FRANCIE

V předmětu vždy uveďte jméno ostrova jehož oblast popisujete.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

lvbor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

FRANCIE

Příspěvekod lvbor » ned pro 21, 2008 7:20 am

Ahoj,prosím je zde někdo kdo má nějaké zkušenosti s kanály ve Francii,nejvíce s Ardenny a Alsacko.Zajímí mě vše,co je placené,kotvení,zimní kotvení je možné??atd.atd.děkuji L
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 1

Příspěvekod teista » ned pro 21, 2008 11:32 am

Taky se přimlouvám za nějaké zkušenosti z Francie. A sice - Strasbourk, Paris,Nantes.
Trasa, komory, poplatky kempy atd. V létě to dáme v letošní sestavě z Dunaje, tentokráte na Loiře, tedy řece i lodi.
t.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 196
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » ned pro 21, 2008 12:20 pm

V Alsasku jsem byl, ale na pronajaté lodi. Kotnení se neplatí, můžeš kotvit kdekoliv, pokud to není výslovně zakázáno značkou, voda je většinou zadarmo, je nutné použít svoji hadici
a připravit si závitovou redukci na hadici. V komorách se neplatí, v Alsasku jsou automatické
komory na fotobuňku nebo táhlo 100 m před komorou. Pro soukromé lodě se musí zakoupit známka (povolení plavby)bohužel nepodařilo se zjistik kolik, charterové lodě je už mají v ceně.
Alsasko doporučuji je to blízko, pěkná krajina (lodí se přejíždí pohoří Vogezy),pluje se tunely
(nejdelší asi 2300m) lodní výtah (asi 45m po kolejích) docela zážitek. popis a foto na:
http://www.pasat.estranky.cz/clanky/plavby/francie-2006
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » ned pro 21, 2008 12:51 pm

geronimo, dokázal bys alespoň přibližně odhadnout, kolik by bylo třeba času na cestu ze Straasbourgu do Paříže a pak po Loiře do Nantes? Rychlost na klidné vodě cca 10km/h.
Po Dunaji jsme s proudem urazili každý den za 6-7 hodin asi 90km. Ve Francii bychom potřebovali denně urazit asi 60km. Myslíš, že je to reálné?
Dík teista
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 196
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » ned pro 21, 2008 1:04 pm

Na kanálech je omezená rychlost na 8 km/h, všichni to dost dodržují, když jedeš rychleji
všichni na Tebe mávají ať spomalíš.Kolem zakotvených lodí je slušnost ještě zpomalit, abys jim nepřevrhl večeři na palubě vlnama. Za týden jsme upluli asi 100 km ale nikam jsme nespěchali. Kouknu na mapu a zkusím odhad .
V knížce Evkopou s mokrým zadkem pluli Sasankou do Paříže..
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » ned pro 21, 2008 1:14 pm

Díky, knížku si seženu. Právě se taky nechceme nikam hrnout. Když bude třeba, zkrátíme trasu. Budeme mít k dispozici zase asi měsíc - 5týdnů.
t.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 173
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned pro 21, 2008 3:17 pm

Až ji budeš shánět - napsala Blanka Jehlíková.
Velmi inspiriativní čtení, od té doby mě to táhne také na kanály... ;) ;)
Bylo to na, pro mě už legendární lodí, kterou jsem měl možnost vidět u nás na Hartě, Gandalf.
Zde závěr sezóny 2005
Obrázek

Pak skončil na některé přehradě v Čechách.
lvbor
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lvbor » ned pro 21, 2008 4:09 pm

díky za odpověď,neví náhodou někdo kolik stojí ta známka na kanál a na jak dlouho platí.Též mě zajímá zda je tam možné někde nechat loď celoročně a v případě kolik by stálo toto.děkuji L
kecemis
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod kecemis » ned pro 21, 2008 4:36 pm

Ve Francii se o údržbu řek a kanálů stará státní firma VNF (Voies Navigables de France) a ta také prodává příslušná povolení k plavbě pro rekreační plavidla
www.vnf.fr
kecemis
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod kecemis » ned pro 21, 2008 4:39 pm

Francie
Na základě dohod mezi Francií a ostatními evropskými státy musí být uživatel lodi držitelem registračního dokumentu (tzv. lettre de pavillon), který je vydán příslušnými úřady jeho země.
Pravidla pro užívání lodní dopravy
Ve Francii je více než 8500 km plavebních kanálů a řek. Je možno si pronajmout loď bez ohledu na to, zda se jedná o jednotlivou cestu, zpáteční cestu nebo uzavřený okruh.
Povolení
Pro pohyb po tzv. vnitřních vodách Francie jsou na základě reciprocity uznávány dokumenty pro lodní dopravu vydané v ČR, viz. uvedeno výše. Povolení není rovněž vyžadováno pro soukromé zapůjčení lodi s výjimkou motorové lodi s výkonem vyšším než 10HP. Pro takové lodi je vyžadováno zvláštní povolení. Minimální věk pro řízení lodi do 15m je 16 let, u lodi nad 15m pak 18 let.
Pro pohyb po moři je zvláštní povolení vyžadováno pro motorové lodi s výkonem přesahujícím 4,5KW (6HP). Bez povolení je možný pronájem lodi s pomocným motorem.
Plavební předpisy na kanálech a řekách
Rozměry
Maximální rozměry lodí užívaných pro rekreační plavbu na řekách a kanálech nejsou striktně určeny. Podrobnější informace je možno získat na následující adrese: Fédération francaise de voile, 55 avenue Kléber, 75784 Paris Cédex 16, tel:1- 45 53 68 00 nebo na internetové stránce www.asso.ffv.fr
Zdymadla
Hodiny, kdy jsou zdymadla v provozu, se liší podle ročního období. Bližší informace je možno získat buď na výše uvedené adrese nebo v příručce ´Průvodce říční turistikou´ (v originále Guide du Tourisme Fluvial), která obsahuje podrobnosti o říčních cestách ve Francii.
Poplatky
Tzv. vinětu je nutno si zakoupit u společnosti Voies Navigables de France při použití lodě delší než 5m nebo s pohonem přesahující 9,9CV (7,29kW).
Tato viněta musí být pevně uchycena na přední straně lodi. Pro návštěvníky, kteří si loď pronajmou u některé z francouzských společností, je tento poplatek již zahrnut v ceně pronájmu lodě.
Bezpečnostní požadavky
Rekreační lodi (s výjimkou pobřežních lodí a veslařských lodí) s maximální délkou 5m musí mít pár vesel, kbelík, kotvící lano a záchrannou vestu (jedna na osobu).
Rekreační lodi s délkou 5 - 24m musí mít 2 kotvící lana, 1 záchrannou vestu na osobu plus jednu náhradní, jeden lodní hák, jeden kbelík, voděodolnou svítilnu, jeden záchranný plovák a krabičku první pomoci. Lodě s kajutami na spaní a s vnitřním pohonem musí mít také hasicí přístroj.
Na místech, která se neřídí zvláštními předpisy je nutno dodržovat běžná bezpečnostní pravidla:
- nevystavovat se ohrožení života, především při míjení zdymadel a v kanálových úsecích řek v blízkosti přehrad
- neohrožovat ostatní lodě
- nezdržovat plavbu
Rychlost
Obecně platí rychlost 25km/h na řekách a 6-10km/h na kanálech nebo na kanálových úsecích řek. Vyšší rychlosti jsou povoleny pouze na určitých místech, určených pro vodní sporty, které se řídí speciálními pravidly.
Adresy pro podrobnější informace
Fédération Francaise de Canoe-Kayak
case postale 58
94340 Joinville-lePont
Tel: 1-48 89 39 89

Voies Navigables de France
175 rue Ludovic Boutleux
62408 Béthune Cedex
Tel: 03-21 63 24 24
Fax: 03-21 63 24 42
www.vnf.fr
www.equipement.gouv.fr
kecemis
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod kecemis » ned pro 21, 2008 4:46 pm

a tady je jeste ten cenik povolenek cenik povolenek

Snad to bude srozumitelny ...nechce se mi to totiz prekladat :D
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 6

Příspěvekod bobes » ned pro 21, 2008 8:36 pm

Libor píše:Až ji budeš shánět - napsala Blanka Jehlíková.
Velmi inspiriativní čtení, od té doby mě to táhne také na kanály... ;) ;)
Bylo to na, pro mě už legendární lodí, kterou jsem měl možnost vidět u nás na Hartě, Gandalf.
Zde závěr sezóny 2005
Obrázek

Pak skončil na některé přehradě v Čechách.

Svět je malej. Gandalf skončil na Slapech u nás v Maríně u Kozla na říčním kilometru 102,3 km.
Je ale v dobrých rukách. Mají ho ale moc příjemní lidé, skalní jachtaři. Vyjíždí s ním i na Orlík, tak je možné ho tam potkat.

Také tahle loď má mnoho upluto na francouských kanálech. Dříve se jmenovala Chvála bláznoství ( myslím, že ta knížka se jmenovala podobně ). V té době neměla tu kormidelnu. Jinak má za sebou i další zajímavou cestu a to splutí řeky OB z Bijska do ústí moře. (Nevím jestli si to pamatuji přesně, ale 3.000,-Km. ) Tam byla spolu se Svatou Magdalénou. Knížku o této plavbě napsal Stěrba a Stětina, ale na název si nevzpomenu.
Obrázek
Chvála bláznoství kotví na Slapech a jmenuje se nyní Eset II. Fotka je z Orlíku pod Zvíkovem.
Tady jsou obě lodě focené při Vánoční regatě 2007.
Obrázek
Naposledy upravil(a) bobes dne ned pro 21, 2008 8:58 pm, celkem upraveno 2 x.
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » ned pro 21, 2008 8:40 pm

Protože jsem knížku četl, vím že Gandalf i začínal na Slapech.
Proto mě mate, jak se dostal na tu Hartu...
Libor
bez hodnocení
Reputace: 173
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned pro 21, 2008 8:44 pm

Koupil ho Tomáš Svoboda (už jsem zapomněl odo koho, snad původního stavitele) a provozoval s ním plavby i nějaké to zapůjčení na Hartě.
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bobes » ned pro 21, 2008 9:10 pm

Je vidět , že jsi četl pozorně. Tam už se píše dokonce i o přístavu u Kozla. Ale to byl ještě na druhé straně, tj. na Staré Živohošti, pod kostelem. Další rok se přestěhoval do nynější zátoky.
Jinak co jsem mluvil s nynějším majitelem a majitelkou tak na Gandalfa se při zimním spánku zřítila střecha stodoly a oni jej kupovali v tom stavu. Nyní je ale už opravený( není poznat kde byl poškozen) a v dobré kondici. Sakra nemůžu najít žádnou fotku.
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » ned pro 21, 2008 9:23 pm

Jestli se správně pamatuju, tak nějaká fotka s Gandalfa se střechou stodoly na střeše kajuty byla i tady na těch stránkách, ale taky nevím kde.
Jenže asi utíkáme od tématu.
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bobes » ned pro 21, 2008 9:32 pm

teista píše:Díky, knížku si seženu. Právě se taky nechceme nikam hrnout. Když bude třeba, zkrátíme trasu. Budeme mít k dispozici zase asi měsíc - 5týdnů.
t.

Knížku Evropou s mokrým zadkem mají ( nebo alespoň nedávno měli) v Praze 1, Jungmannova ul. prodejna Mapy ( proti ul. Palackého). Mají tam i jiné cestopisy od Blanky Jehlíkové. Dále z jachtařské tématiky od jiných autorů mají Malér lodi Markéta a Před přídí mys Horn. Cena kolem 250 Kč.
MARIS
moderátor
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » ned pro 21, 2008 9:41 pm

Knihu o Svaté Magdaléně mám a jmenuje se "Od pramenů k oceánu"
lvbor
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lvbor » pon pro 22, 2008 6:12 am

S díky,na stránkách jsem byl a ceník známek jsem našel,mají to dle metrů čtverečných. Zda se někde dá celoročně kotit jsem nenašel,budu tam muset napsat a pokusit se přeptat,již se na tom pracuje.Pokud budou mluvný,dám to sem pro další zájemce,pokud to někdo ví pomůže mi od schánění a otravování toho jenž mluví francouzky.zatím děkuji všem L
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » stř bře 11, 2009 6:53 pm

kecemis píše:a tady je jeste ten cenik povolenek cenik povolenek

Snad to bude srozumitelny ...nechce se mi to totiz prekladat :D

To Denis - tady jsou ještě jednou ty ceny ve Francii

to Sachmet - ponor máme 50 cm. Po nějaké mapě se už rozhlížím, máš něco takového?
http://www.hausboty.cz/shop_mapy.htm
U Loiry jsem kdysi byl, někde v okolí Blois a vody fakt nic moc.
Takže zjednodušeně to vidím takto: Vynechat kvůli úspoře času oblast za Štrasburkem s velkým množstvím komor a dojet do Paříže. Pár dní ve městě (kotvení snad nebude problém) a pak se nějakým způsobem namotat do Loiry.
teista
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 148

Příspěvekod Denis » stř bře 11, 2009 8:03 pm

Prosím ťa Teisto, všetko to tam očihni a hlavne či sa dá ísť v sklze. Keby mi to vyšlo tak by som tam išiel až v septembri. Do 5 m sa neplatí, takže to máme zadara. Hartly je 16 stop a to je kúsok pod 5m a motor 5 k, takže v pohode. Gumák mám tiež pod 5m a preglejkáč čo staviam má 420 cm.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » pát bře 13, 2009 5:32 am

Denis píše:Prosím ťa Teisto, všetko to tam očihni a hlavne či sa dá ísť v sklze.

Po kanálech ve skluzu :?:
Ani náhodou :!:
Nie po kanáloch, po Loire. D
mg
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mg » pát bře 13, 2009 7:49 am

Ahoj,
Ve Francii budu na stejné trase jako teista v době od června do září,
pokud se budete chtít potkat dejte vědět, můžu upravit plán i trasu.
Můžu vzít i jednoho nebo dva na palubu.
lvbor
návštěvník fóra
návštěvník fóra

francie

Příspěvekod lvbor » pát bře 13, 2009 1:06 pm

na Loire je 25.jinak na zjištění kotvení jak jsem slíbil (celoročního) nám na angličtinu nebylo odpovězeno,na francoužtinu,že na kanálech jsou soukromá kotviště a na ty ať se obrátíme.tedy zase na začátku.L
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » sob bře 14, 2009 11:33 pm

to mg - předběžně a nezávazně, vyrazíme kolem 10. července

to lvbor - co to znamená, že na Loire je 25?

Zpět na