jaký materiál

Věčné téma - opravy lodí všeho druhy a všemi dostupnými prostředky. Materiály, postupy. Dobré rady atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

jirka3210
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

jaký materiál

Příspěvekod jirka3210 » ned dub 01, 2018 1:25 pm

Ahoj předělávám exteriér lodi a chtěl bych opravit i dřevěné doplňky. Jejich stáří a poškození je však takové, že obroušení nebo jen natření nepomůže. Jedná se třeba o takovouto lištu http://images.boats.com/resize/1/57/77/ ... 200&h=1200 nejedná se o moji loď, ale lišta je velmi podobná. Z jakého materiálu dělat takovéto doplňky? Tento prvek není přímo ve vodě a voda se sem dostane většinou jen při dešti.
Další dřevěný prvek, který chci vyměnit je dřevo (fendr) na přídi. (omlouvám se, ale nevím, jak se to správně jmenuje). Na obrázku jsem našel pouze plastový http://www.marine4u.cz/images/Blade.jpg , který tam drží lany. Já tam mám dřevo přišroubované a směrem k hladině se zužuje. Tento prvek s mořskou vodou přichází do styku dost často.
Jaké se na tyto prvky používá dřevo? Nechal bych si dřevo nařezat a prvky bych si vyrobil a vyměnil. Čím pak dřevo natřít (napustit).
Předem všem děkuji
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 26

Re: jaký materiál

Příspěvekod kapo » ned dub 01, 2018 4:50 pm

ahoj ,dobře vlhku odolává dub,potom samozřejmě exotika třeba teak, s tím nemám osobní zkušenost, čím to natřít...výběr lodních laků je obrovskej,já používám polyuretanový barvy,najdeš na netu
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 3

Příspěvekod shooter » ned dub 01, 2018 8:41 pm

Ahoj
Každý přiznaný dřevo na lodi je problém.Ať to nalakuješ čím chceš tak je to na pár sezón a děláš znovu.Jediný co je asi schůdný je teak kterej budeš pravidelně alespoň 2x za sezónu natírat olejem.
Šutrák
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 26

Příspěvekod kapo » ned dub 01, 2018 11:27 pm

Problem to je ale zase to pěkně vypadá,tak tu lištu jednou za dva roky natřeš :)
jirka3210
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod jirka3210 » sob dub 07, 2018 4:12 pm

délka je 3m, to je na teak dost dlouhé. Z jednoho kusu to tady nejspíš nekoupím. Nejdelší jsem našel 2,4m.
Vidím to tedy na dub a epoxidový lak. Nebo máte někdo zdroj na 3m teak? Rozměr je 2x4cm, ale ta délka je 3m.
Jirka
karel
Macher
Reputace: 14

Příspěvekod karel » sob dub 07, 2018 6:00 pm

Ahoj , krátké lišty se dají napojovat , konce seřiznout pod stejným úhlem a slepit epoxidem .
Já mám na lodi také jen dřevěné doplňky a ta trocha natírání mě nevadí . Nejhorší otrava je u dalšího natírání broušení , takže já osobně vynechávám
silnovrstvé lazury a laky a jednou za dva roky zlehka obrousím a znovu natřu tenkovrstvou lazurou od Bori . Tu lištu na palubu bych se asi ani nebál napustit nějakým olejem na dřevo , dělají se různě tónované . Sice budeš častěji obnovovat nátěr , ale nemusíš brousit .

Zpět na