Stavba jachty

Všechno možné o stavbě lodí, materiálech, způsobech spojování materiálů, technologiích, konstrukcích lodí a vše co s tím souvisí

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
J
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 169
Registrován: sob srp 20, 2011 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod J » pon zář 15, 2014 9:50 pm

Chlapi, vy si z toho děláte snad srandu.....
david
moderátor
Příspěvky: 5879
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » pon zář 15, 2014 9:55 pm

co taky jinýho? :mad:
Lakomec

Tendr to superyacht

Příspěvekod Lakomec » pon zář 15, 2014 10:32 pm

Mě jako největší vtip připadá ten gumáK s motorem 5HP. Nějak si to spolu nedokážu představit. Asi jsem málo zhulenej. Až bude turret pořádat párty a hosty bude převážet v gumáku.
Nepřemýšlel jsi o ponorce? To by se kamarád asi posral vzteky. A mohl bys i na moře. Tady na infu je reportáž jak se pluje až do delty Dunaje. Teď na ČT2 byla úchvatná reportáž o stavbě jaderné ponorky. Určitě to bude v archivu, tak by se to dalo okouknout a něco podle toho doma v garáži postavit. A cena? FERONA prodává třeba 3,00 mm plech za cca 17,- KČ/kg. Na stránkách mají kalkulátor, když vypočítáš plochu plavidla, hodi ti to tam kilogramy na m2.
Uživatelský avatar
rb
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 300
Registrován: sob pro 15, 2007 1:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Hostivice

Příspěvekod rb » pon zář 15, 2014 10:37 pm

No asi takhle. Každej máme něco. :D

Ale teď chvilinku vážně: Kde kdo na fóru má jakési takési zkušenosti s loďmi. Někteří se přiznají že nevědí, někteří teoretizují jiní staví lodě. Obecně se dá říci, že víceméně všichni mají představu co stavba nebo financování lodě obnáší. Úvodní dotaz vlákna prozrazuje na autora více než by si přál. Bazírování na parametrech, které nejsou směrodatné pro stavbu lodě, ale chápu, že jsou důležité pro majitele. Z čehož plyne, že autor by se mohl (nerozporuji zda na to má či nikoliv, i když?) stát hrdým majitelem takové lodě, nicméně né stavitelem. Jsou v historii lidé kteří něco podobného dokázali, princip byl vždy stejný -> dejte mi na to lidi já to udělám (např. Henrry Ford a jeho auta) Z ekonomického hlediska pak taková stavba "svépomocí" bude stát o malinko méně než si ji nechat postavit a i o tom by se dalo diskutovat. Jen takový dovětek, 31 metrové jachty patří do kategorie zboží, kde když se ptáte na cenu tak na to nemáte. (i když vyhrajete ve sportce)

Jednoduše řečeno, rozebírat cenu stavby nemá význam, neboť buď autor na to nemá dostatek financí a pokud má, tak si nechá zpracovat odborný ekonomický posudek na takovou stavbu, kde odhad bude přesný (a hlavně bude něco stát), pak se ovšem nemá ptát na cenu, ale na osobu, která je schopna takový posudek vypracovat. Buď je to celé legrace (pokud ano, tak to splnilo účel a všickni jsem se dobře pobavili) a nebo je autor mimo mísu.
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod ferdas » úte zář 16, 2014 6:45 am

no a není to třeba tak, že je turret (dejme tomu) dvanáctiletý pubescent, který v dobré víře a s nadšením svého mládí tohle všechno sonduje? Neberte u to..
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » úte zář 16, 2014 8:06 pm

Smazáno, Pepa

Obrázek
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » úte zář 16, 2014 9:11 pm

Ať již to je jakkoliv, i já jsem se zasmál, ale Turret neudělal nic tak zlého, aby si zasloužil až takovéto invektivy.
Poslední martinptáček smáznut
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Janík » úte zář 16, 2014 9:36 pm

Je to naopak velmi osvěžující diskuze. Co založit nové vlákno "Mé skryté sny" ?
Největší dada sranda by byla, kdyby tyhle F.dotazy byy míněny vážně.....
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » úte zář 16, 2014 9:46 pm

Janík píše:Je to naopak velmi osvěžující diskuze. Co založit nové vlákno "Mé skryté sny" ?
Největší dada sranda by byla, kdyby tyhle F.dotazy byy míněny vážně.....


Nejlepší na tom je, že to klidně mohlo bejt myšlený vážně. Dokážu si představit člověka, kterej náhle zbohatl, ale zase ne nijak závratně. Najednou zjistil, že si může dovolit loď za 100 mega. Už ale netuší, že je úplně jedno jestli bude sát 70, nebo 140 mega, protože pořizovací cena je zanedbatelná ve srovnání s náklady na provoz takovýho miláčka.

Berme to jako hypotézu, která je dost přitažená za vlasy. Jinak jsem se ale dost pobavil. a to myslim v dobrym! Nechci si z nikoho dělat hnusnou legraci. I když ono to zadání k tomu tak srašně svádí.... Chci nějakou loď 31m dlouhou, s vanou a skladem. :)
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2549
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 36
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » úte zář 16, 2014 10:59 pm

Janík píše:Je to naopak velmi osvěžující diskuze. Co založit nové vlákno "Mé skryté sny" ?
Největší dada sranda by byla, kdyby tyhle F.dotazy byy míněny vážně.....


No máme tady na to vlákno,,loď snů,, Taky jsem se moc bavil, a taky v dobrém! Je to rozhodně lepší než hádky a osočování, co tu občas proběhli :?
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » stř zář 17, 2014 6:44 am

Já žádám, aby se Pepa omluvil všem nemocným tourettovým syndromem, protože jejich chorobu bere jako urážku, přitom je to normální součást jejich života.

Stejně tak si myslím, že když si dá někdo nick ajds, tak ho asi neurazí, když někdo poukáže na to, že aids je choroba. Navíc bych řekl, že komentář "až takovéto invektivy" není na místě s ohledem na to, že autor si nick vybral vědomě. Žádám o vrácení mého hodnotného příspěvku tam, kde byl.

A vůbec v které morálce je přípustný, aby někdo zcenzuroval příspěvek? To je jako bych uspořádal doma párty pro všechny kdo přijde a pak rozhodoval o tom, kdo mluvit může a kdo ne. Protože já jsem tady doma a mám tu možnost? Na párty přišel člověk s výkalem na hlavě a každý, kdo řekl "hele dyť von má na hlavě "censored"" šel za dveře, protože "až takovéto invektivy" si chlap s výkalem nezaslouží.
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod ferdas » stř zář 17, 2014 9:32 am

Martine, nehroť to.. prosím. Bylo to tak fajn.

V srpnu jsem byl v Trogiru a kotvila tam jachta Australis. Načumoval a snil.. Před několika lety totéž v Žuljaně s jachtou Samax - v žebříčku megajachet asi 120. No a..? Mám snad na hlavně houno..?
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř zář 17, 2014 6:40 pm

martinptáček, ako je všeobecne známe, cenzurovať môže ten kto má k tomu oprávnenie a bežne sa tak deje vo virtuálej morálke. Nečítal som tvoj hodnotný príspevok ktorý bol s cenzorovaný, ale v podsate ste si robili srandu z toho človeka už hodne dlho. Ja nemám rád plachetnice dlhšie ako 40 stop, zdajú sa mi nechutne velké a motorová loď 31 m, to je podla mňa absurdné. Ale nebudem sa k tomu vyjadrovať, prípadne vylepšovať si na tom náladu vtipnými a duchaplnými poznámkami. Doporučoval by som sa držať témy
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » stř zář 17, 2014 7:21 pm

Denis, keď tu sa nebolo čoho držať.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř zář 17, 2014 8:06 pm

Vlákno sa tuším volá Stavba jachty. Ludia sú rôzny, ale reagoval som prioritne na právo moderátora moderovat a prikláňam sa k názoru "nehrotit".
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » stř zář 17, 2014 9:03 pm

Moderátor může moderovat, ale moderování není mazání příspěvků. Takhle to vypadá, že jsem ho nějak urazil a jsem špatnej já, přitom se nic takovýho nestalo.

a k denisovi bych jenom řekl, že používat "je všeobecně známé" a za to napsat jakejkoliv nesmysl není správné.

Příliš dlouhé a příliš málo zajímávé, proto jsem to schoval. Což je tesně předtím, než bych to smazal.[spoil]
Dělat si z někoho srandu je právo všech lidí. Když přijdu do hospody v ostravě a řeknu smrt baníku, tak asi dostanu na budku. Činy mají svoje následky. A když se někdo snaží následky mírnit aby ochránil slabé, tak tím slabé ještě více oslabuje. Protože ty budou dělat ty stejné chyby pořád dokola. Protože následky nikdy nepřijdou. Svět internetu není virtualní svět. Jsme tu lidi a jsme skuteční. Bavíme se jako lidi. Když někdo řekne nějakou blbost, tak máme právo říct "ty seš ale vůl".

Když někdo plánuje sebevraždu, tak Denis nebude reagovat i když o tom moc dobře ví. Místo aby touretovi řekl, že si myslí, že stavět loď 30m je absurdní. Kdyby se tak choval každej, tak tohle vlákno bude mít tři příspěvky a bude to tu jak v poradně. Dotaz -> odpověď. Žádná diskuze, žádnej obrázek skutečné reality. Fórum není časopis, kde bude jen všechno k věci a úhledně zabaleno. Slouží tohle forum jako zdroj informací? nebo to tu je spíš pro zábavu uživatelů? Informace tu jsou pouze když se na ně někdo zeptá, proto je nemá cenu schraňovat, protože až je bude někdo potřebovat, tak se znovu zeptá. Takže vůbec nemá smysl čistit vlákna, ba dokonce nemá smysl je moc třídit na kategorie a podkategorie.

Moderátor mě urazil a když to nechce hrotit, tak takový činy nemá vůbec dělat. Protože tohle jsou pouze následky, když mě někdo urazí, tak se naštvu. Možná, že když někdo urazí Vás, tak se omluvíte a jdete domů.

Nebo je jachting.info skleník s umělou atmosférou a všichni jsou jen kytičky, který nesmí ofouknout větřík? Hlavně, že je všechno roztříděný a zaškatulkovaný. Já mám ale stejně radši přírodu i když tam je jen desetina kytek co ve skleníku.[/spoil]
Uživatelský avatar
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 823
Registrován: úte lis 30, 2010 1:00 am
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » stř zář 17, 2014 9:05 pm

celkem jsem se bavil. toto vlakno perfektne zpestrilo kus meho nudneho zivota techto dni. nicmene trosku poukazalo na to jaky jsme. co kdyz toto vse byl opravdu uprimny dotaz a nebo opravdu sranda a dobry pokus se pobavit. v obou pripadech jste se nechali nekteri nacapat. takhle to tady vzdy chodi..... nejdrive med, potom sranda a pak vejprask. vzdyt vo nic nejde. hodne dobrech napadu pocalo stupidnim snem. a sny to je to co zene dobry lidi dopredu. co se tyce mne, tak az budu vopravdovej prachac tak si konecne koupim do moji lode lepsi lednici aby bylo pivo jak za sedmeho schodu :)
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Janík » stř zář 17, 2014 10:56 pm

Čert ví, zda nestojíme před historickým okamžikem, který si vynutí založit na fóru "Ústavní soud". Asi bude nutný, přestaneme li hromadně používat zdravý rozum....
Osobně si myslím, že cenzura je tady zbytečná, protože mezi normálními, slušnými lidmi se hrubiánští troubové vyeliminují přirozenou cestou.
A trochu připitoměle a pateticky se ptám, kde jinde by měla existovat svoboda, než ve skupině lidí, kteří se nechtějí válet na pláži a usilují o to prožít kus života jinak? A je jedno, jestli je to Atlantik nebo Jadran.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř zář 17, 2014 11:04 pm

Neviem čo si napísal, preto som sa ani k tomu nevyjadroval. O tom moderovaní, nedávno ma vylúčili z jednej diskusnej web stránky, pretože som mal zásadne odlišný názor ako ostatní. Nič som neporušil, žiadne pravidlá, len som bol bielou vranou. Na inej mojej oblúbenej stránke kde som rád prispieval som zistil, že diskutovať sa môže len k niečomu, proste admin si k niektorým kontroverzným článkom diskusiu neželá. A takých prípadov je isto kopa. A či sme reálny svet, alebo virtuálny? To je ťažká otázka, niektorí vystúpia z anonymity, zverejnia svoje meno, foto a iný nie. Turreta nepoznáš, on teba tiež nie, nevieš či to myslel vážne, alebo si robil srandu, nevieš nič. To je realita?
Či sú vlákna čisté, duplicitné, mimo tému, od veci alebo k veci mi je šuma fuk. Chcel som len povedať, že ak by sa diskutujúci držali témy Stavba lode, tak je možné že po troch odpovediach by téma zanikla. Dali ste prednosť zábave, čo je fajn a sranda, ale asi ako pre koho. Ale aj to mi je jedno. V danej veci som sa vyjadril 2x a to je viac ako dosť.
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Janík » stř zář 17, 2014 11:59 pm

Denisi, nevím,zda odpovídáš na moje řádky, jestliže ano, tak já jsem nic zatím nenapsal, jen mne zamrzelo, že zde vůbec musí něco jako cenzura existovat. To je vše.
Je pravda, že moje věty s vláknem stavba lodě moc nekorespondují, ale musíme býti tak dogmatičtí?
Neschovávám se do anonimity, foto mi sem nejde vložit, ježto jsem poměrně v práci s PC nešikovný a veškeré pokusy zatím selhaly, byť postupuju dle návodu. Uznávám možnost své totální počítačové tuposti. Pro tvou informaci jsem takřka v důchodovém věku a vše ostatní jako u tebe - vousy, brýle, ale míň vlasů. A prosím, neber tyhle řádky konfrontačně nebo si tady budeme psát opravdu o blbostech.
A ještě - jako bard místního prostoru jsi mi byl vždy moc sympatický. A to myslím vážně.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » čtv zář 18, 2014 6:11 am

Dovolim si poznamenat, ze na tyhle výlevy je tu uz delší dobu Tlacharna.

Jako dlouholety admin na jinych strankach bych jen poznamenal, ze se rad drzim pravidla, ze obsah je poklad, který se ma chranit. OT v mezích slusnosti nechavam byt, ale invektivy bez milosti mazu a ještě jsem tak drzy, ze cele vlakno promažu a zbyle příspěvky upravim tak, aby informace zustala a po sporech nezbyla ani stopa. Delam to hodne vyjmecne (vono je to dost práce), ale s uzivatelema si to vyrikam v soukromi a na rovinu.

A jestli si někdo mysli, ze to je cenzura, tak at si laskave predstavi, ze bude v situaci, kdy bude fakt hledat nejakou informaci a místo toho se bude muset kydat ve srackach, který se ho netykaji.

Edit: A ještě by podotkl, ze při cene a spotrebe Baylineru a podobných oblud, si jiste nekteri z jejich majitelu muzou dovolit koupit starsi vyletni lod (koneckonců dneska to je tak blba investice, ze urcite nejakou na prodej pujde sehnat), nechat si ji zkratit na 19.8m a muzou mit i jacuzzi i sklad, takze tohle téma nevidim jako az tak velkou utopii.
Uživatelský avatar
J
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 169
Registrován: sob srp 20, 2011 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod J » čtv zář 18, 2014 7:55 am

Podle mě by se měli mazat pouze hrubé vulgární výrazy (pouze jednotlivá slova) a příspěvky, které porušují zákony ČR. Je ale pravda, že tohle je plně v kompetenci zřizovatele....
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv zář 18, 2014 7:55 am

Janíku, to nebolo na teba. Ja na to pozerám aj z opačnej strany, teda čo tak výnimočné som napísal, že to nesmie byť zmazané? Ohradil by som sa len vtedy, keď niekomu dávam jedinečnú informáciu, teda môj zážitok z kotviska, z cesty, alebo technickú informáciu. A to sa tu nikdy nestalo.
Napriek všetkej srande čo tu bola napísaná si myslím, že Turret dostal dobré informácie a odporúčania. Každý sme si zažil svoje vlastné chyby pri výberu lode, akurát že taká 30m loďka sa blbo predáva, keď majitel zistí že to bol omyl.
Kamarát Pišta robil na Cypre pre jedného solventného Čecha strážnika na lodi. Tiež si kúpil takú opachu, prišiel tam raz za čas, skoro vôbec. Takže nereálne to nie je. Okrem toho mal Pišta sám podobnú loď na Dunaji. Moc sa z ňou neplavil, stál vyviazaný v zátoke vo Vlčom hrdle. Bola to krásna loď a keď ju predal, tak si asi vydýchol.
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod ferdas » čtv zář 18, 2014 8:28 am

Zkusme se vrátit k tématu.

Co kdyby to šlo třeba takhle: maník si koupí nějakou starou pracovní ocelovku, většinu hejblat z toho vyháže, v Baumaxu koupí tunu barvy v akci, k tomu dva sudy piva, nažene tam partu kámošů a celý to nějak ponatírají - tedy to, co je vidět :-)

Pak nastoupí umakart, samolepící tapety, OSB desky ve slevě, od vietnamců pořídí ozvučení, osvětlení a tak..

Ještě nábytek na míru - ono to ani jinak nepůjde. No a může se vyrazit. To bude pařba :mad:
Uživatelský avatar
bahno
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 419
Registrován: stř zář 09, 2009 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Bozkov - 1NM od zdroje bramboraku

Příspěvekod bahno » čtv zář 18, 2014 10:07 am

Ja sem sem psat moc nechtel, ale stejne mi to neda.
Poridit si 20m lod, to chapu. Je to velky, ale fajn parnik. A obcas se neco takovyho ve stavu srot vyskytne za cenu srotu, kdyz pak ten inzerat vidim, mam nutkani. Faktem je, ze porad je to lod, o kterou bych byl schopen se starat a se kterou si muzu plout.
30m je ale uplne jiny kafe. Legalne to ridit nikdy moct nebudu(pokud nedam pracovni kolecko pomocny lodnik->lodnik->kormidelnik->kapitan, coz je v nejrychlejsim(a nerealnym) pripade quest na 5 let, behem kterejch nic jinyho delat nebudu). Budu muset zivit alespon 2, spis 3 lidi na plnej uvazek. A jeden z nich je kapitan, a ten teda vubec nebude levnej. Ty lidi budou na ty my lodi bydlet. Nevim, nejak me to nelaka.
A jak tu nekdo rikal, pokud se clovek pta, jestli na to ma, tak na to nema.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů