Výroba nerezové nádrže na benzín

Všechno možné o stavbě lodí, materiálech, způsobech spojování materiálů, technologiích, konstrukcích lodí a vše co s tím souvisí

Moderátoři: Pepa, david, vilma

david
moderátor
Reputace: 213

Re: Výroba nerezové nádrže na benzín

Příspěvekod david » sob bře 20, 2021 9:07 pm

Kdes to našel? Já ne. A blbě se to kopíruje...
Příloha 2, odst. 5:
Ovl´ad´an´ı pohonn´eho a kormideln´ıho zaˇr´ızen´ı je uspoˇr´ad´ano tak, aby smˇer a
velikost v´ychylky ovl´adac´ıho prvku odpov´ıdaly smˇeru a rychlosti pohybu plavidla.
5.01.3 Kromˇe hlavn´ıho kormideln´ıho stanoviˇstˇe m˚uˇze b´yt plavidlo vybaveno dalˇs´ım kormideln´ım
stanoviˇstˇem, mus´ı vˇsak b´yt vylouˇceno jejich souˇcasn´e pouˇzit´ı.
5.01.4 Kormideln´ı zaˇr´ızen´ı a syst´em ovl´ad´an´ı pohonu je navrˇzen, vyroben a instalov´an tak,
aby umoˇzˇnoval spolehliv´e a bezpeˇcn´e veden´ı plavidla za pˇredv´ıdateln´ych provozn´ıch podm´ınek.
Umoˇzˇnuje-li pohon plavidla jeho zpˇetn´y chod, je kormideln´ı zaˇr´ızen´ı ´uˇcinn´e i pˇri zpˇetn´em chodu.
V pˇr´ıpadˇe poruchy na kormideln´ım zaˇr´ızen´ı je zajiˇstˇena moˇznost man´evrovat plavidlem alespoˇn
omezenˇe jin´ym zp˚usobem.
5.01.5 Konstrukce kormidla, jeho uloˇzen´ı a zaˇr´ızen´ı slouˇz´ıc´ı k jeho ovl´ad´an´ı umoˇzˇnuje kontrolu a
´udrˇzbu jednotliv´ych ˇc´ast´ı cel´eho zaˇr´ızen´ı. Pr˚uchod kormideln´ıho pnˇe obˇs´ıvkou plavidla je proveden
tak, aby nemohlo doch´azet k ´uniku maziv do vody. Mechanick´e ovl´ad´an´ı kormideln´ıho zaˇr´ızen´ı je
dostateˇcnˇe dimenzov´ano s ohledem na opotˇreben´ı a zajiˇstˇeno proti samovoln´emu uvolnˇen´ı jednot�liv´ych ˇc´ast´ı zaˇr´ızen´ı.
5.01.6 Smysl ot´aˇcen´ı kormideln´ıho kola nebo pohyb ovl´adac´ıho prvku kormideln´ıho zaˇr´ızen´ı
odpov´ıd´a smˇeru pohybu plavidla, s v´yjimkou kormideln´ı p´aky nasazen´e pˇr´ımo na peˇn kormidla.
5.01.7 Plachetnice a plavidlo s jedn´ım hnac´ım motorem vybaven´e d´alkovˇe ovl´adan´ym kormi�deln´ım zaˇr´ızen´ım je pro pˇr´ıpad poruchy kormideln´ıho zaˇr´ızen´ı vybaveno nouzov´ymi prostˇredky
ovl´ad´an´ı plavidla pˇri sn´ıˇzen´e rychlosti.
5.02. Uvazovac´ı zaˇr´ızen´ı
5.02.1 Plavidlo m´a s pˇrihl´ednut´ım ke sv´e kat
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 36

Příspěvekod geus » sob bře 20, 2021 9:26 pm

Jako nevim jak by ti mohla.nerezova nadrz křachnout pokud je svarec dobrej a peclivej tak musi byt.mozna lepsi jak nejaly dovoz z tramtarie s CE.čkem. do buggin zavodaku a soutezakusenirmalne nadrze svareli.s nikdy to nikomu.nebouchlo
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » ned bře 21, 2021 9:07 am

ficcus píše:... Mimochodem jsem vyčetl, že např. i systém řízení musí mít CE. Takže žádné lanovody přes kladky a pod.

Sorry, beru zpět!!! Může prosím admin smazat tu nepravdivou část původního příspěvku? Ať to nemate budoucí generace. Děkuji.
Jsem to zahlédl jen periferně při "rychločtení" ... ale četl jsem tak rychle, že jsem byl až u výrobku, který bych jako výrobce uváděl na trh - a tam bych potřeboval CE i pro systém řízení.
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » úte lis 23, 2021 4:00 pm

Vnořím do tohoto tématu ještě téma palivoměru. Rozměrově v nejmenším rozporu s konstrukcí dna a podlahy v kokpitu (DE23) to vypadá na nádrž od CAN PLASTIC - https://www.svb24.com/en/can-plastic-se ... ice=86-231
Můžete mi prosím doporučit vhodný senzor do nádrže a "ukazatel stavu paliva" na palubovku ke kormidlu? Nebo varovat před nevhodným palivoměrem?
Stačí něco jednoduchého pro přibližnou znalost o stavu paliva. Vnější průměr příruby pro senzor je 75 mm.
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod ferdas » úte lis 23, 2021 5:59 pm

komplet.jpg
Ahoj... koupil jsem tohle.. (doufám, že se link zkopíroval správně):

https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 3339%22%7D

stydím se, že je to z Číny, ale funguje potvora zatím 3 roky. Celkem cena cca 25-30 USD, různé provedení, snadná instalace. Pokud bude měřidlo i senzor od různých dodavatelů, pohlídat akorát pracovní rozsah 0 až 190 Ohm.
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod ferdas » úte lis 23, 2021 6:43 pm

.. použit jsem nakonec měřidlo s větší výchylkou, ukazuje přesněji. Cenový rozdíl skoro žádný.

gauge2.jpg
gauge2.jpg (73.9 KiB) Zobrazeno 167 x
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » stř lis 24, 2021 8:51 am

ferdas díky. Má to nějaký zpožďovač nebo, při houpání hladiny v nadrži, lítá rafika na budíku sem a tam?
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod ferdas » stř lis 24, 2021 5:13 pm

Ano, ručka se v průběhu plavby nehýbe. Vlastně ano, postupně se posouvá směrem k nule. Příčinu tohoto jevu se mi zatím nepodařilo objasnit :-)

Po sepnutí klíčku zapalování udělá pohyb z nuly do maxima a pak se vrátí a zastaví na skutečné hladině. Ta inicializace trvá tak 3 - 5 vteřin. Neměřil jsem to, ani nebyl důvod. Budík je podsvětlený a v provedení černí nebo bílá, rámeček nerez, nebo barva..

Zpět na