Olovo z akumulátorů - tavení olova

Všechno možné o stavbě lodí, materiálech, způsobech spojování materiálů, technologiích, konstrukcích lodí a vše co s tím souvisí

Moderátoři: Pepa, david, vilma

geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27

Příspěvekod geus » úte led 27, 2015 11:36 pm

Vykup olova je 32kc za kilo ciste a 30kc mastne tak za 20ho ve sberne nikdo neproda. Mozna zkusit pneuservisy ja tam mam oluvka. z aut.
windward
moderátor
Reputace: 53

Příspěvekod windward » úte led 27, 2015 11:46 pm

david píše:jinak nejlíp vychází ochuzený uran - jestlipak víte, kdo ho použil ?

Alain Cola, Vendredi 13. Tri svisle kontejnery v kylu s ochuzenym uranem.
david
moderátor
Reputace: 152

Příspěvekod david » úte led 27, 2015 11:54 pm

windward píše:
david píše:jinak nejlíp vychází ochuzený uran - jestlipak víte, kdo ho použil ?

Alain Cola, Vendredi 13. Tri svisle kontejnery v kylu s ochuzenym uranem.

Pátek 13-týho - a vidíš, o něm jsem nevěděl! Myslel jsem Ericka Tabarlyho na Pen Duicku. A teď nevím, kdo z nich to tam nasypal první :?
MaM32
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 24

Příspěvekod MaM32 » stř led 28, 2015 12:05 am

Olovo kusové, mašle z kabelů bez příměsí.......20kč/kg

Olovo z AKU, AKU baterie /Trakční baterie.......10 000kč/t/7000kč/t

Za 50 kg jsem dal 1000Kč před dvěma měsíci....každé ráno se mi připomíná,bo o tu bedýnku zakopávám ve verandě...hold jsem bordelář :D
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 107

Příspěvekod Denis » stř led 28, 2015 12:10 am

david píše:
Denis píše:Ja by som to olovo čo tam máš vyumýval savom a musí byť v poriadku. Olovo oxiduje len mierne, nie je dôvod aby bolo zničené.

když píše, že to je zrzavý a magnetický, tak to asi nebude olovo, že jo?

Ale píše, že hladá nejakú alternatívu k olovu, že jo. Tak by som umyl čo tam má, nech to nesmrdí, a či je to olovo, to je úplne jedno.
vlastikptacek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod vlastikptacek » stř led 28, 2015 8:03 am

Vím že to komplikuju - ale: na lodi to bylo od výrobce udělané tak, že balast z té litiny či co to je byl volně nasypán do jednotlivých "kapes" mezi ztužujícími laminátovými žebry a nahoře zalit pryskyřicí. Při demontáži z důvodu opravy spoje pl.skříně se dnem jsem musel vzít malé bourací kladivo a vše vypikovat ven, strašný bordel. Líbilo by se mi mít tam nějakou kusovou zátěž zajištěnou mezi těmi žebry proti posunutí aby ta demontáž nebyla tak obtížná.
david
moderátor
Reputace: 152

Příspěvekod david » stř led 28, 2015 9:39 am

co tu litinu smíchat s cementem, nasypat do formiček a příp. seshora zapíchnout navíc vytahovací drát? díky váze dodaného cementu by litiny mohlo být i o něco míň

takovej litinobeton si udělat :lol:
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 67

Příspěvekod Zdenda12345 » stř led 28, 2015 9:50 am

Já bych vzal peníze a objel pneuservisy. Raději to prodaji přímo tobě, než aby to museli vézt někam do sběrny. Daji ti určitě rozumnou cenu. Z toho bych pak odlil cihly velikosti a tvarů, který ti vyhovujou. Bude to nejelegantnější řešení a ještě posuneš těžiště níž. Toho olova tam objemově bude míň.
Druhá varianta.... jestli mocí mermo trváš na zachování té litinové drtě, tak z pevný látky ušij sáčky a dej to do sáčků. Budeš to kdykoliv moct vyndat a dobře se to skládá do nepravidelnýho prostoru.
Výborná je látka, která se používá v textilkách na tiskařských strojích, jako ochrana válců.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 73

Příspěvekod Jarda885 » stř led 28, 2015 10:16 am

Zdenda12345 píše:Já bych vzal peníze a objel pneuservisy. Raději to prodaji přímo tobě, než aby to museli vézt někam do sběrny. ......

Na pneuservisy bych nespoléhal.
za A) Před lety chytrá hlava v EU vymyslela zákaz používání olověných vyvažovacích tělísek u osobních aut a jejich nahrazení při stejné váze třikrát většími.
za B ) Pneuservisy vyvažovací tělíska nakupují. Neprodávají.
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 7

Příspěvekod packa » stř led 28, 2015 10:17 am

pokud mas ve svem okolí sklarnu co dela olovnaty kristal tam je olova dost-pri kazdem posunu tavicich elektrod jsme vytavili hezkejch par kilo-a slo to do vykupu-ja už ti nepomužu-skoncil jsem pred 7 roky ale kontakt na někoho ve sklarně v Podebradech bych ti snad sehnal
litina?kopyto z polystyrenu-vyhladit jemnou sadrou a nechat zaformovat a odlejt-kdysi se davalo do TOS Celakovice ale jak to tam je dneska?
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 67

Příspěvekod Zdenda12345 » stř led 28, 2015 10:28 am

Jarda885 píše:Na pneuservisy bych nespoléhal.
za A) Před lety chytrá hlava v EU vymyslela zákaz používání olověných vyvažovacích tělísek u osobních aut a jejich nahrazení při stejné váze třikrát většími.
za B ) Pneuservisy vyvažovací tělíska nakupují. Neprodávají.

Za A ) zvláštní, že je pořád na autě mam.... i když nechci se hádat. Třeba je to nějaká slitina. Nocméně pořád se to dá krájet nožem, tak žiju v tom, že je to olovo. (některý závaží byly zalitý v nějakym plastu. Na nasekání do sáčků to nevadilo. Slévat by to asi šlo blbě.) :)
za B ) pneuservisy tělíska prodávají. Nebo si myslíš, že to co sundaji z kol si syslí pod polštářem? Zrovna vloni jsem takhle bral olovo z pneuservisu, kde přezouvam. Sekal jsem so z toho závaží na potápění.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 107

Příspěvekod Denis » stř led 28, 2015 11:04 am

Olovka v pneuservisoch fakt skončili, ak ich máš na kolesách, tak je to stará zásoba.
Beda
radioamatér
radioamatér
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » stř led 28, 2015 11:31 am

Do starejch korabu se daval kamen....litinu potrebovali na kanony a koule. Take to plulo.

Ochuzenej uran bude rozhazenej ve Vrbeticich, strili se to z kanonu na tanky. V Iraku to melo na svedomi par amiku. Lezli ze zvedavosti do prostrelenejch irackych tanku a jak je to propalovalo, uvolnil se nejakej sajrajt a dostavali potom rakovinu.... Ty litinovy koule, ekologicke a uz za Zizky. Holt pri zabijeni se na ekologii dneska nekouka.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 73

Příspěvekod Jarda885 » stř led 28, 2015 11:40 am

Zdenda12345 píše:.........
za B ) pneuservisy tělíska prodávají. Nebo si myslíš, že to co sundaji z kol si syslí pod polštářem? Zrovna vloni jsem takhle bral olovo z pneuservisu, kde přezouvam. Sekal jsem so z toho závaží na potápění.

To jsi měl štěstí na pneuservis, který bere nesmyslné nařízení EU vážně.

U nás na Moravě takový neznám. Všichni, se kterými jsem se o tom bavil, stará olověná tělíska čistí a vrací zpět na kola.
Olověné tělísko je menší a vyvážení kola je lepší. S velkými tělísky je větší problém. Za ty roky se už ale všichni naučili, takže je to jen o vzhledu kola. Malé tělísko vypadá líp.
vlastikptacek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod vlastikptacek » stř led 28, 2015 11:46 am

A co říkáte na tu "obyčejnou" ocel?
Dá se koupit ocel čtvercová - 10x10mm, cena 21,- Kč/kg.

Jinak jsem z Příbrami - máme tu jak kovohutě tak kolem spoustu hald s hlušinou z těžby uranu, ale už to co jsem vyndal z lodi mi přišlo jak nějakej odpad z atomový elektrárny, nerad bych tam dal něco ještě "svítivějšího".
DonEmilio
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod DonEmilio » stř led 28, 2015 11:49 am

Místo olova je to dneska zinek.. to nařízení mi připadá fakt nablblý, protože olovo je sice jedovaté, ale nevím o žádném případu otravy třeba po konzumaci zvěřiny zastřelené broky a podobně... a to se olovo používá už po staletí.
captain
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 1

olovo

Příspěvekod captain » stř led 28, 2015 12:37 pm

No, z Příbrami...Na haldě za Pragovkou toho bejvávalo hodně.Takové jehlany ze strusky a na špičce bylo olovo. Natahal jsem to domů, i se struskou. na zahradě přetavil a odlil co jsem potřeboval. Nevím, jestli to tam dneska ještě je, ta halda. Už je to asi 20 let.
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 7

Příspěvekod packa » stř led 28, 2015 2:04 pm

vlastikptacek píše:A co říkáte na tu "obyčejnou" ocel?
Dá se koupit ocel čtvercová - 10x10mm, cena 21,- Kč/kg.

pokud tam chces mermomocí dat neco takoveho a usetrit(to platí i u jinejch meterialu) tak se podivej po okolí kde napriklad lisují nebo vypalují material a jdi primo za nima-najdes napriklad kolecka 10prumer/tl. 5-10mm-oni to davají jako odpad do kovosrotu za 5-6kč/kg ale kovošrot už ti to proda za 10-15 kč -novy koupiš za 21kč a jeste naklady na dělení-pri tom množství už to nejaka uspora bude a mas treba na lepší barvu
tonda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Olovo

Příspěvekod tonda » stř led 28, 2015 7:24 pm

Mám 6 cihliček z čistého olova rozměru 12 x 8 x 28 cm. Váha 1 cihličky může být cca 20 kg-nevážil jsem je. Nabídněte cenu. Tonda
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » stř led 28, 2015 7:48 pm

Me to vychazi na 32kilo na jednu cihlu
tkruska
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 18

Příspěvekod tkruska » pát led 30, 2015 3:35 pm

Ja mam v lodi od polskeho vyrobce balast ze sypane olovene drti o frakci cca 4-5mm a cele to pak prelaminove vrstvou skla. Kde to sehnat netusim.
dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 18

Příspěvekod dedko » sob led 31, 2015 9:37 pm

tkruska píše:Ja mam v lodi od polskeho vyrobce balast ze sypane olovene drti o frakci cca 4-5mm a cele to pak prelaminove vrstvou skla. Kde to sehnat netusim.

Sypaná olovená drť, sa predáva v Holandsku v takomto balení.
Obrázek
Ja mám v lodi 26 sáčkov, ale stým balením nie som spokojný.
Občas sa niektorý sáčok prederaví a potom je loď plná rozkotúľaného olova.
Teraz zvažujem to olovo presypať do 5 litrových bandasiek, :? alebo jednoducho to roztavím do takýchto blokov.
Obrázek
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » sob led 31, 2015 11:08 pm

A co zajit na strelnici tam musi bejt taky olova
Omen
vytrvalý návštěvník
Reputace: 144

Re: Olovo z akumulátorů - tavení olova

Příspěvekod Omen » čtv říj 25, 2018 6:18 pm

V jiném vlákně právě probíhá debata o tavení olova ……

Moje žena má na plachetnici nejraději bezvětří ……. abych tedy zvýšil její účast při plavbách i ve svižnějším větru, uvažuji o zvýšení (vyndávacího) balastu na své loďce.
Jednalo by se o dvě prohlubně mezi žebrovím v přední části lodi, odhadem tak 2x 20 kg olova, které už mám připraveno (díky Tondo).
Můj úmysl je takový: sádrou vyplnit prohlubně a vytvořit tak pozitiv (tvar) budoucí olověné výplně. Pak tento ztuhlý pozitiv vnořit do jiné sádry a vytvořit tak sádrový negativ (formu) pro odlití olova. Vím, že před litím olova musí být forma dobře vysušená.
Má tento záměr nějaká úskalí???
avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Re: Olovo z akumulátorů - tavení olova

Příspěvekod avalon » čtv říj 25, 2018 9:57 pm

zle odliata forma alebo aj zle vysusena ti vie prasknut a dokonca aj explodovat, pozor na to

Zpět na