Výklad pravidla č.9 pro fórum

Důležité - prosím čtěte, než začnete přispívat do fóra.
Zde jsou souhrnné informace o pravidlech chování na tomto fóru

Moderátor: Pepa

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9272
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 174
Kontaktovat uživatele:

Výklad pravidla č.9 pro fórum

Příspěvekod Libor » pon říj 26, 2009 10:51 am

Protože se objevují v poslední době snahy o propagaci jistých činností ve fóru, které jsou ve fóru nežádoucí a ohrožují jeho další vývoj, považujeme za vhodné a nutné vysvětlit výklad pravidla č.9 pro toto fórum.

Na komerci není v principu nic špatného. Trochu hanebné by však bylo, pokud by někdo postavil své podnikání na oblíbenosti nějakého portálu, kde dochází k obrovské kumulaci lidí a tím také potencionálních klientů. Tento portál, jeho oblíbenost, byl vystavěn na práci stovek lidí, kteří provozují jachting pro radost. Na jejich ochotě podělit se o zážitky a zkušenosti, na ochotě pomoci nezištnou radou druhým. Ti, kteří mají jachting spojený s výdělkem, se drží doposud se svými aktivitami stranou. Prolomení tohoto stavu se dá přirovnat k otevření Pandořiny skříňky.

Pokud by se nápadu „komerční fórum“ chytli poskytovatelé služeb, přestalo by toto fórum jako diskusní existovat a stalo by se burzou nabídek. Ne otevřenou formou objednané, tedy legální a zpoplatněné propagace, ale cíleným obsahem "svých" propagačních vláken a jejich nekompromisním podsouváním ostatním uživatelům. Jestliže jednou povolíme komerci tohoto druhu, nebude možné, aniž bychom ztratili tvář, ty další zastavit. Ty stovky lidí, ochotných pomoci radou a zážitky by sem přestalo chodit a kruh by se uzavřel. Kruh vzestupu a pádu jakékoliv kultury či společnosti, jak to známe z dějin.

V pravidlech je napsáno, že o tom, co je a co není komerční, rozhoduje vedení portálu a jeho rozhodnutí je konečné. Tak to je a tak to také zůstane. Lidé, kteří se o tyto stránky denně a nezištně starají, o tom budou i nadále rozhodovat. Měřítkem jestli konají správně je oblíbenost portálu a spokojenost jeho uživatelů.

admin

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host