resuscitacia

Několik dobrých rad a postřehů pro plavbu a cestování vůbec. Vše co by se mohlo hodit pro řešení případných nenadálých zdravotních problémů.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 823
Registrován: úte lis 30, 2010 1:00 am
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » pon říj 20, 2014 5:56 am

Co takhla prevence. Nechat si pred plavbou vyskubnot slepak, srdce a nakonec i mozek :D :D Prominte delam si z toho srandu. Obecne kazdej pruser na mori je cerna mura kazdeho namornika. Jen chci narazit na jednu vec a tou je komunikace. Uz nekolik let ziju v anglicky mluvici zemi a nekolik let pracuju na anglicky mluvici lodi, ale muzu svedomite rict, ze vykomunikovat po radiu zdravotni asistenci by byl urcite pro mne velky problem. V tom je ta velka obtiz. Ruku na srdce. Kolik ucastniku tohoto zajezdu opravdu umi mezinarodne komunikovat po radiu. :? :?
Uživatelský avatar
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 413
Registrován: ned úno 03, 2008 1:00 am
Reputace: 5

a co tak kurzík?

Příspěvekod jsekera » pon říj 20, 2014 9:56 am

No svrbí mě prsty celou dobu, co tohle čtu,
bohužel jsem neměl čas reagovat a mezitím se debata rozrostla do
rozměrů, na které už nelze naráz reagovat.............
A že by bylo na co - od úplných nesmyslů jako je kašlání
při infarktu a rad co dělat při náhlé příhodě břišní
(moje skromné doporučení je krátká modlitba, zabírá to asi tak jako to kašlání )
přes ,řekněme nepřesnosti a nejasnosti ohledně doporučení při
resuscitaci až po užitečné info, které v tom množství nepřesných informací
stejně zapadne a laik to neroztřídí.

Nejsem schopen v současné době sepsat vše o co jste se v tomto topiku aspon otřeli
do nějaké ucelené formy - zejména z časových důvodů......

Jsem ochoten uspořádat kurz první pomoci, buď u nás, v Uherském Hradišti, nebo třeba v Hodoníně na oaze
(pokud by se to tam dalo domluvit) a jsem schopen zajistit resusc. pannu , veškeré pomůcky a třeba
(pokud se domluvíme s dostatečným čas. předstihem) i AED (autom.externí defibrilátor) se kterým se můžete
setkávat např na letištích, nádražích atd..... - takové zaškolení jak s tím bazmekem.......
event. i probrat nutné pomůcky/medikamenty , event.nasměrovat kde sehnat, či pomoci se sháněním.........
( i když zásadní heslo u KPR je - STAČÍ JEN DVĚ RUCE )
je to přímo můj obor (ARO) a jsem školitelem KPR, školím i ostatní lékaře, snad jsem kompetentní,
mám i spoustu případů ze záchr.služby kdy jsme pracovali v improviz. podmínkách,
tak pokud by byl zájem, ozvěte se, asi by bylo lepší samostatný topic, pokud by tedy zájem byl...........
vidím to ale nejdříve na prosinec/leden, stěhujeme teď celou nemocnici do nové budovy říjen/listopad je
pro mě mimo hru.........
tož tak
sekysh
Uživatelský avatar
lebon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 351
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod lebon » pon říj 20, 2014 10:02 am

Já přijdu !!!
Uživatelský avatar
Bord
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 27, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Bord » pon říj 20, 2014 10:16 am

Pro mě daleko v zimě by záleželo hodně na počasí.Takové školení bych bral sic na moři se nikdy plavit nebudu natož sám.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon říj 20, 2014 12:27 pm

Skvělé téma pro Hodonín, pokud v lednu něco opět zorganizujeme.
Uživatelský avatar
kaptn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: sob led 07, 2012 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: OLOMOUC,BRNO,MURTER
Kontaktovat uživatele:

Re: a co tak kurzík?

Příspěvekod kaptn » pon říj 20, 2014 12:35 pm

[quote="jsekera"]No svrbí mě prsty celou dobu, co tohle čtu,bohužel jsem neměl čas reagovat a mezitím se debata rozrostla do rozměrů, na které už nelze naráz reagovat..A že by bylo na co - od úplných nesmyslů jako je kašlání,..při infarktu a rad co dělat při náhlé příhodě břišní...

Bylo by to spíše na stať do článků,rozsah je obrovský a do jednotlivých příspěvků toho v daný moment všechno nevleze a člověk aby to neustále ještě doplňoval,...to školení je dobrý nápad,i když resuscitaci a první pomoc musel absolvovat každý řidič
Doporučuji si přečíst,čeho se můj radící příspěvek týká,klidně ať mě někdo opravdu fundovaně doplní;
Mám návrh:pokud máte dostatek času,a nebude to asi tak kritické,pakliže pročítáte a reagujete,sepišme-sepište Vy k danému dotazu své připomínky,opravdu jde o dost rozsáhlou problematiku.
1.jsem sám na moři,daleko od civilizace
2.jsem sám v relativním dosahu,dejme tomu několik dní od civilizace
3.jsem sám v relativním dosahu do 24-48 hod k civilizaci
4....8 to samé ve dvou lidech,(na doplnění-je k disposici i více lidí)
Na Vaši reakci jsem zvědavý

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti