Oprava lodní hřídele

Věčné téma - opravy lodí všeho druhy a všemi dostupnými prostředky. Materiály, postupy. Dobré rady atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Sojer
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Oprava lodní hřídele

Příspěvekod Sojer » čtv črc 10, 2008 8:00 pm

Dobrý večer.
Mám jachtu Jeanneau brin de folie r.v.1978 na Pagu.Při příjezdu do přístavu mě začala silně skřípat hřídel lodního šroubu. Hřídel je dvakrát uložená.Pří kontrole jsem zjistil,že skřípe uložení blíž k motoru.Je to uložení se simerinkem v místě kde vychází hřídel z lodi.Nevíte prosím jak to uložení vypadá? Je totiž pod simerinkem. Simering se skládá z gumového vlnovce, který je ukončený keramickým kroužkem, který tlačí na druhý ker. kroužek a tím těsní.Nemůžu se dostat k uložení nebo hned začne téct voda.Potřeboval bych vědět jestli díl patří k motoru Yanmar 13KW, nebo je to sólo díl který by se musel objednat u výrobce lodi nebo je to díl na průměr hřídele 22mm, který se univerzálně dá koupit.Volal jsem do zastoupení Jeanneau v Česku a tam mi řekli,že je to stará loď.Nevím zda je tento problé lepší řešit u nás nebo v Zadaru?Předem děkuji za každou radu.Jsem v časové tísni.
Přikládam foto dílu.

[img]C:\Documents%20and%20Settings\Uživatel\Plocha\Tomáš\MOTOR%20LOD.jpg[/img]
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » čtv črc 10, 2008 11:17 pm

No, obrázek, uložený na Tvém kompu nikdo neuvidí....
david
moderátor
Reputace: 125

Re: Oprava lodní hřídele

Příspěvekod david » pát črc 11, 2008 7:33 am

Sojer píše:Dobrý večer.
Mám jachtu Jeanneau brin de folie r.v.1978 na Pagu.Při příjezdu do přístavu mě začala silně skřípat hřídel lodního šroubu. Hřídel je dvakrát uložená.Pří kontrole jsem zjistil,že skřípe uložení blíž k motoru.Je to uložení se simerinkem v místě kde vychází hřídel z lodi.Nevíte prosím jak to uložení vypadá? Je totiž pod simerinkem. Simering se skládá z gumového vlnovce, který je ukončený keramickým kroužkem, který tlačí na druhý ker. kroužek a tím těsní.Nemůžu se dostat k uložení nebo hned začne téct voda.Potřeboval bych vědět jestli díl patří k motoru Yanmar 13KW, nebo je to sólo díl který by se musel objednat u výrobce lodi nebo je to díl na průměr hřídele 22mm, který se univerzálně dá koupit.Volal jsem do zastoupení Jeanneau v Česku a tam mi řekli,že je to stará loď.Nevím zda je tento problé lepší řešit u nás nebo v Zadaru?Předem děkuji za každou radu.Jsem v časové tísni.
Přikládam foto dílu.

[img]C:\Documents%20and%20Settings\Uživatel\Plocha\Tomáš\MOTOR%20LOD.jpg[/img]

je to samostatný díl - ucpávka, něco podobného měl v katalogu holandský Vetus - v katalogu byl obrázek, jak je to složené. www.vetus.nl nebo zkus www.svb.d

hřídel bývá uložená v gumovém futru, to může suché vrzat, ale po protočení veme vodu a ztichne. někdy se dávalo před tuhle ucpávku taky futro z bronzu, to mělo maznici.

každopádně při výměně musíš rozpojit hřídel od motoru, kus ji vytrčit z lodě a pěkně ti do ní poteče.
Sojer
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod Sojer » pát črc 11, 2008 8:06 am

Zkusím tu poslat foto hřídele.

Zpět na