interier

Věčné téma - opravy lodí všeho druhy a všemi dostupnými prostředky. Materiály, postupy. Dobré rady atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

jirka3210
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

interier

Příspěvekod jirka3210 » pát pro 22, 2017 8:31 am

Dobrý den všem. Chtěl bych v lodi opravit některé kousky nábytků a některé obložení (překližky). Jaké překližky mám hledat? Nejedná se o části lodě trvale ponořené ve vodě, jedná se o interiér. Původní majitel neřěšil netěsnost oken a tam, kde kapala nebo kondenzovala voda je překližka rozlepená nebo nahnilá.
Jaký použít materiál? Jaký materiál se používá na středu a co se dává na pohledové strany?
Chtěl bych krájenou nebo řezanou dýhu na pohledové straně.
Pohledové strany v kvalitě B nebo S. To, co jsem našel na internetu:
S - pohledová strana bez oprav - nejvyšší kvalita
nebo
B - pohledová strana bez viditelných vad
nebo se nevyhnu dýhování?

Nejsem žádný truhlář, ale podle toho co jsem našel, tak by překližka měla splňovat toto:
třída lepení 3 (AW 100) - ČSN EN 314-2. Pro nechráněné venkovní prostředí dle ČSN EN 636
zdravotně nezávadné a vyhovují třídě úniku formaldehydu A (El) dle ČSN EN 1084
dýhy jsou slepených k sobě kolmo na směr vláken

Vím, že to nebude ve vodě, ale nechci, aby se to vlhkem začalo rozlepovat a kroutit
Poradíte někdo něco lokálního?
Hledal jsem na internetu a našel jsem tot: http://www.nordcompensati.co.uk Nejspíš kvalitní, ale trochu z ruky.

Jaký materiál se používá na dřevěná madla?

Předem všem děkuji
Jirka
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Reputace: 71

Re: interier

Příspěvekod Richard » pát pro 22, 2017 8:46 am

Dřevěná madla mám na lodí dvojí kvality ... jednak kupovaná z teaku (kupoval jsem u SVB) a pak mnou dělaná z borovice. Na obrázku (historickém) jsou oba druhy vidět. Teak sice barvou neladí, ale jak jsem stavěl a překonával nové a nečekané, tak se mé nároky na estetično snižovaly.
Přílohy
IMAG0449.jpg
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pát pro 22, 2017 9:56 am

Já do interiéru požíval okoume překližku od drevonalode.cz , voděodolná celá z okoume, lakoval jsem jí epoxydovým lakem a spokojenost. Je to teda trochu dražší než obyč překližka, ale když jsem řešil obyč překližku plus dýhování tak to vyšlo nastejno. Mám to v lodi 5let a zatím bez problému. Na jaře budu doobjednávat další tabuli a dodělávat zas nějaké poličky atd.
toms
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod toms » pát pro 22, 2017 9:21 pm

Pro letošní zimu jsem zvolil stejnou zábavu. Řeším to samé “netěsnost oken a tam, kde kapala nebo kondenzovala voda je překližka rozlepená nebo nahnilá“ takže estetická někde i funkční vylepšení interiéru.

Vše dělám z voděodolné překližky a mahagonu. Původně jsem chtěl vyzkoušet mahagonovou překližku zda bude na pohledové straně dostatečně pěkná. Nicméně sehnat u nás mahagrovou překližku je trochu problém, tak nakonec volím okoume a budu jí z pohledové strany dýhovat mahagonem. Rozhodně to bude lépe vypadat a nakonec to vychází možná i o něco levnější.

S ohledem na jednodušší práci na lakování používám lodní lak, epoxidový chci použít jenom tam kde obložení bude přímo na kovové stěně lodi. Kde to jde použiju masiv z mahagonu.

Mahagon se dá u nás sehnat dobře a překližku jsem bral u drevonalode.cz.

Tomáš
jirka3210
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod jirka3210 » pát pro 29, 2017 8:23 pm

vypadá to zatím tak, že budu kupovat překližku zde: http://www.nordcompensati.com/compensat ... allacciati
Rozměr, který potřebuji, šířka aspoň 129cm, vodovzdorná, kvalitní mahagonová dýha z obou stran.

Tuto šířku jsem našel pak pouze tady: http://drevonalode.cz , jenže ta cena je hodně vysoká.

Když si pro překližku do Itálie (do nordcompensati) pojedu (potřebuji celkem čtyři desky), tak to vyjde levněji. Oslovil jsem přepravní společnosti. Uvidím, za jakou cenu to dovede někdo dovézt.

Zpět na