Chorvatsko - charter

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Chorvatsko - charter

Příspěvekod HoPrahok » stř dub 15, 2015 12:42 am

Ahoj všem, trochu vytřeštěně koukám na objednávkové portály na plachetnice. Chci jet v termínu 8.-22.8.2015 s rodinou na loď, ale ceny, které tam vychází jsou o cca 500 Euro vyšší než loni. To mi v kombinaci s podporou exportu od ČNB přijde už jako dost výrazná změna ceny.

Máte někdo tip na společnost, kde se dá cena skutečně dohodnout? Nebo je tu nějaký majitel/spolumajitel, který by svou loď v tomto termínu pronajal?
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » stř dub 15, 2015 7:19 am

Nevím jak jste zvyklí, ale srpen nepovažuji za vhodný termín jachtání na Jadranu. Mě by tam alespoň nikdo nedostal ani párem volů. Všechny zátoky a mola jsou plné taliánů. Nehledě na to, že ceny pronájmů (převážně díky obrovské poptávce) jsou na naprostém maximu.

No ale vaše volba. Termín je málo. Oblast, počet kajut, jaké stáří, jakou si představujete cenu ....
Toto napíšu zdejšímu partneru stránek a dostanu nabídku cca pěti lodí. Sleva za opakující se nájem, za 14 dní je výstava - takže výstavní sleva a je to. Jak se posunuly ceny nedokáži říct. Nějak jsem to nezkoumal. Ale jednoduchým náhledem do ceníků mě nepřipadá že by to mělo být až tak hrozné. Spíše bych řekl že se zvětšil rozdíl mezi cenou na kraji sezóny a sezóně v plném proudu. No a samozřejmě jiný rozdíl je u levné a drahé lodě. To není o absolutní hodnotě ale o procentech.
návštěvník fóra

Příspěvekod karma » stř dub 15, 2015 8:51 am

Přesně jak píše Baharis, "včasná rezervace, opakovaný charter, výstavní sleva" a šup - 28 % z ceny lodě je dole. věřim tomu, že se dá udělat i lepší cena. Já to tak řešim každý rok. jezdim poslední týden v červnu, kdy jsou ceny ještě pro mě přijatelný, počasí ideální, lidí tak nějak akorát. No a protože nepatřím mezi ty úplně nejsolventnější, tak beru plusmínus 8 let starou loď kde je cena taky úplně jiná než u nových. Je to zkrátka jen o penězích, nic naplat, ale nestěžuju si, takovej je život :)
divesail
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod divesail » stř dub 15, 2015 10:01 am

Více máš v SZ , pokud nedorazila dej vědět na divesail@seznam.cz
ahoj
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Charter

Příspěvekod HoPrahok » stř dub 15, 2015 10:47 am

Chlapi, děkuji za komentáře, myslím to upřímně :-)

Že je srpen ne úplně šťastný termín, to je mi po X letech jasný - limitem jsou ale prázdniny dětí a manželka je učitelka, takže i to.

Jasně, že loď poptám u zprostředkovatelů tak jako každý rok (repeater, 4 týdny lodě atd.) a cena bude lepší. Prostě zarazil už ten počáteční ceníkový nástřel, který je jen pro zajímavost u lodě 34 stop, 3 kajuty z roku 2002 skoro 400 Euro.
meloun
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 3

Příspěvekod meloun » stř dub 15, 2015 4:01 pm

Ja mam terminove stejne omezeni, takze jsme s rodinou brali lod predposledni tyden v srpnu, kdyz skoncila "hlavni sezona". Ale uz loni si nektere charterovky protahly tohle obdobi o tyden a letos se k tomuhle trendu pridaly dalsi vcetne nasi oblibene, kde i po slevach byla nabidka na tyden o cca 200 Euro vyssi nez loni. Vysledkem je zmena terminu i charterovky ...
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Příspěvekod Michal123 » stř dub 15, 2015 4:59 pm

A mimo letní prázdniny není šance? Děcka mají tolik volna, že uvažuji o návratu do školních lavic. :)
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Pro Meloun

Příspěvekod HoPrahok » stř dub 15, 2015 6:31 pm

Jaký jste zvolili termín a jakou chatrterovku, není-li to tajemstvím. A loď a cena? případně pošli SZ, ať to není jako reklama, díky
meloun
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 3

Re: Pro Meloun

Příspěvekod meloun » čtv dub 16, 2015 8:15 am

HoPrahok píše:Jaký jste zvolili termín a jakou chatrterovku, není-li to tajemstvím. A loď a cena? případně pošli SZ, ať to není jako reklama, díky
Meli jsme kvuli terminu (29.8.-5.9.) nejakou dobu tichou domacnost, ale nastesti si manzelka ve skole vyjednala, ze ji prvni tyden v zari daji volno. Mame Bav 33/2007 za 1200Euro - objednavano v lednu a vybrano z nabidek lokanich zprostrekovatelu.
kolovratek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod kolovratek » čtv dub 16, 2015 11:14 am

Michal123 píše:A mimo letní prázdniny není šance? Děcka mají tolik volna, že uvažuji o návratu do školních lavic. :)

Děcka volno mají, ale manželky nepustí.(to znamená , že je neuvolní v průběhu roku)
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 7

Příspěvekod Pavel63 » čtv dub 16, 2015 2:34 pm

Já jezdím na loď do HR od r. 2001, od r. 2008 na bezny charter, obvykle Bav. 36, jednou Bav. 32 a jednou Bav. 34. Samozřejmě druhá polovina června je asi mnohem lepší (delší den, ještě není tak plno ...), ale když s námi jela paní ředitelka ze ZŠ, tak nebylo zbytí a byl to červenec nebo srpen. Lépe hned počátek července, nebo jsem jezdil 3. týden v srpnu. Obvykle ceny tak 1350 - 1450 Euro (na týden, loď starší). Ale je pravda, že to objednávám obvykle už v listopadu na další rok. Ale ceníkové ceny se pohybují kolem 1800 Eur a výš, to je normální.

Samozřejmě musím připočítat pojištění kauce (100E) a Transitlog (dodnes přesně nevím, co to je ...).

Pavel.

Zpět na