Lyzovani / wake - s vlastni lodi v CR

Zkušenosti, výbava, lokality atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
ditri
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Lyzovani / wake - s vlastni lodi v CR

Příspěvekod ditri » stř dub 28, 2010 3:34 am

Zdarte. Nemate nekdo tip na lokalitu kde si clovek muze zajezdit s vlastni lodi? Co jsem se pidil tak vetisina drah je pod palcem nejakeho klubu ktery je vzdy cely bez sebe kdyz si tam clovek chce zajezidt za svou lodi. Je vubec v CR nekde legalni moznost prijet a zajezdit si?
Naposledy upravil(a) ditri dne úte čer 15, 2010 2:19 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » stř dub 28, 2010 6:10 am

Ahoj, na videjko jsem nekoukal, ale s vlastním vybavením se dá lyžovat na orlíku, jsou tam min tři dráhy. Jedna je mezi Trhovkama a Borem, druhá je naproti Velkému Výru a třetí je někde dále po Vltavě, u Podolska, teď nevím přesně kde tam je, doma musím kouknout do mapy.

Určitě se tam dá jet s vlastní lodí a vybavením, ale jestli se někde něco hlásí atd. nevím, ale letos se s Fletchrem také chystáme lyžovat, takže za další informace budu rád.
Uživatelský avatar
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod mirus » stř dub 28, 2010 7:06 am

Vymezený prostor pro lyžování je i na Dalešické přehradě.Ale pokud by se tam sešli 2-3 lodě,tak to bude asi "vo hubu".Moc velký prostor to není.
Uživatelský avatar
lubo52
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 91
Registrován: pát srp 22, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Lysabon

Příspěvekod lubo52 » stř dub 28, 2010 1:24 pm

Já se obávám , že všechny lokality na Orlíku jsou klubové dráhy a z cizí lodi asi nadšeni nebudou, spíš tě vyhodí :?
Uživatelský avatar
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 689
Registrován: úte bře 18, 2008 1:00 am
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » stř dub 28, 2010 3:07 pm

Mám dojem,že pokud je na tom místě povoleno lyžovat od SPS a je to osazeno značkama,tak je to veřejné.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » stř dub 28, 2010 3:15 pm

No u Radavy nevím, tam to využívají Baranďáci ale u Trhovek jezdí každou chvíli někdo jiný. Jak s novejma člunama, tak i s warťasama.
Uživatelský avatar
ditri
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ditri » stř dub 28, 2010 3:23 pm

Zdravim - diky za prozatimni typy. Jinak co vim tak i kdyz to povoli SPS tak si tam zajmove lobby muzou delat defakto co chteji (provozovatele) a cloveka tam s vlastni lodi vubec pustit nemusi. Jako za starych casu :-) coz mi prijde dost drsne protoze kdyz jsem se ruzne v republice ptal - vzdy jsem se dozvedel pouze mlhave info kvuli kteremu si to radeji lajznu na cerno tady v okoli nez abych se nekde dohadoval s partickou do hneda osmahlych maniku. Mimochodem je to pro me vcelku zklamani - pred koupi clunu jsem mel naivni predstavy ze to s timhle v CR nebude takovy problem a ukazalo se ze v CR je problem prakticky vsechno (jizda v kluzu, lyze atd...) aniz by k tomu kdo mel zasadni duvod. Jak je to v chorvatsku kde jsme jezdili na wake tez se radeji ani neptam :-)
Uživatelský avatar
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 29, 2007 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Sever Čech

Příspěvekod Sullaco » čtv dub 29, 2010 12:13 am

A to ještě musíš mít na lodi spešl konstrukci. Všude ve světě, ti na rekreační lyžování a blbnutí stačí sériově montovaný oko na zádi uprostřed, u nás ne.
Uživatelský avatar
ditri
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ditri » čtv dub 29, 2010 12:32 am

Zdarec - to je mi jasne. Mluvil jsem ohledne toho na SPS - tady je defakto jedina oficialne schvalena vec a to je tyc zapustena do lodi. Takze zadny waketower, zadne tazne oko na zadi. Nechci kecat, ale mam dojem ze i tower je defakto ilegalni vec - udajne nad tim priviraji oko a snazi se prosadit novelizaci....
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » čtv dub 29, 2010 5:44 am

Jo to je pravda, já mám vzadu prostrčenou trubku, na podlaze je patka, palubou je průchodka a na konci trubky nahoře je oko, ale zase když se nelyžuje, tak trubku vytáhnu a nikde nepřekáží. Ale já mám přívěsnej motor, takže se s lanem musím dostat až nad něj. Vše samozřejmě zapsáno v LO
Uživatelský avatar
lubo52
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 91
Registrován: pát srp 22, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Lysabon

Příspěvekod lubo52 » čtv dub 29, 2010 9:26 am

já jsem kupoval člun od pána asi zakládal klub s lyžařskou dráhou pod Podolským mostem a ten m říkal, že cizí lod tam nemohla jezdit a na lode z klubu, kleré mohli provozovat lyžování si dávali žluté vlaječky, aby bylo jasno, že to mají povoleno
Uživatelský avatar
ditri
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ditri » pát dub 30, 2010 4:32 am

Hehe tak to je masakr. Je tedy mozne v CR nekde vubec jezdit na lyzich za vlastni lodi??? Neverim svym ocim - to jsme ale hezky zaprdena zemicka. Situace mi silne (jeste v horsim) pripomina dvojite fronty na vlecich na horach za "totáče" - jedna pro lidi z klubu a druha pro verejnost. Tady je to o to horsi ze pokud mam lod a wake - tak si v podstate neskrtnu vubec. No alespon to muzu tlacit do hlavy chlapcum z SPS az me lapi. Pokud ma nekdo info zdali je tohle mozne alespon nekde na slovensku nebo vubec nekde pobliz - uvitam alespon takove informace.

Jinak kdyby nekdo presto vsechno chtel wakeboard/ski hrazdu na svuj clun - ktera navic poslouzi stejne jako radarovy ram nebo konstrukce pro uchyt rakve nebo podobneho prostoru tak jsem nasel solidni zde http://www.tribalwatersports.co.uk/prod ... &grpid=450 ? cena dopravy do CR je 65Liber. tusim ze to co tady vyjde na 15tis tak poridite jako prislusenstvi k lodi za 80tis v CR od prodejce...
Uživatelský avatar
lubo52
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 91
Registrován: pát srp 22, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Lysabon

Příspěvekod lubo52 » pát dub 30, 2010 9:47 am

V Davli je soukromá lyžařská dráha s provozovatelem a jeho lodí, když nemá zákazníky tak mi říkal, že mě za 500,-kč pustí na dráhu, ale jak mu někdo příde tak končím.
Jínak souhlas nad neutěšeným stavem veřejných lyžařských dráh.
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » pát dub 30, 2010 9:56 am

Uživatelský avatar
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 29, 2007 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Sever Čech

Příspěvekod Sullaco » pát dub 30, 2010 12:51 pm

ditri píše:Hehe tak to je masakr. Je tedy mozne v CR nekde vubec jezdit na lyzich za vlastni lodi??? Neverim svym ocim - to jsme ale hezky zaprdena zemicka. Situace mi silne (jeste v horsim) pripomina dvojite fronty na vlecich na horach za "totáče" - jedna pro lidi z klubu a druha pro verejnost. Tady je to o to horsi ze pokud mam lod a wake - tak si v podstate neskrtnu vubec. No alespon to muzu tlacit do hlavy chlapcum z SPS az me lapi. Pokud ma nekdo info zdali je tohle mozne alespon nekde na slovensku nebo vubec nekde pobliz - uvitam alespon takove informace.

Jinak kdyby nekdo presto vsechno chtel wakeboard/ski hrazdu na svuj clun - ktera navic poslouzi stejne jako radarovy ram nebo konstrukce pro uchyt rakve nebo podobneho prostoru tak jsem nasel solidni zde http://www.tribalwatersports.co.uk/prod ... &grpid=450 ? cena dopravy do CR je 65Liber. tusim ze to co tady vyjde na 15tis tak poridite jako prislusenstvi k lodi za 80tis v CR od prodejce...


Já si vystačím so originál okem na zádi, na to občasné svezení, nebudu hyzdit loď nějakou tyčí či věží. I za cenu, že budu mít průser. Všude se zatím tahají i dva lyžaři a tydy furt musí být něco extra. :gun:
Uživatelský avatar
ditri
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ditri » pát dub 30, 2010 2:47 pm

add 1 - vodni klub s lyzovanim pro verejnost - nejsem si jisty ale asi se mysli ze te svezou za jejich lodi ale MOC DIKY za tip mrknu na to kez by to bylo tak ze si muzes prijet

add 2 - wake tower - NIC EXTRA jen se ta vec pouziva kvuli tomu abys letel do vysky. Kdyz mas na zadi OKO ve vysi nohou tak ono te tahne DOLU, kdyz mas HRAZDU na lodi tak ta te tahne NAHORU klidne i do skoro tri metrove vysky - takze pak letis a jako sportovne zalozeny amater ktery nejezdi kvuli rybam a pivku muzes treba takto hopsat http://www.youtube.com/watch?v=9db5le5fgEk . Skaces tedy otocky nebo salta a tak neco a to je to o co mi jde a mam vyzkousene ze s okem to nejde - i kdyz mozna je to v nohach :-) Tedy neni to na lodi pro paradu a jak spravne rikas je to stejne nelegalni jak to ocicko...takze to ze jsem pripojil odkaz na shop neni proto ze bych byl reklamni agent ale proto ze pro nektere lidi kteri se zajimaji to muze byt zajimave info. V USA je cena hrazdy 11tis + 2tis postovne, ale neni jiste zdali se to podari poslat bez DPH a Cla, cinani mi neodepsali, a v UK stoji hrazdy zminenych 15tis vcetne postovneho +/-, v CR stoji hrazda 60-80tis - tzn myslim ze je to dobry tip - par dnu mi zabralo nez jsem to progooglil. Peace.. :shock:
Uživatelský avatar
mirzik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 97
Registrován: ned kvě 30, 2010 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod mirzik » úte čer 15, 2010 12:21 pm

Zdravím,
Také jsem řešil a řeším tuto neuvěřitelně neřešitelnou věc, KDE LYŽOVAT A NEBÁT SE POSTIHU. Jezdil jsem na Labe, kde bylo možné lyžování s vlastním člunem na soukromé dráze za rozumný poplatek. Ale protože jsem z Příbrami zkoušel jsem i dráhy na Slapech a Orlíku, bohužel neúspěšně, pokaždé jsem se setkal s velmi velkou neochotou a když tak za zaplacení členství v klubu které bylo i několik desítek tisíc korun. Takže jsem to nakonec vzdal a prostě to risknu pokaždé jen tak kde se dá.... raději zaplatím pokutu, než abych se dohadoval s arogantními správci těchto lyžařských dráh. Pokud máte někdo jakoukoliv kladnou zkušenost s lyžováním, nebo s majitelem (správcem) nějaké lyžařské dráhy na Orlíku nebo Slapech, rád si přečtu takovou zprávu, a určitě se i osobně přesvědčím jestli tomu tak je.
Uživatelský avatar
ditri
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ditri » úte čer 15, 2010 2:17 pm

Zdar. Jsem rad ze nekdo vidi tyto lobbisty stejne jako ja :-) bohuzel voda je z turistickeho hlediska velky biz a myslim ze v CR nelze nic jineho cekat a je to smutne. Kdyz jsem tohle resil s SPS v prerove kde jsou pomerne rozumni lide bylo videt ze diky celkove situace v CR maji pak spise strach nejakou drahu povolit aby se tam pak nesjeli lyzari z cele CR.

Na druhou stranu to celkove nechapu staci naprat nekam kde se muze jezdit par bojek ktere tam vydrzi leta a majitelu clunu zas neni tolik aby jich tam cekali desitky nez se uvolni draha.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » úte čer 15, 2010 3:28 pm

... se nedivte. Dokud se budou majitelé motorových člunů chovat jako se chovají, tj. často jako hovada, nikde je nebudou vidět rádi.
Uživatelský avatar
ditri
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ditri » úte čer 15, 2010 10:19 pm

Jardo :-) kdyby sis dal pred pridanim myslenkove vyzivneho prispevku k tematu diskuze tu praci a procetl sis ji celou tak by ti muselo byt zrejme, ze ti kteri zde debatuji se jako lyzovani chtive "hovada" chovaji prave proto, ze jinou moznost nemaji - pokud si chteji doprat to na co maji stejny narok jako napr ti co tahaji z reky ryby.

Jsou vzdy dve cesty - represe a liberalizace. Je mi jasne, ze v narodu ktery byl represivni politikou ovlivnovan po dlouha leta je represe prevazujici a zakoreneny pristup k veci, ale nejsem si jisty zdali je spravny. Troufam si tvrdit, ze z tech co se zde zapojili do debaty na tohle tema by nikdo zbytecne neriskoval nervy a sankce za zakazane lyzovani pokud by mel jinou moznost. Tez bych bral tento vzorek diskutujicich jako vzorek majitelu motorovych lodi schopnych jet v kluzu a nemyslim, ze by se jednalo o hovada spise o lidi kteri maji sveho konicka velmi radi a jsou schopni mu obetovat mnohe. Peace!
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » úte čer 15, 2010 10:33 pm

ditri:
Chlapce chlapce - dere se mi na rty porekadlo o potrefene huse.
Nicmene na tom, co jsem napsal, trvam. Nekteri, a chce se mi napsat vetsina, majitelu motorovych clunu se chovaji jako hovada. Jsem toho na Slapech dnes a denne svedkem. Naposledy v nedeli, jsem na vlastni oci videl projet jeden motorovy clun v kluzu velmi rychle na Zdani tesne kolem plaze. Je tam zakaz propluti. A hned par minut potom totez na Merine - a tam se dokonce koupali lidi a on je minul ve vzdalenosti cca 10m. Opet v kluzu a velkou rychlosti. Ze spousta motoraku dela bordel, vlny a hluk - to snad ani tady nebudu ventilovat. Ale ty dva incidenty uz jsou zivotum nebezpecny.
A me za ty leta uz nebavi poslouchat jim podobne, jak breci, ze jim nas stat nepreje. Takze te ujistuju, ze brecis na spatnym hrobe a ja trvam na tom, co jsem napsal. Dokud se budou majitele motorovych clunu chovat takhle, tleskam restrikcim. G.B. Shaw napsal: Neni svobody bez odpovednosti. To co vidim kazdy tyden na vode je svoboda bez odpovednosti. Takze pak holt nastupujou restrikce.
Zacnete mozna u sebe, boys.
Uživatelský avatar
ditri
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ditri » úte čer 15, 2010 10:56 pm

Jardo :lol: z vyse uvedeneho je zrejme, ze se timto tematem snazim dopatrat jak to jde delat v CR legalne. Pokud by mi vyhovoval stavajici stav prilezitostneho motovandala tak bych se zrejme neptal. Neprosil bych o tu samou vec u SPS a nepokousel se u nich prolobovat alespon jednu volnou drahu v cele republice pro obcasne svezeni. Tim jsem vsak vycerpal legalni moznosti mimo vstup do klubu. Vcelku by mne zajimal tvuj postoj k legislative kdyby bylo v CR zakazano plout pod plachtami (napr kvuli narusovani optickeho horizontu a zmene barevneho razu krajiny a plaseni lumka vodniho v dobe jeho pariciho cyklu). Me jde jen o to mit stejna jako prava jako ten kdo u vodni plochy napr bydli a ma moznost si drahu pripadne jeji uzivani vybehat. Chapu, ze jako vyhradni plachtak mas asi jiny nazor,ale clovece i kdyz jsem takhle > http://www.taox.cz/bam.jpg visel kvuli seknute plachte na stezni jako podoboji - tak mi to z te vysky porad prislo divny > nemit v CR jedinou legalni moznost svezeni se za lodi na lyzich.....Bohuzel situaci na ceskych jezerech neznam protoze jezdim bud more nebo reky takze je mozne, ze cast lidi se jako hovada chova (a jdou nejvice videt), ale je zbytecne hazet je do pytle s ostatnima. Jedna se o skupinu lidi kteri se jako troubove chovat budou i kdyby meli k dispozici jen plavaci kolo. Myslim ze clovek si usetri vrasky pokud je necha svemu osudu a prijme jako fakt. Ja jsem toho nazoru, ze kdyz bys i temto troubum dal sanci at se nekde vyblbnou legalne - tak cast z nich by tuto cestu prijmula protoze je lepsi si na jezdeni vyhradit cely den, udelat nejakou grilovacku nekde na brehu a v klidku si jezdit nez nervit - viz vyse zminovana liberalizace. Bohuzel pro uredniky (kterym mozna krivdim protoze maji jine starosti a prace dost) je, ale vzdy snazsi davat zakazove znacky nez povolovaci. Peace!
Uživatelský avatar
mirzik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 97
Registrován: ned kvě 30, 2010 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod mirzik » čtv čer 17, 2010 1:05 pm

Zdravím,
musím reagovat na příspěvky které jsem si právě přečetl v tomto tématu.
1) I já jsem byl o víkendu na Slapech, a v sobotu protoze skoro vubec nefoukalo jsem asi 2 hodiny kdy se deti koupali pozoroval plachtaře. A byl jsem svedkem toho ze i mezi nima se najde spoustu bezohlednych hovad, kterí kdyz nefouká prostě nastartují své (stoleté) motory z kterých se kouří jak z Trabantu a neda se po jejich proplutí ani dýchat a prostě plují pláž nepláž, a na koupající se ještě pokřikují ať plavou jinam. Kdyby to byl za ty cca 2 hodiny jediný prípad, mlčím, ale bylo jich bohužel víc. Proto Jardo neházejte všechny motoráře do jednoho pytle, já osobně to taky nedělám a bohužel si myslím že jachtaři a motoráři se chovají tak jak se chovají jako třeba řidiči motorových vozidel ...taky jsou někteří v pohodě a jiným patří silnice. Ale to se nezmění.... dokud nebudou zakony platit stejne pro vsechny a to bohuzel neplati....viz : vodní lyžařské dráhy v ČR.
2) Pokud někdo na vodě a kolem ní dělá bordel , jsem pro aby si za to nesl odpovědnost, ale bohužel neí kdo by to kontroloval ...SPS a Policie ...raději jen číha za rohem jestli někdo pojede v kluzu...je to jednoduché a pohodlné. Proč se dohadovat s jachtařem ze vyhodil pytel s odpadky do lesa hned vedle kotviště, nebo že ta olejová skvrna za ním je z jeho motoru.
3) Je zajímavé a z vlastní zkušenosti mohu posoudit, že všude ve světě ( Evropa a Amerika) na vodě spolu jachtaři, motoráři, hausbotáři, plavci a všichni kdo jsou u vody vycházejí a nijak si nevadí a ni nedělají naschvály....bohužel žijeme v Čechách a jsme hodně , ale opravdu hodně divnej národ.
Omlouvám se za pravopis.
MZ
Uživatelský avatar
ondra
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 392
Registrován: stř zář 12, 2007 2:00 am
Reputace: 3
Bydliště: soutok Labe s Vltavou

Příspěvekod ondra » čtv čer 17, 2010 3:39 pm

Na hořínském kanále se to praktikuje tak, že lyžař je vlečen autem ze břehu. Je to trochu o hubu, vzhledem k šíři kanálu a uzké cestě těsně na břehu. Bohužel nemám fotografii, ale časem doplním. Trochu mě to poprvé překvapilo, proti mě se ze zatáčky vynořil nejdříve člověk na prkně a až dlouho potom auto :mad: Každopádně není dobré se potkávat na straně mezi lyžařem a autem :(
Uživatelský avatar
ditri
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ditri » čtv čer 17, 2010 4:00 pm

Hezky :-) s fotkou sem!!!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host