Přírodní léčivé prostředky - osobní zkušenost - doporučení

Několik dobrých rad a postřehů pro plavbu a cestování vůbec. Vše co by se mohlo hodit pro řešení případných nenadálých zdravotních problémů.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned říj 21, 2007 8:42 pm

Vilma ubezpečujem ťa, že mi to nie je nepríjemné a ani nemám pocit že by bolo moje meno vláčené. Každý kapitán, aj ten čo sa nezapojil do diskusie, vyhodnocuje situáciu a reaguje na sumár informácií ktoré dostal.
Ostatne takéto niečo som zažil viac krát, ale nie v tak silnej forme, zato na začiatku plavby. Na jar je to jednoducho tak že ludia majú jarnú únavu, chrípka a výrusy lietajú vo vzduchu, k tomu pripočítaš cestovnú horúčku a ešte nie si na lodi a niekto už smrká a má teplotu. A teraz čo? Odplávať s ním, alebo nie? Kamarát biológ ma ubezpečoval, že ten slaný vzduch to všetko dezinfikuje a infekcia dýchacích ciest nehrozí. Jednoducho ten kto je chorý ochorie a kto chorý nie je ten neochorie. Dobré, čo? A nutil nás vyplachovať si ústa, hrdlo a nos slanou vodou.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » ned říj 21, 2007 10:26 pm

Denisi, ten biolog není hloupý, poslouchejte ho, protože má pravdu.
Letos již po čtvrté se chystám vydat o vánocích na potápěčskou výpravu do Rudého moře. Tak v polovině listopadu s příchodem prvních větších mrazíků se mi totálně zablokuje nos /to se děje už tak 5 let dozadu/. Nateklé sliznice- neprojede ani molekula. Krátkodobě, tak na hodinu pomůže fouknout si olynth, to lze jen občas, tak to radši nepoužívám.Jinak nepomáhá naprosto nic.
Takto tam odlétám. Že se nelze potápět ani s rýmou asi víte. Po příjezdu na místo jdu ihned k moři a vodou si polévám nos, vyplachuji pusu. Dělám hrůzné věci a několikrát za sebou. Když jdeme na první večeři, již dýchám nosem. Ráno prvého dne ještě pro jistotu fouknu olynth a jdu na první ponor. V průběhu dne si ještě proliji nos, ale již dýchám jako nemluvně.Celý týden nádhera. Po návratu domů mi to vydrží tak do poloviny až konce února. „Baterie se vybijí“ a můj nos se znovu ucpe. To je ale jaro již na dohled a první plavba /květen – červen/ to jistí.Toto funguje na 100%.
Vždyť já bych to moře měl mít 3 x za zimu a 3x za léto na lékařský předpis s plnou úhradou od VZP. :rofl:

Pepa
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned říj 21, 2007 10:52 pm

Ja tomu verím. Môj dedo bol námorník. 8 rokov slúžil v CK kriegsmarine, značnú časť na delovom krížniku Tegethóf pod velením jeho excelencie admirála grófa Rudolfa von Monte Kukuli. Nikdy v živote nebol chorý, tvrdil že sa tam zasolil.
A kamarát biológ mal zo sebou malú konvičku, ktorou si lial vodu do nosnej dierky a z úst mu vytekala. Pepo, to na inšpiráciu pre teba. ;)
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » pon říj 22, 2007 9:23 am

Denis píše:Ja tomu verím. Môj dedo bol námorník. 8 rokov slúžil v CK kriegsmarine, značnú časť na delovom krížniku Tegethóf pod velením jeho excelencie admirála grófa Rudolfa von Monte Kukuli. Nikdy v živote nebol chorý, tvrdil že sa tam zasolil.
A kamarát biológ mal zo sebou malú konvičku, ktorou si lial vodu do nosnej dierky a z úst mu vytekala. Pepo, to na inšpiráciu pre teba. ;)


konvicka je jen pro opravdove chlapy :)
...ti ostatni muzou zkusit tohle
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » pon říj 22, 2007 9:35 am

To Simon
Psal jsem, že jsem zkusil skoro všechno. Různých nosních sprejů mám plný šuplík. Ty však jako pobyt u moře a tamní mořská voda vůbec nefungujou. Příroda se asi nedá tak snadno ošálit.
Pepa
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » pon říj 22, 2007 9:50 am

Pepa píše:To Simon
Psal jsem, že jsem zkusil skoro všechno. Různých nosních sprejů mám plný šuplík. Ty však jako pobyt u moře a tamní mořská voda vůbec nefungujou. Příroda se asi nedá tak snadno ošálit.
Pepa


to kazdopadne, original je vzdycky lepsi nez sebelepsi kopie :)
...ja pouzivam jen ten sterimar, jako jeden z mala spreju neodvari cichove bunky
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon říj 22, 2007 1:04 pm

2 vilma: tak jsem se drzel a nereptal, ale ted uz musim. odvolavam se na §4, cituji:
4) Do tří dnů (72 hod) je zadavatel povinen soutěž ukončit a přejmenovat svoje zadání správným názvem (ostatní si takto mohou dané místo snaze připomenout podle názvu!). Soutěž bude následně moderátorem uzamčena.

.. a ted s tim vilmo neco delej :P
[hr]
jinac muj podobny poznatek z chorvatska - najednou vysoke horecky bez dalsich priznaku
a nic nezabira - onemocneli dospeli i deti. tehdy jsme na radu domorode zeny pouzili rakiju
a od te doby pouzivam na to same slivovici. ovsem ne vypit, ale potrit (dospeli na prsa,
male dceri jsme to aplikovali na nohy - to aby se neudusila vyparama). a ten alkohol behem
jedne noci tu horecku z cloveka zcela vytahne! druhy den je kazdy ok.
jeste musim podotknout: poprve to nebylo na lodi, ale v apartmanu, opravdu to prislo nahle
a zkolilo to postupne asi 4 lidi (mne ne, ja uz mel zasoby rakije v tele 8))

a z toho plyne, ze slivovice je nejuniverzalnejsi lek :thmbup:
  • potesi na duchu
  • dezinfikuje pri poranenich
  • leci bolesti v krku
  • leci horecku
  • tez ji pouzivame preventivne (i pro deti, uz od mala na kostku cukru kazdy den na
    lodi
    - tzn. v dobe plavby, ne celorocne) opraveno, doplneno
nebo snad znate lepsi lek ? :P
Naposledy upravil(a) jerryx dne úte říj 23, 2007 9:20 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

kvízy

Příspěvekod MARIS » pon říj 22, 2007 1:25 pm

To Jerryx,skoro mám chuť ťa pasovať na valacha
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » pon říj 22, 2007 4:24 pm

Jen tu chvilku Alffa není a podívejte se, jak jste ten kvíz zaneřádili těmi poudačkami starých zbrojnošů.
Dodržujte provozní kázeň. :rtfm:

Denis, Simon a Maris si koledují o napomenutí. Já potom o napomenutí s výstrahou, protože jsem to asi celé vyvolal. :sorry:
Jerryx –ok, to bylo k věci.

Vilmu prosím za prominutí a laskavé rozhodnutí co s těmi poudačkami. Ponechat zde nebo přesunout například do „přírodní léčivé prostředky“ . :thankyou:

Pepa
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » pon říj 22, 2007 7:04 pm

jéžišmarjá hoši, to se nám to zvrhlo. Pepo, asi to nebude od věci přesunout do /nového/ topicu přírodní léčivé prostředky, stejně už mám v plánu něco takového nadatlovat.

Jerryxi, máš pravdu, že do tří dnů se to má ukončit. Já mám teda od Libora přes SZ dovolení trochu otálet, ale co nedříve se postarám o ukončení. Ber to tak, že teď to není kvíz, ale rozprava, dyk jste si popovídali pěkně né ?
S tím alkoholem pro děti teda opatrně nebo budeš mít děti sice zdravé, ale debilní, navíc s návykem...
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon říj 22, 2007 9:21 pm

vilma píše:Jerryxi, máš pravdu, že do tří dnů se to má ukončit. Já mám teda od Libora přes SZ dovolení trochu otálet, ale co nedříve se postarám o ukončení. Ber to tak, že teď to není kvíz, ale rozprava, dyk jste si popovídali pěkně né ?

no prave, bylo to hezke povidani a kviz nikde :P

vilma píše:S tím alkoholem pro děti teda opatrně nebo budeš mít děti sice zdravé, ale debilní, navíc s návykem...

ted mluvis jako zaryty abstinent :D, vzdyt jsem psal, ze dostavali na cukr a jak si myslis, ze
mam dlouhou dovolenou ? jestli za tu dobu maji sanci zblbnout, tak rozhodne ne z alkoholu :lol:
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » pon říj 22, 2007 11:21 pm

vilma píše:S tím alkoholem pro děti teda opatrně nebo budeš mít děti sice zdravé, ale debilní, navíc s návykem...


nesouhlasim :)
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte říj 23, 2007 7:24 am

Asi bude jedno jestli na cukr, nebo ne.
Naše děti dostávali, pokud jsme byli v jižních krajích, zdravotní preventivně-žaludeční lžičku slivovice na lačno.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte říj 23, 2007 8:10 am

Lžička je nepraktická, cmrndá to kolem. :?
Naše děti na každé delší cestě (myslím do jiných krajů, kde se člověk stravuje trochu jinak v jiném režimu) už v dobách přednámořních dostávali "půlčika" -> polovičního prcka (dříve trochu míň jak půl, pak půl, dnes už skoro celý). A nepozoruji na nich negativní změnu :D , pokud ovšem nenastala stejná změna u mě :lol:
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » úte říj 23, 2007 8:32 am

Když je lžička nepraktická - já používám u vzpouzejících se dětí injekční stříkačku, je to osvědčenej trik, třeba na antibiotika, lze tam dobře vidět i množství.

Je fakt, že jim tam nedávám slivovicu, v tom jsem zarytá. A musím teda napsat něco velmi nepopulárního, co zde pochvalu nesklidí - ještě nikdy se jim, i když preventivně nic nenasávají, na žádné cestě nic průjmového ani jiného nepřihodilo. No. Sorry.
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » úte říj 23, 2007 9:05 am

jerryx napsal :[*] tez ji pouzivame preventivne (i pro deti, uz od mala na kostku cukru kazdy den)

Jerryxi, neumím číst nebo co ?
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » úte říj 23, 2007 9:16 am

vilma píše:jerryx napsal :[*] tez ji pouzivame preventivne (i pro deti, uz od mala na kostku cukru kazdy den)

Jerryxi, neumím číst nebo co ?


no tak :sorry:, ja myslel, ze se bavime o pobytu na lodi, doma deti chodi k doktorovy ;-)

nicmene to v mem prispevku opravim, aby nedoslo k mylce ;-)
Uživatelský avatar
kzeman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 126
Registrován: čtv lis 29, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Proti havěti

Příspěvekod kzeman » úte led 11, 2011 4:45 pm

Uposlechl jsem připomínku PEPY v jiném vláknu a provedl kopii do tohoto opomenutého vlákna. Kdybych nebyl líný zkusil bych místo kopie přesun, ale bohužel ten čas ještě nepřišel.

Dva způsoby ochrany proti komárům.
1).KOUPIT SI NORMÁLNÍ 200 ML SKLENIČKU ALPY, A DO TOHO NASTRKAT 30
KOUSKŮ HŘEBÍČKŮ, CO MÁ DOMA KAŽDÝ NA DĚLÁNÍ SVAŘÁKU, NECHAT TO
TAM
VYLUHOVAT A PO 24 HODINÁCH SE S TÍM NAMAZAT, HŘEBÍČEK NEVYNDÁVAT,
ALE NECHAT TAM, MALIČKO TO ZHNĚDNE..... CENA 30 KČ ZA PROSTŘEDEK,
KTERÝ FUNGUJE NAPROSTO NEČEKANĚ, ZKUSIL JSEM TO SÁM A UŽ PO
4 HODINÁCH VYLUHOVÁNÍ KOMÁŘI ODLÉTALI HLEDAT JINOU OBĚŤ....
2).Svařit hřebíček v hrnku s vodou a natřít se tím. Komáři mají utrum,
navíc to voní a nesmrdí repelentem.

Trošku jsem se ve své lenosti překonal a turistům kamnářům kteří často hledají vhodný plac na stanování přikládám další přípravek který vás zbaví přízně další havěti.

Návod na přípravu tinktury proti klíšťatům
Složení: 1 pytlík rozmarýnu, 1 lžíce bílého vinného octa, 1 l vody.
Postup přípravy:
1. 1 litr vody přivedeme do varu.
2. Odstavíme a vložíme rozmarýn, louhujeme do vychladnutí.
3. Po vyluhování a vychládnutí přefiltrujeme a přidáme 1 lžící bílého vinného octa.
4. Uchováváme v ledničce.
Návod na používání:
1.Tinkturu naplníme do prázdného rozstřikovače (např. po okeně)
2.Před vycházkou do lesa nebo na zahradu či chatu po těle rozstříknout tinkturu.
Tento přípravek je 100% účinný, žádné klíště se nepřichytne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti