Vodni lyzovani za plachetnici

Zkušenosti, výbava, lokality atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » čtv úno 14, 2008 6:13 pm

Je to yacht č. 7-8 2007, článek "Stylová regata s Jankem Ledeckým" a to čuně je přímo Ledecký!
Uživatelský avatar
Míra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 18, 2005 2:25 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Míra » čtv úno 14, 2008 9:01 pm

citace z Yachtu:

[i]Stylová regata s Jankem Ledeckým
Reaguji na článek z Yachtu 7-8/2007 Stylová regata s Jankem Ledeckým, především na pasáž "....krásný zážitek-v životě jsem newejkoval na dveřích od záchodu... z toho mám velikou radost..." Vzhledem k tomu, že naše firma dodává a provozuje plachetnice prostřednictvím charterových firem, dovoluji si prohlásit, že v této záležitosti zastupuji zájmy všech majitelů lodí provozovaných v charteru. Těch majitelů, kteří investovali nemalé prostředky, aby ostatní mohli okusit krásu jachtingu za dostupnou cenu. O to více jsem znepokojen, že nikdo ze zmíněné posádky "zkušených jachtařů" nezabránil této exhibici. To nasvědčuje i o kvalitách osob, které nás reprezentují ve světě jachtingu. Jachting patří mezi drahé sporty, kterému v žádném případě neprospívá snižování cen, kvality služeb, vstup nových firem, které mají minimální zkušenosti s tímto oborem, ale i současný trend financování lodí a chartermanagementu, nemluvě o některých způsobech získávání zkoušek a s tím spojených praktických zkušenostech charterových hostů. Ve výsledku to vše zaplatí právě majitelé lodí a musím potvrdit, že se to v současné době týká téměř všech charterových lodí. Buďme proto šetrní a ohleduplní ke svěřeným lodím tak, jako by byly vaše. Představte si, že někdo jezdí právě na vašich nových dveřích od záchodu na sjezdovce za vaší chalupou...
Ing. Pavel Stejskal, TPS Centrum, Yacht 9/2007, str 72[/i] konec citace

Svatá pravda.

Kdo z vás na charterové lodi něco neopravoval? Nefunční záchod, elektroinstalce, vodoinstalace... obávám se toho, že člověk, který je schopen vymontovat podlážku (dveře!!!), aby na ní mohl "surfovat" ukazuje tolik ohleduplnosti k majetku druhých, že mu nebude vadit předat loď se zničenou pumpou u wc, nebo jinou banalitou... At si to řeší majitel, charterovka nebo nejlíp další zákazník. Uvědomme si, že některé závady, které musíme v čase naší dovolené opravovat, protože nás nenechávají v klidu ani na cizí lodi, jsou způsobené neohleduplností jiných charterových hostů. Proto mě děsí, co kdo nevymyslí za blbost a překvapuje mě, že je ještě schopen se s tím zde prezentovat jako s návodem na super zábavu.
Uživatelský avatar
mozeg
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 312
Registrován: pon led 12, 2009 1:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Bratislava

Lyzovanie

Příspěvekod mozeg » pon srp 10, 2009 2:59 pm

Kedze obcas zajdem polyzovat na vode uvadzam nasledovne:

Vlek: min. rachlost pre dospeleho cloveka cca. 80kg je 20-25km/hod, pre zaciatocnika ideal 30km/hod, polo profi a profi 40-50km/hod. Finta je v tom ze ked ta taha vlek z 0 na 30 zrychlis okamzite, treba vediet startovat inak je papuliak isty.

Cln: 55k motory dost trpia dost dlho lyziar orie vodu a az potom sa postavi hore. Motory od 90-100k nemaju problem zvody lezie clovek takmer okamzite.

Takze ak vyzmykate z jachty 20-30km za hodinu tak lyziara utiahne, teoreticky.

Tusim sa tomu celemu hovori hydrodynamickyvztlak,asi.
Uživatelský avatar
MASTA
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 28, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod MASTA » úte srp 11, 2009 11:17 am

Jde to. Nevim sice jak lyze, ty asi ne, prave kvuli male rychlosti..
Me se podarilo postavit a jet na kitesurfovym prkne dlouhym 183cm, vazim 70kg.
Rychlost lodi byla 7,5 uzlu (cca 14km/h), vic motor nedal (nemel sem ho v umyslu uvarit).
Maximalne by si na plachtach dostal z lodi kolem 9 uzlu, ale nevim, kdo by se pro tebe chtel vracet.. ;)
Uživatelský avatar
t0m
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 260
Registrován: pát srp 29, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod t0m » pon lis 28, 2011 6:53 pm

Jo jo, na kiteboardu to jde překvapivě dobře.
140cm dlouhé twintip prkno, na něm mých 80kg.
Při rychlosti lodi 6kts se dá jakž takž zvednout a ježděním na dlouhém
laně hodně cik cak lze udržet rychlost potřebnou na skluz.
Lano mi přišlo nejlepší upevnit za konec zvednutého ráhna.

S větší lodí by to byla dobrá zábava do bezvětří, my museli motor příliš točit
a tak to kapitán brzy zarazil. Na plachty jsme to nezkoušeli, přeci jen bylo třeba
čas od času se vrátit pro odpadlíka.

Ještě malé upozornění: Při zaháknutí smyčky lana za háček kite trapézu
se jezdí pohodlněji, nebolí ruce. Ale lano dobře drželo i po pádu, když mě loď táhla
hlavou dolů hluboko ve vodě, a nebylo jednoduché se vyháknout ani dostat nad hladinu.
Neutopte svého surfaře!
Uživatelský avatar
Hovez
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: pát pro 21, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hovez » úte lis 29, 2011 3:19 pm

Za MacGergorem to jde, ale chce to mít vypuštěný balast a úplně optimální by to bylo ještě i bez stěžně...
Mám 60HP.
Uživatelský avatar
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 726
Registrován: úte zář 16, 2008 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin88 » úte lis 29, 2011 3:38 pm

Viděl jsem za Bav 44 nebo větší lyžovat lyžaře, loď dělala osmičky a on byl uvazaný na výtah spinakru, docela to jezdilo,
ale motorák je motorák

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host