ocelová nádrž na vodu.

Věčné téma - opravy lodí všeho druhy a všemi dostupnými prostředky. Materiály, postupy. Dobré rady atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 106

Příspěvekod Denis » úte lis 22, 2011 10:46 pm

Zinga má atest?
david
moderátor
Reputace: 151

Příspěvekod david » úte lis 22, 2011 10:50 pm

zřejmě ne

tady si najdeš v dokumentech všechno a ještě si pocvičíš němčinu

http://www.svb.de/farben+bootspflege/la ... zinga.html
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » úte lis 22, 2011 10:51 pm

Jak že polyuretánka nemá, keď som ten preš natieral s PU a vtedy atest mala. Nechce sa mi to hladať, je možné že už atest nemá, ale aj tak to je jedno. Nechápete, že Boža je na MALTE? A za 5, alebo 10 kg farby sem nepoletí? Musí kúpiť čo je tam. Jo ty asfalte, živica je aj na smreku. Živica je akrylová, alkyduretánová, polyuretánová, epoxidová, polyesterová a asi kopa ďalších.
david
moderátor

Příspěvekod david » úte lis 22, 2011 11:00 pm

že je na Maltě jsem teda pochopil. ty myslíš, že tam není DLH nebo něco podobnýho z Itálie a že v It nemaj barvy, či čo? navíc asi levnější než tady :hmm:

nebo si pro ně může doplavat, nějakejch 300 kiláků :D
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » úte lis 22, 2011 11:04 pm

Práve že si myslím že na Malte farby majú a vzhladom k tomu, že ide o zákazku by som cenu neriešil. Takže či u nás vyrábajú niečo je irelevantné. Kúpi to v miestnom obchode.
david
moderátor

Příspěvekod david » úte lis 22, 2011 11:21 pm

no, že by v drogérii na Maltě měli speciál barvy si zrovna nemyslím. ty je u vás v OBI koupíš??? :lol:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » úte lis 22, 2011 11:32 pm

U nás v OBI nič nekúpim, lebo u nás OBI nie je. Ale Malta je direkt na mori, tam to budú mať aj v drogérii. Aspoň v HR to tak je, Hempel tam majú bežne vo Farby-Laky-Drogéria.
david
moderátor

Příspěvekod david » úte lis 22, 2011 11:40 pm

fakt? jo? a proč už to teda nemá?

a s tím OBI, to teda máte vopravdu smůlu :crazy:
FordPerfect
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 5

Příspěvekod FordPerfect » stř lis 23, 2011 7:41 pm

David ma pravdu, epoxidove natery su dobra cesta aj v malom. A ked uz spominal Hempel a Jotun tak napriklad
Jotun Tankguard 412 alebo Hempel Hempadur 35560. Dvojzlozkove PUR natery budu hadam este drahsie a zlozitejsie na aplikaciu nez epoxidove.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » stř lis 23, 2011 8:17 pm

A prečo by mali byť polyuretanové nátery náročnejšie na aplikáciu než epoxidové? A prečo by mali byť drahšie? Akákolvek drahá farba zo Smoleníc je vždy lacnejšia, ako akákolvek lacná farba od Hempla, alebo iných slovútnych značiek. Kurňa, desať rokov s tým máme netrený preš a budete mudrovať. Každý rok vygebrím niekolko kg epoxidových a polyuretanových farieb a samozrejme aj nejaké iné používam.
Nechcelo sa mi, ale pozrel som sa, polyuretánka na styk s pitnou vodou je v ponuke:
http://www.chemolak.sk/index.php?www=ca ... d_item=151
Je tam samozrejme aj základovka s atestom na pitnú vodu.

Kurňava a prečo by polyuretanová farba nemala byť dobrou cestou v malom? Ešte na záver, nemám nič proti epoxidovým farbám. Vonkoncom nič.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 13

Příspěvekod Ozzie » stř lis 23, 2011 8:38 pm

Mať loď na Malte ó Bože.... no určite by som nehladal farbu na Slovensku či v Čechách. V každom prístave je obchod a keď momentálne niečo nemajú tak Ti objednajú veľmi radi a veľmi rýchlo. Ale na druhej strane potom by nebolo o čom diskutovať :lol:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » stř lis 23, 2011 8:49 pm

Moja reč Ozzie, o tej polyuretánke zo Smoleníc som písal len preto, lebo David je presvedčený že s polyuretánkou sa to nesmie, lebo nemá atest. Takže ide to.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 13

Příspěvekod Ozzie » stř lis 23, 2011 8:59 pm

Atest neatest, ja by som z nádrže na lodi nikdy nepil. Nie pre povrchovú úpravu, ale pre velký otázník aká voda sa tam napustila. Pil by som iba vodu balenú z obchodu, alebo niečo tiež balené, ale nie vodu. :D a potom je skoro jedno sčím je ta nádrž vymalovaná. Len aby to nezmäklo od vody. A ešte taká poznámočka: podľa mňa keď už treba oceľovú nádobu malovať tak je už možno zle :(
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » stř lis 23, 2011 9:24 pm

Ak máš svoju loď a staráš sa o nádrže, tak prečo by si tú vodu nepoužíval? Si myslíš že balená voda je vždy nezávadná? Balená voda je najväčší obchodnícky podfuk v dejinách ludstva. Myslím tým samozrejme Európu, v rozvojovom svete má opodstatnenie, najme pre turistov.
david
moderátor

Příspěvekod david » stř lis 23, 2011 10:29 pm

[quote="Denis"]Nechcelo sa mi, ale pozrel som sa, polyuretánka na styk s pitnou vodou je v ponuke:
http://www.chemolak.sk/index.php?www=ca ... d_item=151
Je tam samozrejme aj základovka s atestom na pitnú vodu.[quote]

Zajímavý. Mokrá voda na 100% může, potraviny jen s 20% vody a musí se odvětrat a děti na hračkách to olizovat nesmí vůbec. Tak mi připadá, že někdo dostal dobře zaplaceno :mad:
FordPerfect
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 5

Příspěvekod FordPerfect » stř lis 23, 2011 10:33 pm

Denis, co sa durdis. Som si isty ze vyrobky Chemolaku na Malte nie su lahko dostupne. :-) Jotun aj Hempel urcite ano. Obaja maju v sortimente epoxidove produkty na nadrze s pitnou vodou. Navyse certifikat v anglictine a pouzitie znamej znacky je celkom dobra poistka ked lod nie je tvoja. Kludne ju moze natriet portlandskym cementom (rozmiesanym vo vode). Je to jednoduche a lacne. Beton je zasadity a tym chrani nadrz pred koroziou. A len tak lahko to neodpadne. Potvrdi kazdy kto nechal zaschnut beton na lopate.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » stř lis 23, 2011 11:43 pm

Nedurdím, len od začiatku tvrdím, že najlepšie bude to čo dostane na mieste kúpiť a s atestom. A tvrdím že sú atestované epoxidové aj polyuretánové farby. Z hladiska aplikácie je jedno či použiješ jednu, alebo druhú.
Davidovi, atest mali už za socíku a vtedy by dali velký kulový a nie úplatek a že naše normy boli prísnejšie vie každý. Osobne by som si dal nádrže na vodu urobiť z antikory, ale nie je to naša loď, ani Božova. Tak čo narobíš. Hlavne že má Boža ňáku robotu a snáď mu aj zaplatia.
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » ned pro 04, 2011 11:17 am

Fakt je ten že tady se dá koupit ledacos a s tím ledasčím se to taky dá pokazit. proto jsem se ptal na názory ostatních. já osobně moc maltským expertům nevěřím. ale nakonec je situace vyřešena epoxidem od JOTUNU. přípravy před nátěrem byly strašné až šílené. nicméně už natíráme. je to celkem zdlouhavý proces, ale stejně si myslím že se nedá mluvit o sanačním nátěru. protože dokonale vše vyčistit prostě nejde. jinak díky moc za vaše rady a názory.
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » ned pro 04, 2011 3:12 pm

david píše:... Mokrá voda na 100% může, potraviny jen s 20% vody a musí se odvětrat a děti na hračkách to olizovat nesmí vůbec. Tak mi připadá, že někdo dostal dobře zaplaceno :mad:

%
Spíše to vypadá, že někdo zaplatit nechtěl. Každý z těch atestů se dělá samostatně a je dost drahý. Mokrá voda je jasná, "skorosuché" potraviny do 20% vody vyžadují jiný atest než potraviny typu "nasycený solný roztok" a testy vhodnosti pro děti vycházejí z předpokladu, že děti jsou na jídlo citlivější než dospělí (to poslední je očividná pitomost, žádný dospělý není schopen ve zdraví strávit tři žížaly, půl kila zelených třešní a lopatku uhlí ke svačině).
david
moderátor

Příspěvekod david » ned pro 04, 2011 3:13 pm

Epoxa a navíc Jotun, tak to mě potěšilo. :)
Nezapomeň, že zraje min. 5 dní, nejlépe neředit, opatrně míchat, aby nebyl plnej bublin, a nandat silnou deku. Pokud nestříkáš airlesem, tak první vrstva každopádně štětkou.

pro Felixe: děti - to je spíš proto, že všechno strkají do pusy a ocucají.
ve vodě je rozdíl mezi vodou v přírodě - vliv na vodní organismy a vodou pitnou

Zpět na