Rybaření z kajutovky

Některým z našich uživatelů chybělo spojení jachtingu s rybařením a věcí kolem chytání ryb. Zde mají možnost zveřejnit své názory a postřehy. A také možnost prezentovat svoje úlovky.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

miras
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod miras » úte bře 01, 2011 3:07 pm

Lov ryb se zakazuje
e) z lodí obytných, z plavidel veřejné dopravy a ze zvláštních plovoucích zařízení využívaných k přepravě materiálu

Povolené prostředky k lovu
2. Vábničky, plavidla, plovoucí nafukovací rybářské pomůcky určené k lovu ryb, echolot, podběrák, čeřínek, vezírek, vyprošťovač háčků, měřítko, stojánky nebo držáky na udice, čihátka, splávky, zátěž, nahazovací prak a další prostředky. Použití těchto prostředků specifikuje uživatel revíru v bližších podmínkách výkonu rybářského práva.

Toto je legislativa kterou jsem našel a zavolal na Český rybářský svaz, uživateli revíru Slapy a vyzpovídal je. Odpověděl mi hospodář. Rybářská stráž vychází z toho, že lov ryb se smí provozovat z plavidel k tomu určených a ůměrných. Takže, když budu mít na plachetnici držáky prutů, stejně to loď k lovu ryb nebude, větší využití je plachetnice. Když dám držáky na motorový člun, pořád je to motorák. A lodě s kajutou bere rybářská stráž jako obytné tak nějak automaticky. Takže když to shrnu, lovit ryby je možno pouze z otevřených lodí, vybavených kotvami, držáky na pruty, nějakým slabším motorem, elektromotorem, popř. vesly a maximálně hadrovým přístřeškem. Ale potvrdil mi, že nikde není přesná specifikace plavidla pro lov. Já to pokoušet nebudu a radši budu chytat ze břehu, protože plachetnici bych neokecal a nejsem typ co by se pouštěl u vody do rozvášněných diskuzí.
Mirek
PEPO
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 5

Příspěvekod PEPO » úte zář 01, 2015 3:40 pm

Nakolko na mojom oblúbenom revíry-VN Králová sa nemôže loviť,tak by som rád spoznaval aj niečo iné...
Láka ma Hrušovská zdrž..No zatial som limitovaný len 5hp motorom-som viac rybár ako lodník :D :D :D
Mám len taký dotazík kto to tam aspon trochu pozná..
Je možné sa nieka zdekovať kde by nevadili vlny od lodí??Je tam silný prúd??Teda či mi tam postačí ten môj motor :roll: :roll:
Zaujímajú ma len sumce-lov na trhačku z člnu..Teda či je to tam vôbec možné ;)
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » úte zář 01, 2015 3:49 pm

miras píše:Lov ryb se zakazuje
e) z lodí obytných, z plavidel veřejné dopravy a ze zvláštních plovoucích zařízení využívaných k přepravě materiálu

Povolené prostředky k lovu
2. Vábničky, plavidla, plovoucí nafukovací rybářské pomůcky určené k lovu ryb, echolot, podběrák, čeřínek, vezírek, vyprošťovač háčků, měřítko, stojánky nebo držáky na udice, čihátka, splávky, zátěž, nahazovací prak a další prostředky. Použití těchto prostředků specifikuje uživatel revíru v bližších podmínkách výkonu rybářského práva.

Toto je legislativa kterou jsem našel a zavolal na Český rybářský svaz, uživateli revíru Slapy a vyzpovídal je. Odpověděl mi hospodář. Rybářská stráž vychází z toho, že lov ryb se smí provozovat z plavidel k tomu určených a ůměrných. Takže, když budu mít na plachetnici držáky prutů, stejně to loď k lovu ryb nebude, větší využití je plachetnice. Když dám držáky na motorový člun, pořád je to motorák. A lodě s kajutou bere rybářská stráž jako obytné tak nějak automaticky. Takže když to shrnu, lovit ryby je možno pouze z otevřených lodí, vybavených kotvami, držáky na pruty, nějakým slabším motorem, elektromotorem, popř. vesly a maximálně hadrovým přístřeškem. Ale potvrdil mi, že nikde není přesná specifikace plavidla pro lov. Já to pokoušet nebudu a radši budu chytat ze břehu, protože plachetnici bych neokecal a nejsem typ co by se pouštěl u vody do rozvášněných diskuzí.
Mirek

Teď jsme to řešily při jednání o nové vyhlášce, loď s kajutou NENÍ automaticky obytná loď, ta musí mít ještě mnoho dalších specifik. Můžeš si i nechat napsat do osvědčení že je to loď na ryby a máš vystaráno ;)
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod jsekera » úte zář 01, 2015 9:34 pm

obytná loď je ta, co má záchod a kuchyňku, resp. kuchyňský a hajzlkoutek, všechny ostatní,
i s kajutou je možné použít k lovu.
kuchyň a záchod jsou ta kriteria........
sek
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » úte zář 01, 2015 10:00 pm

A UZAVŘENÝ obytný prostor :roll:
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod jsekera » úte zář 01, 2015 10:11 pm

maxiku,
pravdu díš!
sek

p.s.: jo jo je to tak
JPfish
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod JPfish » stř zář 02, 2015 12:18 am

maxik1958 píše:A UZAVŘENÝ obytný prostor :roll:

A jaká bude teda v návrhu specifikace v nové vyhlášce ? Existuje nějaký návrh a ještě prosím o vysvětlení co si mám představit pod pojmem uzavřený obytný prostor.Jsem rybář a rád bych tyto informace uvítal.
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » stř zář 02, 2015 7:32 am

Felix dával návrh vyhlášky do příslušného vlákna..... :roll:
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27

Příspěvekod geus » stř zář 02, 2015 7:48 am

Pred mesicem v Litaku frajer s kajutakem stoji 10metru za mostem v oblouku v plavebni draze a chyta jeden prut na levo druhy na pravo ja jel ve skluzu a on na me vola ze tam ma nahozeno. Co myslite ze jsem mel udelat. Ja mu naznacil ze ho mam v prde.... A projel vedle neho na plnej. Zacpe oblouk a mysli si ze se budou jeste lidi vybejbat. Kdybych nevezl mladou tak se jeste dvakrat vratim. :mad:
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 6

Příspěvekod bobes » stř zář 02, 2015 8:15 pm

Jenom takový poznatek od sousedů. Mám z Polska kajutový člun Kormoran. V dokladech k lodi je uvedeno, že je rybářská i když celá výbava jsou jen 4 držáky na pruty. Co jsem zachytil tak v Polsku se z lodi chytat může jen pokud je zaevidována jako rybářská a v dokladech je to přímo uvedeno. Tedy stejná loď a jednou se z ní chytal může a podruhé ne.
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 7

Příspěvekod packa » stř zář 02, 2015 8:45 pm

no ono jde hlavně o to jak se k tomu postaví RS-na Labi se z kajutovek(a dokonce z neceho jako hausbot-Modra ustrice z Klavar) chyta normalne- par kontrol uz jsem mel- kdyz na to prijde at si ten muj bordel RS prohlídne-ja s tim problem nemam :)
jinak spousta sumcaru ma na pramici naroubovany bivak a v tom jak varič tak chem. zachod a dokonce jim to jde zapnout-to je taky,,uzavreny obytny prostor,, :D

RS= rybarska straž
JPfish
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod JPfish » čtv zář 03, 2015 11:41 pm

packa píše:no ono jde hlavně o to jak se k tomu postaví RS-na Labi se z kajutovek(a dokonce z neceho jako hausbot-Modra ustrice z Klavar) chyta normalne- par kontrol uz jsem mel- kdyz na to prijde at si ten muj bordel RS prohlídne-ja s tim problem nemam :)
jinak spousta sumcaru ma na pramici naroubovany bivak a v tom jak varič tak chem. zachod a dokonce jim to jde zapnout-to je taky,,uzavreny obytny prostor,, :D

RS= rybarska straž

Zde to bylo dříve popsáno přímo od zdroje.Dotaz č.105 a odpovídal Ing. Branislav Ličko
http://www.rybsvaz.cz/?page=vase_dotazy
Dotaz č. 105
Datum: 24.11.2010
Kategorie: Rybářský řád a legislativa
Dotaz: Dle vyhlášky č. 197/2004 Sb., k provedení zákona o rybářství, ve znění pozdějších předpisů patří mezi povolené technické prostředky k lovu ryb plavidlo (mimo obytné lodě, plavidla veřejné dopravy a zvláštních plovoucích zařízení využívaných k přepravě materiálu, § 13 odst. 3 písm. e) zákona č. 99/2004 Sb.). Můžete blíže specifikovat co se pod pojmem obytná loď skrývá? Je možné provádět lov ryb z lodě na jejíž palubě lze přespat či např. z malé kajutové plachetnice?
Odpověď: Podle ust. § 13 odst. 3 písm. e) zákona č. 99/2004 Sb. se skutečně při lovu v rybářském revíru zakazuje lov z lodí obytných, z plavidel veřejné lodní dopravy a ze zvláštních plovoucích zařízení využívaných k přepravě materiálu.

Vzhledem k tomu, že bližší výklad pojmu ,,obytná loď" nenajdeme v zákoně o rybářství ani v jeho prováděcí vyhlášce, obrátili jsme se s žádostí o výklad pojmu ,,obytná loď" na Ministerstvo dopravy ČR. Z jejich stanoviska skutečně vyplývá, že pojem ,,obytná loď" nemá oporu v právní normě týkající se plavby nebo rybářství. Za obytnou loď lze podle názoru Ministerstva dopravy označit plavidlo, jehož účelem je ubytování osob a které je určeno (je způsobilé) k opakovanému přemísťování po vodní cestě. Pro výkon dozoru podle zákona o rybářství je dle jejich stanoviska tento i jiné možnosti výkladu slova ,,obytný" prakticky nepoužitelný a žádný nemá oporu v právní normě týkající se plavby nebo rybářství.

Na základě tohoto stanoviska jsme se ještě obrátili se žádosti o výklad pojmu ,,obytná loď" pro potřeby výkonu rybářského práva na Ministerstvo zemědělství ČR. Ze stanoviska MZe ČR vyplývá, že pro potřeby výkonu rybářského práva se ,,obytnou lodí" rozumí plavidlo, jehož interiér je uzpůsoben k obývání. Plavidlo bývá obvykle vybaveno místem pro přespání, hygienickým zařízením a zařízením pro ohřev potravin. Pojem ,,obytná loď" (bez ohledu na to zda se jedná o malé či jiné plavidlo) tedy úzce souvisí se schopností tohoto plavidla účinně mařit kontrolu řádného výkonu rybářského práva.
Odpovídal: Ing. Branislav Ličko
Přílohy: Stanovisko Ministerstva dopravy ČR k žádosti ČRS o výklad pojmu ,,obytná loď"
Stanovisko Ministerstva zemědělství ČR o výklad pojmu ,,obytná loď" pro potřeby výkonu rybářského práva
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 6

Příspěvekod bobes » pát zář 04, 2015 8:53 am

Tohle je ale názor ing. Lička z roku 2010. Dnes nebo v budoucnu může být na ministerstvu na jeho místě jiný úředník, který má na tuto problematiku jiný názor a do dopisu odpoví něco úplně jiného. Viz názor člověka z ministersva dopravy obytná loď rovná se botel Racek, Albatros, Hermes.
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » pát zář 04, 2015 10:28 am

V návrhu nové vyhlášky je obytná loď poměrně jasně specifikována, takže pokud bude schválena nebude o čem diskutovat. V každém případě kajutová loď se automaticky nerovná obytné lodi, stráž nestráž..... ;)
JPfish
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Re: Rybaření z kajutovky

Příspěvekod JPfish » úte led 26, 2016 11:03 pm

Jak to vypadá s tou novou vyhláškou ohledně jasné specifikace obytné lodě,je něco nového ?
PEPO
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PEPO » úte říj 25, 2016 8:32 pm

Pri love potrebujem aj druhý,malý pomocný člna na vyvážanie udíc.Doteraz som mal gumák dlhý 320 cm,ale po 7 rokoch je zrelý do kontajneru.Jednalo sa o čln blue line ZICO 320..Teraz na vianoce pokukujem po vhodnom vianočnom darčeku :D :D :D a potrebujem nejaký malý,laminátový,stabilný čln--Ked bude lacný ,nebude to prekážka ;) ;) ;) .Máte niekto nejaký vhodný tip? Nakolko mám takmer 120 kg,stabilita je potrebná...A sem tam sa budem musieť v nom potlačiť aj s nejakou 2 metrovou rybou..Po ceste ho plánujem voziť na člne-ako je na foto a po vode zasa ťahať za sebou.Počas rybačky bude vyviazaný o môj čln a dosť často prestupujem z člna na čln..Pohon bude len veslá a 55lb elektromotor.Mám vo výhlade tieto tri..https://sport.bazos.sk/inzerat/64701095 ... n-novy.php
http://www.boat007.cz/lode-cluny/pramic ... n-250.html
https://www.laminatoveclny.sk/maleclny/trimaran280/
DSC_1352.JPG
PEPO
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PEPO » pon lis 21, 2016 11:01 am

Kedže nikto nič ,tak som išiel do niečoho čo aspon trochu poznám..
Už bol aj patrične vyskúšaný na troch rybačkách vo dvojici- a pohoda 8) 8) 8) .Som s ním spokojný :) :)
Přílohy
20161105_132330.jpg
20161105_132344.jpg
PEPO
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PEPO » pon led 02, 2017 5:49 pm

Asi na pár dní budem musieť nechať čln na pokoji :? :? :? .Hlásia už asi fakt zimu a zamrznú asi všetky lokality...
Ukončenie pred Silvestrom ,bolo ale jak sa patrí 8) 8)
Přílohy
Sumec 26.12...jpg
December 26.12.jpg
20161226_121235.jpg
PEPO
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PEPO » čtv led 26, 2017 8:57 am

Je zima a tak vymýšlam kadejaké vylepšenia...A tak mi padol do oka aj čln.
Nakolko sa jedná o maličkú kajutovku kde je miesta pramálo, tak by som si chcel spraviť aspon nejaký úložný priestor nech sa v noci nemusím tlačiť s bedničkami..Rád by som na úložný priestor využil to miesto na lavej a pravej strane pod madracom a v prednej časti tiež.Plánujem tam vyrezať otvor a vložiť tam pevné plastové bedničky,alebo by som si dal na mieru spraviť niečo z plechu ...Len neviem čo je pod tým a bol by som rád keby som vedel čo ma tam čaká :D :D :D .Ci sú tam nejaké prepážky alebo nejaké výstuhy..A teda či to je vôbec možné.Samozrejme to plánujem utesniť.
kajutove-lode-24.jpg
Andrejjeep
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 16

Příspěvekod Andrejjeep » čtv led 26, 2017 12:31 pm

Priestor ktorý chceš využiť je riešený ako vzduchová komora, predpokladám že je tam max niekde ak vôbez revízny otvor pre kontrolu. podľa fotiek a tvaru trupu v tých miestach bude prierez v tvare lichobežníka, čiže zrejme plnú šírku lôžka nevyužiješ pre uloženie bedničky. Z boku by neviem či riešil otvory, dosť nepohodlné pre vyberanie a aj státie. Skôr otvárací kryt zhora by riešil. Vnútro bude len hrubý laminát bez úpravy.

možno by na začiatok spravil len inšpekčný otvor, ktorý by následne odnímacou krytkou utesnil, v jachtárskych obchodoch je dostať aj hranaté aj okrúhle. A po prezretí vnútrajšku by sa rozhodol čo ďalej.

A.
PEPO
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PEPO » čtv led 26, 2017 12:54 pm

Andrejjeep píše:Priestor ktorý chceš využiť je riešený ako vzduchová komora, predpokladám že je tam max niekde ak vôbez revízny otvor pre kontrolu. podľa fotiek a tvaru trupu v tých miestach bude prierez v tvare lichobežníka, čiže zrejme plnú šírku lôžka nevyužiješ pre uloženie bedničky. Z boku by neviem či riešil otvory, dosť nepohodlné pre vyberanie a aj státie. Skôr otvárací kryt zhora by riešil. Vnútro bude len hrubý laminát bez úpravy.

možno by na začiatok spravil len inšpekčný otvor, ktorý by následne odnímacou krytkou utesnil, v jachtárskych obchodoch je dostať aj hranaté aj okrúhle. A po prezretí vnútrajšku by sa rozhodol čo ďalej.

A.

Chcem aby bolo otváranie z vrchu..Z boku nie,lebo ten priestor mám tiež ako úložný na potraviny atď..
Plnú šírku nemám v pláne..Mne stačia nejaké cca 30x40cm alebo niečo podobného...Inšpekčný otvor tan nie je žiadny.... a je mi jasné že sa musím presvedčiť na ako to tam v skutočnosti je..No len čln mám vonku a tejto zime sa mi do toho nechce,tak som chcel pátrať vopred na čo mám byť pripravený..Nie je tam žiadna možnosť spustiť nejakú kameru a pozrieť si to...Počkám na teplo a budem to musieť poriešiť tým inšpekčným otvorom-čo už..

Zpět na