Rybaření z kajutovky

Některým z našich uživatelů chybělo spojení jachtingu s rybařením a věcí kolem chytání ryb. Zde mají možnost zveřejnit své názory a postřehy. A také možnost prezentovat svoje úlovky.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » ned úno 27, 2011 7:58 pm

Gargi, já bych to s tou zodpovědností nepřeháněl. Když bude mít námitky porybný, odbydu ho s papíry od lodě, na kterých je napsáno, že mám malé plavidlo a poukazem na zákon a vyhlášku, podle které je loď teprve od 20 metrů nahoru (a budu se u toho tvářit, že nevím, že podle zákona i malé plavidlo je loď). Když se odbýt nenechá, nic nebudu řešit na místě a půjdu k přestupkovému řízení. Tam požádám přestupkovou komisi, aby v nějakém předpisu našla definici obytné lodě, abychom věděli, zda mé malé plavidlo je nebo není obytná loď. No a kdyby tohle všechno nezabralo, tak holt zaplatím pokutu.

Je taky druhá možnost a nezávisí na loďce, ve které zrovna jsem pokud jsem dostatečně daleko od břehu: "Ale jó, já jsem viděl, že po břehu někdo běhá a šaškuje, ale já měl špunty s muzikou v uších, tak jsem nerozuměl, co volá. Sice mával, ale já ho neznám, tak mě nenapadlo, že by mohl mávat na mě... Rozhlídnul jsem se, jestli neukazuje, že se na mě hrne nějaké nebezpečí, ale nehrnulo, tak jsem ho nechal po tom břehu poskakovat, když se mu chtělo..."
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » ned úno 27, 2011 8:02 pm

Felixi druhá možnost je také dobrá, ale nesmí přijet porybný na člunu až k tobě. Na orlíku to tak praktikují, ale v rekreační oblasti (od zámku k přehradě jsem je ještě nepotkal, spíše kolem Zvíkova a na Otavě)
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Příspěvekod fishmaster » ned úno 27, 2011 8:06 pm

Nesmíme zapomenout,že obě dvě ministerstva jak dopravy,tak zemědělství napsaly,že jejich výklad nemá žádnou právní platnost a může být považován pouze jako informativní.
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 7

Příspěvekod packa » ned úno 27, 2011 8:35 pm

ono staci ze nikdo nedokaze definovat pojem lod k rybolovu mimo toho ze musi mit jakous takous stabilitu ti kazdej rika neco jineho schvalne se podivej na,,www.mrk.cz-lode,lodky lodicky co obcas maji rybari udelane
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » ned úno 27, 2011 8:42 pm

Gargi píše: Stupidní zákony stupidního státu... :x :x

:lol: :lol: :lol:
Udělej to jako Japončíci. Řekni, že ty kapry lovíš ke studijním účelům. ;)
alffa
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » ned úno 27, 2011 8:52 pm

Čistě teoreticky přemýšlím, z čeho všeho rybařit můžu, protože se na to nedá "obytná loď" napasovat:

z ponorky

ze vznášedla

z hydroplánu

z balónu a vzucholodě

a kupodivu z hausbótu, protože to není loď, ale plovoucí zařízení!
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod heavy » pon úno 28, 2011 8:20 am

Charlie píše:Felixi druhá možnost je také dobrá, ale nesmí přijet porybný na člunu až k tobě. Na orlíku to tak praktikují, ale v rekreační oblasti (od zámku k přehradě jsem je ještě nepotkal, spíše kolem Zvíkova a na Otavě)

Nespoléhal bych na to... mne jednou kontrolovali za kempem Lavičky ;), ale byl to tuším rok 2004, nebo tak nějak.
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 6

Příspěvekod bobes » pon úno 28, 2011 9:26 am

alffa píše:
Gargi píše: Stupidní zákony stupidního státu... :x :x

:lol: :lol: :lol:
Udělej to jako Japončíci. Řekni, že ty kapry lovíš ke studijním účelům. ;)
alffa

Nebo, že koupeš žížalu. :)
Gargi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Gargi » pon úno 28, 2011 1:16 pm

Tak sem se na to ptal kolegy z práce - porybného. A třeba u nich v revíru je přísný zákaz rybolovu z jakekoli lodě včetně pramice !!
Pro zajimavost říkal (i když to asi všichni víte), že zákaz lovu z jakékoli lodi je i na celém Baťáku. Přitom on tam jel hlavně kvůli rybám... Takže místo aby seděl na židli na lodi a chytal, seděl na židli 1 metr vedle lodě a vše bylo v pořádku...

PS: tomu koupání žížal se hodně smál, tohle prý ještě nikdy žádný pytlák nezkusil - možná by to pro originalitu i uznal :lol:
smucek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 5

Příspěvekod smucek » pon úno 28, 2011 3:38 pm

To bude, Gargi, nějakej mladej porybnej, to je fór starej jako Metuzalém.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » pon úno 28, 2011 5:47 pm

Gargi píše: zákaz lovu z jakékoli lodi je i na celém Baťáku. Přitom on tam jel hlavně kvůli rybám... :

Gargi,
to je něco jiného. Když je někde zákaz z lodě, tak je to jasný. ;)
Tady jde spíš o ty RYBÁŘSKÉ výklady, co je to rybářská loď a podobné nesmysly. :D

Nevím kdo určuje, jestli je loď "rybářská", "sportovní", či "obytná".
Rybáři asi těžko. :D
alffa
Gargi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Gargi » pon úno 28, 2011 6:22 pm

chápu a omlouvam se za OT.
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » pon úno 28, 2011 6:28 pm

Pánové ono to tak ale v rybářském řádu stojí, že se u nás z lodi ryby chytat nesmí, s vyjimkou revírů. kde je to z nějakého důvodu povoleno. Třeba na některých přehradách je povolen lov přívlačí z lodi. Na soukromých revírech si samozřejmě chytají po svém. Chytat z pramice, nebo kajuťáku uvázaného u břehu si ale nahodit můžeš, :mad: :mad:
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod fishmaster » pon úno 28, 2011 8:44 pm

Ale to je taky zajímavej výklad.Pokud mám loď uvázanou u břehu,tak můžu chytat.Když o tpm uvažuji,tak mi nejde o chytání z kajuťáku za plavby,ale právě o chytání z lodě uvázané(když zapomenu na trolling a vábení sumců).To proto abych nemusel furt všechno tahat ven a dovnitř.Možná použiju jako bajbót 3m pramici,ale k 6,5m lodi to je docela moc velký.No tahejte ji za sebou.Gumák je k prdu.S trojhákama na sumce by asi nepřežil.To by musel mýt buřty z oceli a asi by nešel vyfouknout a složit. :D
burjar
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod burjar » pon úno 28, 2011 9:02 pm

Někde v rybářském řádu jsem četl že "lov ryb z lodi pevně navalené na břeh se nepovažuje za lov z lodi" - nevím jestli jsem to napsal přesně, je to už dost dlouho co jsem to četl, pokusím se to najít a pokud se mi to povede tak to sem dám.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pon úno 28, 2011 9:09 pm

a proč vlastně vadí rybolov z lodi? Má to nějaký smysl?
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » pon úno 28, 2011 10:19 pm

Taky to moc nechápu, asi je to nějaký pozůstatek z kdysi sofistikovaných předpisů.
Ale - někde můžeš na sumce loďkou vyvézt nástrahu, pak chytáš ze břehu a když chytneš, tak zase můžeš sumce zdolávat z lodi. Je to docela sranda.
Rybářský řád není moc obsáhlý, asi by stálo za to, se do něj podívat a zařídit se podle toho.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pon úno 28, 2011 10:31 pm

já rybaření zatím neplánuji, ale to, že většinou nemůžeš chytat z lodě mě přijde podivný. Jakoby proti smyslu věci. Rybáře mám spojeného s lodí a ne s kempinkovým křesílkem v rákosí
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pon úno 28, 2011 10:45 pm

není to nefér k rybám? Rybařina se vždycky považovala za sportovní věc. Vlečení sítí za lodí je průmysl...
Co? :?
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pon úno 28, 2011 11:02 pm

jaký průmysl?
já myslím takové ty rytiny z 19.století - vosatý,rozcuchaný drsný chlapík, dřevěná loďka, na přídi lucerna. Vytahuje síť, hubený úlovek, sotva pro uživení šesti hladových krků doma v prosté chýši na břehu.
V dalším obraze si moře bere rybáře navždy do své náruče a na lov se vydává nejstarší syn...

Takhle nějak

nebo třeba rybář, pramice poháněná bidlem v mozolnaté ruce. Vltavské peřeje - Svatojánské proudy např. Na dně prosté loďky složena vrš.
Co ty na to, vršovče? :)
miras
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod miras » úte bře 01, 2011 9:51 am

§14 vyhlášky 197/2004 říká v odstavci 6. Používání plavidel při lovu ryb upravují zvláštní právní předpisy předpisy.

A §13 odstavec 9 zákona 99/2004 říká
IV. Lov ryb z plavidel

Lov ryb z plavidel je zakázán. Revíry nebo jejich části, kde je lov ryb z plavidel povolen, určuje uživatel rybářského revíru.

Osoba provádějící lov z plavidla nesmí mít nastraženou jinou udici mimo plavidlo.

To je citace z rzbářského řádu. Snažim se najít ty "zvláštní právní předpisy". Mirek
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » úte bře 01, 2011 12:23 pm

to designer: Dneska je to spíš pramice s 5hp čtyřtaktem na plný plyn a bez osvětlení, ani na tu lucernu nemají, asi kvůli drahému motoru. A samotřejmě fishfinder, aby viděli kde ty ryby jsou.
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 6

Příspěvekod bobes » úte bře 01, 2011 1:17 pm

Samozřejmě nikomu zde nejde o rybaření z lodi tam kde se to nesmí, Téma je o chytání z kajutovky tam kde je lov z lodi povolen. Tedy hlavně Orlík, Slapy, Vltava, Labe a pod.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte bře 01, 2011 1:45 pm

Charlie píše:to designer: Dneska je to spíš pramice s 5hp čtyřtaktem na plný plyn a bez osvětlení, ani na tu lucernu nemají, asi kvůli drahému motoru. A samotřejmě fishfinder, aby viděli kde ty ryby jsou.

no jo, já vím :(
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » úte bře 01, 2011 2:25 pm

Designer: Ale tvoje líčení je velmi malebné a rustikální. Rozhodně malebnější, než ten fishfinder s motorem - kterej já, jako zastánce ryb, považuju za něco, co by helsinská konference určitě nepovolila. :hmm: Kdyby aspoň těm rybářům hrozila jinak smrt hladem...

Zpět na