Udrzba ochrana laminatu trupu clunu rv. 97 pred zimou.

Věčné téma - opravy lodí všeho druhy a všemi dostupnými prostředky. Materiály, postupy. Dobré rady atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

ditri
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Udrzba ochrana laminatu trupu clunu rv. 97 pred zimou.

Příspěvekod ditri » stř říj 05, 2011 2:14 am

Zdarte. Prosim jak ochranit zdanlive neporuseny gelcoat / laminat na lodi rv 97 ktera po ocisteni vypada jako nova? Tedy co na lod nanest? Kdyz jsem lod koupil zrejme na ni nebyla zadna povrchova vrstva mimo tech puvodnich. Tedy zadna barva nic. Ted kdyz lod ocistim vypada jako nova, nicmene laminat degraduje a cim jej PREVENTIVNE osetrit? Lod pak stoji defakto celou sezonu na vode a jeste si udela vylet do HR tak at je pripravena. Diky moc za rady > ono tech produktu a ruznych vrstev je hromada a je cas se v tom nejak zacit orientovat nechci aby mi z lodi opadaval pudr :-)
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 100

Příspěvekod Denis » stř říj 05, 2011 8:14 am

Ak ti stojí loď celú sezónu na vode, tak treba na podponorovú časť použiť antifouling, ak je na sladkej aj na slanej, treba si dať bacha a starostlivo vybrať. Možno niekto bude vedieť nejaký konkrétny náter. Ostatný povrch sa ošetruje len pastami, treba zájsť do obchodu, ideálne ak ten prípravok má UV ochranu.
david
moderátor
Reputace: 148

Příspěvekod david » stř říj 05, 2011 9:20 am

no hlavně nazapomeň, že se antifoul nedává teď, ale těsně před spuštěním na vodu,

takže to nebude preventiví ochrana na zimu jak ses ptal

loď je po zimě obvykle tak zasr. sazema a pod, že bych předsezóní ošetření nechal klidně na jaro.
ditri
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ditri » stř říj 05, 2011 4:35 pm

Panove diky. Takze na jaro antifoul pokud je lod v poradku. Ja se prave na tohle dival a tech antifoulou je toliko ruznych tipu a druhu ze jsem nevedel jak to presne je. Zdenek
Libor
bez hodnocení
Reputace: 110
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř říj 05, 2011 4:53 pm

Pokud budeš mít loď dlouhodobě ve vodě tak napřed bych dal epoxydový nátěr jako prevenci proti osmóze a až pak antifouling.
Já jsem dal napřed na zdrsněný gelcoat Gelshield 200
Excelentní bariéra proti vnikání vlhosti. Nejčastější použití je jako základová barva na laminát - na regeneraci laminátu napadeného osmózou, nebo hlavně jako prevence proti osmóze, minimálně ve 4 vrstvách ! Čím dříve, tím lépe.
Najdeš http://shop.jachting.info/index.php?mai ... cts_id=980
ditri
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ditri » stř říj 05, 2011 5:35 pm

cus - to je prave jedna z veci ktere mi vrtaji hlavou. Lod ma ted tovarni a vpodstate i po tech 15letech neposkozeny a velmi hladky povrch. Tak jsem zavzoval zdali je vhodne na to neco natirat stetkou - protoze nikdy neziskam tak hladky povrch. Nebo na to jen zalestit nejakou pastu s UV a Vodo ochranou. Mam strach ze jak se na to neco natre - uz to nikdy neskonci :-) a take ze to zhorsi jizdni vlastnosti lode atd. Myslel jsem tedy ze do urciteho momentu se v ramci moznosti pecuje o tovarni povrch nejak mene invazivne nez naterem a jak ten odejde tak se holt zatre a jede se dal.
david
moderátor
Reputace: 148

Příspěvekod david » stř říj 05, 2011 5:50 pm

nad ponorem určitě nic nenatírej, jen opatrně přelešti, příp. nějakej vosk
podponor buď natřeš štětkou antifoulingem a nezaroste, nebo nenatřeš a zaroste. každopádně zarostlé dno, byť mizerně natřené, má menší odpor než zarostlé řasama. tak si můžeš vybrat :)
Libor
bez hodnocení
Reputace: 110
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř říj 05, 2011 6:01 pm

Existují také samoleštící antifoulingy a přidavkem teflon.
To je hladké a leskne se jak ...však to znáš.
Řekl bych že povrch srovnatelný s továrním gelcoatem.
ditri
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ditri » stř říj 05, 2011 6:10 pm

Ahoj - diky moc za echo. Zkusim ten samolestici antifo. Tedy predpokladam nejakou pastu kterou jen rozlestis rukama nabo naradim.

Jinak doplnim - ono s tim zarustanim neni (mozna jen u motorovek) tak horke, za cely rok stani na sladke vode (reka Morava) se na lodi vetsi mnozstvi ras usadi jen na bocich > dno zustava hladke zrejme tim jak voda pri jizde rasy stahne. Zajimave je ze kdyz dam lod na more tak slana voda behem par dnu vyzere sladkovodni rasy takze to staci smetackem stahnout a je vymalovano :-) Mimochodem letos se mi to velmi vyplatilo vzit ploutve snorchl, obyc smetacek a v mori tomu venovat par hodin casu a lod jsem vezl domu jako novou. Wapkou na suchu bych toho nedosahl. Skoda jen pri podzimnim vylovu z reky bych tohle asi jiz opakovat nemohl.

Tzn proti rasam se ani tak branit nemusim spise vylozene predejit degradaci tovarniho laminatoveho povrchu vlivem okoli.

Zpět na