Turecko v Březnu

Není to už o moc dál než Řecko, navíc tam někteří z nás pluli a někteří plují pravidelně. Zkušenosti, názory, kontakty, vše užitečné kolem Turecka pište sem.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Turecko v Březnu

Příspěvekod Michal123 » čtv pro 01, 2011 8:24 pm

Ahoj,
jak vypadá počasí v Turecku v březnu? Bude to aspoň trošku na pohodové plachtění? Fungují v tomto období půjčovny, přístavy?

Michal
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Příspěvekod mirinekk » pát pro 02, 2011 12:32 am

Přečti si reportáže.Vše se dozvíš. ;)
karaya2
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

re:

Příspěvekod karaya2 » pát pro 02, 2011 8:15 am

Mirinekk ti moc nepomoh co ? Pár informací najdeš tady : modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1054
nebo modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3592
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Re: re:

Příspěvekod Michal123 » sob pro 03, 2011 6:35 pm

karaya2 píše:Mirinekk ti moc nepomoh co ? Pár informací najdeš tady : modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1054
nebo modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3592

To už jsem četl, proto mne Turecko zaujalo. Informací spousta, ale nikde se nepíše jak je to mimo sezónu.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 112

Příspěvekod Denis » sob pro 03, 2011 11:54 pm

Turecko je dosť velká krajina, z troch strán omývaná morom. Chceš vedieť ako je v marci na čiernomorskoím pobreží? Alebo v Istanbule? V Smirne? Kamarát pracoval na Cypre a vždy v zime mi vyvolával ako tam svieti slnko a že chodí v šortkách a v tričku. Ak si chceš požičať z konkrétnej maríny loď, tak tam napíš. Ak si chceš brať loď cez českého sprostredkovatela, tak sa ho spýtaj. Ak si tam vedel Linx požičať loď na nový rok, tak verím že v marci sa bude dať tiež.
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Michal123 » ned pro 04, 2011 8:42 am

Denis píše:Turecko je dosť velká krajina, z troch strán omývaná morom. Chceš vedieť ako je v marci na čiernomorskoím pobreží? Alebo v Istanbule? V Smirne? Kamarát pracoval na Cypre a vždy v zime mi vyvolával ako tam svieti slnko a že chodí v šortkách a v tričku. Ak si chceš požičať z konkrétnej maríny loď, tak tam napíš. Ak si chceš brať loď cez českého sprostredkovatela, tak sa ho spýtaj. Ak si tam vedel Linx požičať loď na nový rok, tak verím že v marci sa bude dať tiež.

Asi jižní část Turecka - středozemní moře. (Předpokládám že tam bude nejtepleji.)
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 313
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » pon pro 05, 2011 9:31 am

Ahoj, předpokládáš správně. Na černomořské pobřeží, Istanbul i velkou část Egejského moře v tuhle dobu zapomeň. Bude tam dost hnusně. Pokud máš mít velkou šanci na dobré počasí směřuj na jih Turecka počínaje například městem Bodrum.
Počasí v prosinci jsem popsal v příslušné reportáži, březen bude jistě lepší, ale nemusí ještě být úžasně. Na stránkách charterovky, kde si půjčuji lodi (viz reportáž) je na záložce Cruising area graf teplot vzduchu a vody během celého roku. Pro orientaci to stačí.
Jih Turecka vřele doporučuji!

Lynx
Fensalir
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Fensalir » pon pro 05, 2011 10:30 am

V dubnu jsme preplouvali z Larnacy (Kypr) , podel Antalyjskeho pobrezi a bylo krasne pocasko, slunecno prevazne a teploty kolem dvacky (k ranu tak 14-15), na vitr jsme v teto oblasti docela nadavali byl to tam dost olej. Brezen bych rekl bude podobny , mozna teploty o 2 az 3 stupne nizsi. Jinak jizni pobrezi Turecka se mi libilo, uzij si to !
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » ned zář 09, 2012 9:59 pm

Nevíte někdo jak to vypadá s počasím na jihu Turecka říjen/listopad? Dá se ještě koupat?

Cat...
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » pon zář 10, 2012 9:41 am

Jestli Ti na koupání stačí voda teplá 22 až 25 stupňů, tak dá. :D
Viz můj příspěvek výše – adresa je http://www.budgetsailing.de/
V tuhle dobu jsem tam byl už dvakrát a pokaždé bezva.

L.
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » pon zář 10, 2012 12:21 pm

Ty Lynxi....V březnu tam asi nebude líp jako na nový rok...Bylo by to proti logice.Nejhorší doba na moři je právě březen.A taky únor a někde i duben.V té době je moře nejchladnější. :hmm: Ono ve všeobecnosti je asi jaro nejhorší čas na moři.A nejhezčí je podzim.Či???

howk
Monty
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » pon zář 10, 2012 12:35 pm

Ahoj Monty, od místních vím, že duben už je tam pěkný. Já osobně bych tam jel i v březnu, ale uznávám, že teplota moře je nejnižší.
Ovšem po letním Skotsku bych se tam i v březnu docela ohřál . :D
Majitel charterovky mi říkal, že v létě jezdit nemám, že je tam pro mě moc horko. :D
Tak ho poslouchám a jezdím na podzim. Voda mezi dvaceti a dvaadvaceti a vzduch mezi pětadvaceti a osmadvaceti. Co víc chtít? Jen trochu víc větru by se hodilo.
(Vzkaz pro Neptuna: Napsal jsem trochu víc.)

L.

Zpět na