Vodní lyžař - předzačátečník

Zkušenosti, výbava, lokality atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
kutil1
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 76
Registrován: čtv led 22, 2009 1:00 am
Reputace: 0

Vodní lyžař - předzačátečník

Příspěvekod kutil1 » úte srp 17, 2010 1:11 pm

Je tu někdo, kdo lyžuje, má výbavu a je ochoten předat zkušenosti na vodě? Rád bych si zkusil táhnout učitele za vlastním člunem a sám to zkusil také, jestli mi to půjde a zda mám investovat do nákupu lyží, lan a hrazdy.
Uživatelský avatar
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 29, 2007 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Sever Čech

Příspěvekod Sullaco » úte srp 17, 2010 2:09 pm

Ahoj, řešil jsem podobnou otázku tento rok a můj kamarád se kterým si vyměňujeme zkušenosti mi poradil takto viz. kopie níže. Koupil jsem komplet vybavení, ne nejlevnější ale ani nejdražší a jsem fakt spokojenej. Na lyžích je to bezva, jen na tý mono lyži mi to nejde, nedokážu se rozjet, páč mne táhne prdel ke straně. Asi ji mám moc těžkou :D Jinak ten e-shop je taky moc v pohodě, majitel ti poradí naprosto se vším.




Uchycení lana na spodních dvou úchytech pomocí trojúhelníku : http://water-ski.eshop-zdarma.cz/index. ... duct&id=63 , ten sílu rovnoměrně rozloží. Samozřejmě si můžeš koupit tažný hák, ale to znamená dělat díru do lodi. Dále pokračuje tažné lano s hrazdou. Těch je velké množství, doporučuji spíše známe značky, ve střední cenové hladině (cca 800-1000,-), já jsem šetřil (540,-) a po 1 sezóně ho mám třikrát přetržené. http://water-ski.eshop-zdarma.cz/index. ... duct&id=56 Co se týče lyží, jestliže nikdy nelyžovala, doporučuji vyhlédnout si lyže pro začátečníky, jejich konstrukce je širší a umožňuje snadnější start http://water-ski.eshop-zdarma.cz/index. ... duct&id=24 popř. celý set http://water-ski.eshop-zdarma.cz/index. ... duct&id=28 . Místo lyží může zkusit wakeboard, časem na něj asi přejdu, ale na učení budou lyže asi snadnější….

Co se týče rad ježdění, nejde jednoznačně poradit, musí na to v podstatě přijít sama. Měli by jste být 3 – řidič, ten kdo kontroluje lano a zároveň po pádu hned vytahuje (jízda s volným lanem je zakázána) a lyžař. Lyžař je ve vodě, lano mezi nohama, špičky musí být nad vodou a musí tvořit mírné „véčko“, tak aby tvořící se vlna šla co nejvíce mimo tělo (v opačném případě je start fyzicky velmi náročný). Dost velký cit musí mít i řidič (chce to zkoušet a mít velkou trpělivost u obou J ). Řidič lano pomalinku napne a jakmile vidí, že už dojde k natažení musí přidat cca 75% výkonu (je důležitá souhra, nesmíš s lanem škubat, jinak jí ho vtrhneš z rukou), jakmile je lyžař z vody aspoň z půlky těla, přidáš na 100% výkonu ať se lyžař dostane celým tělem nad vodu a loď jde co nejrychleji do skluzu, pak ubereš – my jezdíme max.40 km/ hod. To je taková optimální rychlost. Lyžař – začátečník by se měl držet uprostřed vlny, tam je to nejstabilnější. Po zvládnutí stratu pak už přidáváš přejezdy přes vlny, otočky, jízdu na jedné lyži,…..

Při jízdě si pak lyžař svou polohu najde sám, nohy by měly být natažené, mírný záklon a ruce fungují jak napínák, podle potřeby natahuje a povoluje, hlavně v zatáčkách. Ještě si domluvte signál, kdy budeš točit a jakým směrem, ať je lyžař na to připravený…

My si lyže nasazujeme ve vodě, pro případ, že spadneš, tak ať to umíš a nasadíš si je, než pro tebe člun přijede. Dají se taky nasadit na zadním platu a pak opatrně skočit do vody…v obou případech je to náročné – hlavně pro pupkáče jako jsem já J
Uživatelský avatar
kutil1
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 76
Registrován: čtv led 22, 2009 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod kutil1 » úte srp 17, 2010 2:40 pm

Díky Sullaco, a když jsem se tak už osmělil, nechystáš se ještě v srpnu lyžovat? Podíval bych se, než zakoupím. Dcera plánuje přijet na dovolenou do Čech, tak jsem tu výbavu chtěl pořídit, abych měl program...
Uživatelský avatar
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 29, 2007 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Sever Čech

Příspěvekod Sullaco » úte srp 17, 2010 11:30 pm

Což o to, já bych lyžoval třeba hned, ale není počasí. Čekám na sluníčko jako na smilování. Klidně se zastav, aspoň uvidíš, jak si můžeš rozbít hubu a třeba si to rozmyslíš :lol:
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2549
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 36
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » stř srp 18, 2010 8:54 pm

To chce jen najít nějakej větší rybník co je z kopce :D to jede samo ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host