Relief Band - pomucka proti kinetoze

Několik dobrých rad a postřehů pro plavbu a cestování vůbec. Vše co by se mohlo hodit pro řešení případných nenadálých zdravotních problémů.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 828
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Kurim u Brna CR

Relief Band - pomucka proti kinetoze

Příspěvekod TashonkaWitko » čtv zář 24, 2009 12:44 pm

Mozna to znate, mozna ne, nikde jsem tu o tom nenasel ani zminku, mozna to nekomu pomuze, takze drobne info - pro ty, kteri chteji nejakym zpusobem resit problem s kinetozou at vlastni ci posadky doporucuji podivat se na ReliefBand

Jedna se o takove plastove hodinky, stredni velikosti, ktere se na rozdil od klasickych pripinaji na vnitrni stranu zapesti. Zespodu maji dve elektrody, ktere se umisti na nervove centrum na vnitrnim zapesti (najde se to lehce a superpresne umisteni neni zas tak kriticke) . Po zapnuti to v pravidelnych intervalech dava majiteli kratke elektricke soky - intenzita je nastavitelna v 5 stupnich - od temer nepoznatelneho az po docela supku, ktera vam pri spravnem umisteni doslova zkrouti prsty na ruce. To vnimani intenzity je hodne subjektivni - nekomu staci hodnota 2, nekdo i 4 povazuje za slabou. Zalezi take na umisteni na ruce a na vodivosti kuze. Je k tomu dodavan jakysi gel, me se nejlip osvedcilo ruku obcas oliznout :-)

Teoreticky princip - podle vyrobce ty soky natolik zamestnaji mozek, ze se nestaci utapet ve svem nestesti - v nesouladu informaci dodavanych vnitrnim uchem a ocima (obvykla pricina kinetozy).

Vyhoda - na rozdil od jinych pomucek, pomaha, nebo mel by, i v okamziku kdy kinetoza jiz propukne, tedy i kdyz dotycnemu je slusne zle.

Reference - velmi dobre. Ja ten svuj koupil cca pred 5 lety na zaklade velmi dobreho hodnoceni v magazinu (myslim ze YachtingMonthly). Recenzenti tehdy priznavali, ze ackoliv k te hracce pristupovali znacne skepticky, vysledky je docela presvedcily. Neslo ani tak o ne (jsou to zkuseni odolni jachtari) ale spis o rodinne prislusniky, navstevniky na lodi atd ..

Moje zkusenosti - kupoval jsem to pro sebe, kdyz jsem zacinal. Mel jsem docela obavy, protoze jako dite jsem s kinetozou mel docela problem. Praxe ukazala, ze jsem nastesti odolnejsi, nez jsem se bal. Takze jsem to zkousel vetsinou na posadce - 3x to pomohlo, 1 vubec. V tech 3 pripadech slo o 2 docela rozvinute priznaky (dotycna byla zelena, ze by s ni sly hrat karty), v jednom pripade slo o chlapa a spis o zacinajici priznaky.

Ja sam to pouzil 2x - jednou po delsim pobytu u navigacniho stolku na "rozhazenem" mori zjistil na palube ze mi neni uplne OK - takz spis preventivne. Po 15 minutach bylo vse OK. Mozna by bylo i bez toho. Podruhe predminuly rok, kdy jsem pri vareni nejakyho smradlavyho masa na vlnitejsim mori chytil docela echt kinetozu. Zkracene blil jsem jak amina asi 6x a zle mi bylo dost. Sel jsem spat, ale kdyz jsem asi po 3 hodinach sel na nocni hlidku, bylo mi stale ouvej, tak jsem to pouzil. Zacal jsem hodne intenzivni soky, po chvili ubral. Po necele hodce mi zacalo bejt lip a za dalsi pulhodku jsem koukal kde bych co sezral :-)

Na to, ze to neni nijak extra draha vecicka, to mozna stoji mit nekde v supliku pro pripad potreby. Baterka je tam takova ta placata hodinkova co se sezene vsude a myslim ze jsem ji jeste nemenil. Podotykam ze pro potreby posadky jsem vzdy teatralne zarucil 100% uspech a vzdy doplnil vymyslenymi informacemi ala "vymyslela to Nasa pro kosmonauty na Mesici a ted na Marsu atpod" .. to jen zvysi pripadnou duveru dotycneho a uspech lecby - vira tva te uzdravi :-)
Uživatelský avatar
Tibor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 37
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Tibor » pát zář 25, 2009 7:33 pm

TashonkoWitku, celkom ma to zaujalo, hlavne pre prípad, že by bolo nutné tráviť dlhší čas dole a v zlom počasí. Rola pokusného králika mi pre moju chorobnú zvedavosť celkom sedí. Otázka je, čo to asi stojí a ako sa k tomu dá dostať. Na tom linku je len telefón a email. Je aj nejaký tradičnejší spôsob predaja?
Uživatelský avatar
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 828
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Kurim u Brna CR

Příspěvekod TashonkaWitko » pát zář 25, 2009 7:51 pm

Ja bych to dnes kupoval asi na Force 4 chandlery. Je to v Anglii (tedy zaslani bez cla), solidni obchod atd ... nerikam ze se to neda sehnat nekde jinde, bliz a levneji. Je to jen priklad.
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » sob zář 26, 2009 12:26 am

skoro bych spíš tipoval na dobrý placebo-efekt. Co na to Vilma?
david
moderátor
Příspěvky: 5880
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » sob zář 26, 2009 3:02 pm

designer píše:skoro bych spíš tipoval na dobrý placebo-efekt. Co na to Vilma?


s tím placebem bych si nebyl tak jistej. před cca 18 roky jsem se v německu potkal s doktorem od kriegsmarine, kterej bádal okolo mořské nemoci. tenkrát říkal, že jsou ze staré mediciny známy akupunkturní body proti moř. nemoci a on bádal dál a našel akupresurní bod a to na ZÁPĚSTÍ. následně se začaly pro armádu vyrábět nátepníčky s kuličkou, či co tam bylo, která tiskla tento bod. Fungu je to, podle něj, na cca 8O% už blijících námořníků, a i jako prevence, s účinkem ještě vyšším.
Uživatelský avatar
dalak
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 07, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod dalak » sob zář 26, 2009 3:38 pm

Je to uz par let ( asi 3-4) co o tom psali v PBO a tento casopis pokladam za seriozni zdroj informaci. Podle autora funguje velmi dobre. Take jsem potkal nekolik lidi, kteri to pravidelne pouzivali a vrele doporucovali.
Premyslel jsem o koupi take, ale stalo to okolo 100 liber ( jestli se nemylim) a zle me nebyva.........ale o funkcnosti nepochybuju.
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned zář 27, 2009 12:44 pm

david píše:
designer píše:skoro bych spíš tipoval na dobrý placebo-efekt. Co na to Vilma?


s tím placebem bych si nebyl tak jistej. před cca 18 roky jsem se v německu potkal s doktorem od kriegsmarine, kterej bádal okolo mořské nemoci. tenkrát říkal, že jsou ze staré mediciny známy akupunkturní body proti moř. nemoci a on bádal dál a našel akupresurní bod a to na ZÁPĚSTÍ. následně se začaly pro armádu vyrábět nátepníčky s kuličkou, či co tam bylo, která tiskla tento bod. Fungu je to, podle něj, na cca 8O% už blijících námořníků, a i jako prevence, s účinkem ještě vyšším.


pokud je to ověřeno kriegsmarine - odvolávám svoji skeptickou poznámku. Trochu mě ale překvapuje ta cena. je opravdu dost brutální.
Uživatelský avatar
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 828
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Kurim u Brna CR

Příspěvekod TashonkaWitko » ned zář 27, 2009 3:29 pm

designer píše:Trochu mě ale překvapuje ta cena. je opravdu dost brutální.

Vyssi ? Mozna ano ... ale "brutalni" ???? ... 110 GBP, coz je asi 3.000, Kc ??? Ehmm ... Nerad bych se poustel do tematu, ktere je docela citlive a je vice nez ostatni, relativni - a to je cena. Na druhou stranu, uz jsem si zvykl na to, ze me ostani obcas (snad jen ze zertu a nadsazky) oznacuji za "mimone", coz je v tomto pripade jedinec nechapajici skutecnou hodnotu penez. Jsem sice oproti ostatnim v jiste vyhode, ale i tak si troufnu tvrdit ze mimon nejsem .. ale o o ted nejde. Co chci rict je .. podobne argumenty obcas chapu a obcas jim i rozumim - rozumim tomu, ze to, co jsou pro jednoho drobne, muze byt pro jineho zasadni kriterium, ALE .....

ale ... budme objektivni ... cena cca 110 GBP(po prepoctu ofiko kurzem KB) je cca 3.000 Kc. To je cena, ktera predstavuje v CR dve slusne vecere pro dva. V chorvatsku to muze byt jedina vetsi vecere pro dva nebo mensi vecere pro 3. Jedno jidlo, jeden vecer, par hodin traveni, nasleduje peristaltika strev a zaverecna faze .... Tot vse ... Lehce nabyl, lehce pozbyl, lze konstatovat. Na druhou stranu tu za stejne $$$ koupime vec, co muze byt uzitecna. I tak stale chapu, ze je to spousta penez, ale pokud se jedna o skutecne funkcni pomucku, ktera muze slouzit cele posadce po prakticky neomezenou dobu - presneji - omezenou dobou funkcnosti baterky aaa 35 Kc/kus/vydrz cca rok-dva, pak mi tento argument prijde jako docela zcestny ... Pochopil bych, kdyby se nekdo ohradil proti cene ktera neni podporena zajistenou funkcnosti, ale pokud o funkcnosti nepochybuji, pak oznacit tuto cenu na brutalni se mi jevi nesmyslem nebo pokrytectvim (nic ve zlem) Oznacovat neco podobneho timto zpusobem je stejne zavadejici jako kdybych na sve lodi odmital GPS s poukazem, ze podobny pristroj stoji 10-25.000 Kc coz je "zverstvo" na ktere nikdy nepristoupim ..

Asi tak .. Honza
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned zář 27, 2009 3:44 pm

můžu se ti jevit jako pokrytec atd. Přesto mě cena kolem 3 tisíc přijde dost vysoká.Tak to prostě je. Nesnižuji tím případnou užitečnost výrobku. Možná prostě jen nepatřím mezi kategorii lidí, pro které je "slušná"večeře za stejnou cenu standardní¨Domnívám se, že nemá smysl o tomto dál vést debatu ;)
Uživatelský avatar
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 828
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Kurim u Brna CR

Příspěvekod TashonkaWitko » ned zář 27, 2009 3:52 pm

a) nechtel jsem se Te nikterak dotknout ... to jse ale rikal ..
b) na spojeni "dost vysoka" bych asi neragoval, ja reagoval na oznaceni "brutalni"

jen jsem podotkl co me napadlo .. treba az si dame nekde prcka, proberem to do detailu :-) Zde to opravdu dal rozvadet nema mhoho smyslu ;)
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » ned zář 27, 2009 3:52 pm

Ahoj designer,
no na brutálnost té ceny, by bylo možná dobré se zeptat toho blijícího námořníka. :D
davidovo vysvětlení s tím akupresurním bodem mě přijde logické.
Jen přesně vědět kde ten akupresurní bod je. To bychom pak nátepníčky už lehce zbastlili.

Možná bude Vilma něco vědět. Uvidíme.
No tady to asi nenajde, přesunuji proto do ZDRAVOVĚDY. Tam to svou povahou patří. ;)
Ahoj, alffa
Uživatelský avatar
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 828
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Kurim u Brna CR

Příspěvekod TashonkaWitko » ned zář 27, 2009 4:00 pm

Jezisi takovejch preklepu .... pisu jak Xi-Xao(krovak). Omlouvam se. Mam novej ntbk a azyjat se asi rozhodl pro drobne upravy v energonomii klavesnice. Nic zasadniho, ale jak pisu, jak jsem zvyklej, z vysledku jde des ... pardon :-(
david
moderátor
Příspěvky: 5880
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » ned zář 27, 2009 4:26 pm

alffa píše:davidovo vysvětlení s tím akupresurním bodem mě přijde logické.
Jen přesně vědět kde ten akupresurní bod je. To bychom pak nátepníčky už lehce zbastlili. ;)
Ahoj, alffa


pokud si dobře pamatuju, bylo to uprostřed mezi těma dvěma silnejma šlachama a dost blízko dlaně. asi o něco blíž než je normálně řemínek hodinek. jo a tisknul mi to poměrně poměrně hluboko.

mělo by se to dát vygooglit, ale já nebleju :whist:
Uživatelský avatar
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 828
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Kurim u Brna CR

Příspěvekod TashonkaWitko » ned zář 27, 2009 5:05 pm

ja to davam tak na dva prsty od hranice dlan/predlokti - na me ruce jsou tam dve slachy a nekde tam je krizi zila nebo co to je. Nicmene :

1) ReliefBand nepracuje na principu tlakove stimulace, pracuje na princpu elektrostimulace, tudiz to umisteni neni asi tak kriticke jak u akupresurniho bodu. Pokud vim tak pasky na ruku omezujici se na pouhy tlak na spravne misto se daji koupit za vyrazne mene penez, ale - umisteni bude opravdu klicove, takovy pasek si snad kazdy umi udelat sam/pusobeni takoveho pasku nebude ani zdaleka tak intenzivni, aby zazehnalo kinteozu v pokrocilem stavu (jen muj nazor)

2) u toho elektra - dotycny sam, pokud ma zajem, lehce najde optimalni umisteni - opravdu staci pristrojek posunout o cm sem nebo tam a intenzita "prozitku" se radikalne meni. Na stejnou silu se zmeni od nepatrneho brneni az po velmi intenzivni az krece v prstech

pokud ma nejaky kritik pocit, ze to nic nedela, doporucuji vhodne umistit a nastavit Vol5 (max) - pohled na vlastni ruku/prsty, zmitajici se v kreci kazdych cca 5 vterin je docela zazitek. Netvrdim, ze krec je 100% ucinek proti kinetoze, tohle prave muze byt predmetem diskuze - zda to pomaha nebo ne. Ja tvrdim ze ano - podobny efekt vas zamestna natolik, ze na ni chvili nebudete myslet :-)

BTW tato elektrostimulace je docela zvlastni vec - cca rokem jsem k narozeninam dostal pristroj pracujici na podobnem principu - akorat urceny masaz, tento model konkretne pro cyklistiku - Cefar COmpex - umistite elektrody na urcene misto na tele (lisi se jejich pocet a umisteni podle programu a mista) a zvolite program. Sledovat vlastni telo jak pracuje, zatimco sedite/lezite je zvlastni, az desivy pocit. Pak si zvyknete. Zde se to pouziva predevsim pro regeneraci. Nicmene existuji i "posilovaci" (umyslne zjednodusuji) programy. Rozhodne se zde nejedna o zadny placebo efekt nebo nejaky podfuk pro lenochy - pocinaje tim, ze podobne pristroje se pouzivaji u profiku bezne a konce moji zkusenosti - po 45 minutach endurance (posilovaciho) programu na stehna jsem sedel na kresle v kaluzi potu a okamzite po odpojeni elektrod usnul na dve hodiny - opravdu jsem mel dost - tak zrizenej sem uz dlouho nebyl. JInak pri relax programu - trva cca 45 minut - pravidelne usinam zhruba v polovine - ne vycerpanim, ale protoze je to velmi prijemne.
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned zář 27, 2009 5:28 pm

Pravda je, že jsem zažil člověka,který si celou noc přál, aby loď ztroskotala a měl konečně pokoj.Pak jsou tři tisíce směšná položka. Dobře.
Mea Maxima Culpa.
Až budu na lodi blejt, budu mít asi jinej úhel pohledu :D
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » ned zář 27, 2009 8:22 pm

To jenom potvrzuje,že existují dvě fáze mořské nemoci.V první fázi se člověk bojí aby neumřel a ve druhé chce umřít. :lol:
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » pon zář 28, 2009 9:04 am

designer píše:skoro bych spíš tipoval na dobrý placebo-efekt. Co na to Vilma?

Já bych se nerada vyslovovala k něčemu, co neznám. Dispozici ke kinetoze nemám, pro dobrý pocit si vozím Kinedryl (a vždycky jej musím rozdat) a tak po ničem dalším nemám potřebu pátrat.
Ale veřím tomu, že když je někomu špatně, je sugestibilní a dobře reaguje na akupresuru či má blízko k různým reflexním masážím, tak může pociťovat kladný účinek tohoto udělátka.
Jenom ty křeče v rukou pro mne nejsou žádným důkazem účinnosti, ty jsou prostě způsobeny drážděním nervu, který tam na vnitřní straně ruky vede.
P.S. A na ten akupresurní bod se zeptám povolaných, ale bude to možná pár týdnů trvat.
Uživatelský avatar
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 828
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Kurim u Brna CR

Příspěvekod TashonkaWitko » pon zář 28, 2009 9:59 am

vilma píše:Jenom ty křeče v rukou pro mne nejsou žádným důkazem účinnosti, ty jsou prostě způsobeny drážděním nervu, který tam na vnitřní straně ruky vede.


souhlas, ale o to drazeni toho nervu prave jde - v tom by mela byt podstata te pomucky. Aspon ja to tak pochopil z popisu. Krece v prstech jsou samozrejme jen dalsim projevem drazdeni toho nervu - navic pri max. sile, ktera se asi bezne nepouziva
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » úte zář 29, 2009 8:24 am

No jo, tak na to ale není potřeba žádný akupresurní bod :?
V každým případku, když Ti to udělátko pomáhá, tak proč ho neužívat. :) .
david
moderátor
Příspěvky: 5880
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » úte zář 29, 2009 10:31 am

akupresura - tady to je:
http://www.blixs.de/angebot,82485,armba ... it_2er_set

popkud chcete pátrat dál, tak guglete - seekrankheit armband - je tam toho víc

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti