mola! Mají novou koncesi na pronájem zátoky, vozí ji s sebou, Mladý zaměstnanec přijede vybírat večer před setměním, aby náhodou někoho nenapadlo odjet kotvit jinam. Jinak ale vystupování v pohodě, vysvětlí možnosti, ukáže i mapu z Gogle Earth. Na molo v podstatě nutná rezervace. Bojkaři a kotvaři mohou mezi 11. a 12. hodinou, pokud je místo, přistát na hoďku u mola a třeba doplnnit vodu a p."
Ještě dodám: výběrčí na lodi zajíždí i během dne, když stíhá, ale večer určitě. o denním kotvení poblíž Primoštenu jsem psal zde v tomto vlákně 29. 7.
Jinak obecně - na vystoupení, nastoupení posádky, rychlý nákup a pod. se většinou nechaj u městských mol na max. půlhoďku ukecat. Při dotankování vody, stání na hodinu či déle už chtěj nějaký kunačky (např Vis Vis 100 HRK na max. 2 hod.)
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 40

Příspěvekod Pavel63 » stř srp 06, 2014 7:17 am

Jezdím do HR už 12 let a Primošten už jsem začal míjet. Odmítám platit za to, že zakotvím, nikdo mi nic nedá a já po nikom nic nechci. Takže zátoky různě na ostrovech a nebo menší vesničky, kde jsou mola, i v sezóně je tam místo a stání na hodinovou prohlídku a nákup je zdarma, nebo dotyčnému dám třeba 20 Ku na pivo. A stání přes noc na muringu je za rozumnou cenu.
Problém jako v Primoštenu je třeba ve Vrbosce na Hvaru - tam už taky jen schovat se před bouřkou nebo natankovat, ale jinak ne.

Pavel.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 99

Příspěvekod Jarda885 » stř srp 06, 2014 11:31 am

Primošten je ukázka rozvoje námořního jachtingu v Chorvatsku. Krásné město, bohužel malý přístav.
Poprvé jsem tam byl na lodi v roce 2001. Bylo tam pár lodí, molo směrem k majáku poloprázdné. Stání za pár peněz. Pokud si dobře vzpomínám, tak za desetimetrovou loď jsme platili 100 kun za noc, možná méně. Přes den na dvě tři hodiny zdarma. Několik let jsem tam jezdil pravidelně.
Kolem roku 2005 už bylo molo plné, ceny se začaly zvedat, kotvení bylo stále zdarma. Pak postavili na nábřeží jeden záchod a jednu sprchu a začali vybírat peníze jako za plnohodnotnou marinu.
Za pár let mi řekli, že k molu se musím telefonicky dopředu objednat, na bojce chtěli spoustu peněz, kotvit nám nechtěli povolit ve vzdálenosti rozumně dojetelné na gumáku.
Posledních pár let odmítán do Primoštěnu jezdit.
Podle ohlasů to zatím vypadá, že je stále dost lidí a lodí, kteří jsou ochotni stávající podmínky akceptovat. Asi se nedá očekávat, že by se podmínky stávaly příjemnějšími.
RACEK
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 94

Příspěvekod RACEK » čtv srp 07, 2014 7:49 am

tkruska píše:Mate nekdo zkusenosti s placenim, kdyz tam clovek prijede s malou plachetnici (6m) ale vlastni?
dik

Chorvatsko je krásné, Chorvati jsou příjemní i obsluha přístavů. Všechno má svůj řád, a svojí cenu, a každý si musí najít to co očekává a to co chce. Je dobré se dopředu seznámit s podmínkami a cenami míst, kam se chystám.

Smlouvání s obsluhou přístavů o ceně za kotvení je blbost. Přístav má ceník a ten platí. Když je za metr délky lodě 26 Kuna, tak za loď deset metrů zaplatím 260, dostanu účet a hotovo.

Některé bójky se platí za kus, některé podle délky lodě, vždy je to ale předem jasné. Když za loď do 10 metrů se platí 100 Kuna, a za loď nad 10 metrů 150, pak za B38 zapaltím 150, dostanu účet. Většinou odpadky odvážejí, ale jsou místa, kde to nedělají, protože nesmí.

Ve všech přístavech se chovají stejně k lodím velkým i malým, k lodím majitelským či k čártristům. Nikdy mě s malou lodí nevyhodili ani v přístavu ani na bojce, protože by to byl snad malý příjem. K lodím majitelským i čártristům se také chovají stejně. Výhodou lodí majitelských je pouze to, že majitelé místa dopředu znají, a z let minulých se znají i s obsluhou, znají cenu a platí s přátelským úsměvem.

Je tedy potřeba rozlišit mezi ACI marinou (cenik na netu), městským přístavem (obvykle 26 - 30 kuna/m), stáním na bóji (obvykle 14 - 20 kuna/m) a kotvením v zátoce na vlastní kotvě.

Většina majitelů menších plachetnic, stojí v zátokách na vlatní kotvě, jednou za pár dní zaplatí v městském přístavu (doplní vodu, vyhodí odpadky, nakoupí jídlo, jdou do restaurace) a v případě očekávané bouře jsou rádi když můžou zaplatit za klidné stání třeba na bóji.
FiendMB
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod FiendMB » pon zář 08, 2014 1:55 pm

Tak jsem se vrátil s Chorvatska. Start Murter směr Losijn. Bóje pod 200 za 46 loď nešla. Občas jsem ukecal, že napsali 13m, ale víc to nešlo. Jednou bez papíru v parku :lol: jinak jsem vždy dostal doklad.

Zpět na